Layss Layss komentáře u knih

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Knížka se mi docela líbila už z počátku a pak, když jsem si všimla souvislosti se severskou mytologií, bylo to čím dál lepší. Knížku jsme přečetla na jeden zátah a to o knize dost vypovídá. Musím říct, že jsem si zakoupila knížku podle mého gusta.

18.07.2015 4 z 5

Tři nejsou pár Tři nejsou pár Ali Cronin

Třetí díl malé série. Začala jsem to číst, abych si odpočala od náročnější literatury a také se mi po podobných romantických příbězích stýskalo :D Takže šlo o takovou připomínku na dospívání. Knížka byla přečtena rychle.

18.07.2015 3 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Líbil se mi ten nápad vidět čísla, a příběh nebyl úplně špatný. Ale spíš se ke knížce znovu nevrátím.

18.07.2015 3 z 5

Co je šeptem... Co je šeptem... Ali Cronin

Sérii knih jsem si koupila jako odpočinkovou četbu, takže mé nároky nijak vysoké nebyly. Při začátku čtení jsem byla příjemně překvapena, že se děj knihy odehrává z pohledu jiné z kamarádek. Trochu mě mrzelo, že se vlastně zastavil děj u předchozí hrdinky, ale nevadí. Docela dobré počtení

22.06.2015 3 z 5

Řekni sbohem Řekni sbohem Lisa Gardner

Probírala jsem se knihami v knihovničce, hledajíc, co bych oprášila. A tahle knížka na mě vypadla. Název ani anotace mi toho moc neřekly a tak jsem najela na databázi knih ve snaze vyzkoumat, co jsem o knize napsala v komentáři. Bohužel jsem zjistila, že komentář chybí. Tak jsem se po 4 letech pustila znovu do četby. V průběhu doby se mi děj vybavoval. Musím říct, že je to chytlavá kniha a v tomhle případě je to první přečtení nejlepší. Občas byl děj drsnější, ale mne to tolik nevadilo. Možná se ke knize zase za pááár let vrátím.

17.06.2015 4 z 5

Nikdy neříkej navždy Nikdy neříkej navždy Ali Cronin

Typická pubertální romance :-) Takové opravdu odpočinkové čtení. Hledala jsme něco lehčího, a touhle knihou jsem si připomněla doby, kdy jsem takové románky četla během střední školy. Kniha je dost jednoduchá a naivní, ale nelituji, že jsem ji přečetla.

17.06.2015 3 z 5

Na černé listině Na černé listině Keith Thomson

Docela zajímavý příběh :D Možná tam bylo až moc příhod a pastí, do kterých se naši dva hrdinové dostaly, ale alespoň šlo o velice zábavnou štbu. Koupě této knížky nelituju.

13.06.2015 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Konečně jsem dokončila celou trilogii. Po přečtení Divergence přibližně před rokem, mne přešla chuť číst další díly a tak jsem se k nim vrátila až teď. Musím říct, že se mi líbilo to zdůvodnění vzniku frakcí, za to jsem ráda. Kdybych se měla vyjádřit k ději jako celku, tak to hodnotím spíše jako průměrné. Ale čtení mne zabavilo na dlouhých cestách.

08.06.2015 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Po dlouhé době jsem se vrátila k této trilogii, a to poté, co jsem maličko znechucená dočetla první díl. Přiznávám se, že se mi nelíbil úplně styl, ve kterém byla kniha napsaná a občas mi přišlo, že autorka hrozně skáče z tématu na téma. Také mi vadila podobnost s jinými příběhy současnosti. To jsem ale teď odložila rozhodnutá dát tomu novou šanci. Začala jsem zase od prvního dílu a tentokrát to na mě působilo už o něco lépe. Rezistenci jsem četla v metru na cestě do práce a docela jsem se bavila. Pořád to není úplně můj šálek kávy, ale třeba se k trilogii ještě znovu vrátím v budoucnu.

08.06.2015 3 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Souhlasím s předchozím komentářem - úplně jiná doktorka Brennanová, než v seriálu Sběratelé kostí. Na sérii o Temperance jsem narazila spíše náhodou - zakoupila jsem si knihu Virus, která je o praneteři Tempe. Když porovnám novější a starší knihu od té samé autorky, je rozdíl v psaní opravdu znatelný. Ze začátku jsem se do knihy nemohla zabrat, ale po chvíli mě napínavý příběh vtáhl. Ale nejspíš se ke knize už v budoucnu nevrátím.

26.04.2015 3 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Po přečtení prvního dílu Virátů jsem se hned postarala o možnost přečíst si pokračování. Knížka byla poutavá, sice v sobě měla pár nedostatků, takové trochu naivní jednání, ale četlo se to moc dobře. Těším se na další dobrodružství!

10.04.2015 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Obvykle tuto tématiku knih nevyhledávám, knihu jsem četla v rámci přípravy na maturitní zkoušku z českého jazyka. Ale oproti očekávání se mi četba líbila - zajímavý popis válečné fronty.

04.04.2015 4 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Knihu jsem zakoupila tak trochu náhodou a až po delší době jsem si všimla, že má příběh návaznost na postavu Temprence Brennanové ze seriálu Sběratelé kostí. Hned mne pohltilo nadšení nad takovým nálezem a určitě neodolám možnosti přečíst si více dílů ze série. Toto byla zajímavá, i když malinko předvídatelná kniha. Alespoň byla možnost zvažovat detektivní případ i ze čtenářovy strany. Ale občas to bylo celkem nepřirozené a do očí bijící. Ale četba bavila. Přečteno v podstatě při cestách v metru.

02.04.2015 4 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Knížku jsem přečetla za necelý týden - vždy cestou z práce a do práce, a docela se to četlo dobře. Mám ráda zajímavé detektivní příběhy, i když se přiznávám, že mě občas nebavily zdlouhavé úvahy inspektora Van Veeterena :-) Možná by to bylo jiné, kdybych si přečetla i předešlé dva příběhy ze série. Ale celkově knihu hodnotím dobře, jen si ji určitě v nejbližší době znovu nepřečtu..

27.03.2015 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Knihy od Kinga mám ráda a sem tam si přečtu nějaký jeho další kousek. Tato kniha mi byla doporučena přes facebook a proto jsem se při čekání na vlak pustila do četby. Příběh, boj o přežití, mne k sobě také dost připoutal. Tolik stran popsat jen vnitřním bojem a myšlenkami hlavní postavy a udělat to tak, aby to bylo poutavé, je vážně výkon. Jsem ráda, že jsem se do četby pustila.

19.03.2015 5 z 5

Od tohoto autora jsem nejprve přečetla Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel a teprve po přibližně půl roce jsem se pustila do Analfabetky. A jsem ráda, že jsem si dala pauzu. Obě knihy jsou zajímavé, i když velice podobné stylem i tématem. Musím říct, že se mi Stoletý stařík líbil více, ale i Analfabetka se četla pěkně. Doufám, že další kniha od autora se odprostí od tématu atomové bomby.

18.03.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoult je mojí oblíbenou spisovatelkou už nějakých pár let, takže jsem musela novou knihu hned zakoupit. To, že to byl zrovna bestseller pro mě nehrálo nějak velkou roli. Problematika nacistů a Osvětimi je pro mne zatím neprobádanou oblastí a jsem ráda, že mi ji autorka touto knihou dosti přiblížila. Příběh se četl pěkně, přirozeně - líbily se mi všechny části. Jak jsem zvyklá, moc mě kniha nepustila dělat cokoliv jiného - jen pokračovat. Hlavní zápletku - ty dva rychle jedoucí vlaky, které směřovaly nevyhnutelně ke střetu - jsem tušila už z mírných náznaků dopředu, ale i tak jsem byla z jisté skutečnosti překvapena. Nemůžu knihu ohodnotit jinak, než jak jsem u Jodi Picoult zvyklá - na maximum. Vřele knihu doporučuji, stejně jako i další její výtvory.

04.03.2015 5 z 5

Nejlepší americké detektivní povídky (1) Nejlepší americké detektivní povídky (1) Ed McBain

Zajímavé detektivní příběhy s motivem záhadného úmrtí nebo zmizení. Povídky byly z různých prostředí a odehrávaly se v různých dobách. Většina z nich mne zaujala. Popravdě jsem na existenci této knihy v mé knihovně zapomněla a jsem ráda, že jsem ji objevila. Mohu doporučit.

21.02.2015 4 z 5

Artemis Fowl: Posledný strážca Artemis Fowl: Posledný strážca Eoin Colfer

Poslední díl, hurá! Před přečtením tohoto vánočního dárku jsem si znovu přečetla všechny předcházející díly a díky tomu mohu zhodnotit pro mne bohužel klesající úroveň jednotlivých dílů. Tento díl byl také hrozně překombinovaný složitostmi a přístroji, které už je opravdu těžké si představit. Jsem ráda, že je to za mnou, ale sérii jsem chtěla dokončit. Souhlasím, obálka pro české vydání je otřesné. Ale nikoho samozřejmě nechci odrazovat :-)

11.02.2015 3 z 5

Ošidný návrh / Americký sen Ošidný návrh / Americký sen Michelle Celmer

Ošidný návrh: Příběh z déle trvající ságy, který byl ale celkem ohraničený a dá se číst samotný bez znalosti dalších příběhů. Nebylo to špatné, přečteno během jedné jízdy vlakem, ale určitě se k tomu vícekrát nevrátím.
Americký sen: Další příběh z déle trvající ságy. Zde to trochu problém představovalo - samotný příběh byl docela nezajímavý a v pozadí se zde odehrávalo několik situací, které jistě mají vysvětlení v jiných pokračováních. Proto docela nezajímavé.

11.02.2015 2 z 5