Kllara Kllara komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Sice další z miliard knih o budoucnosti, trošku mi připomínající knihu Dárce, ale i tak se mi Divergence velice líbila. Jsem ráda že to nebylo zase až tak moc předvídatelné (jako některé knihy, které mě mohly unudit k smrti), bylo to napínavé, zamilované a už jsem zvědavá na další díl... vážně vřele doporučuji.

07.07.2015 5 z 5

Přivolávání Přivolávání Kelley Armstrong

Tuto knihu jsem dostala jako dárek a abych pravdu řekla, sama bych si ji nevybrala už jen kvůli té obálce. Ale jakmile jsem ji začala číst, celkem mě překvapila.

Chloe na mě působila sympaticky, ostatní hrdinové také. Sice jsem byla lehce schopná předvídat děj, což trochu zkazí zážitek, ale v knize došlo také k situacím, které mě překvapily a nikdy by mě nenapadly. Samotný příběh nebyl příliš originální, ale chápu, že je v dnešní době vymyslet něco originálního téměř nemožné. A myslím, že kniha nemusí být nutně originální, hlavně že čtenáře baví.

03.01.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila nejvíce ze začátku. Byla tam úžasná atmosféra, mělo to takový hororový nádech, ale jakmile přišla druhá půlka... no, normální kniha pro mládež.
Nenechte se zmást, ti, kteří jste viděli obal na knize a kvůli tomu jste si ji třeba nekoupili, protože se vám to zdá strašidelné. Ale není.

Kniha se mi ale ve výsledku líbila, i když druhá půlka byla o něčem jiném, než ta první.

29.07.2014 4 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Druhý díl je sepsaný stějně hezky, jako ten první. Co je ale to, co strhlo knize bod, je tsunami pocitů, které na mě vybaflo na každé stránce a postupem času mě to už začalo nudit.
Ale jinak knihu doporučuji, sice je to samá romantika, ale kdo to má rád, neprohloupí.

25.07.2014 4 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Opět plno krásných obrázků, ale vyskytuje se zde spousta popisných pasáží na úkor hlubších myšlenek. Tím se kniha mění spíše v pohádku pro děti, která je obohacená východní filozofií. Stále se však jedná o příjemné počtení.

10.01.2024 4 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

To, že je příběh napsaný podle skutečné události, je nanejvýš mrazivé, protože zachycuje opravdu temnou stránku lidstva a to, jakých hrůzných činů je bohužel schopno. Četba rozhodně není pro slabé povahy. Na druhou stranu však zachycuje také obrovskou sílu, odvahu a vůli k životu. Autora velmi respektuji za to, co všechno dokázal vytrpět a překonat.

09.10.2023

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Tato kniha mi hodně dala a ačkoliv je chvílemi méně záživná, stojí za přečtení. Může se sice během četby stát, že budete mít pocit "ale tohle vlastně vím", ale je velký rozdíl mezi věděním a uvědoměním si. Protože až když si věci uvědomíme, tak je budeme moci využívat i v praktickém životě, ne pouze v teorii.

17.08.2023 5 z 5

Umění odolnosti Umění odolnosti Ross Edgley

Velmi inspirativní a motivační kniha, která zároveň obsahuje soubor vědeckých poznatků ze světa sportu. Ačkoliv je kniha opravdu zajímavá už jen samotným průběhem plavby a nejrůznějšími zážitky z ní, které Ross Edgley čtivě zachytil na papír, myslím si, že ji ocení především jedinci, kteří se sportu sami věnují. Pokud se tedy nevěnujete sportu a pouze vás zajímá příběh obeplavání Velké Británie, budete muset přesočit mnoho stran o výživě sportovce, jeho denním rozvrhu či popsaných technikách plavání.

16.07.2023 5 z 5

Dar volby Dar volby Edith Eva Eger

Kniha napsaná s ženskou něhou. Většiny věcí, o kterých se psalo v této knize, jsem si již byla vědoma, ale je dobré si je neustále připomínat. Edith je příkladem, že člověk může být životem sražen na kolena, ale přesto se znovu postavit a dokonce stát vzpřímeněji než předtím. Tomu se říká posttraumatický růst. Někdy jsme nuceni vlivem traumatické události zcela přehodnotit svůj život, což nám ve výsledku může pomoci vybudovat si pevnější a stabilnější základy do budoucna. Moc se mi na této knize líbí především praktické tipy na konci každé kapitoly pro překonání určitých potíží. Určitě si je ještě všechny projdu.

05.04.2023 5 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Knížka je hezky všestranná a probírá širokou škálu témat. Autor sice občas předkládá poměrně radikální tvrzení, se kterými nemusí leckdo souhlasit, ale kdyby se všichni snažili řídit tím, co je v knize, svět by byl mnohem lepším místem.

24.04.2022 4 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

(SPOILER) Z této knihy mám smíšené pocity. Romantická linka mi nepřipadala tolik uvěřitelná, spíše falešná a divná. Nevěřím osobnostní proměně Bena v rádoby dokonalého partnera a ani v to, že by takový partnerský vztah, jaký spolu Cody a Ben mají, mohl vydržet.

Návštěva All_BS byla zvláštní a nicneříkající. Navštívit člověka pomáhajícího páchat lidem sebevraždy, jet za ním tisíce kilometrů a vlézt mu sama do domu s tím, že mu asi vynadám a morálně ho tím vychovám, je silně naivní představa. I když chápu, že si Cody možná jen chtěla emočně ulevit, stále to byl hodně zcestný čin.

Celá kniha byla napsaná hodně jednotvárně, některé pasáže se často opakovaly, příliš se toho nedělo. Ale přesto ji nechci jen kritizovat. I přes všechny mínusy, které zde uvádím, to nebylo špatné odreagování. Hodně se mi líbil doslov autorky na konci knihy, kde vysvětluje, jak román vznikl a které okolnosti ji inspirovaly. Rady jak postupovat v případě podezření na depresi zde byly také na místě. Nakonec uděluji 3 hvězdy.

20.01.2022 3 z 5

Kooperace s přírodou v harmonii s přírodními bytostmi Kooperace s přírodou v harmonii s přírodními bytostmi Eike Braunroth

Kniha, která by měla být zařazena do povinné literatury na školách. Nejsem žádná velká zahradnice, ale rozhodně mě tohle dílo vnitřně obohatilo a výrazně mi změnilo pohled na přírodu a zvířátka, která považujeme za škůdce. Zkrátka úžasný milující přístup ke světu kolem nás a tímto komentářem se oficiálně zavazuji, že se budu odteď snažit více respektovat a ctít všechny organismy a tvory nejen na mé zahradě!

15.08.2021 5 z 5

Úvod do filosofie: Dvanáct rozhlasových přednášek Úvod do filosofie: Dvanáct rozhlasových přednášek Karl Jaspers

Přemýšlela jsem, zda dát 4, nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro 5, protože jde vidět, že Jaspers je velice chytrý člověk, který to má v hlavě srovnané, jak to jen jde. A ačkoliv je potřeba mít neustále "zaplý mozek", tak za mě ve většině částech srozumitelný počin. Myslím, že v 1-2 kapitolách jsem se trochu ztrácela (jedna z nich byla kapitola o nepodmíněnosti), protože byly na můj vkus napsány až příliš abstraktně, ale možná bych je pochopila lépe, kdybych je nečetla unavená těsně před spaním. No... určitě bych je pochopila lépe :D Takže ve výsledku - ano, dobrá kniha. Hlavně ta metafora, kde autor přirovnal filosofa k motýlovi, se mi velice líbila.

15.10.2020 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Rozhodně to mělo své kouzlo, to knize nemohu odepřít. Líbily se mi obohacující informace z prostředí psychologa, kněze a zdravotní sestry, které byly hezky bez obalu a upřímně podané.

Ale přesto raději zůstanu u klasických knih, protože povídky a ani tento žánr opravdu nejsou můj styl... Vlastně mě překvapuje, že jsem něco takového vůbec četla. Avšak nelituji. Čtivost a poučnost jsou nejsilnějšími stránkami této knihy. Bohužel mě ale samotné příběhy už tolik nezaujaly a v každém jsem si našla aspoň jednoho člověka, který mě neuvěřitelně vytáčel. I když to asi byl účel.

17.06.2018 3 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Neuvěřitelný příběh plný bolesti a zklamání, ale také naděje a obrovské síly, kterou v sobě člověk vůbec může mít. Nechápu, že se takové věci v dnešním světě stále dějí... je to nesmírně smutné.

Jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst tento příběh a doporučuji ho všem, kteří podobné typy knih podle skutečných událostí vyhledávají. Opět jsem si uvědomila, jaké štěstí vlastně mám, že jsem se narodila právě zde. Protože narodit se v milující rodině, to bohužel nebude taková samozřejmost, jak se na první pohled může zdát.

17.08.2017 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Začátek Ódinova dítěte byl poměrně zdlouhavý, ničím mě moc nezaujal... dokonce jsem knihu na nějakou dobu odložila, ale nakonec jsem se k ní přeci jen vrátila. Bylo mi líto, nechat ji nedočtenou, když už jsem si ji koupila. Dala jsem jí ještě šanci. A čím víc jsem se příběhem prokousávala, tím to bylo lepší, zajímavější, až to nakonec vygradovalo do otevřeného konce, který vás vybízí ke koupi dalšího dílu. Jenže za mě je to prostě průměr. Ale dobře se četla... dokonce i hlavní hrdinka mi byla sympatická... tedy... jen škoda, že ke konci už trochu méně. Ale člověk se vyvíjí, s tím se dá počítat. I když to trošku zamrzí. Co mě ale příjemně překvapilo je, jak moc byl celý příběh promyšlený. Toho si rozhodně cením.

08.02.2017 3 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Bohužel mě Násobky sedmi nebavily a to ani nebyly o matice... Sice jsem je nakonec tak nějak dočetla, ale no... zřejmě to nebude můj šálek kávy. Celý příběh mi připadal tak nějak nudný a nezajímavý. Bez náboje. Ale obdivuji autorku, musí být opravdu chytrá, což jde poznat z vědomostí, kterými oplývá Willow. Ale to je opravdu tak všechno.

07.08.2016 2 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Dobrá kniha, určitě nelituji času, který jsem jí věnovala. Sice mě ze začátku příliš nebavila, ale pak jsem už nemohla přestat číst. Nutně jsem potřebovala co nejdříve zjistit, o co vlastně jde a něco málo jsem dokonce i odhadla. Přesto mě pak konec ještě překvapil a tak to má být. Navíc se mi líbilo, jak do sebe na závěr vše zapadlo a autorka nezapomněla vysvětlit žádný detail, který mi příliš nedával smysl.

Vážně dobrá práce. Ale do pěti hvězd tomu stále něco chybělo...

20.03.2016 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Moje recenze se bude asi lišit od ostatních.

Kniha se mi prostě nelíbila, nebavila mě, přišlo mi to nudné, utáhané, bez pořádné zápletky. Chybělo mi napětí a pocit, kdy se těším, až knihu vezmu do ruky. No, nevím. Tohle zkrátka není tak úplně můj žánr...

06.01.2015 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Moc pěkná kniha. Jakmile jsem ji přečetla šla jsem si hned koupit druhý díl. Sice jsem nejdřív bojovala s přeškrtnutými slovy, ale pak jsem si naštěstí zvykla. Akorát mě hlavní hrdinka Juliett párkrát naštvala, protože se chovala strašně nesmyslně a s tím Adamem to bylo pořád dokola (miluju Adama a chci ho zpět), ale jinak celkem v pohodě.

25.07.2014 4 z 5