Lucif Lucif komentáře u knih

Tanec na stožáru Tanec na stožáru Otakar Batlička

Četla jsem jedním dechem, krátké, zajímavé příběhy. Je to tak moudré a přitom vtipné, někdy záhadné, občas mi ukápla slza, ale většinou s dobrým koncem. Mamka si to půjčila, já jen nahlédla a musela si to přečíst. Taťka měl Batličku rád a něco mi četl, ale už je to dlouho a já zapomněla jak dobře se to čte. DOPORUČUJI VŠEM ;0)

01.02.2024 5 z 5

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Nedočetla jsem. Místy zajímavá, docela dobře se to četlo, ale pak už to bylo moc zdlouhavé a vlastně pořád to samé.. nahlédla jsem dál a ještě kousek dál a nějak neměla chuť to dočíst .. 3/4 knihy přečteno, nemyslím si, že se k tomu vrátím, určitě ne v nejbližší době, protože jsem narazila na zajímavější knihy.

28.01.2024 2 z 5

Kouzelná láska Kouzelná láska Marianne Williamson

Dlouho jsem tu knihu nemohla sehnat a myslela jsem si, že je tak dobrá, ale ať se začtu v kterékoli části, nemám chuť číst dál. Možná jen není vhodná doba a čekala jsem něco jiného a čtu jí po takové zábavné oddychovce.. možná se k ní už ani nevrátím a pošlu ji zase do světa. Také mě dost odrazuje jak všude píše: "Milý bože..". Neříkám, že tam nemá i chytré myšlenky, jen je to prostě něco jiného než jsem čekala a tentokrát jí prostě nedočtu.

28.01.2024 odpad!

Kedrigern: Čaroděj na roztrhání Kedrigern: Čaroděj na roztrhání John Morressy

Naprosto doporučuji ;0). Malá knížečka plná krátkých, luxusních příběhů, plných záhad a humoru. Opravdu zajímavé fantasy příběhy. Krásně se to čte. Velmi jsem se pobavila. Chytře napsané, vlastně i poučné, dobrosrdečné, čtivé, promyšlené.. Přesně oddechovka, jakou jsem potřebovala. Prostě jsem mega mile překvapena. Rozhodně sáhnu po dalších dílech o tomto čaroději.

28.01.2024 5 z 5

Zimní čarodějnice Zimní čarodějnice Paula Brackston

Trochu jsem váhala s hvězdičkami 3-4 (do půlky, možná i do 3/4 bych dala 4, ale pak už určitě ne = pokud bych otevřela knihu v těchto místech, asi bych si jí ani nepůjčila, celkově tedy nakonec průměr). Kniha je napsána moc pěkně, zajímavě, ale znovu si ji určitě číst nebudu. Poutavý příběh, krásně popsaná krajina, ale konec mě zklamal a je tam na mě až moc mrtvol, nevinných, zbytečných.. psem počínaje .. no, nebudu prozrazovat víc.. určitě pro někoho, kdo má rád horory a drsnější způsoby.

27.01.2024 3 z 5

Příběhy o přáních pro potěchu duše Příběhy o přáních pro potěchu duše Pierre Franckh

Jak již název napovídá, kniha je plná příběhů pro potěchu duše.. asi jsem čekala trochu něco jiného, ale rozhodně to jsou hezké příběhy, příjemné čtení, někde i slza ukápla. Malá knížečka, kterou asi zvládne přečíst každý.

26.01.2024 3 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Mamka mi o tom hezky vyprávěla, ale nečte se mi moc dobře, nevyhovuje mi ten styl nebo možná jen nemám tu správnou náladu. Skončila jsem u třetí kapitoly, nechci se do toho nutit. Možná to je jen ten začátek, ale čekala jsem, že mě to vtáhne (jak se mi teď u mnoha knížek stalo). Prostě zatím odkládám.

24.09.2023 1 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Tahle knížka mě trochu zklamala.. Začala celkem slibně, vtáhla mě do děje a pak najednou úplně jiný příběh.. Nakonec se to spojilo, ale také takovým zvláštním způsobem.. Film by asi mohl být o něco lepší = lépe bych chápala ty přeskoky = takto jsem kolikrát chvíli netušila čí je to zase příběh a kde, natož jestli je to přítomnost, minulost nebo budoucnost. Přečetla jsem ji celou, což je asi úspěch :) - jednu knihu této autorky jsem nedočetla, ale většina knih od ní se mi líbila. Určitě si i tato najde své čtenáře, ale upřímně teď netuším komu ji dám, koho by mohla bavit..

23.09.2023 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Smutné, ale zároveň moc hezké. Odsouzenihodné, ale zároveň zčásti jaksi pochopitelné - myslím Ellie a její vztah nevztah (její myšlení). Nejdřív se mi to ani moc nechtělo číst, když jsem zjistila téma, ale je to moc hezky napsané. Jsou tam různé pohledy, zamyšlení, následky.. Je to moc smutné, když se lidi milují a nešťastnou náhodou nesmí být spolu, přestože chtějí. (Ale je vlastně mnohem smutnější, když se dva nemilují a jsou spolu, ničí si své životy i životy lidí kolem sebe. Když k sobě neumí nebo nechtějí být upřímní.). Kniha se mi četla moc hezky, i jsem si pobrečela, ty dopisy jsou super. Která žena by nechtěla potkat muže tak upřímného a milujícího ;0). Příjemné čtení. Doporučuji. Autorka, jako vždy, umí vtáhnout čtenáře do děje. 4-5*

22.09.2023 4 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Většinou se mi knihy této autorky čtou dobře, ale tahle ne. Nejdřív jsem se nemohla prokousat začátkem (vše mi přijde až moc zdlouhavé a jen chvilkami zajímavé), nakonec jsem to vzdala na straně 133, 134 - minulost, krvavé vyprávění.. chtěla jsem to nějak přeskákat a kousek jsem to i zkusila (přestože nic takového normálně nedělám), ale pak jsem si uvědomila, že mě to vlastně ani nezajímá. Zase tak dobrý příběh to není a určitě si ho v hlavě domyslím rychleji a možná i lépe :) .. Četla jsem už několik knih autorky a je to prostě podobný styl, podobné hlášky, podobné.., jen se to straaaašně táhne a je to hodně o starých časech a lidech a prostě mě to nějak nebere. Nicméně určitě si své čtenáře najde. Já chtěla nějakou pohodovou knihu a ne depkózní 0:). Tohle byl opravdu přehmat. Koupeno v sadě, ale jako jedinou jsem ji nedočetla = ostatní jsou zajímavé a vtáhnou člověka hned do děje = takže pokud se vám kniha nelíbí, nenechte se odradit od této autorky ;)

20.09.2023 odpad!

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Opět pěkný příběh, hezky psané, vtáhne to člověka do děje, fajn zápletky, veselé i smutné části. No a znovu mě v některých místech hlavní hrdinka rozčilovala, ale chápu, že je také jen člověk a prostě je jaká je.. Každopádně je to prima čtení.

17.09.2023 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Krásný, hluboký příběh, vlastně několik propletených příběhů. Smála jsem se i brečela. Kniha se mi četla celkem dobře, tedy až na začátek, kde bylo mnoho cizích jmen atd, ale pak se to začalo spojovat a už jsem to četla jedním dechem. Mám ráda příběhy, které pomáhají lidem vidět věci i z jiného úhlu, zamyslet se. Miluji přírodu a zvířata a vždy mě potěší, když někdo pomáhá chránit tahle naše bohatství. Doporučuji, nejen tuto knihu - autorka dokáže čtenáře vtáhnout do děje, má více zajímavých témat, knih. Je to po dlouhé době kniha, kterou si nechám.

16.09.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hodně smutné, ale zároveň hezky napsané. Začala jsem číst a pak si říkám: "Co to sakra čtu?" Mrknu na zadní stranu - "Aha". Tak to zkusím.. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Samozřejmě jsem občas s hlavní hrdinkou nesouhlasila, něco jí v duchu vytkla (no, někdy nejen v duchu) atd. Nicméně si ani zdaleka nedokážu představit být v takové situaci. Opět se člověk musí zamyslet, co vše už má, ani to často nevnímá.. I když máme těžké období, smůla se lepí na paty.. to, co zažíval hlavní hrdina si málokdo dokáže vůbec představit. Vlastně všechny hlavní postavy to měli neskutečně těžké.

14.09.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Moc pěkná kniha, přečtená za 2 dny. Líbí se mi, že je to o starší době, ale nejen to pozlátko, naopak, že se někdo zaobírá tím, jak těžké tam bylo žít a v jakém přepychu si vlastně teď žijeme, ani si to často neuvědomujeme. Moc se mi líbily postavy i příběh. Skoro jsem dala 5*, ale jedna drobnost mi tam chyběla, no vlastně několik drobností, ale jinak to byl opravdu zajímavý a napínavý neobvyklý příběh. Možná si ho časem přečtu znovu. A na film bych se také podívala. Úplně jsem ty postavy i to prostředí viděla ;).

13.09.2023 4 z 5

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Romantika jako blázen :D. Kniha se četla dobře, film by asi taky nebyl špatný ;). Milý příběh mladých lidí, no spíš více příběhů, které se propojují a komplikují a zamotávají a rozmotávají.. prostě jako v životě.. a vypráví Láska :D - originální a přesto trochu mimo (občas vtipné, ale někde jsem měla výhrady). Dala jsem 4*, protože je lepší než průměr, ale topovka to také není. Když jsem tu viděla ta procenta, trochu jsem se bála, takže mě kniha nakonec mile překvapila. Asi to bylo i tím, co jsem teď četla za knihy. Každopádně to byla fajn odpočinková kniha, kterou jsem během dne přečetla celou :).

11.09.2023 4 z 5

Miluji Paříž Miluji Paříž Caroline Vermalle

Chvíli mi trvalo než jsem se do toho začetla. Takový milý příběh, místy se člověk zasměje, možná i slza ukápne. Mám pocit, že jsem viděla podobný film, ale naštěstí je to už hodně dlouho, tak jsem nesrovnávala. Znovu to číst nebudu, ale na film bych se asi podívala. Nic jsem neočekávala, tak jsem nebyla zklamaná a dokonce jsem tam našla i pár perel, zajímavostí.

10.09.2023 3 z 5

Poselství Bohyní Poselství Bohyní Doreen Virtue

Doreen byla úžasná, jeden čas jsem mohla číst skoro vše, co napsala.. škoda, že všechnu svoji dřívější práci popřela :( .. i přesto mám některé její knihy a karty, a stále jsou plné toho dobrého, stačí se uvolnit a zjistíme, co potřebujeme vědět ;)

09.09.2023 4 z 5

Poselství archandělů Poselství archandělů Doreen Virtue

Kamarádce se moc líbí, tak jsem jí je darovala. Je těžké je sehnat, obzvláště v dobrém stavu. Já mám raději jiné, např. Kyle Gray má boží karty (3×), Osho, Medicínské karty a Síla zvířat. Jsem hodně náročná a musí se mi líbit i grafika. Ještě např. Lord Ganesha a Secret Language of colors - ty jsou v angličtině, jsou větší, ale luxusní, jednoduché a přesto propracované, ale to už patří jinam 0:).

09.09.2023 3 z 5

Chytrá a sexy Chytrá a sexy Jill Shalvis

No, určitě si tuto knihu znovu nepřečtu a chvílemi jsem si říkala, že jí snad ani nedočtu. Téměř nesmrtelní hrdinové, spousta sexu (někde do podrobností), nedokončený příběh vedlejších hrdinů atd. Zkrátila bych jí na polovinu a upravila několik věcí a pak by to asi byla oddechovka, která by se mi líbila. Jak tu mnozí v komentech zmiňují: "Chytrá" v názvu je dost zavádějící. Bláznivá, umíněná, tvrdohlavá, možná i odvážná, rozhodně samostatná a odhodlaná, určitě sexy, ale chytrá? O něm by se "chytrý" říct dalo. Postavy jsou fajn, vlastně i příběh je celkem zajímavý, jen je to vše přehnané.

08.09.2023 2 z 5

Andělé a předkové Andělé a předkové Kyle Gray