Lioncz24 Lioncz24 komentáře u knih

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Tato kniha mě tak zaujala že jsem si to musel přečíst. Jak se žilo v letech 1803 až 1838
Je to Román, který staví na historické přesnosti s fiktivním příběhem.
Jak se spojí dvě rozdílné ženy, které bojují za práva a svobodu

20.07.2022 5 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Knihu jsem jsi koupil jako předvánoční dárek. A neudělal jsem žádnou chybu. Bylo to napínavé až do konce. U této knihy jsem se ani jednou nenudil. Mě tato kniha vtáhla do New Yorku 1845, když se zakládala policie nebo-li měděné hvězdy

22.12.2021 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Druhý díl Švédské detektivky
Bylo to velmi napínavé až do samotného konce
Novinář se zase zakousl do případů. Tentokrát vyšetřoval vraždy dokonce 3
Dvě objeti byli Mikaelovi kamarády a třetí objeď byl advokát Bjurman
A ta Lisbet byla opravu zajímavá osoba
Už se těším na poslední díl této skládanky

25.08.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Ten druhý díl je prostě parádní
Mě se nejvíc líbila ta povídka o té mořské nestvůře
Trochu mě vadil ten Marigold on tu hubu nikdy nezavře, vím že pro někoho to může připadat vtipní ale jo byl vtipnej ale na mě byl až dost skoro trapně

09.07.2021 4 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

(SPOILER) Nevím mám z toho smíšené pocity. Děj se odehrává ve Viktoriánském Londýně. Hlavní postavou jsou dvě kluci a později se k nim přidá jedna holka. Jména vám nebudu říkat. Kouř má víc barev. Hřích je kolem nás kam se podívá

Ulice Londýna jsou velice špinavé až to hezké není. Objevuje se zde romantická linka, která vyústí k milování tří postav
Ve městě jsou víc kouře než na vesnici

16.01.2021 3 z 5

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

vynikající dobrodružství. Kdo nezná film tak ten neexistuje
Když jsem tu knihu četl venku a foukalo tak jsem si připadal že jsem na jachtě a houpám se na vlnách. A pak až jsem se ocitl na opuštěném ostrově tak jsem prozkoumával pevninu. No ve skutečnosti nebyl ostrov opuštěný, protože se objevily Lidojedi neboli kanibalové. A mezi Lidojedi jsem potkal černocha, který se stal zajatcem a já jsem ho musel zachránit a povedlo se. A dal černochovi jméno Pátka a proč pátek, protože ho zachránil v pátku

18.08.2023 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Film se mi líbil víc jak tato kniha. Kapitoly jsou svižné ale děj je skoro stejný jako u filmu
Bohužel dávám 3z5 hvězdiček

22.10.2022 3 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Je to čtivý příběh. Kroky hlavního hrdiny jsou samé nástrahy a překážky, který jdou překonat. A jeho pes to odlehčuje. U této knihy mě běhal mráz po zádech. Doporučuji pro ti, kteří mají rády drama v postapokalipském světě

07.06.2022 5 z 5

Ztracený svět v podzemí Ztracený svět v podzemí Roderick Gordon

První díl této knihy je poutavé čtení. Prozkoumání podzemního světa je napsáno krásně. Chemie obou chlapců je impozantní. Těším se na druhý díl

09.05.2022 5 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Atlantida vs Americký lid. Artur alias Aquaman chce zajisti mír ale nedaří se to, když Mera jeho snoubenka všechny konflikty řeší jenom silou , ale silou se žádný mír nedá uskutečnit. Doporučuji to všem kdo máte rádi Aquamana i všem kdo viděli film

Jdu číst druhou knihu jsem zvědavý jak to bude dál.

10.02.2022 4 z 5

Utrpení Utrpení Todd McFarlane

První pět sešitů bylo nudný tady se Spider.man málem umírá protože měl v sobě jed . Ale potom ty zbylé dvě sešity jak se tam objevil Morbius ty mě docela bavily

28.10.2021 3 z 5

Třetí skládka dočtená
Je to napínavé strhující a poutavé. Ach ta Lisbeth konečně je volná. Jen je škoda že ten Spisovatel umřel hold prohrál boj s rakovinou. R.I.P.
Za mě se nejvíc líbil druhý díl ale každý díl má dobrou atmosféru

19.09.2021 5 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Nejlepší DC comics co jsem četl
Batman je tady starý, pomalý.
Gordon šel do důchodu a místo něj přišla komisařka, která bude velet policejní jednotce, která bude mít za úkol zastavit Batmana strážce Gothemu
A závěr byl zajímavý
Frank Miller je prostě legenda co on napsal je totiž boží

17.07.2021 5 z 5

Sherlock Holmes a Boží dech Sherlock Holmes a Boží dech Guy Adams

Klasický Holmsův příběh, ve které jsou nadpřirozeno, záhadné mrtvoly a trochu místi i horor.
Mě se to velice líbilo a hlavně ten konec byl šokující. Kdo je vrahem to zjistíte až na konci příběhu. Celou dobu nevíte kdo je vrahem.

11.05.2021 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Tato kniha patří mezi nejlepší díl v celé série
Jack je pod vlivem Sebastiána, který chce ovládnout svět pomocí démonů
Clary chce zachránit Jacka pomocí mečem archanděla a to se povedlo jenomže moc toho meče se schoval v Jacokově těle
Hned budu číst poslední a závěrečný díl

26.04.2024 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Moje první a určitě ne poslední kniha od Darcy Coates
Začalo to jako nevinná pohádka, a pak se z toho stal horor nejprve v sídle Nortwoodu a poté v Kensingtonu
Bylo napínavé a zajímavé čtení. Spisovatelka popisuje fakt dobře atmosféru, která nahání husí kůži

12.04.2024 4 z 5

Šílená Max Šílená Max Brenna Yovanoff

(SPOILER) Seriál znám sice nemám doma první ani druhý díl tak jsem začal číst trojku
Šílená Max je holka která má složitý život. Její máma se rozvedla s otcem a přestěhovala se i s Max, která nechce opustit otce do Hawkinsu. Získala nevlastního bráchu Billa, který nenávidí svého otce. Max nastupuje do školy kde ji ostatní žáci ignorují. Jediná skupinka kdo ji neignorují jsou Lucas Dustin Mike a Will. Jenomže Will má v mozku stínového netvora a dělá z ní loutku

31.01.2024 4 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

(SPOILER) Tuto knihu jsem začal číst při cestě do Chorvatska tudíž 4.9 čas 11:00 a končil jsem 19.9 čas 23:20

Začátek byl nudný, protože se seznamujeme s 8 cizincům, kteří nastupují do stejného vlaku, který míří do londýnského Eustonu. Druhá půlka už byla mnohem lepší. Jeden cestující vyznával Allaha Agbara.

23.09.2023 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

V této knize bylo pomálu akce.
Cestujeme do minulosti roku 1590 aby Diana se naučila tkát nitky a aby nelezli ztracený svazek č. 782 po čem prahnou všechny bytosti

Bylo to čtení náročné a zajímavé. Na konci mě ukápla malá slza.

15.06.2023 4 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Je to prazvláštní detektivka
Kapitoly jsou svižné
1.5 jsem začal číst a 6.5 jsem skončil
Sledujeme podivnou Profesorku, která se zabývá toxikologie botaniky. Byla sobota odpoledne uvidí z dalekohledu konflikt mezi mužem a ženu. A ten konflikt ovlivní její každoděnení rutinu

07.05.2023 3 z 5