Vražda s nápovědou

Vražda s nápovědou https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496164/bmid_vrazda-s-napovedou-1Lo-496164.jpg 4 103 103

Na pitevním stole soudní lékařky Julie Schwarzové se ocitla mladá žena, kterou našla sousedka mrtvou ve vaně. Vypadá to na úraz elektrickým proudem, jenže Julii se na celé věci něco nezdá. Navíc na hlavě oběti najde podivné tetování, které ji dovede k šifrované zprávě. Obsahuje úkol, který se Julii nedaří vyřešit a nad nímž si zoufá i komisař Florian Kessler. Jedna věc je jistá: pokud nenaleznou odpověď včas, zemře někdo další. Julia a její asistentka Lenja se v zápalu boje s časem a rafinovanými šiframi dostanou k pachateli až moc blízko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Dunkle Botschaft , 2019

ArwenAragorn
13.10.2022 3 z 5

50%
"Co je to?" Uchopila lupu a rozdělila na daném místě vlasy. "Podívej Lenjo. To je tetování. Můžeš mi to prosím vyfotit?"
Lenja pořídila fotografii. Julia vzala holící strojek a odstranila vlasy. Velmi pomalu se začalo objevovat písmo. Lenja nakonec vyfotografovala oholenou kůži na hlavě.
"Kosočtverec," konstatovala Julia. "A pak se tu píše: Hra začíná. Co to znamená?"
_______________________________________________________________________________________________________
Taková jednoduchá, nenáročná detektivka, která se ale dobře čte a pro ukrácení volného času je jako dělaná. Doporučuji ji, i když dialogy mezi hlavními postavami nebyly někdy nic moc a vadilo mi trvalé používání "avšak" místo "ale a "již" místo "už. .

m_martina
12.10.2022 5 z 5

Mě tato série dost baví, proto jsem si nemohla nechat ujít ani tento případ. Byl zase dobrý, i když jsem doufala, že by se vztah mezi Florianem a Julií mohl posunout o trochu dál. Snad tedy příště, na pokračování se těším už teď.

Mermaida
11.10.2022 4 z 5

Tuto netypickou vyšetřovací dvojici v podobě komisaře Floriana a soudní lékařky Julie jsem si oblíbila od prvního dílu a baví mě sledovat, jak jejich profesní cestu, tak i tu soukromou. Tato autorčina knižní série mě baví a čte se poměrně lehce. U téhle knihy tomu nebylo jinak. Vyšetřovaní a celý děj měl spád i čtivost, čemuž hodně pomohly krátké kapitoly, díky kterým máte pořád pocit, že se něco děje a nutí vás to číst a číst. Musím říct, že zápletka s vražednou hrou se mi četla velmi dobře a knihu jsem hltla od prvních stránek a s napětím sledovala zda Julie s Florianem rozluští včas hádanky, které jim vrah nechával na místě činu a zda se jim podaří nakonec vraha dopadnout.

*SPOILER*
Jediný co mě na začalo při čtení rozčilovat bylo to, jak se Julie aniž by byla detektiv vrhala do pátrání na vlastní pěst a tím se dostávala do nebezpečenství - což teda nebylo jen v tomhle díle. Jen mě tu bohužel "bilo do očí"....
*KONEC SPOILERU*

Annyshga
01.10.2022 3 z 5

Osud Julie a Floriana sleduji od prvopočátku a tak jsem byla zvědavá na pokračování jejich vztahu a celkově jakým směrem se budou knihy dal ubírat. V předchozích dílech se totiž hodně řešila Juliina minulost a s tím spojený vrah, který ji nedal spát. Ten byl však naposledy úspěšně dopaden a Julie společně se svojí rodinou našla zasloužený klid.

Na autorčiných knihach se mi líbí netypická vyšetřovací dvojice v podobě soudní lékařky a detektiva. Nějakým způsobem mi to připomíná seriál Rizzoli & Isles vraždy na pitevně, který zbožňuji. Někdo, by mohl říct, že jde o jednodušší detektivky, mě to ale vůbec nevadí. Člověk se v ději a postavách krásně vyzná, jednotlivé případy jsou vždy zajímavé a největším plusem je samotná čtivost knihy. I v tomto případě byl příběh opět napsan svižným tempem. Vrah neotálel a zabíjel jak na běžícím pase, přesto mi však přišlo, že je kniha slabší než předchozí díly. Nemůžu však říct, že bych si ji neužila. Kapitoly zvráceného dětství a pěkně brutálního dědečka jsou skvělým okořenením knihy a parádně slepují střípky celého příběhu.

astra3
25.09.2022 4 z 5

Taková jednodušší detektivka. Nevím, proč dělá Julie šéfku, když ji to nebaví.

85098211
22.09.2022 5 z 5

Jak jsem již psala v komentářích k předchozím knihám z této řady, tak mně se tyto případy líbí pokaždé fakt moc ;-), protože mi autorka prostě sedne do noty :-). Píše totiž tak, že se hezky a hlavně rychle zorientujete v jednotlivých postavách i v celém vyšetřování. Tentokrát je vrah opravdu brutální a jeho činy doslova zvrácené. Navíc je pro Julii a Floriana poměrně těžké najít mezi jednotlivými oběťmi nějaké společné pojítko. Stopy sice (víceméně) vedou do jednoho pohřebního ústavu a také k otci jedné ze zavražděných žen, ale po určité době se ukáže, že je všechno jinak a také vraha je nutné hledat jinde. Julia dokonce o pachatele doslova zakopne, ten jí však - i přes všechnu její snahu ho zastavit - unikne. Kromě toho jsou zde dokonce určitá vodítka, jak napovídá už i název knihy ;-), ovšem úspěch ve vyšetřování se ne a ne dostavit. A potom zmizí Lenja, Juliina finská asistentka... Závěr knihy je famózní, koná se jedna velká jízda a vrah je (samozřejmě) také odhalen, přestože v celé knize do té doby ani jednou nezaznělo jeho jméno ;-). Hodnotím tedy opět plným počtem a na další setkání s Julií a Florianem se budu zase moc těšit :-).

moudivlacek
02.09.2022 4 z 5

Od začátku víte obecně, kdo může být vrahem, a také tušíte proč. Ale aspoň já jsem až do konce netušila, jaké jméno vrah konkrétně má. Nápovědy sice vedou k možné záchraně dalších obětí, ale rozhodně nejsou snadno k rozlousknutí. Julia rozhodně nemíní sedět na židli šéfa a ujít si účast na vyšetřování, a její asistentka Lenja je ze stejného těsta. Florian a jeho parťák Martin mají plno práce nejen s vyšetřováním, ale i dozorem právě nad touto dvojkou. Příběh o ztrápené dětské duši, která je zničená a poznamenaná navždy, která svého trýznitele bude vždy nenávidět a milovat zároveň.... Tento díl jsem si užila a těším se na další díl.

klaraj093
02.09.2022 4 z 5

Děj rychle plyne a konec je nečekaný. Baví mě i osobní životy hlavních hrdinů. Kniha je sice lehčí čtení, ale napínavá. Těším se na další díl.

zuzana2599
31.08.2022 5 z 5

Již počtvrté jsem se setkala v této sérii se soudní lékařkou Julií a komisařem Florianem. Čtení Vraždy s nápovědou mě fakt moc bavilo. Slupla jsem ji jako malinu, obracela stránku za stránkou a již nyní se těším na další díl. Možná i proto, že se jedná o nenáročnou detektivku, se mi knížka tak líbila. Hned prolog na začátku upoutal mou pozornost a příběh mě doslova pohltil. Tato knížka dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Posílám paní autorce pět * a brzy očekávám Vraždu na hřišti.
Obálka je perfektní !

annettka1098
16.08.2022 3 z 5

Kniha pro mě byla prvním setkáním s touto vyšetřovací dvojicí, což vůbec ničemu nevadilo, protože i tak jsem se v příběhu orientovala. Hlavní postavy Julie a Florian samozřejmě prošli během předchozích 3 dílu vývojem, jak to u podobných detektivek bývá, ale v podstatě mi to nevadilo.
Co mi ovšem vadilo byly velmi jednoduché dialogy a jednání kriminalistů. Občas jsem měla pocit, že čtu spíše parodii na detektivku. Kriminalisté nebyli v podstatě schopní nic zjistit a ke všemu je přivedla jejich forenzní patoložka Julie s asistentkou Lenjou. Také jednání Julie, která se neustále vystavovala nebezpečí a vše řešila na vlastní pěst mi prostě prišlo hloupé.
Oceňuji zpracovanou psychologii sériového vraha. Během čtení se postupně dozvídáme jaké měl vrah dětství, které prostě nemohlo dopadnou dobře. Toto zpracování už je někdy až klišoidní, ale já ho mám svým způsobem ráda. Ráda se dívám do mysli psychopatů.

Celkově hodnotím knihu jako oddechovou detektivku, kterou bych doporučila nějak na lehátko k vodě.

HODNOCENÍ: 60 %

Jenny46
07.08.2022 4 z 5

Odpočinková detektivka, ale tento díl byl zatím nejlepší...

Kizuizi
03.08.2022 4 z 5

Tuhle německou sérii jsem si velmi oblíbila. Nejen že má nádherné obálky, ale autorka si drží svůj styl psaní, takže vím, na co se mohu těšit.
Příběh je čtivý, napínavý a nechybí ani tradiční, velmi lehká, romantická linka. Avšak nevyhneme se zde krvavějším popisům, nebo ne zrovna jemnému jednání jak s lidmi, tak i zvířaty. Díky kratším kapitolám je kniha i velmi svižná, a i když téma tentokrát není nijak neobvyklé, určitě knize neubírá na zajímavosti.

libuse6749
26.07.2022

Že byl prozrazený padouch hned v první kapitole, to vůbec knížce neubírá napětí. Vzhledem k tomu, jak byl od dětství vychováván, se není čemu divit, že to na něm zanechalo následky. Po stopách vražd se vydává komisař Florian a sekunduje mu soudní lékařka Julie. Právě ta najde na těle první oběti divné tetování, které ji dovede k šifrované zprávě. Na řešení hádanek však nezbývá moc času, vrah sice dává nápovědy, ale pokud nestihnou včas úkoly vyřešit, zemře někdo další.
Detektivka od německé autorky mě bavila, ideální jednohubka na léto nebo jako doporučení pro někoho, kdo chce okusit krimi žánr, ale nevyžívá se úplně v násilí, které je hojně obsaženo například v severském krimi. Zážitek mi nezkazilo ani zjištění, že jsem po přečtení knížky zjistila, že kniha patří do série Julia Schwarzová a Florian Kessler. Těším se tedy na předešlé tři případy.

Petronela16
24.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje druhe stretnutie s autorkou, prve som mala "v ľade' , a rovnako fajn ako predošlé.Trosku som mala obavy o asistentku Lenji, Julia by urcite nebola nadšená so stratou ďalšieho svojho asistenta, ale chvalabohu nič také sa nestalo.
Oproti predošlému romanu, teraz sa mi zdalo, že autorka zľahka pritvrdila, co sa mi ale páčilo.
Určite si znovu niečo od tejto spisovateľky prečítam.

romanka26
11.07.2022 5 z 5

Kniha se mi stejně jako předchozí díly velice líbila. Soudní lékařku Julii jsem si oblíbila. Styl autorky mi připomíná knihy mých dalších velice oblíbených autorů, jako A. Marsons, R. Bryndza apod. Velmi se těším na další knihu!

babicka_amalka
06.07.2022 4 z 5

trochu jsem měla po třetím díle obavy z upadající úrovně, ale tohle bylo opět dobré;
tak teď ještě rychle přeložit a vydat ty dvě ze série, co už v originále jsou .....

Catherine Shepherd
německá, 1975