Lucik87 Lucik87 komentáře u knih

Táňa z naší oktávy Táňa z naší oktávy Jaromíra Hüttlová

to je moje nostalgie

26.11.2016 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Krásná knížka. Děj Vás stále udržuje v napětí. Není předvídatelný a zajímavě se zaplétá. Určitě si přečtu od této autorky její další díla.

20.11.2016 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Za mě také nejslabší. Často mi Servaz přišel jak vystřižen z Kobry 11.

08.08.2018 3 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Zdlouhavé myšlenkové pochody, které by se daly zkrátit.

03.08.2018 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

TOP. Poslední dobou jsem se nějak nemohla začíst. Ale takhle kniha, moje první od tohoto autora, mě pohltila. Líbí se mi chvilkami ironický způsob psaní, je to osvěžující a některé vsuvky, okořeněné černým humorem, děj skvěle odlehčí. Je to příjemná změna. Hlavní vyšetřoval není sympoš od první stránky, ale časem si k němu naleznete cestu. Autora řadím mezi moje favority.

07.01.2018 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Tak tohle je silný kafe. Miller se samozřejmě nečekaně zjevuje tam, kde je zrovna Livy. Celá knížka je v podstatě o handrkování sebestřednýho chlapa. Nic zásadního a smysluplnýho se jinak v knize nedělo. Po půlce už mi celý příběh lezl na nervy.

30.12.2017 1 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Pěkný námět. Pro jisté věkové kategorie asi i dobře zpracované. Ale pravděpodobně nejsem cílová skupina. Ale věřím, že kdybych se ke knize dostala před 17ti lety, byla bych nadšená. V tuto chvíli mohu jenom konstatovat, že se jedná o pohádku pro adolescenty :-)

13.12.2017 3 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Vánoční to není, romantikou to dvakrát taky nezavání. Tak o čem to tedy je? Další z řad knih, které mi v paměti neutkví ani za mák.

27.11.2017 2 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Naprosto geniální! Moje první kniha od této autorky byla Má ji rád, nemá ji rád, která mě tedy moc nenadchla. Ale tohle bylo z jiného soudku. Dva dny jsem byla doma zakutaná jak v noře, okolní svět neexistoval, jenom jsem potřebovala dohltnout poslední stránku a zjistit, JAK TO TEDY VŮBEC BYLO. Moje mysl byla neustále ve střehu, autorka mě pořád zaváděla do slepých uliček, poměrně dlouho, do chvíle než jsem zjistila, že jsem zase vedle jak ta jedle. Hned musím mít další!

17.11.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Pro mě trochu zklamání. Vzhledem k příznivým recenzím jsem čekala víc a to asi byla chyba. Storka s místním vyšinutým ředitelem mi přišla hodně přitažená za vlasy, na tohle jsem asi fakt stará :-)

12.11.2017 3 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

No, tak v první řadě, hlavní hrdinka byla krajně nesympatická. Její počínání jsem nechápala a osvěžila jsem si svůj slovník sprostých slov. Začátek knihy se ubíral jistým směrem, pak autorka odbočila na vedlejší cestu, kdy se Julia potácela v dilematu, zda je manžel nebo milenec lepší. Sobeckostí se moc neupejpala. Konec byl trochu lepší, ale za mě dost kostrbaté a takové, jak když autorka neví, o čem pořádně psát.

11.09.2017 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Moc často se to nestává, ale v tomhle případě můžu kostatovat, že film byl lepší než knížka...

05.09.2017 3 z 5

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Druhý díl byl krapet slabší.

Autorce se nějak nedařilo děj rozjet, vlastně až v druhé polovině knihy to začlo mít aspoň trochu úroveň.

V první půlce to bylo stále o tom samém, ohraná písnička hodna brazilské telenovely, okořeněná dialogy, kdy má Eva mensturaci a co s tím tedy Gideon bude dělat, když má pořád erekci.

Dále nechápu, kdo přišel na slovo "ševelit", které se objevovalo snad v každé kapitole, neznáme jiné synonymum? Už uvidím, jak drsňák jako Gideon stále jenom ševelí a okolo něj přitom poletují duhoví jednorožci.

Třetí díl dojedu, stále hodnotím daleko lépe než Odstíny.

20.07.2017 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Já nějak nevím. Asi jsem od toho čekala víc. Přiznávám a věřím, že příběh je skvěle propracovaný, prostředí věznice i to, jak to v drogovém kšeftu a mezi mafiánskými klany chodí. Nicméně mně tam prostě chybí něco osobního. Něco, co by mě fakt dostalo. Nemůžu si pomoct, u mě stále vede Minier.

27.06.2017 3 z 5

Pod povrchem Pod povrchem Stacy Robinson

To jako vážně? Začátek začínal slibně, příběh se mohl zajímavě vyvíjet. Ovšem takový ponteciál takhle zabít...Seriously?! Co ta pasáž s masérem? Doprostřed děje vsunuta erotická scéna s brakovým nádechem, ze které jsem nevyvodila vůbec nic a která tam vůbec nemusela být. Tak tohle se, podle mého, opravdu nepovedlo...o konci ani nemluvím.

22.06.2017 1 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásné čtení. Romantika až za hrob. Nádherně vykreslené prostředí Droghedy a bravurně vypilované charaktery postav. Té nenaplněné lásce jsem fandila do poslední stránky, škoda, né vždy je nám přáno.

19.05.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Bomba. Napsáno čtivě a poutavě. Dokonale vykreslená ponurá atmosféra ostrova, skvěle vykreslené, propracované postavy. Konec byl nečekaný a plný zvratů. Tohle rozhodně není moje poslední knížka od tohoto autora!

25.04.2017 5 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Do více jak poloviny jsem knihu hltala. Příběh nebyl ničím výjimečný, nelišil se od stovky příběhů určených ženské populaci. Dokonce byl i dost předvídatelný. Ale my prahneme po romanci a nenaplněné lásce s otazníkem. Navíc Richard si mě získal, jeho postava byla vykreslena přesně tak, jak v mých očích vypadá "sexy borec". Líbilo se mi, jak s ním i s Hannou plynul čas. Dost mi to připomínalo S láskou, Rosie. Ale konec byl dost nezajímavý a naprosto zbytečný. Přišlo mi, že autorka schválně natahuje konec, aby knížka byla delší, přitom v tom ději už šlo o obyčejné plácání se v kruhu, završené kýčovitým zakončením. Ale jinak milé, ale více neočekávejme.

09.03.2017 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Opět nezklamalo. Takový milý, nenásilný příběh, kde jsou všechny postavy sympatické a kde jste příjemně překvapeni, že všechno zase jednou dobře dopadlo.

27.02.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Takové to tlachání o ničem. A navíc bez konce. Tak bez toho bychom se obešli, ne?

26.02.2017 2 z 5