LillyM. LillyM. komentáře u knih

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Chvilku jsem si dala od Jurského parku pauzu. Potom když se mi do ruky neznámým důvodem dostal 2. díl (myslela jsem si, že ho doma nemáme), jsem se opravdu bála, že se třeba nezačtu, nebo bude další díl návazný na ten 1. který si už tak podrobně nepamatuji. Ale chtěla jsem znovu do toho skvělého světa. Moc mě to bavilo, i když jsem tomu na začátku musela přijít na chut´.

15.12.2020 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Každý by ho viděl jinak, kdyby se díval.

21.11.2020

Dědečkův velký útěk Dědečkův velký útěk David Walliams

Můžete se spolehnout, že at´ jste člověk jakéhokoli věku, kniha Vás nadchne a nepustíte ji z ruky:-)

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Zubař, člověk, kterého většina lidí ráda nemá, nebo je chyba ve člověku, který Vás vyšetřuje:-D????

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Co si budem, kniha si mě zase dostala:-D
Ben pořádně svou babičku neznal, myslel, že je až příliš průhledná, jak by si myslelo spoustu lidí, ovšem otázkou zůstává, je to pravda?

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

"Patří-li mi hedvábný šátek, mohu si ho dát na krk a odnést si ho. Patří-li mi květina, mohu ji utrhnout a odnést. Ale ty nemůžeš utrhnout hvězdy."
"Ne, ovšem mohu je dát do banky."
"Co to znamená?"
"To znamená, že napíšu na papírek počet svých hvězd. A potom zamknu ten papír do zásuvky."
"A nic víc?"
Dospělí jsou rozhodně podivní, řekl si jen v duchu cestou.

26.10.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Paní učitelka nakoupila a rozdala tuto knihu a četli jsme jí společně jako třída, asi proto, že tam byly tak nádherné ilustrace. V každé kapitole nový a hezký příběh! V každé! Nebyla stránka, kdy bych se nudila (samozřejmě mě nebavilo, když někdo četl pomalu a proto jsem si četla sama dopředu, omlouvám se paní učitelko! Vím, že jsem Vám slibovala přesný opak:D)

22.10.2020

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nevím, proč jsem se téhle knize ve své knihovničce tolik vyhýbala. Opravdu nevím. Asi kvůli tomu filmu, který mě tolik nenadchnul, ale kniha... wow. Dokonalý svět, moc milý Harry, všechno mi bylo mnohem sympatičtější a příjemnější než film.

Proč se koukat na obrazovku, když máme knihu a mysli?

Mohla jsem si dovolit vidět postavy tak, jak jsem je vnímala!

A přece o tom knihy jsou, ne? Aby si člověk vychutnal ten pocit volnosti, kdy může jen tak zalézt někam, kde ho nikdo nebude rušit a svým tempem číst to, co mu dělá dobře a co ho baví :-)

22.10.2020

Mikeš Mikeš Josef Lada

Příběhy kocourka Mikeše jsou milé, hezké a ulehčující, prostě krásné. Moc ráda bych se do takového příběhu sama dostala, vystupovala jako hrdina z Hrusic, kam bych se moc ráda podívala:-)

21.10.2020 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Jsem trošku rozrušená. Nevím, co na to říct. Kniha si mě zase dostala, vílí svět, plný strachu, radovánek... super, ale Jude se změnila. Nebyla ta krutá holka, kterou jsem obdivovala v prvním, nebo druhém dílu, byla to Jude... která si dovolila milovat. Byla to Jude, která mě nevytáčela, souhlasila jsem s jejími rozhodnutími... byla to úžasná Jude, kterou jsem potřebovala:-)

21.10.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zvláštní, o knize Eragon jsem už samozřejmě slyšela, ale jaksi mě úplně minula.
Byla to krásná knížka, kterou autor napsal když byl ještě opravdu mladý. Mně to přišlo mnohem lepší než některé fantasy série❣.

20.10.2020 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Naprosto dokonalá kniha! Chápu, že měl Tyler problémy s tátou, je to hodně citlivé téma, ale on ho překonal, a stal se z něj můj hrdina❤

22.09.2020 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Tyler vyspěl, a postavil se veškerým svým problémům čelem a Eden konečně přestala dělat co je "správné" a řídila se svým srdcem:)

22.09.2020 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Chudák Dean.

20.09.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

(SPOILER) Kniha mě ze začátku šíleně nudila. Autorka to schválně natahovala, abychom dobrovolně mohli nenávidět Tylera, a pak nám odhalila pravdu, která mě moc nenadchla. Kniha se neuvěřitelně rychle čte, a je to návykové. Pak si člověk ale uvědomí, že jsou to jen uplynulé stránky, na kterých se vždycky opakuje ten samý děj:
-Eden se probudí, a jde si zaběhat
-potká Tylera, rozhovor
-setká se s Rachel, Tiffany a Meghan
-jdou se připravovat na večírek
-všichni jsou na večírku (někteří opilí až na mol)
-Eden se naštve na Tylera
-polibek, dobrou noc
Nenene! Nejsem žádná spisovatelka, ale nemůže se celou knihu opakovat ten samý děj, ne?!

19.09.2020 3 z 5

Vtipy pro děti 3 Vtipy pro děti 3 Zuzana Neubauerová

Měla jsem strach, že vtipy už (přece jen ve 3. knížce vtipů) se budou jen opakovat, nebo už budou takzvaně suché. To nenastalo.

12.09.2020 5 z 5

Vtipy pro děti 1 Vtipy pro děti 1 kolektiv autorů

Osobně, miluju vtipy, jen tak se uvolnit a chtít se smát.

12.09.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Na pohled složitá kniha, ale je jen složité pochopit, že člověk v čemkoliv hledá něco víc. Smutný příběh, který mi vehnal slzy do očí. Láska, lidská krása, radost. Všichni si myslíme, že tohle někdy poznáme. Ale co bude s těmi, kteří tohle nepoznají?

06.09.2020 5 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Hraničářův učeň. Zase to nebylo vůbec špatné, ale bylo to na mě asi už MOC sci-fi, dobrodružství je ale ukončeno, takže úplně v pořádku:-)

06.09.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo