lazenskaveverka lazenskaveverka komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení pro každého, kdo remcá na těžký život. Skvělá kniha!

07.06.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

(SPOILER) Chi. Děti se mě ptaly, co to čtu a proč je na obalu růžový králík na záchodě. To jsem ještě netušila, že růžový králík na záchodě v knize opravdu je a je za to placený. Zábavný úlet. Díky Fredriku za tuhle fajn růžovo-černou grotesku s happyendem.

16.11.2021 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jedna z nejhutnějších knih, co jsem kdy četla. Skvěle napsané a čtivé a přitom strašlivé...

27.04.2024 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemám slov. Skvělá kniha. Až na dřeň.

15.10.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh je trochu kýč, ale popisy přírody nádherné, atmosféra knihy je jedinečná. Kyu jsem si zamilovala. Dobré čtení na prázdniny.

25.07.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je moc dobře, že kniha vznikla, že tato svědectví byla zveřejněna. Tolik utrpení a bolesti musejí Severokorejci vydržet! Žijí v domech povětšinou bez vody a elektřiny, bez skel v oknech, zato s propagandou na každém kroku. Stát kontroluje a diktuje vše v jejich životě. To, co bylo za komunistů u nás v ČSSR, je jen slabým odvarem. Popis hladomoru v letech 1995-99 je strašlivý... Važme si toho, co máme. A knihu si určitě přečtěte.

16.07.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Příběh, který se vám dostane pod kůži, který vás pohltí a vy nemůžete přestat číst... myslíte na postavy v něm, žijete s nimi v Medvědíně, chodíte na hokej, řešíte politiku v hospodě, brečíte a smějete se. Řešíte velké věci na malém městě. A najednou mi klepe průvodčí na rameno: "Jsme na konečné, vystupovat."

14.12.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Probděla jsem noc. Už jsem knihu prostě nemohla odložit, musela jsem ji dočíst. Ač jsem viděla film, přesto mě příběh překvapil, bavil a krásně a pomalu ve mně ještě doznívá... Velmi čtivé a napínavé čtení.

03.01.2023 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Hluboce smekám. Drsné čtení. Tato útlá knížka mne totálně pohltila, patří k těm, po jejichž přečtení opět přerovnáváte hodnoty a životní postoje. A překvapil mne velmi kvalitní jazyk a styl, který jsem nečekala.

15.05.2014 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Už dlouho jsem nečetla příběh s tak silným happyendem. Výborná kniha.

18.12.2019 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pohled do zákulisí, tedy vlastně do kokpitu, létání.

04.12.2022 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Krásné a čtivé čtení.

04.12.2022 5 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Ještě jsem ji nedočetla a jsem z knihy nadšená. Měl by si ji přečíst každý, kdo už zapomněl, jaké to tu bylo. Anebo ten, kdo se narodil do nové doby a komu to nikdy nikdo nevyprávěl...
Šestou hvězdičku bych dala za všechny ty skvělé postřehy o Češích, třeba jak pijí turka :-) Děkujeme, pane Deitchi.

10.02.2020 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Dokonale mě tahle kniha vtáhla do děje, běžně jsem přejížděla v tramvaji zastávku :-) Sudetská historie ve zkratce, povinná četba nejen pro každého Karlovaráka. Jenom ten kámen vysoko nad Bachem jsem ještě nenašla...

04.05.2014 5 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Neuvěřitelné čtení. Skláním se hluboce před těmito lidmi zavřenými v zadním domě. Do muzea, které z něj teď je, se musím jet podívat. Se svými dětmi. Aby si vážily svobody a míru.

16.11.2021 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Překrásný příběh plný indiánské moudrosti.

16.11.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Parádní kniha o mně absolutně neznámém Japonsku. Uhrančivý čarovný příběh. Doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího. Já si na další dílo určitě počkám.

04.01.2021 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

S kým se autorka vsadila, že do knihy vloží maximum silných emocí i za cenu nejnepravděpodobnějšího příběhu, který bude tak zamotaný a přitažený za vlasy, že jsem se ke konci tomu při čtení smála? Kolik porodů, smrtí, vážných nemocí a \"nečekaných\" odhalení se vejde do jedné knihy?

01.02.2020 3 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Rudiš je v nejlepší kondici. Plná sauna českých chlápků a kecy o životě. Neumím si představit, že by to někdo sepsal líp.

04.01.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London