Kirtans Kirtans komentáře u knih

Svět očima dítěte s autismem Svět očima dítěte s autismem Perchta Kazi Pátá

Od knihy jsem měla více očekávání. Bohužel mi přišlo, že na témata by podobně odpovídala většina dětí včetně zdravých (jen třeba mladších - díky chlapcově LMR) Jinak bylo v knize znát, co má rád, kdy se cítil už třeba unavenější a jak byli některé odpovědi zpracované v detailním postupu autistům vlastním.

26.02.2017 3 z 5

Výchova dětí s autismem Výchova dětí s autismem Shira Richman

Jistě zajímavý pohled na celý postup v terapii. Zodpoví dost otázek a vysvětlí základy dle kterých se může člověk rozhodnout, zda by pro ně toto bylo to pravé. Mluvila jsem i s lidmi, kteří začínají tuto metodu provozovat i tady v ČR a není to nic jednoduché, je to pro všechny jak velmi časově náročné, tak psychicky a mimi jiné i finančně.

25.02.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Úžasná kniha, která mi zodpověděla spoustu otázek. Ačkoliv někdy se odpovědi částečně opakovali a někdy jsem je vnímala jako lehce křečovité a spíše uměle zformulované, na tak mladého chlapce, parádní výkon. Stojí za přečtení určitě i tehdy, pokud se vás autismus nijak nedotýká.

18.02.2017 5 z 5

Mami, je to člověk, nebo zvíře? Mami, je to člověk, nebo zvíře? Hilde De Clercq

Hodnotím velmi dobře, kniha ukázala podrobně detaily chování dětí, nemusí to samozřejmě sedět na každého ale dost věcí se mi objasnilo.

14.02.2017 5 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Kniha je napsána velmi citlivě a je z ní opravdu silně znát, že má autor vlastní zkušenosti s autismem. Jakožto rodič s takovým dítětem, mi bylo v některých chvílích opravdu úzko. Leč spoustu míst s předvídatelným dějem, nic to nemění na krásném zážitku. A navíc jsem se dověděla něco víc o Minecraftu, o kterém dvě mé děti neustále povídají.

07.02.2017 5 z 5

Možná jsem očekávala trochu více. Smutně humorná knížka s velmi zajímavým tématem.

04.02.2017 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Nikdy jsem nečetla nic, co by ve mě vyvolalo takový pocit smutku. Úžasná kniha.

24.01.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ze začátku jsem byla trochu v rozpacích, vadila mi "cenzura" a dle mého křečovité hovory mladých. Pak se to ale dostalo do fáze, kdy jsem nemohla odtrhnout oči a s úžasem jsem dočetla. Nadšení!

02.01.2017 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Ke konci již pocit, že se až moc tlačí na pilu a prvotní dojem z toho - oujéé, proč to jím, přešel do - přestan mi vnucovat své myšlenky. Jinak spoustu zajímavých informací.

16.11.2016 3 z 5

Jsem těhotná, NE nemocná Jsem těhotná, NE nemocná Renata Petříčková

Vynikající příručka pro těhule - pokud nastávající mamka hledá knihu, tak tahle je ta pravá. Psaná s nadhledem a zkušeností.

18.05.2016 5 z 5

Už budu! Už budu! Selma Lønning Aarø

Nečetlo se to dobře, neustále jsem netušila, zda je dětí tolik, anebo tolik a jedno je pes. Moc humoru jsem také nezachytila, určitě by téma mohlo být lépe využito.

18.05.2016 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Jediné zklamání snad vidím v již ne tolik zajímavých fotograficích. Jinak velkolepý závěr.

12.05.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

V podobném stylu jsem ještě nic nečetla a tak, i když to je možná prvotně psané pro starší mládež, mě to naprosto nadchlo. Především neuvěřitelně zajímavé téma. Pokud to má být ale kniha ze série, klidně bych utnula závěr mnohem dříve a dala tam více otazníků (takto by to mohlo zůstat i jako jedna dokončená kniha).

15.04.2016 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

První od dvojice autorů, dlouho jsem váhala ale nakonec jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ačkoliv jsem doufala/očekávala trochu větší "zlo". Trochu mě rušilo rychlé přebíhání od různých postav - což asi mělo ukázat dynamičnost. Nicméně málokdy se najde tolik mrtvol v jedné knize. Střed knihy je trochu nudný, závěr však příjemně tepe.

15.03.2016 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Zvažovala jsem dlouho kolik hvězdiček, děj sám o sobě je obyčejný. Autor to ale dohání svou brutalitou a to od první stránky. Určitě získává body za to, že pracuje se strachem (nebo alespon u mne to tak bylo), tím jak od začátku stupnuje "děs", stoupá strach, co zase přijde a kolikrát si u jistých kapitol člověk opravdu oddechne, že se jen obědvá :D Knížka se dobře čte, děj ubíhá opravdu rychle, v postavách se člověk neztrácí a závěr vás nechá tápat se spoustou otázek, ačkoliv se vše vyřeší.

26.02.2016 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Jsem ráda, že jsem četla tuto knížku až po jiné autorčině knize. Sice jsem byla nadšena ale přišlo mi to jako čtení pro mladší ročníky. Nicméně jsem byla přikována a zhltnuto za dva dny, připomělo mi to období Warcraftu, kdy jsem se jako ork valila krajinou a hltala děj.. Nechybělo nic, napětí, dokonce i vztahová část, která ale nebyla rozvleklá a přitažená za vlasy, přátelství, zvraty, rodinné vztahy.. Výborně vyvážené, závěr nenudil, ba dokonce bych řekla, že výborné zakončení. Velmi připodobnuji k trilogii Game a nejspíše proto také hodnotím 4 hvězdičkami a ne 5, zkrátka to stále zanechává "náctiletý" nádech.

17.02.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Oddechová kniha, žádné hluboké myšlenky. Za mne určitě polovina knihy pouze přepis "šedi". Nicméně, kdyby to šlo vrátit, mnohem raději bych si přečetla jako první právě knihu z pohledu Greye.

15.02.2016 3 z 5

Jak zabít Kupida Jak zabít Kupida Mark Edwards

Trochu šílené, u hodnocení jsem si nebyla jista, můj šálek to moc nebyl. Ze zvědavosti jsem ale dočetla.

10.01.2016 3 z 5

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Takové poklidné čtení, představuju si to jako knížečku do vlaku na delší cestu.

31.12.2015 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Velké očekávání, nicméně i když se knížka čte dobře, chvílemi je tak nudná a rozvleklá až to bolí, jednu chvíli jsem si i říkala, kruci tak kdy se něco stane? Závěr to trochu vylepší ale tak nějak se k němu stejně dopracováváte sami a nějaké echt překvápko se nekoná. (co mě nejvíc zaráží je srovnávání se Zmizelou, které je za mne naprosto někde jinde)

31.12.2015 3 z 5