Lucif Lucif komentáře u knih

Hraničářův učeň 1-16 (box) Hraničářův učeň 1-16 (box) John Flanagan

Rozhodně doporučuji dospělým i dětem tak od 11 let. Velmi napínavé příběhy, krásně napsané (super popis krajiny i lidí), výborně se to čte. Různá dobrodružství skupinky fajn lidiček, někde jen jednotlivce, pak zase nějaká zkouška dalšího z nich.. prostě super. Mám 16 knih a jsem moc ráda, že mi je kamarád doporučil (jen 3. díl byl hodně smutný a zdlouhavý, ale jinak je většina opravdu super, na 5*). Teď mi přijde 17. díl a pak budu číst další sérii tohoto super autora: Bratrstvo.

22.02.2024 5 z 5

Hraničářův učeň 1-14 Hraničářův učeň 1-14 John Flanagan

22.02.2024 5 z 5

Tajemství žlutého kufru Tajemství žlutého kufru Ursel Scheffler

Prima krátké příběhy, kde si (nejen) děti můžou zahrát na detektiva. Když jsme přečetli všechny knihy Enid Blyton a Thomase Breziny, objevili jsme další fajn příběhy. Je to spíš asi pro menší (TB pro starší) děti.

22.02.2024 4 z 5

Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky Ljuba Štíplová

Čtyřlístek je fajn, přečetla jsem jako malá a pak i se synem a s neteřinkami. Oblíbené postavičky, hezké obrázky, dvě dobrodružství.

Safari v ohrožení Safari v ohrožení Thomas Brezina

Klub tygrů a Thomas Brezina = prima dobrodružství zaručeno - oblíbené knihy mého syna. Postupně jsme dokupovali další příběhy.

22.02.2024 4 z 5

Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku Jaroslav Němeček

Četla jsem jako malá, pak se synem a teď to dostane neteřinka, která miluje čtyřlístek. Pěkné obrázky, prima dvě dobrodružství.

22.02.2024 4 z 5

Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Veselé příhody kozy Lujzy a kocoura Bobka Ema Tintěrová

Hezké obrázky, četla jsem jako malá a pak se svým synem.

Černý mustang Černý mustang Karel May

Z dětství jsem si děj moc nepamatovala, jen jsem věděla, že to byla dobrá kniha. Nyní jsem ji četla se synem znovu a vlastně mě dost mile překvapila. Napínavá, poučná, úzká kniha, která se velmi dobře čte. Pro každého, kdo má rád dobrodružství.

20.02.2024 5 z 5

Proroctví indiánských šamanů Proroctví indiánských šamanů Wa-Na-Nee-Che

Malá knížečka je PRO KAŽDÉHO, kdo má srdce a nebojí se ho použít. Ještě ji čtu, ale dávám 5* za myšlenku. Je čas oprášit "staré", TRADIČNÍ ZPŮSOBY - CHOVÁNÍ K PŘÍRODĚ A VŠEMU ŽIVÉMU - RESPEKT, SPOLUPRÁCE + poznat sebe a SVÉ DUCHOVNÍ SPOJENÍ ;0). Najít rovnováhu mezi tělem, duchem a rozumem.

Kniha je rozdělena na krátké kapitoly, čte se to skvěle. Napínavé, zajímavé, dojemné, poučné.. str. 12 začíná PŘÍBĚH autora, šamana (20+21 pro lidi, kterým někdo odešel z tohoto světa), pak je krátké povídání o vztazích, lásce a další příběhy.. Sny vs. vize. Druhá půlka je trochu náročnější, ale stojí za přečtení. Kniha je plná zajímavých a důležitých informací.

20.02.2024 5 z 5

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Tohle bylo po té smutné trojce pro mě opravdu super. Doporučuji všech 16 knih, které jsem se synem četla (17tá kniha je na cestě a pak série Bratrstvo). Skvělý autor, krásně napsané, napínavé, čtivé ;0)

Ledová země Ledová země John Flanagan

Kamarád nám tuto sérii doporučil a já byla velmi mile překvapena, jen tento díl nás místy moc nebavil (bylo to smutné, drsné, zdlouhavé - příběh Will a Evelin), cesta Halta s Horácem byla celkem fajn - samozřejmě ani zde vše nešlo hladce, ale četlo se to hezky. Tuto knihu jsme celkově četli nejdéle a nejhůře, ale samozřejmě je v té sérii důležitá, tak se nenechte odradit ;). Pokud máte jen tuto knihu, doporučuji dokoupit nebo půjčit začátek (díl 1+2), osobně bych to bez toho super začátku teď asi nedočetla. Ze 16ti knih je to podle mě ta nejslabší, ale dalo se. Jsem zvědavá na 17ku, zítra mi přijde ;).

19.02.2024 3 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Opravdu povedená série knih. Hraničářův učeň bavil mě i mého syna (cca tak od 11 let bych to doporučovala). Je to napínavé, moc dobře se to čte, skvěle napsané, úplně jako bych tam byla ;0). V podstatě se to dá číst i jednotlivě, ale my jsme četli jeden díl po druhém. Zjistila jsem, že už je i 17 díl, tak už jsem ho objednala a jsem zvědavá jaký bude. Jen 3. díl se nám moc nelíbil, resp. některé části a pak myslím ještě jeden díl nebyl perfektní, ale jinak všechny na 5*. 16 knih přečteno a chystáme se na Bratrstvo - někdo to střídá a čte v podstatě obě série zároveň, že to tam někde navazuje, ale já si ty příběhy pamatuji pořád celkem živě a nechtěla jsem to míchat. Uvidíme zda to bylo správné rozhodnutí. Každopádně přečtení celé série Hraničářův učeň byla skvělá volba.

19.02.2024 5 z 5

Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy Gerald Durrell uvádí Nejlepší psí příběhy * antologie

No, nejlepší psí příběhy to nejsou - některé jsou pěkné, jiné ne - bohužel jsem se také nechala zlákat jménem mého oblíbeného autora Geralda Durrella, ale není to od něj a je to znát (jeho knihy jsou většinou na 5*). Nicméně každý milovník psů si tam jistě najde několik hezkých příběhů.

18.02.2024 3 z 5

Drak do kapsy Drak do kapsy Ed Clarke (p)

Hezký příběh pro kluky i holky. Nejen o přátelství mezi dětmi a dráčkem. Dobře se čte.

18.02.2024 4 z 5

Keltské orákulum rostlin Keltské orákulum rostlin Philip Carr-Gomm

Krásné velké karty, i kniha je velká. Na obrázku se dá zaměřit na různé detaily, opravdu hezky propracované. Jedny z nejlepších karet.

18.02.2024 4 z 5

110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci 110 her pro rozvoj myšlení, lepší paměť a koncentraci Ingrid Grube

Super, NAPROSTO DOPORUČUJI. Měla jsem v ní spoustu záložek k čemu se chci vracet, používala jsem ji dlouho, potom jsem ji půjčila (líbila se), nyní se k ní chci vrátit a trénovat mozek ;0)

18.02.2024 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Luxusní kniha, velmi mile překvapila. Zajímavý příběh, dobře se čte. Rozhodně doporučuji všem milovníkům fantasy a dobrodružných knížek. Přečteno 16 knih ze série Hraničářův učeň a většina je na 5*. Teď se synem dokupujeme Bratrstvo (někdo to čte na střídačku, ale mi to chtěli nejdřív dokončit a až pak začínat jinou sérii).

18.02.2024 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Knihu jsem koupila jako dárek, protože GERALD DURRELL je ÚŽASNÝ AUTOR, ale četla to moje mamka a byla zklamaná, nedočetla - nelíbil se jí pavouček, který neustále komandoval papouška a také, že zvířata dělají to, co lidi (čistí si zuby atd.). Určitě se to mnohým bude líbit, ale my jsme od něj čekaly trochu něco jiného. Gerald Durrel má tolik krásných příběhů o zvířatech, které jsem si četla už na škole a pak jsem se k nim vracela a četla je i synovi, když byl malý. Milujeme zvířata a ty příběhy jsou opravdu super zajímavé. VĚTŠINA KNIH OD G.D. JE URČITĚ NA 5* A DOPORUČUJI JE VŠEM, ale tato bohužel není pro každého (a to mám pohádky i G.D. moc ráda).

18.02.2024 1 z 5

Jak si správně přát - karty Jak si správně přát - karty Pierre Franckh

Mám lepší kartičky, ale jo, něco se tam člověk dozví a mamka je chtěla. Pokud neznáte základní principy, jak si správně přát, tak je to určitě fajn.

17.02.2024 3 z 5