Latimer Latimer komentáře u knih

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Tento díl je lepší než Nemusíš! Je tady uvěřitelnější a vyspělejší zápletka. Není tak překombinovaná. Tentokrát dostala Marie více prostoru, nebo její příběh ve mně vzbudil větší emoce, a právě proto tuto knihu hodnotím lépe. Kniha je čtivá a vtáhne do děje.

24.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Poprvé u meho oblíbeného Cartera nedám plný počet. Do knihy je násilím zapletená BLM, aby uspokojil poptavku. Popisů pokoje, míst atd je více, než jsem u něj zvyklá. Celkově mi kniha přijde natažená. Osobitý styl Cartera ztratil touto knihou své rysy. Jakoby až moc tlačil na pilu, aby splnil očekávání úplně všem. V této knize přidal na popisech vražd a utrpení. Také se mnohem obsáhleji věnuje psychologií. Možná až o kousek více, než je to nutné. Konec se mi vůbec nelíbil. Natažený.

12.03.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Škoda času. Je zajímavé, co dokáže reklama i u zcela podprůměrného díla.

21.02.2023 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dlouuuhé, nezáživné, tedy nudné. Až když jsem začala přeskakovat odstavce a scény, byla kniha snesitelnější. Škoda, že autorka nezůstala u čtivosti, kterou u ní znám z jiných knih. Druhý díl nejspíš číst ani nebudu.

18.02.2023 2 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Velmi čtivá jednohubka. Super zpracovaná slovanská mytologie. Je to pohadka pro odpočinkové chvíle. Přistupují ke knize jako k lehkému dívčímu románu a proto plný počet bodů :).

16.02.2023 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborně jsem se bavila, a o to tu šlo. :) Krásný humor, čtivost, nejsou tam zbytečné popisy ani kapitoly. Kniha je rozhodně lepší než film.

16.02.2023 5 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Kniha pobaví a naopak ten konec je nejlepší :). Na podobnou knihu jsem v Česku nenarazila, o to více ji oceňuji. Cynismus, nadsazky a výborný humor. Kniha je velmi čtivá a doporučuji ji každému, kdo si potřebuje zvednout náladu, nebo si užít příjemné chvíle, prostřídáné výbuchy smíchu.

15.02.2023 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

V podstatě jsem více ani neočekávala, než romantický román. Historickým bych ho nenazvala, protože na to není dobře a správně zpracován, chtělo by to více práce na rešerších. Postavy jsou plošší a tak příběh občas působí nesmyslně. Tedy chování postav a děj by chtělo více propracovat. Ale vzhledem k výborné čtivosti a kategorii romantický román, dávám 4.

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Za mne hodně věcí navíc - zbytečných popisů a oklik. Kniha tak ztrácela svižnost a čtivost. Měla jsem problém donutit se ji číst znovu a znovu. A nikdy jsem se do ní úplně neponořila. Škoda, protože je téma vražd celkem zajímavé, postavy dobře vykreslené a jen proto 4. Snad v dalších knížkách bude méně "vaty".

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Výborně zpracované téma. Kniha se mi velmi líbí, jen je tam více zbytečných popisů a momentů. Kdyby kniha byla kratší tak o 100 stran, dám jí 5 hvězdiček. Ale s tím množstvím zbytečných řečí dávám jen 4, protože vše ostatní považuji za výborné. Postavy, styl psaní, originalitu.

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Kniha spíše pro náctileté. Chybí jí hloubka. Je to odpočinková kniha od které nemůžete očekávat moc. Jediným světlým bodem je Roth a Bambi. Hlavní hrdinka je naprosto nezáživná. Její prožívání sebe sama mi lezlo na nervy. Po dalším díle nesáhnu.

10.11.2022 3 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Dvěma slovy: Jsem lepená!
Čtivé, nápadité a naprosto úžasné fantasy.

03.11.2022 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Ano, před pár lety jsem přišla na to, že NEMUSÍM. Bylo příjemné si připomenout tu dobu. Proto jsem oběma hrdinkám dobře rozuměla, byť od poloviny knihy, když je obě muži tak okatě zneužívali, jsem trochu váhala se čtením. Začalo mi to trochu připomínat telenovelu. Proto hvězdička méně. Konec je trochu sladší. Vím, že se to očekává, ale život je život. Není ho třeba kvůli čtenářům přikrášlovat. Celkově pěkně vykreslený pohnutky a pocity

21.09.2022 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Nádherně napsaný román, čtivý. Četla jsem ho již 3x a tak je mým nejoblíbenějším životopisem vubec. A to Vincent ani není mým oblíbeným malířem. Jde o neuvěřitelně živě zpracovaný příběh, který vás pohltí a přenese někam daleko, do dob úžasných malířů.

Skleněný trůn 1–7 (box) Skleněný trůn 1–7 (box) Sarah J. Maas

Asi nejlepší serie YA vůbec. Láska, napětí, úžasný spád a příběh, fantasy, vše vypracováno dokonalé. Můžu jenom doporučit!

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Pro mne asi její nejlepší kniha. Nebyla jsem sice překvapená vrahem, protože jsem si vytvorila vzorec už u třetí knihy, kde pokaždé byla zavražděna ta nejkrásnější, bezdětná žena. Pak to i otočila. Takže vím, že u Lapeny se vždy vše točí kolem nejkrásnější, bezdětné ženy, a tak i když tomu důkazy nenasvědčují daří se uhadnout oběť, nebo vraha. Ale i tak je to kniha, která se čte sama. Má spad. Je napínavá. Jen člověka ten zvláštní způsob psaní formy er, jiný, než je obvyklý, trkne. Nicméně beru ha za osvěžující novinku.

Když se stíny natahují Když se stíny natahují Jasmina Petlach

Příběh je hluboce emocionální. Dvě dívky, válka a to, jak každá tuto válku zvládá jinak. Jedna utíká do světa fantazie, který si vytvořila. Místo toho, aby autorka napsala, jak se citila, popisuje Auroru v tomto světě. To, co v něm zažívá, je parelelou k jejím zážitkům a pocitům v reálu. Jako například pád do nebezpečných vod, kdy je strhávána depresy, kroužení predátorů kolem ní... Úžasně procítěné... Eva je více realisticky pohled. Seznámí nás s fakty války v Bosně a Hercegovině. Ukazuje nevraživost mezi tamnim obyvatelstvem.
Kniha je nadčasová. Může být použita pro jakýkoliv konflikt na světě. Ukazuje nám, že se můžeme rozhodnout tolerovat a respektovat jiné, ale neděláme to, protože se necháváme strhnout jinýma, nebo situacíi, výchovou. Stávají se z nás monstra. I po dvou týdnech mám tuto knihu stále v hlavě... Člověk si uvědomí spoustu věcí... 5/5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Carter je nejlepší! U první knihy mne udivilo, že dává "životopis" všech postav v knize. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkala. Ale pak se mi to zalíbilo. Popisy míst vraždy, vyšetřovací metody, napětí a způsob, jakým řeší ve svých knihách zvraty, z něj dělají nejlepšího krimi autora vůbec.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Úchvatná kniha, napsána mistrovský

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Opravdova YA, ktera slibuje temno, ale nějak ho pak nedává.
Hl.hrdinka se snaží všechny přesvědčit, jak je schopná všeho a neustale to opakuje. Kniha oplyva mnoha popisy vseho možného. Kdyby ji trochu zkratili o ně, příběh by měl větší spád. Byla jsem z knihy celkem zklamaná, nemohla jsem se začíst a nebavila mě. Ale ten konec určitě zvýšil hodnocení o jednu hvězdičku.

10.07.2022 3 z 5