kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Kendare Blake mě už jednou překvapila Annou, rázem mě pak zkalamala pokračováním. Byla jsem zvědavá na její další počin a nezklamala mě. Jiný svět, jiná pravidla, jiní hrdinové a nový příběh, který pouze započal. Celkem se těším na pokračování.

Inferno Inferno Dan Brown

Brown stále používá stejnou šablonu, ale to neznamená, že je to nudné čtení. Konec vás jako vždy ohromí a u této knihy obzvlášť. Před přečtením této knihy jsem si chtěla přečíst Dantovu Božskou komedii, ale tahle kniha mě trochu odradila... třeba se k tomu ještě jednou dostanu.

Reset Reset Amy Tintera

Kniha je napsaná celkem čtivě. Málokdy mi vadí, když upír není upír a nebo zombík není zombík. Alespoň můžu objevovat zas nový svět s novými pravidly a tady je to napsáno celkem logicky. Každopádně žádný výkřik to není, ale celkem dobře jsem u toho vypla :) Jsem zvědavá na druhý díl.

06.05.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Já ani nevím co si o knize mám vlastně myslet. Četlo se to dobře, od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy a s politováním musím říct, že jsem opět vůbec nic nepochopila. Už aby byl třetí díl a všechny dílky skládačky zapadly na své místo... buď to bude geniální a nebo totální blbost.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nějak mám v té své hlavě prázdno. Podobně jako hlavní hrdina na konci. Třičtvrtě knihy bylo vážně dobrých. Líbil se mi slang i styl vyprávění. Četlo se to samo a rychle. Ze začátku mě štvalo, jak se všechny informace dovídám velmi pomalu, ale pak si na to člověk zvykl. O konci ani nevím co si myslet. Vím jediné... rozhodně to neskončilo čóne.

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k této knize. Jako milovníka fantasy a hororu by mě mrzelo nečíst jeden ze základních kamenů těchto žánrů. V té době bylo toto dílo jistě hrůzostrašné. Dnešní čtenář si ho však přečte s ledovým klidem. Co se týče sympatií k postavám, tak si myslím, že obě postavy měly v něčem pravdu a dá se litovat životní úděl obou.

Vyhořelá Vyhořelá Kristin Cast

Nechápu, že jsem v tom čtení došla až sem. Každopádně dál už pokračovat nebudu. Horší sérii jsem snad nečetla a vydržela jsem to tak dlouho jen proto, že jsem neměla co číst a zajímalo mě, jestli se to nezlepší, ale postupem knih to bylo jen horší a horší... Pro mě celá série znamená obrovské zklamání. Nic méně, kdybych to četla o 10 let mladší, asi by moje hodnocení bylo jinačí.

06.05.2015 odpad!

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Nemyslela jsem si, že tahle kniha bude nějaké terno, kor když v knihkupectví to měli v oddělení pro děti. Pletla jsem se... U některých pasáží jsem brečela jak želva a stále jsem taková "nalomená". Tahle kniha má co říct i dospělému člověku a donutí vás zamyslet se nad vaším bytím a odpovídat na otázky splečně s hlavním hrdinou. Velmi mě láká i filmové zpracování této skvělé knihy.

06.05.2015 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Emma mě do jisté míry zklamala. Spousta pasáží mě vyloženě nudila a pak se vše vyřešilo během pár stránek. Není to špatné čtení a postavy jsou opět zajímavě vykresleny jako v jiných románech Austenové... ale rozhodně to bylo slabší než Pýcha a předsudek či Rozum a cit. Příběh sám o sobě je opravdu krásný, jen místy příliš rozvleklý. Postava Emmy mě ze začátku hodně štvala, pak se mé mínění celkem zlepšilo, ale stejnak to nestačilo k tomu, abych si ji oblíbila třeba jako postavu Lizy. Rozhodně to ale stojí za přečtení.

06.05.2015 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Toto je má první kniha od J. K. Rowling po Harrym a byla jsem opravdu zvědavá, jak se spisovatelka vypořádala s přerodem od dětského fantaskního světa Harryho Pottera k reálné dospělé detektivce. Po pravdě já detektivky moc nemusím. Fantasy mám mnohem raději a tak se mi to nečetlo tak dobře jako Harry, ale od druhé poloviny knihy jsem byla napnutá jak kšandy a příběh hltala. Kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to celkem odsípá a do poslední chvíle jen hádáte kdo může být vrah. Po dočtení knihy se i celkem těším na druhý díl. Nakonec Rowlingové dektivka se mi četla dokonce líp než první Nesbø.

06.05.2015 4 z 5

Phoenix Phoenix Eden Maguire

Nebudu hodnotit každou knihu zvlášť, ale ohodnotím celou sérii jako celek. Námět je zajímavý, je to opravdu trochu něco jiného v tom moři upírů což na mě působí jako závan čerstvého vzduchu. Kniha je napsána celkem dospěle. Není přeslazená a všeho je tam tak akorát. Detektivní linka je zajímavá a udržuje čtenáře napnutého. Knihy jsem přečetla v podstatě za pár dní... mé nadšení bylo způsobeno hlavně tím, že jsem chtěla vědět jak to dopadne s Phoenixem a Darinou. Konec byl takový... není to klasický happy end, ale asi to tak mělo být. Knihy jsou napsány velmi čtivě, občas je děj malinko předvídatelný, ale autorka dokáže i překvapit. Tohle rozhodně není četba na zlepšení nálady. Totálně to z vás vycucá emoce... snad u každé knihy jsem brečela jak želva a poslední byla pro mě nejsmutnější a nejdepresivnější. Autorka skvěle zachytila to, když vám odejde někdo blízký. Nepůsobí to strojeně a nechce se vám bouchat hlavou o zeď. Snad jedna z mála knih, kdy sympatizuji s hlavní hrdinkou.

06.05.2015 2 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné příběhy / The Pit and the Pendulum and other stories Jáma a kyvadlo a jiné příběhy / The Pit and the Pendulum and other stories Edgar Allan Poe

Jáma a kyvadlo je opravdu zajímavá povídka plná napětí. Ne nebála jsem se, ale dovedu si představit, jak musela působit na lidi v té době.

06.05.2015 4 z 5

Nelituji jediné přečtené stránky a lituji, že jich není víc. Ze začátku to působilo v podstě jako obyčejné fantasy, ale s postupem času člověku dojde, že tahle kniha je snad všechno, jen ne obyčejná. Kolikrát mě popadla chuť zahalit se křídly tak jako Ava a nechat se unášet tichou melodí tohoto zajímavého příběhu.
Kniha je napsaná velmi čtivě a i když v podstatě jde i nejde o ty podivuhodnosti v rodině Avy, nemůžete od toho odejít. Jde tu o silné ženy, o lásku, zlo... je to o životě do jisté míry bez příkras.

06.05.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další brilantní díl Holeovky...

20.02.2015 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Taková hodně nenáročná - slabší jednohubka.

09.09.2014 1 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha se dle anotace tváří jako -velmi zajímavé- fantasy. Ke konci vám však autorka ukáže, že vaše předpoklady, byly zcela mylné. Nějak ani nevím co si myslet a evidentně si budu muset počkat na druhý díl.

08.12.2016 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha byla opět velmi čtivá. Líbila se mi i daleko víc než Dcera. Některé povídky mě absolutně nezaujaly... jako třeba ta o Aspenovi, ale tak člověk si nemůže oblíbit všechny. Trochu mě i rozčilovalo, že jednu scénu čtu už po několikáté očima jiné postavy. Přišlo mi to trochu zbytečné. Asi nejvíc se mi ale líbila povídka o královně. Škoda, že bylo tak málo Maxona...

06.09.2016 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Opravdu netradiční fantasy. Trochu mi to připomnělo sérii "Pod nekonečnou oblohou", ale opravdu jen trochu a to hlavně co se týče poměrů mezi hlavními hrdiny. Severská mytologie mě láká a to hodně. Dnešní fantasy už jen málokdy přinese něco opravdu nového a nečekaného a severská mytologie je dosud nevyčerpaným tématem.

Ze začátku jsem měla rozporuplné dojmy. Autorka vhodila čtenáře pod kola svého světa a jen postupně se o tomto světě něco dozvídáme. Po zhruba 15% se ale konečně "ryba chytí na udičku a už nepustí". Prostě nemůžete přestat číst dokud nezjistíte jak to s tou bezocasou vlastně dopadlo. Opravdu barvitě vylíčený bájný svět s bytostmi s ocasem co ovládají neznámou sílu. Hlavní hrdinka Hirka působí vyloženě vyzrálým dojmem, občas ale autorka připomene, že je dívce přeci jen 15. Rozhodně si mě ale získala. Z hlavního hrdiny jsem malinko rozpačitá, co ale musím autorce přičíst k dobru, že nepoužila klišé milostného trojúhelníku. Příběh funguje skvěle a jde hlavně o akci. Romantika se ke slovu dostává opravdu jen zřídka. Ke konci knihy člověk pomalu nedýchá. Líbil se mi i styl vyprávění a střídání různých pohledů. Dýchala z toho hutná severská atmosféra. To asi ta zima a dlouhé období bez slunečních paprsků...

Severská krimi už si mě stihla získat, fantasy pro mě bylo milou novinkou. Snad těch knih ze severu bude u nás přibývat přibývat.

06.09.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Potřebovala jsem něco oddechového co pohladí na duši a nebýt toho konce, tak to tahle knížka splnila. Překvapivě hodně jsem se u této knihy nasmála... Po dočtení jsem si říkala, že tam určitě chybí stránky... ale ono ne. Zas budu muset čekat na další díl, abych zjistila jak to dopadlo...

11.11.2015 2 z 5

První První Kiera Cass

Rozhodně lepší než dvojka... možná srovnatelné s jedničkou, kterou už ale nemám tolik v hlavě. Krásné zakončení příběhu Americy a Maxona a jsem ráda, že jsem si konečně mohla přečíst jak to všechno bylo. Ve druhém díle jsem měla Americy plné zuby, tady byla snad nejsnesitelnější ze všech dílů.

16.09.2015 2 z 5