knih-o-mol knih-o-mol komentáře u knih

NAŠE JÍDLO - přirozeně! NAŠE JÍDLO - přirozeně! Kille Enna

Kniha navazuje na celou koncepci marketingu firmy IKEA. Doporučované nádobí k vaření a uchovávání potravin koupíte v IKEA, nabádá vás k šetrení a recyklování surovin za pomoci výrobků které prodává, zdravému životnímu stylu. Žijete zdravě, neplýtváte, děláte něco pro planetu a nakupujete v IKEA ideál podle Ingvara Kamprada. Podle receptů jsem vařil a jedná se o chutná připravitelná jídla ve kterých použijete i pro nás méně obvyklé suroviny, například kdoule. Každé jídlo je rozděleno do třín následných jídel kdy se využije vše připravované. Problém je, že některé propagované výrobky, například hliněný pekáč, IKEA mezitím přestala prodávat, takže jejich vychvalování v kuchařce vede spíše k rozčarování při pátrání v samoobslužném bludišti obchodu. To je jediná marketingová chyba kuchařky.

07.04.2021 4 z 5

Škola kuchařských technik Škola kuchařských technik Eric Treuillé

Pokud nejste vyučení v gastronomii, naleznete zde základní postupy pro výber surovin, přípravu a servírování pokrmů. Techniky jsou dopněny recepty(některé jsem použil) a tipy, které pouze doplňují přípravu jednotlivých surovin. V případě že něco zkazíte, kniha pamatuje na to jak to vylepšit, nemáte-li dost času na přípravu, nebo něco promeškáte, srazíte apod. Slovníček pojmů vám ujasní všeobecně známé pojmy, procvičíte si francouzské názvosloví v gastronomii, tabulka koření obsahuje charakteristiku chuti a vůně společně s obvyklým použitím, tabulka měr a vah pomůže při dávkování. Konečně něco kde postup není doplněk receptů, ale naopak hlavní jsou techniky a recepty pouze na ilustraci někerých postupů.

07.04.2021 5 z 5

Příběh dešťové kapky Příběh dešťové kapky Ivan Wernisch

Můj nejoblíbenější básník, mít tak celého Wernische, nacpat si ho do mrazáku knihovny a tam ho nechat zrát pro další pokolení. Výbor je obsáhlý, sterilní, neuchopielý, těžce ovladatelný. Měli jste rádi jednotlivá vydání, líbila se vám grafická úprava, věděli jste kde zalistovat? S tím je konec, množství to pohřbí, až vám ochabnou svaly už to ani neotevřete. Můžete číst, až vysílením padnete. Předsmrtný výbor je příslibem smrti. Monstrozní sbírky příslibem recyklace. Hodnocení náleží formě vydání.

06.04.2021 odpad!

Dzeržinskij - Láska a revoluce Dzeržinskij - Láska a revoluce Sylwia Frołow

Pozoruhodná kniha. Jaképak ruské nebezpečí. Dzerdzinskij Polák praktikujici Kristovo učení a evangelium zde na zemi. Stalin, Gruzínec, student pravoslavného semináře. To nevymyslíš.

06.04.2021 5 z 5

Korejská rychlá a jednoduchá kuchařka Korejská rychlá a jednoduchá kuchařka Choi Chun Jung Shin

Ano, je to tak, první a dosud jediná KOREJSKÁ kuchařka na českém trhu s recepty z JAPONSKA! Shin food nabízí i japonské potraviny, tak se není čemu divit, ale obchody má dobré, protože v nich nakupuji.

06.04.2021 3 z 5

Krása Korejského jídla Krása Korejského jídla Sookja Yoon

Takto si představuji důstojnou státní prezentaci národní kuchyně s předmluvou ministra kultury a turistiky a ministra zemědělství a lesnictví Korejské republiky. To není kuchařka, to je krása jídla. Obsahuje 100 nejoblíbenějších korejských receptů. Jetnolivé pokrmy jsou doslova precizně připraveny. Kuchařce není co vytknout, obsahuje shrnutí všeho co budete pro přípravu a servírování potřebovat. Většinu ingrediencí lze/šlo koupit v obchodech s korejskými potravinami. Považuji za nejlepší korejsou kuchařku u nás.

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Skvělý autor, který své dílo dotáhl do vítězného konce. Knihu doporučuji každému zájemci o Německo a německou literaturu.

Culinaria Maďarsko Culinaria Maďarsko Aníkó Gergely

Pár let jsem čekal, ale protože Slovartu neuniklo, že je vyprodaná a lidé ji shání, dočkala se nového vydání, které jsem si hned opatřil. Přestože nepovažuji serii Culinaria za ideální formát kuchřky, tj. výpravnou publikaci, tak z ní opravdu vařím naše běžná jídla a rád v ní listuji.

06.04.2021 5 z 5

Die Ferien von Klaus, Putzi und Mitzi Die Ferien von Klaus, Putzi und Mitzi Lýdia Zubajová

Babička mě z této knihy učila německy a dívala se s námi na Šumavě na seriály v němčině. Básničky z učebnice si pamatuji dodnes.

06.04.2021 5 z 5

Praktický kurs francouzské výslovnosti Praktický kurs francouzské výslovnosti Jarmila Janešová

Praktický kurz - hned po konverzaci s rodilými mluvčími a sledování filmů nejlepší systematický zdroj ke zlepšení výslovnosti. Teoretický výklad je omezen na minimum, různé typy cvičení směřují k překonání vlivu mateřského jazyka - češtiny.

05.04.2021 5 z 5

Manuův zákoník Manuův zákoník Jan Kozák

Tento Manuův zákoník si ve svém nakladatelství vydal sám autor a v předmluvě haní konkurenční překlady. Co na to má čtenář říct? Knihu jsem si půjčil z veřejné knihovny a než si koupím tuto sebechválu, přečtu si pro jistotu i ostatní.

03.04.2021 3 z 5

Čínský zen - Cesta ke klidu a štěstí Čínský zen - Cesta ke klidu a štěstí Wu Yansheng

Dobrá praktická kniha pro základní seznámení s "čínským Zenem". Autor je profesor, který přednáší na univerzitě v Shaanxi studentům, proto je kniha čtivá. Je určena i jako pomoc pro zájemce, kteří se duchovním naukám nevěnují a naopak se snaží začlenit do nové čínské ekonomické reality.

03.04.2021 4 z 5

Mysl a její funkce Mysl a její funkce Geše Rabten

Takto si představuji akademický buddhismus. Dá se podle toho přednášet, zkoušet, vše je logicky rozděleno, autor vymyslel množství nesmyslných termínů, které si studenti mohou zařadit do slovníčků. O mysli se mnoho nedozvíte, skoro bych řekl, že místo toho aby autor učil budhismus, se na západě naučil psát pojednání v podobném duchu jak je napsána nekonečná řada našich učebnic o psyhologii člověka. V podstatě nečitelné.

03.04.2021 2 z 5

Jóga pomáhá léčit Jóga pomáhá léčit Doležalová Věra

Popis léčby onemocnění pomocí praktikování Jogy v indických střediscích například léčba: cukrovky, srdeční potížích, obezity, nespavosti atd... Tedy nikoliv podávání preparátů potlačujících příznaky onemocnění, nebo nekonečné nahrazování nefunkčních funkcí organismu léky.

02.04.2021 5 z 5

Kroky po krách Kroky po krách Jiří Weinberger

Dle komentáře na MLP " Jiří Weinberger dnes nepochybně patří k nejpozoruhodnějším a nejlepším tvůrcům nonsensové poezie u nás. Tuto skutečnost přesvědčivě dokazuje i v této sbírce, v níž nechybí smysl pro humor, hravost a fantazie. Autor zcela vědomě navazuje ve své tvorbě na velikány tohoto žánru, mezi něž patří například Edward Lear či Ogden Nash, jehož verše dokonale přetlumočil do češtiny."

Pokud dva dělají totéž, není to totéž, minimalně v případě autora a Leara. Neustálé opakování prozrazuje básnickou rozpačitost. Také není jasné komu je sbírka určena, pouze dětem asi ne. eKniha je doprovázena hroznými ilustracemi, které pro jistotu nikdo nepodepsal, což bych také udělal. Autor je více divadelník z LŠU, jak praví životopis, nikoliv básník. Městská knihovna patrně převzala vydání e knihy z roku 2006.

31.03.2021 1 z 5

Kniha třesků a plesků Kniha třesků a plesků Edward Lear

V detském oddělení městské knihovny v si lze vypůjčit Book od nonsense v angličtině. Vhodné pro děti jako doplněk výuky angličtiny, která se objevuje ve školkách i na prvním stupni ZŠ, má často tragickou úroveň a děti nechápou co říkají ani proč. Proč u této knihy odpadá, tak by to mohlo být jednodušší.

31.03.2021

Hladovění pro zdraví Hladovění pro zdraví Vilma Partyková

Knihu jsem si koupil a precetl po “leceni” kortikoidy u kozniho lekare,snazil se najit neco co mne uzdravi nikoliv bude nekonecne potlacovat priznaky. Pust jsem drzel 3 tydny a pil jsem pouze cistou vodu z kohoutku. Exemy, ktere jsem mel a trapily mne nekolik let zmizely a ani po letech se neobjevily. Praxe mi dovolila overit tvrzeni v knize, nicmene nadseni autorky pro urinoterapii nesdilim. Pust mel pozitivni vliv na meditaci, pri ktere jsem dosahl predtim netuseneho odpoutani.Mohl jsem take mnohem presneji sledovat vnitrni funkci organu. Uvedomil jsem si jaka je psychologicka a spolecenska hodnota jidla. Pri navratu do normalu jsem pocitil jak je opravdova chut bezne prodavanych potravin a jak je vse dochucovane, prislazovane a presolene. Prinosna kniha,doporucuji kazdemu zajemci o poznani vlastniho tela. Pokud pust praktikuje clovek sam a nema zkusenosti, provazi ho pochybnosti jestli si spise neublizuje, k cemuz se druzi jista vyloucenost ze spolecnych jidel, kniha cast z nich pomuze rozptylit.

30.03.2021 4 z 5

Indická kuchyně Indická kuchyně neznámý - neuveden

Knihu jsem si pořídil jako první indickou kuchařku a dodnes z ni vařím jednotlivá jídla, tedy 20let. Recepty jsou názorné a lehce se připraví. Přilohy jako Paráta zvládnou z knihy připravit i malé kucharky na základní škole.

28.03.2021 4 z 5

Hovory se spodinou Hovory se spodinou Liao I-wu

Výborná kniha, ale není pro jemné duše. Osobně jsem měl jsem pocit že se v Číně za 3000let mnoho nezměnilo.

28.03.2021 5 z 5

Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie Nejnovější objevy a aplikace psychiatrie a kriminalistické antropologie Cesare Lombroso

Nejnovější (dnes staré) objevy psychiatrie a kriminalistické antropologie, psychologické profily zločince - epileptika a dalších. Také jsem si doplnil znalosti o osobě zmiňované ve Švejkovi. Upřímě řečeno jsem rád, že se k určitým druhům poruch mozku dnes přistupuje méně drasticky. Kniha je zajmavým svědectvím o vývoji kriminalistiky, včetně praktických případů a statistik.

28.03.2021 3 z 5