LordSnape LordSnape komentáře u knih

Kniha o ničem. To i rady od Kiyosakiho jsou čtivější. Tímhle si projev nezlepšíte, ale spíš po vás lidi budou ještě více šlapat anebo naopak prodáte růžovou rtěnku odstín 81. Je to ale dobré v důsledku tak akorát pro managery, jak by měli vycházet vstříc svým podřízeným a mačkat z nich přitom větší výkon. Tahle kniha mohla pomáhat dobře tak v době svého vzniku, tedy v průběhu Velké hospodářské krize, ale dnes ve světě tvrdé konkurence nikoho hezkýma slovama neuchlácholíte. Navíc je tento rétorický přístup dosti manipulativní, hodně podobný sofistické škole. Používají jej hlavně v "podnicích" jako Amway či Avon.

11.03.2012 1 z 5

Muže ani květinou... Muže ani květinou... Miroslav Plzák

Prvních pár povídek z pera žurnalistky Pikartové jsou víceméně z běžného života a jejího okolí, nicméně jakmile se začne pouštět do fantazijní romance, je to jako ze špatné červené knihovny. Naštěstí Plzák velmi dobře k jednotlivým povídkám slušně oponuje a poukazuje na určitou pohádkovou nedbalost jednotlivých postav, což se promítá i do chování hlavních hrdinů.

05.03.2012 3 z 5

Srdce zmámené láskou Srdce zmámené láskou Miroslav Plzák

První dvě třetiny jsou zajímavé, Plzák se soustředí na strasti milenecké lásky, utvrzuje čtenáře, že zánik této lásky je nevyhnutelný, že čím více se chovám jako závislejší partner, tím více zájem partnera opadává, ale ke konci mi kniha přišla celkem nudná a o ničem. Některé věci již byly řečeny i v jiných autorových publikacích, ale co o tom má nového pořád psát, že.

03.03.2012 3 z 5

My se máme, my si vyhovíme My se máme, my si vyhovíme Miroslav Plzák

Přínosná kniha. Akorát druhá část, věnující se manželství mě už nebavila, jelikož nejsem ženatý a ani to neplánuji. Nicméně jak vyhovět / nevyhovět druhému, aby milenecká láska fungovala a vydržela, je více než dostačující.

24.02.2012 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jako dítě jsem se strašně bál, když tam lítala žluva.

13.02.2012 5 z 5

Rodinná encyklopedie pečení Rodinná encyklopedie pečení kolektiv autorů

Ultimátně výborná kniha, kde najdete pěkné recepty. S touto publikací upečete téměř cokoliv a přijdete na spousty skvělých nápadů.

Čokoláda Čokoláda kolektiv autorů

V době svého vydání to byla má modla a krásná pomůcka při učení se cukrářskému řemeslu, ale dnes je už poměrně překonána Zlatou čokoládovou knihou.

12.02.2012 4 z 5

SAS - Příručka jak přežít SAS - Příručka jak přežít John Wiseman

Je to jasné. Ze všech příruček k přežití je tato nejobáshlejší a nejlepší. Moje celoživotní četba.

12.02.2012 5 z 5

Jak přežít stres - průvodce pro muže Jak přežít stres - průvodce pro muže Georgia Witkin

Hrozná blbost. Četl jsem to tak letmo, ale přišlo mi, že autorka z mužů - čtenářů dělá úplný blbce, snaží se zaujmout rádoby odbornými termíny a ve výsledku vlastně nic ani neřekne či neporadí. Tyto knihy ve mně vyvolávají pocity dementního našince, který potřebuje i příručku jak se vydělat v přírodě..

12.02.2012 2 z 5

Japonsko Japonsko John Hart Benson

Obsahuje naprosto vše, co návštěvník této země potřebuje. Od základů etikety, přes plány tokijského metra až po tipy a triky, kde se ubytovat či kam jít nakupovat suvenýry, nebo potřeby nutné k přežití.

12.02.2012 5 z 5

Léčivé bylinky a esence Léčivé bylinky a esence kolektiv autorů

Dle mě moc krátké a málo výstižné. Jsou lepší, obsáhlejší a daleko propracovanější publikace. Nicméně ilustrace, nákresy a fotografie jsou výborné, ale to je u těchto mini rádců od Svojtky celkem standard.

12.02.2012 3 z 5

Sexuální praxe Sexuální praxe Thomas Glynn

Když jsem byl mladý a hormony ve mně bouřily, četl jsem si v této knize, abych věděl, co to vůbec ten sex je a jak se to má dělat. Dnes je již velmi zastaralá a dá se říci, že i docela na nic, jelikož je to všude kolem nás jen a jen o sexu. Stačí zapnout televizi nebo internet.

31.01.2012 3 z 5

Kosmos Kosmos Giles Sparrow

Ultimátně největší a nejlepší kniha o vesmíru! Nádherné fotografie z Hubbleova vesmírného teleskopu doplňuje autorův výstižný komentář. U téhle publikace jsem se naučil kochat krásou hvězd!

30.01.2012 5 z 5

Příručka první pomoci Příručka první pomoci kolektiv autorů

Kniha, která by neměla chybět v žádné domácnosti, kanceláři či autě a jenž by se měla stát povinnou četbou!

30.01.2012 5 z 5

Temný zvěrokruh Temný zvěrokruh Stella Hyde

Moc zábavná kniha! Představte si zvěrokruh obráceně. Namísto optimistických a dobrých vlastností se dozvíte ty schované uvnitř a ty horší, které nechcete, aby ostatní ve vás viděli.

Fobie: Odhalené a vysvětlené Fobie: Odhalené a vysvětlené Richard Waters

Tato kniha je skvělá v tom, že se dozvíte, kolik fobií a jak pěkně výstředních existuje. Dokážete si představit chorobný strach ze školy a všeho co s ní souvisí? :-D

29.01.2012 5 z 5

Z Květů zla / Des Fleurs du Mal Z Květů zla / Des Fleurs du Mal Charles Baudelaire

Na původní Květy zla to sice nemá, ale i tak je to pěkná sbírka s bilingvními texty.

29.01.2012 4 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Mám přečteno již několikrát. Naprostý klenot! Ale podmínka je originál v angličtině, český překlad vše rozplynul...

29.01.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četl. Skvěle napsáno, napínavý a originální děj, prolínání dvou zdánlivě rozdílných světů a překvapivě nečekané zakončení dělá z této knihy nadpozemský zážitek, který vám po dočtení vezme všechen vzduch z plic. Právem udělená pozice v mé Top 10.

29.01.2012

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Tři nejznámější povídky s perfektníma ilustracema, které příběhům dodávají ještě na větší síle. Předčasný pohřeb pavažuji za Poeho povídkový vrchol.