Leniik33 Leniik33 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Orwell nikdy nezklame. Jeho knížky mám ráda, jsou k zamyšlení a je až fascinující, jak dokáže rozvinou své příběhy. Knížka je psaná jednoduše, ale myšlenka celého příběhu má hloubku.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Drsně napsané... Podobně jako Žítkovské bohyně. Nečekejte žádné šťastné konce, hlavní hrdinka nemá klid ani řadu let po válce. Náročné a neveselé čtení.

22.08.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivé, zajímavé, poutavé. Knížka obsahuje všechno, co od knihy člověk očekává. Styl psaní mi sedl a příběh je krásně napsaný.

22.08.2018 5 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Knížky pana Formánka si buď zamilujete, nebo si k nim cestu nenajdete. Patří mezi mé oblíbené autory a u knížky Dvě slova jako klíč jsem měla možnost být na křtu. O to víc jsem si tuto knížku oblíbila a při každém otevření jsem se mohla kochat podpisem a věnováním od pana Formánka a ilustrátora pana Nesnídala. Příběh má spád a celkově se knížka čte takřka sama. Za mě je to jedno velké doporučení :)

19.09.2017 5 z 5

Krásně a zajímavě napsané. Doporučiji :)

11.07.2018 5 z 5

Celý život Celý život Robert Seethaler

Na pár stránkách najdete vše co od knížky očekáváte. Napětí, emoce, lásku, ztrátu... Knížku přečtete za pár hodin, ale pocity ve vás zanechá určitě delší dobu.

06.06.2018 5 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Není nic cenějšího na světě než zdraví. Co dokázal tento člověk naprosto přesahuje veškeré mé chápání. Kniha psaná bez příkras a naprosto dech beroucí příběh. U této knihy si člověk uvědomí, jak krásný a šťastný život má...

18.01.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Při čtení této knížky má člověk chuť si jít zabalit a vyrazit vstříc dobrodružstvím. Děj vás natolik pohltí, že někdy zapomenete vystoupit z autobusu :)

19.09.2017 5 z 5

Ačkoliv pan Šebek o sobě tvrdí, že není spisovatel, knížku jsem přečetla jedním dechem. Lékaři bez hranic a celkově lékaři mají můj obdiv. Co musí snáše (nedostatek spánku, komplikované případy, protivné pacienty) a nehledě na tu zodpovědnost. Hlavně by si to měli přečíst lidé, kteří neustále nadávají na naše zdravotnictví...

09.01.2019 5 z 5

Jednoduše vtipná oddechová knížka :) Příběh je místy až bizarní a to je na ní tak kouzelné. Určitě sahnu po další knížce od tohoto autora.

05.11.2018 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

S paní Hofmannovou jsem prožila pár týdnů, než jsem přečetla všechny díly Bílé Masajky. Pokaždé když Corinne život srazil na kolena, dokázala se zvednou, oprášit se a jít prostě dál. Velmi silná osobnost a především poutavé čtení.

18.01.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Knížka, která vás dostane příběhem bez příkras. Nemůžete přestat číst, i když už máte pocit, že se za chvíli rozbrečíte.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato knížka mě opravdu dostala svým dějem. Vydržela jsem číst hodiny, děj vás naprosto vtáhne. Určitě to není poslední knížka od této autorky.

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Milé a inspirativní čtení. Celá trilogie je originálně pojatá a rozhodně se na knížky nebude prášit v knihovně, protože budete mít chuť se k nim vracet.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Druhá knížka od pana Viewegha a celkem jsem se bavila. Některé pasáže byly trochu dlouhe a pro mě nezáživné. Ale jinak to byla pohodovka u které se nemuselo přemýšlet :)

21.08.2019 4 z 5

Děvčátko, rozdělej ohníček Děvčátko, rozdělej ohníček Martin Šmaus

Velmi silný příběh, místy mě z toho až mrazilo. Je hrozné, že člověk soudí tak strašně lehce...

31.07.2019 5 z 5

Muž za zdí Muž za zdí Emma Angström

Perfektní kniha. Napínavá, ujetá, překvapivá. Styl autorky mi sedl a příběh má neskutečný spád. Podobnou knížku jsem ještě nečetla a tak jsem ji hlatala od první do poslední stránky.

10.07.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Řekla bych, že je to nejlepší kniha, kterou jsem letos přečetla. Děj má rychlý spád, úplně vás pohltí. Oproti první knížce je Smrtka propracovanější, v příběhu nejsou žádná hluchá místa. Četbu jsem si neskutečně užila a strašně mě mrzeno, že má jen necelých 400 stran. Doufám, že další díl bude co nejdříve :)

13.09.2018 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Co napsat... Silný, poutavý a neuvěřitelný příběh. Knížka mě natchla a odkaz na youtube je třešnička na dortu :) Tímto děkuji Mitculce :)

11.07.2018 5 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Milý příběh o tom, jak dokáže změnit život několika lidem obyčejný klobou :)

04.06.2018 5 z 5