Lenka0007 Lenka0007 komentáře u knih

Kdo je bez hříchu Kdo je bez hříchu Bo Svernström

Detektivka s pomalejším tempem, ale vlastně docela dobrá, s krátkými kapitolami a s koncem, který odpoví na všechny otázky. Pár výhrad bych měla (to, že je kniha druhá ze série, přesto první vydaná v Čechách, a tak se čtenář občas neorientuje, množství a chování některých postav, klišé v policejním sboru...) I tak hodnotím nadprůměrně a doporučuji.

20.06.2021 4 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Mo Hayder má zvláštní knihy, tahle je top. Oceňuji příběh s nečitelnými rodinnými vztahy, gradujicí napětí a pro mě naprosto nečekaný závěr.

28.07.2020 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

O Belle Gunness jsem toho mnoho přečetla a do beletrie jsem šla s obavami. Ty se rozplynuly ihned po prvních stránkách knihy. Jedinou její nevýhodou je to, že je moc velká a těžká, takže se trochu pronese. Ale jinak to nejde, když je tak napínavá a čtivá.

24.11.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Dva životy, s kterými se život nemazlil v idylické krajině bez záporné postavy. Milé čtení. Moudré a dojemné.

23.02.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Na knihu jsem čekala dost dlouho, přečetla ji za víkend, ale nějaký wow efekt se tedy nedostavil. Vlastně to bylo takové obyčejné, od autorky tohoto formátu bych si představovala nějaké větší zvraty než jen to, že všichni lžou. Konec zklamal.

23.01.2023 2 z 5

Dívky z lesů Dívky z lesů Minka Kent

Dvě dějově linie, které, ačkoli se to zprvu nezdá, se zhruba v polovině knihy spojí. Dalo se to, pokud čtenář nečeká napínavý, nervy drásající thriller. Taková pohádka, no…. A mělo to spád.

25.02.2022 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

V téhle knize není nic takové, jak se na první, druhý, třetí pohled zdá. Plusy: čtivé, ponuré, má to nápad a spád. Minusy: možná trochu překombinované a čtenář má pocit, že nedostal odpovědi na všechny otázky. Každopádně přečteno za víkend a to jsem náročný čtenář.

21.11.2021 4 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Téma neotřelé, podobná nevyhledávám, ale když už jsem se začetla a zjistila, o co jde, dojela jsem do konce. Čtivé to bylo, ale pro mě jako pragmatika nepochopitelné, závěr ponurý.

22.08.2021 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Za mě coby česká detektivka dobrý, ale žádná pecka. Děj poklidně plyne, popletenec vztahů se rozmotává pomalu, efektivní vyšetřování chybí, čtenář si spolu s policisty při návštěvách u svědků dává dohromady pozadí příběhu a najednou tu máme pachatele s těžko uvěřitelnými motivy. Takže dočteno, ale do dalších dílů už nejdu.

04.07.2021 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Až při čtení knihy jsem si vybavila celý příběh, který znám z filmového zpracování. Jiná Agatha Christie, ale stejně dobrá, ne-li lepší. Bavilo mě, i když jsem znala pointu. Těm, kteří neviděli filmovou verzi, závidím překvapení na konci knihy.

19.04.2021 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Silný příběh, četla jsem jedním dechem a odolávala pokušení přeskakovat řádky, jen abych se dozvěděla, jak to všechno bylo. Kniha měla vše, co jsem od psychologického thrilleru očekávala, nápad, psychologicky prokreslenou postavu, napětí, závěr, který nezklamal. Jedna z těch, které ve čtenáři, možná však spíše ve čtenářce, dlouho rezonují.

31.10.2020 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Z úcty k předchozím dvěma dílům dávám tři hvězdičky. Za mě tato kniha slabota. Jako by autor natahoval děj a snažil se do něj zakomponovat všechno možné. Chyběli jen dinosauři. Kvůli množství zápletek jsem nenašla odpovědi na vsechny otázky. Připojuji se k těm zklamaným čtenářům, kteří hodnotí jako slátaninu.

11.08.2020 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Jedna hvězda dolů za to, že nebyl dostatečně objasněn motiv. Jinak nadprůměrná detektivka a vlastně i romantika byla. Na léto ideální.

28.07.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Thriller, který na sebe strhl více pozornosti, než by si zasloužil. Inspiroval i další autory k napsání podobných. Hvězdičky za námět, originální hlavní postavu a napětí. Do plného počtu však cosi chybělo.

28.07.2020 4 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Stejně jako ostatní knihy Angely Marsons skvělé čtení. Dějová linka s Frostovou byla příjemným zpestřením. V té hlavní oceňuji originalitu tématu a prostředí, ale moc dvojích totožností a záměn, zejména v závěru trochu uškodily. Náznak pokračování mě spíše odradil, doufám však, že autorce nedochází nápady.

25.10.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Nadprůměrný thriller připomínající Ďatlovovu výpravu okořeněný trochou duchařiny. Tři dějově linie, které do sebe zapadnou, ale přesto zůstane pár nezodpovězených otázek. Mrazivé- doslova.

08.05.2023 4 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

(SPOILER) Tak tady se budu se svým hodnocením hodně lišit. Knížka má hezkou obálku, ale tím to pro mě končí. Nepřehledné a matoucí dělení hlavních postav na Sudičku, Bludičku, Rusalku., děj sunoucí se kupředu velmi pomalu, černobílé postavy, předvídatelný konec a happy end ve stylu harlekýnek. Ne ne, nic pro mě.

22.03.2023 2 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Baví mě knížky českých autorek s tématem rodinných vztahů. Tahle je jedna z nich. Navzdory tomu, že jde o prvotinu, se zabývá nelehkými tématy, dobře se čte, bavily mě názvy kapitol, děj ubíral rychle, jen ten konec byl trochu useknutý. Ale vlastně….proč ne.

29.01.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Rodinné drama s tajemstvím, psané z pohledu syna, matky a otce, jehož část teprve odpoví na všechny otázky. Nemohla jsem si přát lepší začátek nového roku než s touto knihou. Hanišová je u mě sázka na jistotu.

06.01.2023 5 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Námět měl rozhodně potenciál. Kapitoly psané z pohledu dvou hlavních postav a z několika časových rovin. Občas jsem nějaké pasáže musela číst znovu a pozorně, abych pochopila. Závěr zklamal. Je to jako když Hercule Poirot svolá podezřelé do místnosti a než se všichni dozví pravdu, vybuchne bomba.

11.07.2022 3 z 5