Lucif Lucif komentáře u knih

Andělská inspirace Andělská inspirace Kim Dreyer

Boží kartičky - malé (čili i dobře přenosné - dáte je do kapsy), krásné a výstižné obrázky, jedny z mých nejlepších - někdy mám raději ty, jindy zase ty, někdy se doplňují, ale všechny používám roky a jsem s nimi moc spokojená. Koupila jsem je i taťkovi a také si je "tahal" rád, i když on měl nejraději medicínské a šamanské (Kyle Gray - také luxusní, ale o tom už zase jiná recenze).

Karty vědomé duše Karty vědomé duše Kim Dreyer

Luxusní malé kartičky. Je docela vtipné, že se mi nejméně líbí zrovna ta karta, která je na úvodní straně - přiznám se, že to byl důvod proč jsem si vybrala jiné od této autorky a tyto koupila jako dárek... nicméně od té doby už jsem je mnohokrát za ty roky použila - líbí se mi a baví mě. Naprosto doporučuji.

Medicinské karty Medicinské karty Jamie Sams

Moc krásné kartičky se zvířaty. Už je máme roky a stále mě baví. Text je podle mě zbytečně až moc dlouhý, ale každý potřebuje něco jiného a dá se tam najít mnoho užitečného. Nádherné obrázky.

Moderní snář Moderní snář Tony Crisp

Tento snář jsem kdysi měla doma a byla jsem s ním moc spokojená. Je to o POCHOPENÍ SNŮ, spíš než o bezmyšlenkovitém vyhledávání hesel, proto se mi také tak líbil. Ostatní snáře nejsou tak přesné. Dlouho jsem tuto knihu znovu sháněla, je to POKLAD.

Pro každého ani nemůže 1 určitý symbol znamenat to samé - každý máme jiné vzpomínky, zkušenosti, pocity.. Navíc někdo může vlakem odjet, někdo přijet, jiný ho vidí odjíždět.. nemůžete vyhledat tedy jen vlak a myslet si že vám řekne co to znamená = je důležité SLEDOVAT CELÝ PŘÍBĚH A HLAVNĚ I POCITY. Kniha pomáhá pochopit vaše sny.

Osobně jsem ráda, že kniha není silnější a ty pojmy se neopakují - líbí se mi, že člověk vyhledá slovo a najde tam v které části knihy je o tom psáno nebo čemu je to podobné. Někdy si neuvědomíme, že to může znamenat i to nebo to.. Je dobré se zamyslet, někdy vám pak dojde i něco úplně jiného. Brzy se s knihou naučíte pracovat a budete třeba i nahlížet méně - a o to podle mě jde, vědět, chápat, ne jen neustále hledat a být ztracený. Naprosto JEDINEČNÁ, VZÁCNÁ KNIHA. Přeji vám ať je pro vás tak užitečná, jako byla pro mě ;)

16.02.2024 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Nádherná, malá knížečka. Četla jsem jí už několikrát, líbila se mi asi víc než film (ale film byl také dobrý - naštěstí jsem mezi přečtením a shlédnutím filmu měla větší pauzu, tak jsem moc neporovnávala). Když měl syn popsat postavy, o Edmundovi napsal: "důvěřivý". Nenapadlo by mě to, ale přišlo mi to vlastně velmi výstižné. Rozhodně doporučuji tuto knihu i další "Letopisy Narnie". Četli jsme je (se sourozenci) už jako malí a líbí se nám i teď, když máme děti, a dětem se také líbí ;0)

15.02.2024 5 z 5

Magické oko III Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Magické oko III Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Tom Baccei

Nejlepší je Magické oko 1 - to doporučuji úplně všem. Tady se mi hledalo hůř (ale lépe než ve 2. knize), musela jsem se dívat dozadu na nápovědu. Pokud vám 1 nedělá problémy (vidíteto hned), určitě doporučuji všechny 3.

15.02.2024 4 z 5

Magické oko II - Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Magické oko II - Třírozměrné kouzelné obrazy Toma Bacceie (N.E. Thing Enterprises) Tom Baccei

Nejvíc se mi líbí 1, pak 3 a až nakonec 2 - tady některé obrázky "hledám" dlouho a musím se dívat dozadu na nápovědu. Nejsnazší je Magické oko 1 - DOPORUČUJI VŠEM. A pokud vidíte skrytý obrázek (jako můj taťka) hned, jakmile se na to podíváte, tak doporučuji všechny 3.

15.02.2024 4 z 5

Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Zvěrolékař léčí, zvířata uzdravují Alena Hrachovcová

Krátké a většinou povzbudivé (nejen) zvířecí příběhy ze života. Nejedna slza ukápla. Od začátku jsem věděla, že tam bude smutná část o Honzovi (je to psané na zadním obalu knihy) a trochu mě mrzelo, že byla na závěr. Je tam sice nějaká naděje na zlepšení, ale je to taková hodně smutná tečka. Myslím si, že by mnoho lidí hodnotilo knihu lépe, kdyby za tím posledním příběhem teprve byla ta škola a ty kočky. Honzovi přeju jen to nejlepší, je to evidentně velmi chytrý a hodný muž. V knize je spousta zajímavých informací, kde všude zvířata pomáhají a podporují lidi a co vše je lze naučit. Rozhodně doporučuji. Pokud máte rádi zvířata, určitě stojí za přečtení.

14.02.2024 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

MOC HEZKY NAPSANÉ. Přečetla jsem to během dne, ani jsem se od toho nechtěla odlepit (oběd apod.). Napínavé minipříběhy, které se postupně pospojují. Někdy velmi smutné, jindy povzbudivé, prostě jako je sám život. Líbí se mi, že je tam nahlédnuto do světa chudých. (Škoda jen, že víc lidí, kteří mají nadbytek nejsou ochotni pustit chlup pro dobrou věc, pro potřebné, a že jich není málo, na světě i v této knize).

Kdysi jsem myslím viděla i film, ale kniha a film mi vždy připadá jako jiný svět, tak to tak beru, jako něco jiného. Zjistila jsem, že když nesrovnávám, nejsem filmem zklamaná nebo naopak knihou, i když samozřejmě hodně záleží na autorovi. Při čtení knihy často pracuje vlastní fantazie, což je super.

Autor této knihy popsal krásně mnoho věcí a lidí, napsal příběh zajímavě, postupně odkrýval mnohá tajemství a doladil detaily - na to často autoři zapomínají, tak mě to tady o to víc potěšilo. Prostě SUPER, hluboké, zajímavé, napínavé, lidské .. ze života.

10.02.2024 5 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Již v předmluvě je psáno, že to není kniha určená pro nás a já s tím souhlasím (pro mě není!). Jsou to krátké rodinné zážitky (a fotky) ze života Devátých pro Deváté. Možná bych to dočetla, kdyby to bylo spojeno do příběhu. Takto mě moc nebavilo. Opět mám jiný obal, je tam slepice s obřím vajíčkem a opona. Slabá knížečka. Určitě vhodná pro nečtenáře a pro lidi, co rádi sbírají historky ze zákulisí apod.

09.02.2024 1 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Příjemné, úsměvné počtení. Autorka dokáže hezky popsat různé situace, lidi, místa.. Slabá knížečka (jen mám na obale sympatičtější ženu - sexy herečku). Znovu si to číst nebudu, ale myslím si, že je to zajímavé čtení i pro lidi po rozchodu, možná jim to dokonce pomůže - člověk někdy potřebuje jiné pohledy. Čekala jsem veselé příhody a upřímně byla trochu zklamaná, evidentně mám jiný vkus, nicméně úsměvná oddechovka je to určitě a asi 2x jsem se zasmála i nahlas. Raději nic moc nečekat a pak být mile překvapen ;)

09.02.2024 4 z 5

Příručka, která tě krok za krokem naučí kreslit vše, co vidíš kolem sebe Příručka, která tě krok za krokem naučí kreslit vše, co vidíš kolem sebe Rosa María Curto

Jednoduché návody, mnoho obrázků.

09.02.2024 4 z 5

Tyrolské elegie / Král Lávra / Křest svatého Vladimíra Tyrolské elegie / Král Lávra / Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Král Lávra 5*

07.02.2024 4 z 5

Tyrolské elegie a Král Lávra Tyrolské elegie a Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Král Lávra 5*

07.02.2024 4 z 5

Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Křest sv. Vladimíra / Král Lávra / Tyrolské elegie / Epigramy Karel Havlíček Borovský

Malá knížečka, prima rýmy. Nejlepší část: KRÁL LÁVRA 5* - naprosto doporučuji. Nejlepší epigram: "Co sám nerad, nečiň jinému. Pravil kantor žáku kdesi třepaje ho za pačesy." Ostatní se dalo jednou přečíst, ale vracet se k tomu nebudu. Jo a jako vždy krásné obrázky od J. Lady.

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Nedočteno. Doporučila mi to osoba, která viděla film. Nelíbí se mi ten styl psaní. Pár stránek jsem překousala, zkusila jsem to ještě kus dál, ale nebudu se do toho nutit, raději si seženu ten film. Možná je to tím, že jsem teď četla tak dobré knížky se skvělým popisem místa i situace a tohle bylo takové divné, nenalákalo mě to. Navíc jsem pak četla recenze a zjistila, že je pro hodně lidí těžké udržet více otevřených příběhů (někdo to dokonce přirovnal k několika otevřeným knihám), což bych už vůbec nedala - bohatě mi stačil ten jeden začátek příběhu :(

03.02.2024 odpad!

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Nedočteno. Asi jsem neměla číst recenze, od té doby mi také přijde ta puberťačka až moc ukňouraná. Hlavně nemám ráda, když někdo někomu (kór rodině) přeje smrt, jen protože je naštvaný. Chvílemi to byla zábava, ale teď se to moc táhne a hlavně je tam vždy za touto tlustou puberťačkou, nespokojenou se svým životem a s babičkou atd, ještě další příběh, který zatím vůbec netuším o kom je (vždy jen pár vět, takové, pro mě, nepříjemné vytržení z příběhu). Vidět obraz bylo by to asi o něco lepší, ale takto mě to nebaví. Jsem v půlce a už nemam chuť to číst.

03.02.2024 1 z 5

Disney's Magické oko Disney's Magické oko kolektiv autorů

Už je to dávno, co jsme takové knihy měli a moc nás to bavilo.. tuto jsem objevila nedávno. Paráda.

01.02.2024 5 z 5

Magické oko Magické oko kolektiv autorů

Super!

01.02.2024 5 z 5

Medová léta Medová léta Ivan Kraus

Nakonec jsem to nedočetla. Líbí se mi jeho humor, jiné knihy. Je znát, že to dopisoval v dospělosti. Na můj vkus je tam moc narážek na tu dobu. Chtěla jsem se smát a ne se zabývat tím, co bylo špatně. Vždy je něco špatně, proto mám raději veselé příběhy. On dokáže tak pěkně a vtipně popsat úplně obyčejné věci. Mnoho lidí si té kritiky třeba ani nevšimne, ale mě to nesedlo. Možná jen špatné načasování, nicméně jsem ji darovala někomu, koho jistě potěší.

01.02.2024 1 z 5