Layss Layss komentáře u knih

Jedná se o velice diskutovanou knihu na různých sociálních stránkách a všude na ni byly dobré ohlasy. Tak jsem si řekla, že bych ráda věděla, proč zaujala. V podstatě jsem ji přečetla za dvě cesty vlakem a doma jsem knihu dokončila. Bavily mě obě dějové linie, ale nejlepší byl konec :D Také jsem se smála nahlas. Navíc historie mi třeba nikdy moc neříkala, ale toto bylo podáno tak zajímavou formou, že se cítím i v tomto směru obohacena.

11.11.2014 5 z 5

Vidím to, co vrah Vidím to, co vrah Jill Hathaway

Knihu jsem začala číst před usnutím a spát jsem šla až po jejím dokončením. Zajímavý příběh, stylem mi trochu připomínal příběhy z hororové edice Stopy hrůzy. Čtenář mohl odhadovat, kdo zatím stojí, byly tam různé drobky k různým osobám. Pěkné.

29.10.2014 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Až do teď jsem s filmem ani knihou nepřišla do styku. Nyní jsem to napravila. Chvíli mi trvalo, než jsem se do děje vpravila, později to šlo lépe. Poutavá četba o zajímavé tématice, smýšlení.

29.10.2014 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Jodi Picoult se stala jednou z mých opravdu oblíbených spisovatelek! Každou její knížku se snažím sehnat, i kdyby to stálo kdo ví co :D Nyní se mi konečně dostala do ruky tato kniha. Musím přiznat, že jiné knížky od této spisovatelky mne zaujaly více, ale i tohle je dobrá četba! Je to tím, že v mém životě se nikde nevyskytuje nic ani přibližně podobnému vztahu mezi hlavními hrdiny. Neumím si takovou lásku a oddanost tedy v praxi moc představit. Ale to je jen takový malý střípek. Jinak mne zase nadchlo postupné zjišťování daných událostí i rozplétání složitých zápletek. Doporučuji přečíst

23.08.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Bylo to poprvé, co jsem četla knihu s tématikou rakovinného onemocnění. A musím říct, že mi čtení lhostejné nebylo. Knihu jsem přečetla v autobuse cestou na poznávací zájezd do Itálie a zase zpátky. Kniha mne držela. Teď se brzy podívám i na filmové zpracování

06.07.2014 4 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Nejprve jsem byla v kině a pak teprve jsem četla knihu. A musím bohužel přiznat, že se mi film líbil více - a to se mi nestává. Kniha byla napsána trochu zmateně, chyběly mi tam občas nějaké přechody. Samotná slohová úroveň nebyla vysoká. Kniha navíc podle mě kopírovala stávající příběhy současnosti. Četla jsem lepší, ale od četby nikoho nechci odrazovat.

06.07.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem začala číst už před nějakou dobou a zrovna před chvíli jsem ji dokončila. Opravdu pěkný emotivní román! Čtení mi trvalo tak dlouho proto, že jsem se musela věnovat škole, zkouškám a státnicím. Četla jsem pouze ve chvílích těsně před spaním, kdy už mi únavou padaly oči. Jinak bych to jistě přečetla pomalu jedním dechem. Souhlasím s minulými komentáři, dějová linie malého příběhu s pozadím historických událostí byla parádní. Se zlodějkou knih jsem prožívala každé její trápení i její pocit z ukradnutých knih. Doporučuji.. Nyní se můžu po přečtení podívat na filmové zpracování, ale už teď vím, že kniha u mě vede!

18.05.2014 5 z 5

Překvapení Překvapení Zuzana Francková

Po dlouhé době zase četba nějakého dívčího románku. Příběh docela ušel, i když se mi zdálo, že je to psané moc ideálně - i když tam byly tragédie, všechno ostatní tak nějak vycházelo a nepůsobilo to přirozeně. Ale dobrá odpočinková četba

04.05.2014 3 z 5

Víc než dokonalá / Skandál na spadnutí Víc než dokonalá / Skandál na spadnutí Paula Roe

Už dlouho se mi do ruky nedostala žádná Harlequinka. Tuto jsem dostala k narozeninám, tak byla četba trochu nostalgická. Příběh byl docela zajímavý, přečetla jsem to rychle.

18.04.2014 3 z 5

To To Stephen King

Slyšela jsem o této knize samou chválu a tak jsem se do ní brzy také začetla. Příběh mě brzy chytl a nechtěl pustit (a tím brzdil práci na diplomce) :D Ze začátku jsem sice ztrácela přehled o postavách, ale to se brzy srovnalo. Líbily se mi přechody mezi časovými liniemi, zejména na konci - ta souvislost. Také ukončené odstavce uprostřed věty mě držely v napětí. Na můj vkus tam bylo jmožná až moc vulgarit. Nyní mě čeká filmové zpracování

19.03.2014 4 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Příběhy od Colfera mám ráda. Sice to je četba pro trošku mladší, ale já se ráda vracím do četby pro mládež. Knížku jsem začala číst večer před spaním a hned druhý den jsem ji dočetla. Zajímavé sci-fi z budoucnosti, trochu detektivní a pohádkové. Nebyla to vůbec špatná četba.

14.03.2014 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Film jsem viděla už nepočítaně krát, takže to konečně chtělo přečíst i knihu! Dříve jsem si říkala, že je to vysoká investice - pořídit si knihy. A s knihovnou jsem kamarád nebyla. Takže jsem počkala na jinou možnost - elektronická čtečka a tuto knihu jsem si přečetla tam. Pár věcí mě oproti filmu překvapilo, ale tolik se to zase neliší. Tolkien má svůj styl psaní, občas mi to přijde zdlouhavé, ale musím obdivovat jeho fantazii a propracovanost. Pěkná četba

24.02.2014 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Tolkiena a jeho Pána prstenů i Hobita jsem si chtěla přečíst už hrozně dlouhou dobu! Ale odrazovala mě cena knížek v pevných vazbách, v počítači mě číst nebaví, takže mi nezbylo nic jiného než čekat na dobu, kdy přestanu opovrhovat moderní technikou a pořídím si čtečku. Takže nyní došlo k přečtení Hobita! Zrovna jsem s přítelem viděla v kinech 2 díl filmu a já se pustila do čtení. Netrvalo mi to ani moc dlouho, a to i přes to, že jsem se musela učit na zkoušky. Četba byla docela příjemná, Hobit se odvíjel v knize o dost lépe než ve filmu! Kniha vynechala přesně scény, které se mi ve filmu protivily. A teď hrrr na Společenstvo Prstenu.

30.01.2014 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Závěrečný díl Hunger games je za mnou. Knížku jsem četla celkem rychle, i když možná ne tak, jako předchozí díly. Šlo to trochu pomaleji, občas jsem se ztrácela v paranoie jednotlivých postav a jejich teoriích. Děj docela předvídatelný, konec byl z části trochu nečekaný. Celkově se mi triologie líbila, psaní bylo očištěné o zbytečné popisy okolí, takové akční.

10.12.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nejprve jsem viděla film a teprve poté jsem se pustila do čtení. Naštěstí pro mě se kniha od filmu moc neliší. Docela se mi líbí, že se autorka moc nezdržuje popisem krajiny, a ostatních. Knížka se čte rychle, přečteno během jednoho dne.

04.12.2013 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Knížku jsem začala číst včera kolem půlnoci, a po chvíli spánku jsem se k ní zase vrátila. Dočetla jsem před chvílí. Musím přiznat, že jsem nejprve viděla film a až poté jsem přečetla knihu. K mému překvapení se ale knižní zpracování od toho filmového zase tolik neliší. Dozvěděla jsem se pár zajímavých věcí, které ve filmu nebyly a za ty jsem ráda. Knížka mě opravdu držela a nemůžu se dočkat, až se začtu do pokračování.

01.12.2013 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Moje první bachmanovka, teprve druhá kingovka. Kniha se mi celkem líbila, ale jak už bylo níže řečeno, na konci mi něco trochu chybělo. Jinak mě četba bavila, nemusela knížku z nudy nad dějem zavírat. Na konci mi bylo hlavního hrdiny líto, ale asi to pro něj takto dopadlo nejlépe. Knížku klidně doporučím dál

11.10.2013 3 z 5

Zelenáč Zelenáč Vicki Lewis Thompson

Celkem pěkná knížka, zajímavý příběh.

23.09.2013 3 z 5

Ženský ocas není sci-fi Ženský ocas není sci-fi Karel Valášek

Pouze dvě hvězdičky dávám za celkový dojem a přínos knížky. Jinak to tak špatné nebylo. Prostě to není můj šálek kávy. Vyprávěné příběhy a situace opravdu docela humorné byly, charaktery jednotlivých postav byly zajímavé. Ale úplně se mi nelíbilo skákání v ději a nesouvisející odstavce. Zase se ale přiznávám, že podobnou knihu jsem doteď nečetla. Na začátku mě zaujala část věnující se kouzlení a jisté komunikaci se psy. Dále to ale bohužel moc rozvedeno nebylo. Zkušenost to je, ale jsem si celkem jistá, že se ke knížce nevrátím. Je to můj názor :-) Každému se líbí něco jiného.

16.09.2013 2 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Knížku jsem četla hrooozně dlouho. Nedokázala jsem se dokopat k dočtení. Samozřejmě jsem film viděla a o to více se mi nechtělo do četby. Nakonec jsem byla ráda, protože kniha ukazuje celý příběh v novém světle. Některé části ve filmu vůbec nebyly a také hloubka celého příběhu ve filmu není. Takže to hodnotím kladně. Jen kniha byla dost zdlouhavá, přemýšlení hlavního upíra bylo velice proměnlivé a protáhlé :D Měla jsem tendence občas odstavce přeskakovat, ale vydržela jsem.

05.09.2013 3 z 5