Praha – Venezia: Cestovní deníky

Praha – Venezia: Cestovní deníky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103048/mid_praha-venezia-cestovni-deniky-1993-hhA-103048.jpg 5 17 3

Deníky výtvarníka Františka Skály z 850 km dlouhé a 25 dní trvající cesty na 45. Benátské bienále, kterou absolvoval pěšky v roce 1993. Propojují v sobě psanou a kreslenou část.

tereza2421
17.02.2018

moc krásná knížka, je skvělé, že je vydána v původním vzhledu, ručně psaném... jen ty hrubky občasné mne tam mrzely :) ale když si představím, za jakých podmínek to bylo občas psáno, nebudu prudit, sama nejsem neomylná

kristleko
24.07.2015 5 z 5

Poučí, pobaví, okouzlí a inspiruje... Toto opravdu není suchopárný cestopis, nýbrž nápaditá a originální umělecká koláž psaná „fixíkem“ i rákosem, prokládaná kouzelnými kresbami krajiny, lidí a budov. Pouť „aus Prag nach Venedig“ je plná radosti z objevování a možnosti cestovat krátce po pádu železné opony, ale i stesků po domově a blízkých. U řady poznámek a postřehů se čtenář i náramně pobaví: „Snad najdu někde místo, kde by se dalo najíst. Pravda v Rakousku samá lavička. Byla tam jedna, za mostem. Sakra ale tady smrdí... tady někde musí být... kousek dál v jakémsi závodě vybírali bagrem žumpu. Byla to NEUVĚŘITELNÁ TĚŽKOST HNITÍ v níž jsem musel obědvat nechtěje putovat další kilometry.“

lazenskaveverka
04.05.2014 5 z 5

Čarovné deníky, taková třešinka na dortu pro obdivovatele Františka Skály.

František Skála
česká, 1956