LaPetja LaPetja komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Překombinovaná béčková detektivka, do které se autor snažil snad vecpat vše, co ho v danou chvíli napadlo. Dlouhá zmatečná souvětí, zbytečné dvě časové dějové linie, žádné nečekané obraty, uštěkaná Baxterová a velké zklamání z vraha, kterého prostě nemáte šanci uhodnout (ne, zahradník to není). Za mne tedy ne.

15.07.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Léta jsem se A.CH. bránila, aniž bych popravdě věděla proč. Jsem velká fanynka krimi a přečetla jsem toho spoustu - ale tahle detektivka mne dostala! Žádné brutální násilí, ale promyšlený poutavý příběh. 10 lidí je pozváno na ostrov, každý z jiného důvodu. V životě se tito lidé nesetkali a přeci mají něco společného. Ale co?

09.09.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Na tuhle knihu si najděte klid, budete se potřebovat soustředit. Ne proto, že by kniha byla psána zmateně či těžkým jazykem. Ale proto, že nebudete chtít, aby vám utekla jediná myšlenka! Skvěle sepsaný příběh českých hrdinů, příběh o zradě, cti, lásce i neskutečné vůli. V díle najdete nejen vše kolem parašutistů, jejich přípravy i provedení atentátu, ale také pohled ze strany německé. Knihu doporučuji i těm, kteří se válečné tématice vyhýbají. Před panem Šulcem smekám, kdyby šlo hvězd 6, dostal by je.

05.02.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

'Začni žít, Clarková. A buď odvážná.' A tak Louisa začala a nakonec i byla.

Stále s prázdným srdcem po Willovi, se milá Lou vydala do New Yorku za Nathanem a novou prací. Že život v NY probíhal všelijak je jasné, ale že bude obviněna z podvodu, to mě vytočilo. Při své loajalitě ke své zaměstnavatelce, rádoby kamarádce, si to totiž Lou nechala líbit a najednou se ocitla bez práce i střechy nad hlavou. V New Yorku!

Nakonec však i Lou najde své místo na světě a vše se v dobré obrátí. Nejvíc mě těší, že zůstala v New Yorku a kdo ví? Třeba se tak dočkáme dalšího dílu.

27.06.2021 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Takový humbuk kolem knihy. Nebo kolem Třeštíkové a jejího manžela? Nevím, každopádně Bábovky si to nezaslouží.

Jednotlivé příběhy jednotlivých osob. V každém příběhu dané osoby najdete dalších několik jmen. Všechna jména se dříve nebo později objeví v příběhu jiném. Je to blázinec na n-tou. Myslím, že v dobře napsané knize by se nemělo neustále listovat sem a tam nebo si snad dělat poznámky. Kniha vlastně ani nijak nekončí. Proč jsou tam zbytečné pasáže o bábovkách? Aby měla autorka název? Nevím. Hrozná souvětí i na pět řádků, míchanice aktuálního děje s fantazírováním, není to moc přehledné a žádný z příběhů nemá žádné rozuzlení (prostor pro fantazii?).

Malý spoiler: proč to odnesla zrovna paní Dobrovolná?

07.04.2019 1 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Byla toho napsána spousta. Chris Carter ale pozvedl detektivní žánr na zcela novou úroveň. Pecka!

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Duo Robert Hunter a Carlos Garcia mne chytilo a už nepustilo. Skvělý svižný děj, krátké čtivé kapitoly, nečekané rozuzlení. Takhle si představuji ten správný thriller!

06.09.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nechápu, že jsem se ke knize odhodlala teprve ve svých 27 letech. Skvělá knížka, ze které mrazí a kterou nelze odložit.

27.01.2017

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem přečetla před 14 dny a stejně příběh malé Zlodějky knih nemohu vypustit z hlavy. Nenásilně psaný poutavý příběh, navíc z originálního pohledu - smrti. Stojí určitě za přečtení.

26.01.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak tahle kniha mne chytila za srdce. Příběh pojednává o kvadruplegikovi Willovi, který k nevoli svých nejbližších pomýšlí na asistovanou sebevraždu. Matka už neví kudy kam, proto Willovi najme trošku bláznivou společnici Lou. Lou zjistí, že pravý důvod, proč ji matka najala je to, že doufá, že Lou přiměje Willa, aby si sebevraždu rozmyslel.

Kniha není žádné citové vydírání ani přeslazená romance. Je to velmi citlivě napsané dílo, o jehož tématu budete přemýšlet ještě dlouho po přečtení.

14.10.2018 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Na první straně vás kniha chytne a už vás nepustí, dokud ji nedočtete. Sympaťák Robert Hunter je povolán k jednomu případu, který se ho až příliš osobně týká... Skvěle a neotřele psáno od vraha k oběti, a přesto tu není prostor pro nudu. Je velmi zajímavé sledovat pochody vraha, jeho zvrácenost a nenucenost a zároveň musím ocenit bravurní znalost psychologie hlavních postav. Doporučuji, za mne nejlepší Carterovka.

20.09.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Morbidní až na půdu, ale i tak to byl v závěru strhující příběh. Teprve rozuzlení té míře násilí dalo tvář a důvod. Skvěle a čtivě napsané.

13.09.2018 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Vyšetřete si volný večer, Nočního lovce jen těžko odložíte nedočteného. Pecka!

06.09.2018 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Těžko uvěřit, že to bylo napsáno v roce 1943. Tak moc kniha odpovídá dnešní realitě.

26.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka nám nabízí zajímavý pohled na holocaust - z pohledu oběti a z pohledu člena SS. Saga je prostá mladá dívka, kterou jednoho dne požádá Josef Weber, aby ho v nezaslouženě požehnaném věku sprovodila ze světa. Saga samozřejmě starého muže nemůže jen tak zabít a žádá si jeho příběh. Ten ji dovede až k vlastní babičce Mince, která přežila holocaust. Josefův a Minky příběh jsou z tak rozdílného světa a přeci z tak stejného, že z toho mrazí od první do poslední stránky.

Pro mne jedna z nejemotivnějších knih této tématiky, udělejte si na ni čas a klid.

10.07.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Konečně jsem udělila plný počet bodů, pro mne zatím nejlepší kniha Ch. Cartera. Byla jen otázka času, kdy Carter zahrne Annu do děje a to dodalo knize ten správný šmrnc. A hlasování? Cena života je nebezpečně nízká a online hlasování to jen dokázalo. Bojím se, že i taková by byla skutečnost.

15.09.2018 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po druhém díle se mi do třetího moc nechtělo. Nicméně jsem se do něj díky bohu pustila a musím říct, že perfektní. Kniha mne udržela v napětí od prvních stran až do konce, a to je přesně to, co od takového žánru očekávám :)

19.09.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha od ostatních tak jiná, že se mi to zkrátka líbilo. Žádný složitý děj, zajímavé popisy pro mne i zajímavých neznámých věcí. Přečetla jsem to během dvou večerů, takže za mne palec nahoru.

20.02.2017 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Díky Kylie Scott a jejím knihám jsem se vrátila k večerům před 15 lety, kdy jsem hltala knihy Lenky Lanczové :) Reálně nereálný příběh, lehce pikantní sexuální scény a jednoduchý jazyk mi bohužel vystačily pouze na jeden večer, kniha se četla sama. Určitě doporučuji, jen prosím, dejte Davidovi šanci to vysvětlit! :)

05.02.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka, vtipně psané. Reálně nereálné, legračně smutné. Čtivé, ale jednou stačilo. Stejně jako Stařík.

26.01.2017 3 z 5