Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tleskám. Strhujících 560 stran. Kniha je velmi čtivá a napínavá, nejde se od ní téměř odtrhnout. A již nyní se těším na další díl.

05.09.2022 5 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Čtvrtý díl ze série Briar U dostal název Výzva. Série o hokejistech mě baví a užívám si každý díl. Jedná se velmi jednoduchou, ale účelnou oddechovku, která se lehce čte a pomůže k relaxu při nenáročné knize.

23.04.2022 4 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl série Briarských hokejistů opět nezklamal, tentokráte se nám ukazuje jako zakázané ovoce dobře chutná.  Autorka si udržuje svou laťku i styl psaní. Kniha je čtivá, jednoduchá, předvídatelná, hlavní postavy jsou sympatické. Rozhodně mezi nimi nechybí chemie, jiskření. Nechybí pár erotických scén, trocha romantiky, trocha vtipu a nesmím opomenout happy end.

14.10.2021 4 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Kniha je napsána velmi poutavým způsobem. Pro tentokráte se mi velmi líbil i konec, který nebyl uspěchaný a příjemně mě dovedl na samotný konec. Příběh je plný utrpení a smutku, ale je úžasný. Rozhodně kniha zaslouží dostatečnou dávku naší čtenářské pozornosti a je hodna přečtení. Když pominu její čtivost, tak její téma je skutečné v dobách minulých, přítomných i budoucích. Síla ženy jež odejde od svého násilnického manžela i přes svou obrovskou lásku k němu je neskutečná a je cítit z autorčiných slov. Dokázala mě vtáhnout do děje a já s postavami sympatizovala i některé nenáviděla.

21.10.2021 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Pěkně a jednoduše napsané, což vůbec nevadí, spíše naopak. Mám vždy velkou radost, když se ke mne dostane kniha českého mladého autora, která je povedená a tou tato kniha rozhodně je.

24.11.2022 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí díl ze série s hlavní hrdinou Josie Quinnovou nezklamal. Od začátku až do konce jsem se bavila a byla jsem spokojená s příběhem, zápletkou i jdoucím dějem, který mě brzo pohltil. Opět velmi čtivá kniha, kde se setkáváme s oblíbeným střídání časových rovin děje. S čímž jsem tentokrát vůbec neměla problém a orientaci jsem zvládala celkem dobře.

12.07.2022 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Je velmi obtížné o této knize psát a nekopírovat výstižná slova na první záložce. Kniha je báječná, jen se o ní nějak těžko něco píše a  dostatečně vhodně se  komentuje. Čtenář dostává knihu, která je uklidňující ve své jemnosti,  ale strhující svým příběhem.

05.12.2021 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chcete se pobavit? Chcete naprosto vypnout a přijít na jiné myšlenky? Tak tato kniha je přesně to, co potřebujete. Kořeněná sexy romantika je pro oddychové čtení to pravé. Šéf, jako arogantní, náročný a bezohledný pitomec a sexy asistentka alias vzteklé koťátko a semetrika v jednom. Sex, romantika, provokace, sex a pak ještě trochu sexu. Dámy tohle funguje vždycky.

29.10.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Sladká pohádka se sladkým dějem a ještě sladším koncem je krásnou oddychovkou pro zpříjemnění večeru u krbu. Úsměv se vám objeví na začátku velmi brzo a vydrží až do konce. Nehledejte velkou zápletku, ani hluboká témata, ani výrazné erotické scény, jen pohodu a trochu vtipu. :-)

15.10.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Napětí děje se v průběhu stupňuje, což ocení nejeden čtenář, včetně mne. Bohužel ale musím říci, že konec mě vůbec neoslovil, naopak mi přišlo, že jím celou knihu kapku pokazil. I přesto se však těším na druhý díl.

19.04.2022 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha je vtipná, rychlá, lehká a dá se přečíst jedním dechem. Oproti předchozímu dílu tentokrát příběh neměl až takový potenciál, ale zase si držel stejnou laťku mého zájmu i použitého vtipu až do konce. V celé knize se možná až příliš omílají problémy obou bratrů, kde Bruce trpí obsedantně-kompulzivní poruchou a William kleptomanií. Dvojčata k pohledání. Ovšem největší výzvou je osmdesáti pěti letá babička Hailey, jejíž názory a rady ohledně sexu jsou famózní.

30.10.2021 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Autorka neobyčejně lehce a přesvědčivě popisuje prostředí, události, hygge styl. Nechybí lehké drama, zklamání, zamilování, záškodnictví, odhodlání, pochopení, profesionalita, přátelství atd. Uchvacující jsou vkládaná islandská slova, jako huggulegt, huldufólk, jólabókaflód a další. Knihu je možné bez pocitu studu či lačnosti po dalších událostech odložit, vrátit se k ní později a bez potíží pokračovat. Vyprávění je poklidné a až posledních málo stran čtenáře žene k dočtení knihy, aby zjistil, jaký konec příběh vykouzlí.

16.10.2021 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Postup a průběh vyšetřování vtahuje čtenáře do děje úžasným způsobem. Knihu nelze odložit. Jedině až na konci.

07.10.2023 5 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Kniha se dobře čte. Neurazí, ale nic překvapujícího nečekejte.

24.08.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Kniha je hezky napsaná, čtivá, zápletka je docela uvěřitelně postavená. Knize trochu na renomé ubírá to, že má pouhých 170 stran, což je za mne docela škoda. Ale naštěstí jako náplast na tuto újmu je dostatek humoru.

31.03.2023 4 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Chcete nenáročnou knihu, která poškádlí vaši lechtivou strunu a fantazii? Tak jste právě natrefili na tu správnou, čtivou, jednoduchou a příjemně napsanou knihu.

25.11.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Román je to napsaný skvěle, čtivě, v překrásně vyrovnaném tempu líčení dějových situací.

24.09.2022 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Krásná, jemná, letní romantika, ideální četba v těchto dnech. Odpočinková, mazlivá a trošičku lechtivá. Jen slunce, moře, krása a relax se skrývá v této velmi příjemné oddechovce.

08.08.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Autorka je velmi precizní v popisu všech událostí. Pokud tento způsob není pro někoho obtížný na četbu, tak je to bravurní, zajímavé a čtivé.

04.08.2022 5 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Již prvotina Štěstí má vůni levandule od Pauline mě moc bavila a užila jsem si ji. Napjatě jsem tedy čekala, zda si svou laťku udrží. Nejen, že si ji udržela, ale v mých očích ji předčila. Moc jsem si příběh užila a mohu ho jen doporučit.

27.05.2022 5 z 5