lazenskaveverka lazenskaveverka komentáře u knih

Zpátky do Afriky! Zpátky do Afriky! Jiří Dvořák

Hezká čtivá knížka o daleké výpravě. Nevím, kdo ji má radši, jestli dcera nebo já :-)

13.10.2014

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Čekala jsem víc.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Moje knižní láska.

21.07.2014 5 z 5

Zasněžené pomeranče Zasněžené pomeranče Peter Kerr

Odložila jsem pro extrémní nudu.

21.07.2014 1 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Jsem lehce zklamaná. Takový dívčí román v aljašském balení, dobře napsáno, ale hodně patosu a na závěr velkej doják. Achjo.

14.07.2014 3 z 5

Jak Egu dojel až na konec světa Jak Egu dojel až na konec světa Tereza Václavková

Chcete spustit trabantománii u svých dětí? Kupte jim tuhle povedenou knížku o velkém snu a daleké cestě.

20.06.2014 5 z 5

Cyklopedie - 90 let moderního designu kol Cyklopedie - 90 let moderního designu kol Michael Embacher

Ta pravá kniha pro cyklo-fetišisty :-)

20.06.2014 4 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Hluboce smekám. Drsné čtení. Tato útlá knížka mne totálně pohltila, patří k těm, po jejichž přečtení opět přerovnáváte hodnoty a životní postoje. A překvapil mne velmi kvalitní jazyk a styl, který jsem nečekala.

15.05.2014 5 z 5

Kluk s křídly Kluk s křídly Miloslav Jágr

Krásná knížka o klukovi, který měl křídla.

05.05.2014 5 z 5

O malém tygrovi O malém tygrovi Libuše Palečková

Krásný příběh o tygříkovi, který hledal odvahu. Moje dcerka ho miluje.

Expedície 1973 - 1982 Expedície 1973 - 1982 Július Satinský

Pro tuláky a milovníky slovenských hor. Krásně vyvedené i s plánky a mapkami.

04.05.2014 4 z 5

Cour a Courek Cour a Courek Svatopluk Hrnčíř

Moje milovaná.

04.05.2014 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Obřad boko-maru čas od času provozuji :-)

04.05.2014 5 z 5

Velká obrázková knížka o zvířatech Velká obrázková knížka o zvířatech Milena Lukešová

Knížka mého dětství s nádhernými ilustracemi.

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Skvělé pohádky, na kterých jsem vyrostla. Ani dnes mě nepřestávají ohromovat svou mírou fantazie a bláznovství. Moje oblíbená je mimo jiné o chlapečkovi, který si hrál se zipem bundy, až se zip rozbil a on v té bundě musel vyrůst. Adolf Born k ní nakreslil ilustraci - fousatého pána v malé žluté bundičce. Jako dítěti mi to připadalo děsně legrační.

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Tyhle básničky miluju a moje děti také.

Dítě a já Dítě a já Penelope Leach

Velký pomocník pro začátečníky v péči o děti. Obsahuje odpovědi na většinu otázek, které jsem kdy měla.

04.05.2014 4 z 5

Praha – Venezia: Cestovní deníky Praha – Venezia: Cestovní deníky František Skála

Čarovné deníky, taková třešinka na dortu pro obdivovatele Františka Skály.

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Překrásná knížka, která mluví z duše všem, kteří někdy opustili domov... (a to celé beze slov)