lazenskaveverka lazenskaveverka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jedna z nejhutnějších knih, co jsem kdy četla. Skvěle napsané a čtivé a přitom strašlivé...

27.04.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Příběh je trochu kýč, ale popisy přírody nádherné, atmosféra knihy je jedinečná. Kyu jsem si zamilovala. Dobré čtení na prázdniny.

25.07.2023 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Vím, že to byl záměr, ale opakující se pasáže, stejně jako vlaky na železnici, nekonečné historické popisy a v podstatě chybějící děj zapříčinily, že mě Winterberg s*al. A já vím, že Rudiš to tak chtěl. Teď s odstupem několika měsíců od přečtení musím dát o jednu hvězdu víc, protože ta kniha je skvělá a ve městech pohřebního ruchu oblíbená. Bahnzeit!

16.07.2023 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je moc dobře, že kniha vznikla, že tato svědectví byla zveřejněna. Tolik utrpení a bolesti musejí Severokorejci vydržet! Žijí v domech povětšinou bez vody a elektřiny, bez skel v oknech, zato s propagandou na každém kroku. Stát kontroluje a diktuje vše v jejich životě. To, co bylo za komunistů u nás v ČSSR, je jen slabým odvarem. Popis hladomoru v letech 1995-99 je strašlivý... Važme si toho, co máme. A knihu si určitě přečtěte.

16.07.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Probděla jsem noc. Už jsem knihu prostě nemohla odložit, musela jsem ji dočíst. Ač jsem viděla film, přesto mě příběh překvapil, bavil a krásně a pomalu ve mně ještě doznívá... Velmi čtivé a napínavé čtení.

03.01.2023 5 z 5

Knížku jsem "vdechla". A byla jsem dost ráda, že při čtení si hovím v teplé posteli... Ta holka má můj obdiv, břišní tyfus by mě osobně na cestách zastavil. Dominiku nezastaví nic! Musím si přečíst ještě Japonsko.

14.12.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Pohled do zákulisí, tedy vlastně do kokpitu, létání.

04.12.2022 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Krásné a čtivé čtení.

04.12.2022 5 z 5

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

Neodložila jsem jen proto, abych zjistila, jak to dopadne. Jestli dojde k nějaké katarzi. Nedošlo. Hrozný čtení, to dítě mě děsně štvalo a jeho rodiče ještě víc. Čirá deprese...

27.03.2022 1 z 5

Zadní dům Zadní dům Anne Frank

Neuvěřitelné čtení. Skláním se hluboce před těmito lidmi zavřenými v zadním domě. Do muzea, které z něj teď je, se musím jet podívat. Se svými dětmi. Aby si vážily svobody a míru.

16.11.2021 4 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Překrásný příběh plný indiánské moudrosti.

16.11.2021 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Formánek rozjímá a filozofuje. Kniha na uklidněnou. Díky.

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

(SPOILER) Chi. Děti se mě ptaly, co to čtu a proč je na obalu růžový králík na záchodě. To jsem ještě netušila, že růžový králík na záchodě v knize opravdu je a je za to placený. Zábavný úlet. Díky Fredriku za tuhle fajn růžovo-černou grotesku s happyendem.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Seznamte se s paní doktorkou Vlastou Kálalovou. Zevrubně jsem příběh této výjimečné ženy znala. Na knihu jsem se těšila, ale bohužel její zpracování je hodně zkratkovité a popisné. Škoda, že autorka nestihla paní doktorku více vyzpovídat. Při čtení jsem měla spousty otázek, které kniha nezodpověděla. O doktorčině duši se toho mnoho nedozvíme. Zajímaly by mne její názory, myšlenky, motivace. Jaká byla doopravdy? Ale i tak jsem s ní strávila hezké chvilky na marodce.

16.11.2021 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

V Gruzii jsem nikdy nebyla, ale díky této knize jsem v ní strávila celé století. Hutné, ale výborné čtení.
"Nerostly už jiné růže než černé. Na cestách to vypadalo jako na visutých mostech, houpaly se, každým okamžikem hrozily zřícením. Dokonce i sníh získal namodralý odstín. Nebe bylo proděravělé; otvory po kulkách byly vidět i na horizontu a slunce sice stále unaveně svítilo, ale zahřát už nikoho nedokázalo.
Stromy se spolu šeptem domlouvaly a navzájem se věšely na vlastních větvích. Ptáci padali z oblohy, protože při pohledu na to šílené rejdění zapomínali, jak se létá, a děti rázem dospěly a čistily granáty. Slzy začaly být vzácné a drahé. Jenom rozšklebené tváře byly zadarmo.
Čokoláda se stala pouhou připomínkou jiné epochy, a bez čokolády lidé zapomínali na sladkou chuť a bez sladké chuti zapomínali na dětství a bez dětství zapomínali na začátek a bez začátku nemohli poznat konec."

15.10.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nemám slov. Skvělá kniha. Až na dřeň.

15.10.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtení pro každého, kdo remcá na těžký život. Skvělá kniha!

07.06.2021 5 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Muselo to ven! Utřít slzy a jít na stage. Adéla je skvělá.

24.05.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Fajn oddychovka.

24.05.2021 3 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Do masajského válečníka Oleho jsem se úplně zamilovala. :-D Skvělá oddychovka!

25.01.2021 5 z 5