Luc.i Luc.i komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásná kniha. Sice předvídatelná ale to mi nevadilo. Čekala jsem sice trochu víc historie což by mi vůbec nevadilo ale i tak jsem si čtení užila. Všechny postavy jsem si oblíbila ale přišly mi trochu jednotvaré a to jim ubývalo na reálnosti. Líbil se mi I styl psaní i když jsem si na něj nejdříve musela zvyknout. 4/5*

23.05.2020 4 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Skvělá knížka. Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Četla se sama. Přečetla jsem ji za den a bylo mi to líto. Některé scény byly úplně dokonalé že jsem se u toho rozplývala nadšením. Postavy všechny skvělé a přišly mi i velmi reálné čehož si cením. Vztah a celé jeho budování bylo skvěle popsané. Nejdřív jsem chtěla dát jen 4* ale po poslechnutí soundtracku nemůžu nedat 5* je skvělej. Líbilo se mi že jsou texty v knížce a bylo bezva ze posouvaly děj a skvěle tam seděly, vyjadřovaly pocity hlavních hrdinů. Možná by mi vyhovovalo víc kdyby byly texty anglicky ale chápu že ne každému by to sedlo. Překlady textů byly skvěle zpracované Já mám teda vždycky ráda zmíňku o nějaké písničce v knize ale tohle bylo ještě lepší protože ty písničky byly pro tenhle příběh. Super nápad.

14.04.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knížku jsem přečetla anglicky a tím můj čtenářský zážitek trochu utrpěl protože moje angličtina rozhodně není dokonalá .

Stejně se mi ale knížka líbila a zvažuji i přečtení v češtině.

Knížka je taková přemýšlivá? Dalo by se asi říct, chvíli mi trvalo než jsem se sžila s autorovým stylem ale povedlo se mi to.

Elio je dobrý hlavní hrdina a líbil se mi jeho přístup k situacím ikdyž občas se choval trošku zvláštně. Olivera jsem si také oblíbila a k jeho postavě mám pár otázek které se mi za celou dobu nezodpověděly.

Celkově mi všechno v knížce nebylo úplně jasné ale věřím tomu že je to právě čtením v angličtině.

Celý děj byl pomalejší ale za to plynulý. Líbilo se mi, že se autor vyhýbá momentům kde by se dalo lehce sklouznout ke klišé (jako loučení Elia a Olivera na letišti).

Celá romantická linka se mi líbila a svým způsobem se mi líbil i konec. Já to tak nějak čekala ikdyž ke konci knihy jsem se bála úplně jiného závěru.

Trochu mi nevyhovovala absence kapitol a občas jsem se trochu ztrácela v čase, který hlavně ke konci dost rychle skáče.

Celkem by mě zajímal i druhý díl podle anotace a protože se mi postavy nechce opouštět. Celkem 4/5*

10.08.2021 4 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Tohle je hodně silná knížka. Líbilo se mi jak se Lex chovala, líbily se mi její myšlenky a celkově jsem si ji jako hlavní postavu oblíbila. Od začátku jsem měla občas problém abych se nerozbrečela, na konci jsem nevydržela. Ten konec. ... Ano, bylo to celkem předvídatelný ale stejně, to jak to autorka napsala. Líbily se Lex myšlenky, vztahy i lehka romantická linka.
Tahle knížka je fakt Krásná a nějakým způsobem mě dostala, doporučuji ji všem kteří mají rádi tady ty těžší témata. Celkem 5/5*

07.04.2021 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Moc hezká kniha, neměla jsem moc velká očekávání, ale knížka mě příjemně překvapila. Moc hezky se to četlo a byla jsem zvědavá co bude dál. Líbilo se mi že se stridaly pohledy postav i časové úrovně.Všechny hlavní hrdinky mi byly sympatické a jejich příběhy se mi líbily. O titanicu jsem knížku ještě nečetla takže to bylo fajn a doporučuji všem kdo mají rádi historické motivy. 4/5*

26.03.2021 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Na knížku jsem se opravdu hodně těšila. Moc se mi líbí ten název, dává smysl vzhledem k ději a navíc krásně zní. Doma jsem teda díky sestře přestala název používat, protože je přece jenom delší a pro mě už to je prostě Snížka (Snowova knížka ❤).

O knížce jsem hodně slyšela a i když mám Hunger games ráda tak se neřadím k úplně obrovským fanouškům. Triologii jsem četla loni a myslím že jsem si ji mohla přečíst ještě před Snížkou, protože uprimne si z toho o Snowovi moc nepamatuju. A to co jsem si pamatovala se mi zde stejně neosvetlilo.

Ze začátku jsem se hodně bála, že to bude jen Snowova obhajoba. Nebyla, nebo alespoň Já ji tak rozhodně nevnímám. Snow je dobrá postava, která prošla velkým vývojem. Asi tak v polovině se změnil. Byl celkem nestalý, ale podle mě jen prostě pracoval s tim co znal z Kapitolu. Možná trochu pokrytec ale většinou jsem to nějak chápala. Těsně před koncem už ale ne, tak nějak jsem vůbec nevěděla jak to bude pokračovat a ani jsem nevěděla jak bych chtěla aby to pokračovalo. Taky jsem pak byla trochu otrávená z toho ze čtu vlastně z pohledu zaporáka , který mi vysvětlujete proč dělá to co dělá

Líbilo se mi že jsem mohla sledovat vývoj toho jak vznikal formát her v nichž byla Katniss. Co mě ale zklamalo tak byly samotné hry. Já nevím ale nedivím se ,že neměly sledovanost, protože mi prostě přišly takové nezáživné. Samotný průběh mi přišel vlastně o ničem a , i když to bude znit špatně, tak tam nabyla ani žádná "dobrá ", nebo prostě zajímavá /napínavá smrt. Hry mi vlastně trochu zkazili celý dojem z knihy.

Líbilo se mi spojení s písněmi i když chvílemi už mi to přišlo I zbytečné. Co mě teda celou dobu dostávalo byly jména, přečíst Coriolanus správě mi trvalo asi 5 kapitol. Celkem si cením toho, že některá jména přeložili. Anglicky sice celkem umím ale do souvislostí bych si třeba jméno Cívan nebo Koželuh nikdy nedala.

V knize byly některé hodně dobré zvraty a věci co jsem nečekala. Na začátku byl Snow celkem sympatický ambiciózní kluk z "bohaté" rodiny a na konci už byl vlastně takový jako ho znala Katniss, zajímavý vývoj.

Konec jak už jsem řekla jsem nečekala, i když jsem vlastně asi měla. Každopádně jsem ho musela chvíli zpracovávat. Knížka má své chyby ale jinak je fakt dobrá. Já jsem ale asi mela moc velká očekávání. Každopádně až si někdy znovu přečtu HG vrátím se i k Baladě a možná z ni budu nadšenější.

Celkem 4/5* a fanouškům doporučuju

06.03.2021 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knížka se mi líbila, čekala jsem vánoční nenáročnou romantiku a to jsem i dostala takže za mě spokojenost. Knížka se fakt hezký čte a má dobrou, příjemnou atmosféru. Je taky vtipně napsaná, že jsem se u ní i zasmala. Příběhy se mi líbili všechny, nejvíc asi ten první (miluju křiváky a jsem ráda že mě autorka nezklamala) . Nejmíň mě bavila asi ta prostřední, ikdyž byla asi nejvtipnější ale já prostě úplně nemusím Johna Greena. Taky mi přišlo že byla prakticky o ničem.... Ta třetí to pěkně uzavřela a bylo to prostě fajn. Postavy se mi líbili ikdyž jsem v nich měla malinko zmatek (jako pardón ale člověka zmate když se nějaký, očividně holce, říká Vévoda). Film jsem neviděla, ale slyšela jsem o něm a asi se podívám, ikdyž moc nečekám. Měla jsem knížku s netflixovou obálkou a co tak vím tak dej filmu knížce moc neodpovídá což pak vysvětluje že postavy na obálce nejsou jako ty v knížce. Ale co , příjemný vánoční čtení 4/5*

21.12.2020 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Příjemná romantika, super oddechové čtení. Od začátku bylo jásné jak to dopadne ale stejně jsem chtěla pořád číst dál. Bavilo mě to, bylo to dobře napsané, smála jsem se, culila jsem se, nadávala jsem. Postavy se občas chovaly trochu nelogicky ale jinak fajn knížka. 4/5*

28.08.2020 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

(SPOILER) Ke knížce jsem se dlouho nemohla dostat ale nakonec jsem ráda že jsem si ji přečetla. Knížka mě kupodivu bavila prakticky od první stránky. Ten svět je naprosto dokonalej a skvěle promyšlenej.Postavy se mi líbily, Čtyřka je samozřejmě nejvíc ❤ ale i hlavni hrdinka mi po většinu příběhu přišla sympatická . Trochu mě vadil hodně uspěchaný konec ale těším se na další díly. Celkem 4,5/5* skvělá knížka
PS:Asi jsem beznadějnej romantik ale přišlo mi naprosto kouzelný když vzal Tobias Tris do svý krajiny strachu. Jedno z nej romantickejch gest úplně boží. ...

19.07.2020 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Na čtení jsem se těšila a možná i proto mě kniha trochu zklamala ale stejně jsem ráda že jsem si ji přečetla. V budoucnu si ji chci přečíst znovu protože bych řekla že je to kniha kde bude druhé čtení ještě lepší protože lépe pochopím všechny myšlenky.Líbilo se mi jak autorská vykreslila postavu Theodora Finche a oblíbila jsem si ho.Celkem 4/5*
(Po druhém přečtení):
Tak jo, ke knížce jsem se teda nakonec opravdu vrátila a za mě DOKONALÝ! Na poprvé mě trochu zklamala a už se mi do čtení po druhé moc nechtělo ale jsem za to fakt ráda. Stojím si za tím že to je na po druhý mnohem lepší. Víc jsem to pochopila a bylo to prostě skvělý. Jak už jsem věděla co se tak trochu bude dít tak jsem mnohem víc vnímala že k tomu směřuje. Zvyšuju na 5/5*

08.07.2020 4 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Skvělá knížka. Mile mě překvapila protože jsem od ní moc nečekala ale bylo to fakt skvělý. Hrozně se mi líbil styl psaní. Děj se mi líbil a i když tam nebyly žádné velké zvraty tak jsem většinu nečekala. Všechny postavy jsem si oblíbila a líbilo se mi jak byly podány jednotlivé příběhy. Občas tam sice byly nějaké pravopisné chyby ale to se dalo přežít. No a konec? ......ten byl tak krásně hořkosladký. Musím říct že jsem to tak trochu čekala ale myslela jsem si že se to stane jinak. Mimochodem hrozně se mi líbí název a k příběhu krásně sedí.
5/5*. Krásná knížka u které jsem měla i slzy v očích. Myslím že nečtu naposled

02.06.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

No teda. Příběh velmi čtivý, že se nedalo odtrhnout. Skvěle napsány pocity i zaporák. Vůbec jsem to takhle nečekala. Ze čtení mi bylo chvílemi až úzko. Pak když jsem knihu ale dočetla připadalo mi ze mi tam něco chybělo, sice nevím co ale konec byl na mě až moc v náznacích. Ale knížka byla skvělá a líbila se mi i když tento žánr běžně nečtu.

14.04.2020 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

To bylo boží, strašně mě to bavilo a měla jsem to na dvakrát přečtený. Děj se mi líbil a emaily byly dobrou vsuvkou aby se to nevleklo. Bylo to celý straaaašně miloučký a roztomilý a hlavně miluju ten humor. Rozhodně jsem nečetla naposledy a myslím že si ji i koupím do své knihovny..
PS: některý myšlenky fakt hezký že jsem si je vypsala ❤️

21.01.2020 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Krásná knížka, film jsem neviděla ale chystám se na to. Překvapilo mě jak moc se mi líbilo vojenské prostředí ale bylo to fakt super. Jak to cele dopadne jsme zjistily už na začátku a myslím si že kdybych na to měla čekat tak si snad pobrecim protože ti to prostě není ten happy end co by všichni chtěli zazit. Vývoj Johnova vztahu s tátou se mi moc líbil a hezky to tam pasovalo....

28.10.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Od knihy jsem, kvůli častému vychvalování, čekala hodně -až moc, a kniha mě vcelku zklamala. I když mám podobné knihy ráda styl mi nevyhovoval a přesto že občas mám u knížek na krajíčku tahle mě úplně nezasáhlo a asi to bude tím, že mě styl psaní moc nevyhovoval. JedIné co bych vyzdvihla byl konec ten se mi moc líbil. ....

13.10.2019 3 z 5

Vláda vlků Vláda vlků Leigh Bardugo

(SPOILER) Na knížku jsem se hrozně, těšila! Leigh Bardugo je nejlepší! A knížka mě rozhodně nezklamala.

Zase se mi líbilo jak tam bylo víc dějových linek najednou, ikdyž ty ze Šu Hanu mě moc nebavila, ale na druhou stranu bylo fajn podívat se do další země z toho světa. To oceňuji.

S Temnyjem bylo od začátku jasný, že se mu nedá věřit. Taky všichni věděli jak děsně ješitnej je. Nakonec jim i pomohl. Ale jeho hrdinský skon me moc nenadchl. Nevím proč je vždycky strašná potřeba napravovat záporáky. Jinak jeho vnitřní rozpory mnichem byly fajn.

U Niny mi trochu vadilo, jak manipulovala s královnou, ano dělala to pro griši ale stejně to bylo nepříjemný číst. Ze začátku jsem si taky myslela že je Rasmus fajn ale teda.... To byla taky postava. To s Joranem mi celkem dávalo smysl. No a Hanne, proti LGBT komunitě nic nemám, to rozhodně ne, a chápu že Nina je prostě bi, ale vůbec mi to tam nedělo.... Naopak "smrt" Hanne to bylo fakt něco, jako to byl zvrat, já bypa totálně vyřízená.

Nikolaj je prostě láska to je jasný. Léčka na královnu Makhi neměla chybu, bylo to fakt dobře promyšlený. Zakomponování vran bylo skvělý, hrozně mi chyběli, a to jak to Kaz dělal pro Inej je skvělý. Moc se mi to líbilo.

Zoja je taky fajn, jsem ráda že se nakonec Nikolajovi vyznala. To s tou královnou úplně neschvaluju ale lepší než kdyby to byl někdo úplně jiný.

Davida jsem obrecela, to jsem nečekala, bylo to hrozný.... Ale na druhou stranu už jsem si pak byla skoro jistá že alespoň neumře někdo jinej.

Konec trochu otevřený ne? Za další díl nebo i úplně jinou knihu z Grishaverse bych se rozhodne nezlobila. Miluju to

Celkem 5/5*

16.01.2022 5 z 5

Nápad knížky mi přijde fakt originální a ještě jsem nečetla o okrádání Židů nacisty. Měla jsem o knížce lehce povědomí ale vlastně mě příjemně překvapila. Chvílemi se to sice trochu táhlo a taky jsem že začátku zbyla zmatená proč s některými Židy jednají skoro hezky... peníze no... Konec jsem tak nějak čekala ale to je tomu patří. Celkově se mi to vlastně líbilo. Čteno v rámci maturitní četby. Celkem 3,5/5*

31.10.2021 3 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Druhý díl byl o dost slabší než ten první, ale to je u druhého dílů triologie celkem běžná věc.

Knížka je sice celkem čtivá, ale i když mě to vlastně bavilo tak vím že ten děj byl dost slabý.

Od začátku mi vadila Lou, chovala se úplně jinak než v prvním díle. Jo jasně , došlo mi že to je kvůli používání magie, ale stejně to nic neměni na tom ze mi to dost vadilo.

Některé části příběhu mi přišly úplně zbytečné a trochu jsem je i nechápala, na konci opět neuzavrena situace a jen malý náznak toho co se bude dit. Některé věci se odehrávaly úplně jinak než jsem čekala a musím i říct že při uzavírání společenství jsem pořád jen čekala až je někdo zradi. Nakonec to bylo jinak než jsem čekala.

Knížka je pěkně čtivá ale dej teda nic moc. Miluju ty postavy, až na výjimky jsou všichni desne fajn a mam je rada. Na konci bych možná i brečela ale přišlo mi to uspěchané a než jsem se vzpamatovala byl konec.

Celkem dávám tak 3,5/5* , průměrný druhý díl. Těším se na třetí ale nevím jestli se mi ještě někdy bude chtít Krev a med číst

02.07.2021 3 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

K druhému dílu jsem se dostala skoro půl roku po tom co jsem přečetla první,takže si už moc detaily nepamatuju. Ale vlastně se mi to líbilo. Je to fajn, milý oddechový, romantický, misty naivní, misty otravný a občas jsem se smála jak blázen. Knížka není úplně žádná prevratna novinka co se děje tyče ale to jsem ani nečekala. Trošku mi vadí, že jsem si úplně neoblíbila žádnou postavu. Jakože Lara Jean he fajn ale občas na facku a Peter ten mě spis jen rozčiluje. Některý scény byly fakt moc hezký třeba celej ten večírek ve stylu 40. let. Trošku mě mrzí že tam víc nebyl Josh ale John je taky super. Čekala jsem ze se teda objeví dřív ale nevadí. Na další díl se celkem těším, protože mě zajímá jak to dopadne, i když myslím že vím. Každopádně bych byla ráda překvapena protože mám takovej pocit ze fandím tomu kdo v milostným trojúhelníku neuspěje a to se moc nestává. Fajn knížka 3,5/5*

30.03.2021 4 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Knížka se mi moc líbila. Sice jsem ji někde vyděláa srovnávanou s High school musical což vůbec nechápu, ale to je vlastně jedno. Mě to chvílemi připomínalo 4. sérii Glee. Nettie byla hrozně fajn hlavní hrdinka a většinou jsem ji chápala. Celé se to moc dobře četlo i když chvílemi byly některé situace až moc vyhrocene nebo mi nedávaly moc smysl. Romantická linka byla fajn a Nettie kamarádi taky. Fajn knížka 4/5*

29.01.2021 4 z 5