Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Špalíček veršů a pohádek

Oblíbená knížka krásných básniček a pohádek z pera a štětce dvou velikánů literatury pro děti. Krátké, hravé verše o zvířátkách, rostlinách, lidech a věcech kolem nás jsou snadno zapamatovatelné a potěší ty úplně nejmenší. Známé i méně známé pohádky jsou v Špalíčku přebásněné i v próze. Děti se setkají s Červenou karkulkou, Budulínkem, Otesánkem, Palečkem i Smolíčkem, ochutnají Perníkovou chaloupku, Dědečkův koblížek i Velikou řepu, proběhnou se s kuřátkem v obilí a se zvířátky v začarovaném lese. Do dalekých krajů se podívají za pavím králem, Nosáčem, oslí kůží i za Kráskou a Netvorem. A nakonec nahlédnou do Květuščiny zahrádky.Půvabná a nesmrtelná knížka je báječná pro předčítání i první čtení.
Ilustrace Jiří Trnka. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67868/spalicek-versu-a-pohadek-67868.jpg 4.8122
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1978 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
edith7909.04.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Jedním slovem úžasné.

Lucek26.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Kam, Karkulko malá, kam?

bajdulina08.01.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Miluju tuhle pohádkovou knížku. Má ji moje babička a neváhám si ji přečíst ani ve 25. letech, když přijedu na návštěvu.

nikikostadinova05.12.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Klasika, k dětem velmi vděčné :-)

janasim14.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná knížka pro každou příležitost. Verše jsme si četli přes den, pohádky před usínáním. Přestože se jedná o pohádky, kdy by člověk čekal, že je stoprocentně zná, tak v této knížce byla každá nečekaným překvapením.

alef09.09.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tahle knížka má vše co taková knížka pro nejmenší mít má, umožňuje nám, rodičům společné čtení večer před spaním ... než se děti samy stanou čtenáři, jsme to my (naše vyprávění), kdo jim ukáže „velký svět“, který zatím neznají a pomaloučku poznávají, ... jsou to právě takovéhle říkanky, veršíky a pohádky, které jim umožní přijímat zkušenost ... pomocí symbolů porozumět, vyřešit strachy, úzkosti, problémy, ...

„Pohádka totiž není původně literatura, pohádka je povídání. Pravá lidová pohádka nevzniká tím, že ji národopisný sběratel zaznamená, nýbrž tím, že ji babička povídá dětem. Skutečná pohádka, pohádka ve své pravé funkci je povídání v kruhu posluchačů. Rodí se z potřeby vypravovat a rozkoše naslouchat.“ K. Čapek

Tuhle knížku "povídali" moji rodiče mně, já pak svým dětem a budu ráda, když ji jednou budou i oni vyprávět těm svým :-).

Luccy7807.08.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kniha pohádek, která provázela mé dětství a moc ráda na ní vzpomínám.. Jednoduše, literární skvost..

reader.00719.07.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Možná ze mne mluví sentiment, ale podle mne je právě tohle ta nejdokonalejší knížka pro děti. Je v ní prostě všechno: krátká říkadla, delší básničky, veršované pohádky (které mimochodem umím skoro všechny nazpaměť), klasické pohádky, méně známé pohádky a konečně exotické příběhy z Orientu které ocení i ti, pro které je třeba taková Popelka prostě málo akční. No řekněte, která jiná dětská kniha vás provede tolika žánry...

Abbi17.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Jsem strašně ráda, že se mi podařilo sehnat vydání z roku 1988, protože ty nové už jsou o několik desítek stran ochuzené. Česká klasika, která by měla být v každé knihovně. Jako dítě jsem ji milovala a těším se, až z ní jednou budu předčítat i svým dětem.

Ali196024.02.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Tento poklad mám v knihovně 50 let. Dostala jsem ji ve čtyřech letech - s krásným věnováním
od rodičů. Byla mou nejmilejší knížkou až do doby dívčích románků. Nedá se spočítat, kolikrát
asi prošla mýma rukama, kolik nemocí se mnou sdílela...

Samira22.02.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherná kvalitní klasika. Od ilustrací, po verše, přes pohádky až k Květuščině zahrádce - dokonalá. Já jsem jí milovala a teď jí čtu zase své dceři.
Doporučuji!

bibi.r09.01.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Klasika české literatury pro nejmenší. Básničky a pohádky podané takovým způsobem, že to musí zanechat stopy na duši (samozřejmě jen ty nejhezčí stopy :D).
A ilustrace Jiřího Trnky jednoznačně dodávají na vysoké kvalitě.

lazarus10.09.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Bezesporu nejkrásnější pohádková knížka na českém trhu.
Moře vzpomínek na maminku, když nám z ní četla a učila nás říkadla a básničky.
Některé si pamatuju dodnes.

" Jak to bylo, pohádko?
Zabloudilo kuřátko
za zahradou mezi poli,
pípá, pípá, nožky bolí..."

Bakela23.06.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Všechna říkadla stále umím. Na některé knihy zkrátka nelze zapomenout a Špalíček je jedna z nich. Doteď je pohádka O Jiříkovi a jeho třech psech,jednou z mých nejoblíbenejších pohádek a možná proto je kniha v tom místě povolená. Ale alespoň vždy, když se mi zasteskne, pohádku hned najdu

gali07.11.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Není pochyb,že je to nádherná knížka,četla jsem ji několikrát a těším se,až bude umět číst moje dcerka

Smiragl18.07.2011

Neznám nikoho, kdo by neznal Hrubínův Špalíček. A doufám, že to tak zůstane ještě pořádnou rádku let :)