Dvě slova jako klíč

Dvě slova jako klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318410/bmid_dve-slova-jako-klic-a5W-318410.png 4 262 70

Laskavá kniha o podivuhodných osudech dotýkajících se života Teodora D. Osudy lidí z různých koutů světa magicky se propojující v jednu řeku nekonečně plynoucího přítomného okamžiku a konečného rozhodnutí hlavního hrdiny Teodora D. Příběh o lásce, vině a smíření. Typické autorovo hledání smyslu života se v této knize dostává až k hranici tajemného, kde se realita rozpouští v iluzi.... celý text

Monike
31.03.2024 5 z 5

Dostala jsem se k ní díky CV. Zajímavé čtení.

Doubravka1975
26.03.2024 4 z 5

Knihu jsem si půjčila, že jsem si myslela, že je to volné pokračování knížky Úsměvy smutných mužů. Ale není, vůbec nevím kde jsem na tom byla:):)
Žádnou jinou knížku kromě Úsměvů jsem od autora nečetla a tak nevím co a jak píše. Nemám ráda knihy o hledání smyslu života, ale tohle se číst dalo. Postavy a jejich osudy nejdou nijak do hloubky. Krátké kapitoly, zajímavé ilustrace přes celé stránky. Raz dva přečtené:)

Borek9
11.02.2024 2 z 5

Pokračování seriálu sebereflexí a omluv Josefa Formánka. Jak by se chtěl vyzpovídat a ospravedlnit to, že chlastem a trajdáním po kdejaké zádeli zanedbával své vlastní děti i manželkyMožná jako poučení pro závisláky a ty, co kašlou na své blízké. Jinak nic moc. 50%

pablito
03.12.2023 4 z 5

Dobrá knížka o životě. Zpočátku se mi nevyplatilo mé ledabylé čtení, protože se tam proplétá několik osudů a abych se chytil, tak jsem musel trochu listovat zpátky :) Ale nestěžuji si ...

MaLaPraha
12.11.2023 5 z 5

Řekla bych, že o laskavou knihu tu nejde, i kdyz se tu o laskavosti píše a k ní to celé směřuje. Nerada přebírám anotace knih. Nemůžu to nazvat laskavou knihou (těmi jsou třeba knihy Františka Nepila), tohle je kniha o přerodu, o smyslu, o počátku a o konci, ke kterému spějeme. I když příběh působí divně rozevlátě a místy ulítle, jsou v něm části, které se mě niterně dotkly. Jsem za to ráda a mám o čem přemýšlet.

MikySkjaera
07.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha, která u mě několikrát ťala do živého.

ferdada
17.09.2023 2 z 5

Nevím, nevím, co k textu říct. Zdá se mi, že už "to" tu někdy bylo, jen teď v podání poněkud kostrbatém, neuspořádaném, pro mne neinspirativním. Ale třeba to byl autorův záměr, to netuším.
Rozhodně však, již několikátý den po přečtení silně vnímám jakýsi pocit upatlanosti. A ten jsem nikdy neměla ráda.

arimidalv
13.09.2023 5 z 5

Za mě úžasná kniha. Chytne za srdce, čte se sama.

lencin
09.09.2023 4 z 5

Laskavá kniha o životě, a hlavně o umírání.

bajulda
26.08.2023 5 z 5

Zajímavé myšlenky o odcházení ze světa z různých pohledů. Jediné, co mě mrzí, že některé osudy postav nebyly popsány více, určitě by si zasloužily větší prostor. Slabších 5 hvězdiček.

evik2710
25.08.2023 2 z 5

Chci vidět film tentokrát asi lepší než kniha

hermína14
09.08.2023 5 z 5

Klidná síla, která nese příběh vstříc čtenáři, jej zbavuje poučování a nátlaku. Proto se tak hltavě, dojatě a souhlasně čte. A navíc ta slova autor vydechl, nejen vypsal. Film a kniha, to je též dobré pořadí.
"S tyranem vycházet nelze."
"Svět se změnil. Nebo se změnil on?"
"Je to jenom myšlenka. Vezmu ji a odhodím."

Runinka
30.07.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka.

eva3992
02.07.2023 5 z 5

Laskavá kniha o podivuhodných osudech dotýkajících se života Teodora D.
Najdeme zde několik příběhů, které se vzájemně proplétají a ovlivňují. Je to kniha o lásce, o životě i o smrti.

Knihy Josefa Formánka mám moc ráda. Objevila jsem je náhodou. Toto je moje čtvrtá přečtená kniha od autora a opět jsem nadšená a nemám slov, abych vyjádřila, co konkrétně se mi na ní líbilo. Ale pokusím se o to.

Je to krásné, ale smutné čtení o nelehkých životních momentech, je to o životě a smrti, najdeme tu i věci mezi nebem a zemí, a to já mám ráda. Kniha je plná nádherných a pravdivých myšlenek o lidském žití. Při čtení jsem měla několikrát husí kůži a slzy na krajíčku.

Je to kniha o hledání smyslu života, možná, že si čtenář uvědomí i něco z toho svého, co by třeba mohl změnit nebo jak by se mohl někam posunout.

U autorových knih mě baví, že vůbec nevím, co čekat, ale to, co dostanu je něco neočekávaného a nádherného.

V červenci jde do kin stejnojmenný film. Po přečtení knihy se na něj moc těším. Mám velká očekávání a věřím, že se naplní.

nefernefer
21.06.2023 3 z 5

"... až začneme všichni přemýšlet o svých blízkých jako o prvních, a až potom o sobě, nic nás nepřemůže."

Příjemné, oddychové čtení. Laskavý příběh s nádechem polemiky o smyslu života. Něčím mi to připomínalo knihu "Muž, který chtěl být šťastný" a jí podobné, které jsou plné mouder, co jsme je sice všichni četli už tisíckrát, ale stejně se podle nich neřídíme. Proto je dobré si je občas připomínat. :o)

MartinProtschke
12.03.2023 4 z 5

Další knížka k zamyšlení. Je mi bližší i tím, že velká část se odehrává v mém městě a popisuje místa i lidi, které znám, viz bezdomovec Miroslav, který se jmenoval ve skutečnosti jinak a již nežije....

šipek
03.01.2022 4 z 5

U knih pana Formánka se musí hodně přemýšlet.

Nokondisi
06.04.2021

Nádherná kniha..Žádná deprese. Naopak. Je to laskavost na dlani a je to upřímné, od srdce, nehrané, jak se teďka všude nosí.

Kaja1
14.03.2021 3 z 5

Uff, tak to byla deprese od začátku do konce, snad se dá čekat světlo na konci tunelu. Je to o smrti, o hledání cesty z marastu zpět k normálnímu životu.

Janka7
26.12.2020 4 z 5

Upřímné vyprávění autora jako Davida, o smyslu lidského života, o odpuštění a smíření. O pokoře… o hledání Boha a smyslu životní cesty. Podtrhávám si důležité myšlenky v textu. Tak tuhle knihu si určitě nechám v knihovně. Příběh mě úplně pohltil a závěr nadchnul. Výborně. Už chápu, proč se autor neměl stát šamanem.. jeho cesta je vyprávění příběhů a sdílení Pravdy. Hned pokračuji v nové knize Kniha o tichu. A k tomu ještě hezké ilustrace.