Vražda s nápovědou

Vražda s nápovědou https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496164/bmid_vrazda-s-napovedou-1Lo-496164.jpg 4 102 36

Na pitevním stole soudní lékařky Julie Schwarzové se ocitla mladá žena, kterou našla sousedka mrtvou ve vaně. Vypadá to na úraz elektrickým proudem, jenže Julii se na celé věci něco nezdá. Navíc na hlavě oběti najde podivné tetování, které ji dovede k šifrované zprávě. Obsahuje úkol, který se Julii nedaří vyřešit a nad nímž si zoufá i komisař Florian Kessler. Jedna věc je jistá: pokud nenaleznou odpověď včas, zemře někdo další. Julia a její asistentka Lenja se v zápalu boje s časem a rafinovanými šiframi dostanou k pachateli až moc blízko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Dunkle Botschaft , 2019

lalela
18.03.2024 2 z 5

Za mě podivná zápletka, kterou jsem asi úplně nepochopila, nedostatečně rozvedený děj, vše se dozvídáme na konci knihy chaoticky a ve zkratce.

blebuska
18.02.2024 5 z 5

Další skvělá kniha ze série, doporučuji

kolacky
12.01.2024 4 z 5

Ach jo. Nemám ráda neřešitelné hádanky. A nemám ráda tyranské předky. Viz Dallasová.

Kristulda
25.08.2023 4 z 5

Tento díl mě až tak nebavil tolik jako předešlé díly,nedokážu říct úplně proč.

konicekbily
25.08.2023 3 z 5

Nová autorka s novou řadou detektivek si u mne moc obdivu nezískala. Vše je nějak podivně poskládáno, snad to ani logicky nenavazuje, vyšetřování mi připadá a i návaznost na dvě časové linie se mi nelíbila. A závěrečná honička s divokým/rozzuřeným/hladovým prasetem už je snad pro mimina. Průměr!

Knižnítoulky
24.08.2023 4 z 5

Kniha se dobře čte. Neurazí, ale nic překvapujícího nečekejte.

čef
03.07.2023 3 z 5

Trochu béčková detektivka. Potrhlá patoložka, místo, aby pitvala a řídila svůj útvar, běhá po městě, luští hádanky a bojuje s vrahem sice ve spolupráci s přítelem detektivem, ale skuteční policajti se mohou určitě po... smíchy, zatímco ostatní čtenáři, pokud nejsou na pohádky, pláčí. Tolik technických a logických nesmyslů, např. zabití mobilem ve vaně aj., jsem už dlouho neviděl. Nu což, nikdo nejsme dokonalí.

Doubravka1975
26.06.2023 4 z 5

4.dil série Julia Schwarzová a Florian Kessler a opět čtivé a zajímavé čtení. Příběh o jednom nepovedeném dětství a zvrácené výchově

Čmeláček
21.06.2023 5 z 5

Potřeboval jsem teď něco nenáročného a tohle je taková rychle přečtená kniha s Julčou a Floriánem, která člověka fakt nezklame. Dávám pět stars a ještě mi zbývá poslední díl :). To je docela škoda, klidně bych si od paní Catherine Shepherd přečetl třeba i něco dalšího.

dasa8349
26.04.2023 5 z 5

Líbila. Dobře se mi četla apřečtu si i další její knihy.

JustWomen
16.04.2023 3 z 5

Taková nenáročná četba, docela zajímavá, pokud u toho člověk moc nepřemýšlí... protože jinak ty hádanky takto uhádnout na první či druhou dobrou byl nesmysl. A vůbec jsem nepochopila, proč se vlastně vraždilo.

postrach
31.03.2023 5 z 5

Povedená kniha.

katka.oo
16.01.2023 4 z 5

Další v pořadí už 4. velmi povedený díl s Julií a Florianem, nenáročná odpočinková detektivka, ale hodně čtivá, dobrá série, ve které budu ráda pokračovat.

Katarzyny
15.01.2023 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a taky první kniha z této série. Četla se sama. Líbilo se mi, ze ani nějak výrazně nevadilo, ze jsem díly před tím nečetla. Rozhodně si je ale chci přečíst!

martineden
04.01.2023 4 z 5

Četlo se výborně, asi jsem objevila novou sérii, kterou musím číst. Akorát mě trochu rozčilovalo slovo partner, které bylo myšleno jako označení pro kolegu (parťáka) partnera hlavní hrdinky. Tak a je to jasné.

krevetka79
14.11.2022 5 z 5

Parádní pokračování série.
Napínavé, místy mi běhal mráz po zádech a přitom skvěle čtivé.
Nejde odložit, protože potřebujete zjistit, proč to vrah dělá a kdo to vlastně je.

Jana.Kuc
04.11.2022 5 z 5

Skvělé pokračování. V knihovničce na mě už čeká další díl. Tahle série je opravdu moc povedená a čím novější díl, tím lepší.

lalaserka
28.10.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Bez zbytečných zdlouhavých popisů. Přijde mi že se autorka s každým dílem zlepšuje. Už se těším až se začtu do 5 dílu a že budou následovat další díly. Mám ráda Julii a Floriana, doufám že se vezmou a budou mít rodinu. Už od první série jsem doufala že se dají dohromady.

Ajina76
27.10.2022 5 z 5

Vsechny 4 knihy byly velmi ctive, poutave. Bez zbytecnych zdlouhavych popisu. Dobre se cetly. Urcite doporucuji.

Makůvka
25.10.2022 5 z 5

Tato série se mi líbí víc a víc. Řekla bych, že se autorka s každým dalším dílem zlepšuje. Je to nenáročná jednohubka se sympatickým detektivem, který má po svém boku, jak v soukromí, tak i v práci soudní lékařku. Bylo to čtivé, svižné se zajimavou zápletkou, okořeněné kapitolami vrahova dětství.

Catherine Shepherd
německá, 1975
2020  77%Vražda na blatech
2021  82%Vražda bez soucitu
2021  84%Vražda v ledu
2022  84%Vražda s nápovědou
2022  87%Vražda na hřišti

Kniha Vražda s nápovědou je v