kofina kofina komentáře u knih

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Knihy Jojo Moyes jsou jako romantické komedie v televizi, kdy je vidět nemusíte, nepotřebuje, nic moc vám nedají, víte, že dopadnout dobře a přesto je dokoukáte, protože si u nich úžasně odpočinete a vyčistíte hlavu. Doporučuji. :)

25.02.2019 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

U Murakamiho děl mám vždy ten problém, že z některých jsem naprosto nadšená a jiné bych možná ani nedočetla. Nic mezi tím. Tyto povídky jsou to samé. :)

12.11.2018 3 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Zápletka i celý příběh jsou zajímavé, ale to provedení je prostě takové mdlé. Nemusíte se vyloženě nutit do čtení, ale zároveň to není něco, co Vás chytne a nepustí.

15.10.2018 3 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Příběh o stalkingu tentokrát z pohledu oběti. Kniha je zpočátku poměrně zajímavá, ale postupně se začíná trochu vléct. Prolínají se zde navíc různé časové linky, osoby, takže to místy působí trochu zmatečně. Je to jedna z těch knih, kdy si budete pamatovat, o čem byla a jak přibližně dopadla, ale jinak se Vám brzo vykouří. PS: Moc nechápu tady komentáře o nejasném a "neukončeném" konci? Vždyť to má konec poměrně jasnej... :-D

06.04.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha je velmi čtivá, má rozhodně spád a odkládat se Vám bude těžko. Za mě akorát strašně nesympatické hlavní hrdinky - upřímně větší slepice byly snad jen v Dívce ve vlaku. :D

27.03.2018 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Carterovy knihy nejsou vyloženě literárním skvostem, ale čtou se v podstatě samy a celou dobu Vás drží v napětí. Doporučuji především všem, kdo touží po úniku z reality nebo chtějí na chvíli vytěsnit cokoliv, co musí řešit - po pár stranách Vás kniha totiž absolutně strhne.

29.12.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Můj první Carter. Mám oči navrch hlavy. Ani se mi nechce začínat nic jiného. :D
No vážně kniha je naprosto originální, má skvělou pointu, k tomu logické vyústění a napětí provázející celých těch skoro 350 stran. Neváhejte! :)

21.12.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Četla jsem v angličtině, to pak knize leccos prominete. Příběh je milý a nevinný, stejný pocit jsem měla i z Eleanor & Park. :-) Každopádně Cath mě občas dráždila svojí "přehnaností", koukala jsem na ní podobně jako Reagan - jako na beznadějný případ, kterému musíte pomoct. Minus jedna hvězda za vsuvky se Simonem Snowem - nuda nuda nudaaa.

21.06.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tahle kniha je takový důkaz toho, že i v jednoduchých příbězích ze života je něco zajímavého, co stojí za to číst. Za mě jedna z těch rozhodně lepších oddechovek! :)

28.02.2017 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Super nápad, super situace, ale celé se to zdá jaksi nedotažené.

07.02.2017 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Pro mě poslední kniha roku 2016 a zároveň asi i nejhorší... první příběh byl ještě takový roztomilý, ve druhém už jsem nechápala, proč čtu nějaké pubertální tlachání o roztleskávačkách a ve třetím případě jsem hlavní hrdince chtěla jednu fláknout... Alespoň ty konce to má takové hezké... Přesto, nečíst to v angličtině, tak to rozhodně nedočtu, takhle jsem měla pocit, že mi to alespoň něco málo dá...-_-

03.01.2017 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha je psaná jednoduše a takovým tím stylem "pro masy". Pokud ji vezmete do ruky s očekáváním odpočinku, nebudete zklamaní, čte se opravdu dobře, stylově je super a mně osobně se velmi líbí prolínání příběhů a postav. Ovšem na druhou stranu jsou příběhy poměrně snadno předvídatelné a občas vyznívají trochu jako taková klišé.

02.12.2016 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Po zklamání ze Zamilované hypnotizérky jsem autorce dala ještě šanci, ale opět jsem nedostala nic nad moje očekávání oddechovky vyplněné zbytečným tlacháním... Na odreagování ovšem super, tak možná někdy v budoucnu něco dalšího.. :)

22.09.2016 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Po dlouhé době jsem něco nedočetla, v půlce jsem to musela vzdát s tím, že už se to nezlepší... Bohužel se to fakt nedalo, dospělá ženská a chová se jak kačena nejhoršího rázu. Tupost nad tupost i v samotném příběhu... -_-

12.12.2015 odpad!

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Chvílemi jsem měla až depresi, co strašnýho se děje na světě, chvílemi jsem si říkala, jaká to byla vlastně neskutečná kráva, chvílemi mi jí bylo až líto......:/

10.11.2015 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Omlouvám se, ale tohle je prostě naprostý brak.. Občas ráda čtu něco jednoduchého, nad čím nemusím moc přemýšlet, ale tohle je naprostý extrém, neustálé opakování slov i celých spojení bylo utrpením, navíc příběh svojí naivitou a hloupoučkostí předčí i Stmívání.

09.01.2014 1 z 5

super kniha, stojí za to! první a druhý díl jsem přečetla jedním dechem, třetí díl se mi zdál v určitých částech zbytečně zdlouhavý, ale stejně...úžasnost!

14.03.2013 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se četla velmi dobře, příběh má spád a žádná hluchá místa. Ale je jen málo uvěřitelný a celé je to na můj vkus moc přitažené za vlasy.

04.12.2023 3 z 5

Sto roků Lenni a Margot Sto roků Lenni a Margot Marianne Cronin

Do téhle knihy jsem se od počátku zamilovala. Je smutná i veselá zároveň, je o životě i o smrti, o smíření i boji, o kráse života a taky o jednom, sice krátkém, ale přesto krásném a intenzivním přátelství.
PS: AnetaŠpageta (IG) má nejlepší knižní tipy!

29.03.2022 5 z 5

Přišlo mi, že to má takový až useknutý konec. K celkem pomalému a takovému poklidnému toku celé knihy to bylo najednou poměrně rychle zakončeno.

03.09.2021 3 z 5