Lazy Lazy komentáře u knih

Abarat: Absolutní půlnoc Abarat: Absolutní půlnoc Clive Barker

No velkolepý konec to určitě nebyl. To nebyl konec. Některý knížky mi holt příjdou jako podělaný seriály, ale toto je stále luxusní záležitost. Ale jinak musím souhlasit s komentářem pode mnou... KDO JE KURVA GAZZA? No tím týpkem mě docela pan Barker nasral. Sice chápu, že má pro týpky slabost, ale alespoň ho tam nějak rozumně začlenit. Tohle bylo jak plivnutí do ksichtu. Ne že bych si chtěl Candy nějak nárokovat, ale tohle bych spíš zařadil do řůžový knihovny. Jinak tohle je kniha kvůli níž jsem začal s Abaratem a teď musím čekat na další knihu, což mě vůbec netěší. No přesto všechno pořád za full, bo toto dílku celkově je monumentální záležitost a i kdyby měl být za 30 let nějaký další díl, tak já si ho přečtu.

30.11.2013 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Pěkné velké písmenka a obča vtipné. To jsem přeně hledal. Jen jsem asi nepobral ten konec... Možná tím, že jsem to dočítal k půlnoci na zahrádce u xx piva a ještě v originále. Ale jako fakt. Vysvětlete mi to někdo.

24.07.2016 4 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

No tak taková pecka to zase nebyla. Je pravda, že snaha o hlášky tam byla, ale že by to bylo nějak extra vtipné. No a dějově to byla přeplácaná hovadina.

01.03.2016 2 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Teď nevím, jestli mě první díl uchvátil více, nicméně nějakým "technickým vychytávkám" se musí člověk usmát. Dějově příjemné a vysvětlující osud Lisbeth. Ten závěr pak byl trochu nedokončený. Ke konce jsem čekal nějaký thriller ve stylu Davera. Přesto jsem spokojen punk a počítače, tu holku bych si asi vzal.

21.06.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák je pěkně poskládaná skládačka. Nejsem žádný odborník na detektivky a ani nijak zvlášť velký fanda, ale přijde mi, že poslední dobou se s nimi roztrhl pytel. Přesto to byla pěkně kousavá knížka, vynikající popis jednotlivých sněhulákových činů. kdy jsem se nemohl odtrhnout od knížky, neměl žádné mouchy. Jen nevím, kdy spáchal ten překlad, ale těch pár chyb lze zkousnout. Celkově jsem se na tu knížku těšil a většinou jsem pak zklamanej, když už se mi něco takového dostane do ruky. Tady jsem nebyl.

20.01.2013 4 z 5

Syn cirkusu Syn cirkusu John Irving

Irving Irvingem zůstane

06.01.2011

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Tuto knihu jsem dostal na narozeniny. Tím bych mohl skončit, ale nečetl jsem jí poprvé a nejspíš ani naposledy. Trošku jsem měl obavy z překladu, již delší dobu zpátky jsem zfoukl vše, co jsem od něj našel. Asi nejvíce mě to chytlo cca uprostřed knihy. bukowski už je kurva klasik.

14.02.2017

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

No nebyl jsem už tak uchvácen. Ale ten závěr měl zase koule, a to Deaver umí. Jen mi nějak nesedne ten vztah detektivů. Nevím, další knížky už asi číst nebudu.

31.12.2015 3 z 5

Neuromancer Neuromancer William Gibson

Těžká to kniha na čtení a pro mne po delší době nějaká kniha. Takže záhul dámy a pánové. Tuto knihu si budu muset přečíst ještě jedni a to minimálně. Teď jsem měl v rukou překlad od Neffa a ještě s vyrvanou stránkou. Ale to co jsem z toho pobral se mi kurevsky líbilo.

23.05.2015 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Nejprve jsem viděl film a poté se mi dostala do ruky knížka. I v tomhle případě platí, že kniha je lepší, ale celkově to byla hodně slabá záležitost. Hlavní výhodou byla její tloušťka, protože člověk to má rychle z krku.

13.03.2011 3 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Nemít nohu v sádře, tak jsem se k tomu asi nedostal. A jsem příjemně překvapený. Teda ne vždy se mi to četli dobře, bo jsem se po delší době dostal k běžné literatuře. Ale je to psané s nadhledem a vtipem. Přemýšlím o filmu s Lenonem, jen si nejsem jistý, jestli mám odvahu.

10.02.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem jedinej chlap, který to četl?
Docela zvláštní styl vyprávění tří velmi zvláštních ženských. Anna byla k nasrání, jí, jak jsem četl, tak mi naskakovaly pupínky a scvkávalo se mi pero. Kupodivu nejvic mi sedla postava, která nejdřív odpadla. Možná proto, že tam nebyla pořád. Pro mě to byl spíš takový způsob vzdělávání a byl jsem zvědavej. co mi takový bestceler řekne. Moc nic. Ačkoli ze začátku to bylo docela čtivé.

24.11.2016 2 z 5

Joker: Oslava 75. výročí Joker: Oslava 75. výročí Dennis O'Neil

Pohled do historie a postupné jokerování až do součastnosti. Ačkoli jsou některé příběhy bez začátku, či bez konce, tak jako celek zajímavé.

16.05.2016 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Na doporučení jsem tuto knihu četl s rodokmenem po druhé ruce, takže jsem se moc neztrácel, jako většina níže. Jako celek to byla moc pěkná kniha a postavy doslova zapeklité. Musím konstatovat, že velice rozmanitá rodinka žila v Macondu :)

31.01.2015 4 z 5

Tak a teď se konečně vrhnu na filmy... Po zdárném absolvování Stiegova díla musím říct, že i poslední kniha je vydařená. Zvlášť u soudního procesu mě až zamrazilo.

19.10.2014 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Ze začátku jsem moc nadšený z téhle knihy opravdu nebyl. Hledání sebe sama a kazatelství křesťanského života mě moc nebrali. Holt, ale co dělat, když je to životopis. Až jeho život ve Francii mě pohltil. Rozmluvy s dalšími malíři, exploze barev a sebezničující touha malovat, to jsem hledal. A to mě doslova pohltilo. Navíc mě moje zvědavost nenechala a co chvíli jsem lítal od knížky k počítači a hledal obrazy a malíře, o nichž byla v knize zmínka. No možná mohlo být něco trochu jinak napsáno, ale celkově je to moc pěkná kniha o člověku, který si šel za svým snem i přes šílenství.

22.08.2014 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Obálka, ten komix má fakt pěknou obálku, ale jinak to je něco mezi zvratkama a křečí. Právě jsem dočetl první knihu, která alespoň dávala relativně smysl, ale tady se mi před očima objevovaly nesmyslné věci. Tež grafika mi moc nesedí (až na tu obálku).

31.01.2014 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na tuto knihu jsem se těšil hodně dlouhou dobu a jak jsem začal číst, tak mě přepadl takový pocit, že vlastně se mi poslední dobou dostávají do ruky samé severní knížky.
Nicméně teď ke knize. .............................................. Těším se až se mi do ruky dostane další díl. Jinak dějově bych řekl, že docela klasická detektivka a to já vážně detektivky moc nemusím. Ale objevuje se tam jedna slečna, která celkem vystihuje to co mám rád. Samože pipi, teda Lisbeth Salanderová. Navíc už jsem byl poznamenán prvním filmem, z kterého si krom análního kolíku nic nepamatuju.
Vlastně ani nevím proč dávám za full, asi proto, že jsem se na ní těšil a nezklamala mě.

29.01.2014 5 z 5

Goldfinger Goldfinger Ian Fleming

První bondovka, kterou jsem četl, zároveň při sledování jeho filmových akcí. A nejsem vůbec zklamaný, četlo se to moc příjemně a navíc oproti filmu je tam pár odlišností.

11.01.2013 4 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

Nikdy jsem komixy moc nečetl, nepočítám-li Rychlé Šípy, ale tento kousek mě moc nepřesvědčil, je to takové splácané narychlo, moc krátké a rozsekané.

03.01.2013 3 z 5