Leniik33 Leniik33 komentáře u knih

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Velmi zajímavý a inspirativní příběh. Bohužel mi ale nesedl styl, jakým je knížka psaná. Ale určitě stojí za přečtení.

19.09.2017 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Krásné čtení. Přečetla jsem jedním dechem :)

25.10.2019 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Začátek knihy měl spád a po stránce dějové byl perfektní. Ale cca od poloviny knihy je celý příběh až moc překombinovaný. Nejvíce povedený mi přišel druhý díl. Poprvé ve svém životě můžu tvrdit, že se mi filmové zpracování celé trilogie líbilo víc :)

10.05.2019 3 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Velmi čtivé a dojemné. Obdivuji všechny rodiče, kteří musejí tohle všechno zvládat.

15.04.2019 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Úžasný příběh, chvílemi až děsivé. Kniha se čte doslova sama :)

09.03.2019 5 z 5

Dívka s bombou Dívka s bombou Jari Järvelä

Tak tohle byla bomba :) Velmi čtivé. Konec mě dostal a trochu mě zarazilo uvažování sprejerky Metro. Po tom co provedla nevinnému, jak mohla klidně spát...

15.02.2019 5 z 5

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Pravidlo pěti a pětadvaceti metrů Michael Pitre

Po knížce jsem sáhla v levných knihách a čekala jsem, že to budou zápisky z války a trochu jsem se obávala, že to nebude úplně šálek mého čaje. Jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že se jedná o román. A to o velmi zdařilý a hodně upřímný román. Válka je zlo a jak je popsána v této knize vám někdy nemusí udělat dobře. Příběhy vycházejí ze skutečných událostí a to je hodně velké plus této knihy. Jde ale opravdu o hodně drsné čtení.

03.09.2018 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Dokonale vymyšlený příběh, vypravěč je samotný koník. Je to silný příběh. Líbí se mi ukrytý význam.

04.06.2018 5 z 5

Říše snů / Gam Říše snů / Gam Erich Maria Remarque (p)

Souhlasím s tím, že říše snů se liší od ostatních knih tohoto autora. Knížku jsem přečetla jedním dechem a měla jsem pocit, že i já sama žiju v říši snů. Krásné a milé čtení :)

19.09.2017 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Nejednou jsem se kvůli této knížce o prázdninách u babičky spálila na sluníčku :) Vrátila jsem se k němu i jako dospělá :)

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Knížku jsem četla v době, kdy jsem hodně běhala a po každé přečtené stránce jsem měla chuť strhnout si boty a jako bosí Ted si to štrádovat lesními cestičkami :) Knížka je poutavá a z pohledu běhání velmi poučná.

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Jak se vyrovná se smrtí synů matka a jak jejich malinká sestřička, která měla být jejich náhradou? Zajímavá otázka a ještě zajímavěji to pojal John Irving. Příběh má spád a chvílemi vás až zamrazí, když si uvědomíte, že malé dítě vnímá, že bylo přivedené na svět, jen jaká si náplast na bolavá srdce svých rodičů. Velmi doporučuji :)

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knížku jsem dostala jako dárek. Styl pana Hartla mě oslovil, především jeho osobnost :) Jeho přetékající elán se odráží v jeho dílech. A i tato knížka není výjimkou :) Autor popisuje obyčejné životy obyčejných lidí a v průběhu knížky si oddechnete, že řešíte úplně stejné věci jako hrdinové příběhu. Pohodová a milá knížka.

19.09.2017 4 z 5

Vzpomínky, co neuletí Vzpomínky, co neuletí Hana Andronikova

Jedna z mých oblíbených spisovatelek, bohužel už se od ní nedočkáme žádné další úžasné knížky. Soubor povídek je psán stejným stylem jako Nebe nemá dno, či Zvuk slunečních hodin. S každou povídkou se ocitnete v jiném světě a jejich děj vás natolik pohltí, že byste rádi věděli, jak to bude pokračovat.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zajímavým způsobem pojatá motivační kniha, která potěší v dnešní uspěchané době. Určitě stojí za přečtení.

Odpad Odpad Andy Mulligan

Ke knížce jsem nejprve byla skeptická a neočekávala jsem žádný zázrak. Po pár stránkách se to ale zlomilo a děj začal být opravdu poutavý a zajímavý. Doporučuji :)

31.10.2019 5 z 5

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Milá knížka. Někdy mi přišlo, že se děj trochu zbytečně zamotal, ale doporučuji jako oddechovou knížku :)

15.10.2019 4 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Děsivá pohádka, která má hlubší význam. Fantazie si příjde na své :)

22.05.2019 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Druhý díl mě bavil hned od začátku. Jednu hvězdu jsem ubrala, protože některé části spisovatel moc překombinoval. Ale jinak super příběh a jdu se vrhnout na poslední díl :)

25.04.2019 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jednu hvězdu jsem ubrala, protože prvních 100 stránek mě vyloženě nenatchlo. Nic se pořádně nedozvíte, což mě trochu štvalo :D Ale zároveň jsem byla zvědavá, jak se příběh rozvine. Jsem ráda, že jsem vydržela, protože pak děj dostane nečekaný spád. Těším se na druhý díl a doufám, že bude zajímavý už od první stránky :)

01.04.2019 4 z 5