Expedície 1973 - 1982

Expedície 1973 - 1982 https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96866/bmid_expedicie-1973-1982-KvK-96866.jpg 4 64 12

Expedície Júliusa Satinského sú výberom z jeho cestovných denníkov. Kniha obsahuje šesť samostatných kapitol – expedícií, ktoré sú autentickými záznamami z letných turistických ciest.

Literatura slovenská Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Slovart (SK)

Expedície 1973 - 1982 , 2011

Corso
27.11.2020 5 z 5

Vynimocne obsahom, vynimocne formou, ako ked do ruk zoberiete pozostalosti, papieriky, listy, kusky planovanych tur, nuz...ako ked najdete nieto krasne po otcovi. Napriklad. A ma to aj gumicku :) Ak sa vam to podari este niekde zohnat, kupte. Je to taky knizny aj kniharsky klenot.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Na túto knihu som sa naozaj tešil. Nepodarilo sa mi ju zohnať pri prvom vydaní a až v zozname prianí ma počkala pri jej ďalšej dotlači. Zážitky J. Satinského z jeho expedícií po Slovensku sú originálne napísané jazykom, akým len on dokáže zaznamenať pocity z ciest. Samotná kniha je originálny počin, ilustrovaná autorom a plná poznámok a autentických zážitkov, keď sa pútnici musia vysporiadať z nástrahami počasia, únavou, prírody aj samotných ľudí. Podľa knihy sa dajú reprodukovať aj jednotlivé trasy po Slovensku. Ku knihe je aj priložená mapa, poznámky z obyčajných nákupov a pod. Po knihe sa dá vždy po čase siahnuť aj viackrát. Milovníkov štýlu a la Július Satinský kniha určite poteší.

Jirikk
15.04.2020

Uzasna, nadherna knížka jak na čtení , tak z grafickeho zpracovaní - autenticke kresby, flek od hrnku atd... Nahodou jsem o ni zavadil před šesti lety....

Marianna496
09.02.2020 4 z 5

Báječné čítanie pre všetkých,ktorí majú radi p.Satinského,dobrodružstvo a turistiku.Spoznávame ďalší rozmer autora - herca.Mňa zaujalo,že členmi jeho putovaní sú ďalší známi - spisovatelia Bednár,Janovic a dokonca aj rektor Univerzity Komenského.

Evaho73
21.10.2017 4 z 5

Túto knihu - neknihu má môj syn vo svojej knižnici bezmála šesť rokov, ale vôbec ma nenapadlo ju prečítať až teraz, na základe čitateľskej výzvy 2017. Musím priznať, že nebanujem...... Nie je to literárne veľdielo, ale najdete tam svojský "bohémsky" humor Júliusa Satinského. Musím vyzdvihnúť aj dizajn knihy, ktorý evokuje pocit, že máte v rukách originál denník opisovaných expedicií spolu s ručným stručným grafickým prevedením :-).

Seditka
03.07.2017 4 z 5

Kniha vystihující samotnou osobnost autora....nezaměnitelně svá, prolezlá jadrným humorem, neotřelým jazykem včetně "satineologismů", lehce přisprostlá, tak jak jí knižní záložka narostla. Spolu s neotřelou grafikou skutečných Julových deníkových záznamů (otisky hrnku kávy, staré jízdenky, účtenky, drobné malůvky a náčrty, vložené dobové mapičky se zakreslenými trasami expedic) tvoří osvěžující nenáročné čtení, se kterým se dobře lenoší, cestuje, usíná i marodí. Milá vzpomínka na méně známou tvář skvělého herce.

qydko
20.02.2017 5 z 5

Úžasně jsem se bavila. Už po prvních třech stranách jsem měla chuť sbalit batoh a někam vyrazit, ale to bude muset do jara počkat.

pavel6746
28.05.2014 5 z 5

Rozhodne nieco pre turistov a milovnikov prirody. Styl pisania dobre znamy, prevedenie knihy excelentne. V nasej klubovej kniznici ma rozhodne svoje miesto.

lazenskaveverka
04.05.2014 4 z 5

Pro tuláky a milovníky slovenských hor. Krásně vyvedené i s plánky a mapkami.

bosanoha
05.02.2013 5 z 5

"Expedície" asi budú skôr o pocitoch ako o literárnych kvalitách (tým ich samozrejme neznevažujem) :-)), ale ako sa vraví "u mně dobrý" a za Veporské vrchy, citujem "Prudko krásny kraj. Alpy môžu ísť do r...." (pardón za výraz, tak je to v knihe) dávam plný počet.

bend-ik
03.04.2012 4 z 5

Práve som "dočítala" Expedície a asi prvýkrát v živote niečo neohodnotím. Veď, príde mi nefér vychváliť alebo, naopak, nazvať nudným niečo, čo nikdy nebolo písané pre čitateľskú verejnosť. Predstavte si, že by niekto vydal nejaký Váš denník, kde si zapisujete, čo Vám napadne, s časovo následnosťou či bez..
Ak mám však Expedície (zámerne ich označujem názvom, nie ako "knihu") okomentovať, vydavateľstvo sa pochlapilo a naozaj, ako tu už bolo viackrát napísané, forma je naozaj pekná a vierohodná zápiskom (akoby aj nie, keď sa drží originálu :)) a obsah? Poznáte to, vymyslíte si nejakú zábavku, istý čas sa jej venujete a po čase Vás to nadšenie pomaly, ale isto, prechádza. A taký pocit som mala aj z jednotlivých expedícií. Či to bolo naozaj časom, alebo pestrosťou tých ktorých trás, zážitkov.. tak ako pri každej správnej túre, aj s Expedíciami to šlo "dejovo" ku koncu z kopca :)
Sama som z Liptova a vášnivou turistkou, a preto viem oceniť zápisky p. Satinského. Pravdou však je, že pobavia najmä tých, ktorí sa venujú podobnej "záľube" resp. tých, ktorí osobne poznajú/prešli niektoré zo spomínaných miest Expedícií.

basset
08.03.2012 3 z 5

Prečítané za 2 hodiny. Zmiešané pocity. Perfektný štýl a sranda. Na druhej strane plno neznámych postáv, rodinných vzťahov. Dobré ako kniha na listovanie a srandu. Na 2 hodiny.

deníky humor výpravy a expedice

Július Satinský
slovenská, 1941 - 2002