LillyM. LillyM. komentáře u knih

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Mach a Šebestová je prostě krásná klasika, kterou by si podle mě nemělo nechat ujít žádné dítě. Ilustrace, milý, ulehčující děj, jak dva dobří kamarádi řeší různé problémy, společně se radují, smutní... Malé dítě to má s emocemi jako na horské dráze.
Samozřejmě nesmím zapomenout na věrného pejska Jonatána, který nikdy nenechá své kamarády ve štychu.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Nejdřív jsem teda viděla zfilmovanou verzi. Byla jsem prostě zvědavá, jak se autor s dokonalou myšlenkou popral v papírové verzi, a jsem mile překvapena. Dobrodružné, různé dějové zvraty, bylo to zajímavé, napínavé, prostě super. Líbilo se mi to ještě víc než film. Důvod proč jsem četla knihu byl samozřejmě ten filmový, ale taky miluju i jenom knížky, kde jsou různé druhy dinosaurů dokonale popsaní, a proto i kniha byla poučná.

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

My jsme rodina s určitými zvyky a tohle je prostě základ, samozřejmě že se líbilo❤

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Krásné pohádky spojené v rýmech mě už jako malinkou nadchly, a doteď jsem se jim nepřestala divit. Obrázky jsou trošku strašidelné, ale příběhy kouzelné. Ještě paní učitelka nám četla od pana Hrubína a my napjatě poslouchali, co se odehraje dál.

06.09.2020 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Maminka mi tuto knížku četla jako malé, protože jsem milovala ten večerníček. Doteď si na to pamatuju, a knihu mám pořád v oblibě.

06.09.2020 5 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Když si potřebuju pročistit hlavu, tak se k tomuhle milému čtení ráda vracím a zaslouženě se usmívám.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Rychlé šípy se vrací!! Už jen to, že mají Rychlé šípy pokračování znamená, že musím dát plný počet hvězd. Kniha je vtipná, napínavá a veselá, všechno, co potřebuje každý člověk jakéhokoli věku :-)

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Když jsme byli menší, koukali jsme s bráchou tátovi přes rameno, když nám četl. Kniha je nádherná, něžná, milá, s lehkým humerem napsaná. Doporučuju všem, kdo mají rádi pana spisovatele a jeho milý způsob vyprávění úžasných příběhů, jako je tento❤

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Něžné vyprávění pejska. Věděla jsem, že to bude srdcovka, ale taková, že se při tom rozbrečím? To ne. Je to úžasná kniha, které bych přidělila více hvězd, než je v nabídce. Chtěla jsem to jen tak přelouskat a vrhnout se na další knihu, ale jak to tak vypadá, asi si dám na chvíli od čtení oraz, a budu si v hlavě třídit myšlenky:)

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Kniha je po mém pradědovi a když jsem ji dostala do ruky já, pořád vypadala jako nová, o to s větší chutí jsem se začetla, a za tak úžasný děj si to zaslouží 5 hvězd.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Neměla jsem zdání, co čekat od komiksové knihy a proto mě o to více zaujala. Ze začátku jsem byla trošku zmatená, ale pak se to urovnalo, protože jsem konečně poznala ty slavné postavy, o kterých se mluví, ve spojitosti s Jaroslavem Foglarem:
- Mirek Dušín
- Jarka Metelka
- Jindra Hojer
- Rychlonožka

A nakonec můj favorit❤...

- Červenáček

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Foglarovky mám opravdu moc ráda, a tahle není výjimka❤.

Garfield Garfield Jim Davis

Garfielda mám moc ráda❤

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Co si budeme povídat, tvoření rozhodně není moje silná stránka, a šlapat, poflusat, rozervat jen tak deník, je prostě kravina, a to ještě padlá na hlavu. Je to směšná kniha, za kterou vyhodíš dvě stovky. Pak přijde velké zklamání, a chcete vrátit čas. To pak máte chut´ tu knihu zadupat, ale v tu chvíli nechcete plnit úkol z knihy, tak ji jenom vyhodíš, nebo necháš na poličce.

30.08.2020

Hořící most Hořící most John Flanagan

Jde to rychle, stránka po stránce, a najednou jsi na konci, a potřebuješ další díl. Za mě zábavné, akční, milé pohlazení.

28.08.2020 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Na jednu stranu mě pokračování Hraničářova učně moc bavilo. Zase to bylo čtivé, hezky napsané a děj byl neotřelý. Miluju postavy z knih, které mají silné pouto přátelství, a tahle kniha, je na přátelství přímo stavěná. Ale jedno "ale" tam bohužel také je. Na druhou stranu, kniha se od minulého dílu nikam zvlášt´ neposunula, což jsem vůbec nečekala, a děj byl za mě moc předvídatelný. Rozhodovala jsem se mezi 3-4 hvězdami, a rozhodla jsem se pro 3,5, za to, co jsem tady vyjmenovala...

24.08.2020 4 z 5

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Tahle kniha, je hlavně roztomilá. Brandon s Nikky se snaží všechno nepokazit, byt´ jsou podle mého oba suproví

23.08.2020 5 z 5

Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Rachel Renée Russell

Extrémně roztomilý a hezký, je to to, co jsem od toho očekávala❤❤❤

23.08.2020 5 z 5

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

Nevím, co k tomu dodat❤❤❤

22.08.2020 5 z 5

Katy Katy Jacqueline Wilson

Katy mi bylo moc líto, ale jsem na ní pyšná, jak skvěle se s vozíčkem popasovala. Kniha se mi líbila, byla napsaná tak něžně, až jsem měla někdy chuť plakat.

22.08.2020 5 z 5