Děs

Děs https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278730/bmid_des-RHL-278730.jpg 3 229 88

Pé jako Personne série

Strhující a napínavý thriller, který se odehrává především v Paříži a New Yorku. Hlavní hrdina sám sebe nazývá Pé jako Personne. Nikdo je zkušený elitní francouzský legionář, jenž vinnou tragických okolností rezignoval na život a jen tak se pomalu utápí v alkoholu. Do akce ho vrátí až zmizení jeho dcery, kterou spoustu let neviděl. S pomocí svých několika posledních přátel začne rozmotávat tajemný a spletitý příběh. Ovšem má proti sobě opravdu silného soupeře, jehož touhou je natočit opravdu autentický film… To je jen základní nástin výborného thrilleru, kterému nechybí žádná správná ingredience. Hlavní hrdina „chandlerovského typu“, temné zákoutí Paříže, chladnokrevný zabiják a spousta cynického humoru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Porno , 2016

ZuzanaZ83
02.04.2024 3 z 5

Příběh bývalého elitního vojáka, který se v Americe stává úspěšným alkoholikem. A pak mu zavolá bývalá žena z Paříže, že jejich dcera zmizela....
V téhle knize nechybí fleky od zvratků, moči, detailní popis aktivit brutálního sériového vraha, alkohol ani sex. Na patrně ne úplně sexy chlapa letí všechno, co není na stromě...
Celkově to ale docela funguje.

Jack Bauer
04.01.2024 3 z 5

Asi už jsem hodně otrlý z podobných thrilerů. ale i přes hrůzně popisované brutální scény to ve mě velký DĚS nevyvolávalo. Když ve skutečném světě se dějí i horší věci, řezání miminkům hlavy, házení je zaživa do ohně, znásilňování batolat. Více me děsí týrání nevinných malých dětí dle skutečné události nebo carterovky. Ale kniha šlape od samého začátku až po rychlý konec. Styl psaní mě přišel až brakovitý, ale četlo se to dobře,scházelo mě tam více napětí a také asi že k mučeným ženám jsem si neměl žádný vztah. Kdyby takto mučili nějakou oblíbenou hlavní hrdinku o kterou bych měl velký strach, dal bych plný počet. Kniha více vyděsí ženy než muže zahradníky, kteří rádi stříhají.

maximus13
04.01.2024 5 z 5

POZOR! HODNĚ, ALE OPRAVDU HODNĚ DRSNÉ ČTENÍ! Za mě velice kvalitní detektivka, kterou lze opravdu měřit s géniem detektivek Chrisem Carterem. Kniha měla logiku, spád i velikou míru napětí. Osobně se mi to četlo velmi dobře.

danny_21
29.12.2023 3 z 5

Francouzský legionář, toho času žijící v JúEsEj, vydatně konzumující alkoholické nápoje, se vrací do Paříže hledat svou pohřešovanou dceru. Pátrání ho zavede do pařížského podsvětí a businessu kolem natáčení porna s nezletilými a kde se objeví i tajemná nahrávka ve stylu snuff filmu. Moje očekávání byla trochu větší, nakonec se jedná o depresivní thriller ve stylu Carterova Huntera s filmovými motivy 8mm Joela Schumachera, za mě lepší průměr - 60 %

Ophelie
29.10.2023 3 z 5

Asi jsem po přečtení komentářů měla od knihy velká očekávání, která se ale bohužel nenaplnila. Styl psaní byl poněkud jednoduchý, až místy protivný (všechna ta zvláštní přirovnání, popisy okolí), děj byl místy až vleklý a děsuplné scény mi až tak hrozné nepřišly. Ano, bylo to odporné a nechutné, ale už jsem četla horší. A hodnocení nepřidal ani ten useknutý konec. Takže za mě takový průměr.

Lady.Lucrezia
31.08.2023 5 z 5

Napínavý, syrový příběh na hraně thrilleru a gore hororu.

Evkae36
23.07.2023 3 z 5

Příběh mi svou syrovostí připomíná Carterovy knihy. Do poslední chvíle jsem vlastně nevěděla kdo to dělá a ten strohý konec mě trochu překvapil, ale proč ne. 3,5*

Tereza137
10.07.2023 3 z 5

Jako, musím uznat, že námět knihy a celé to vyšetřování je opravdu zajímavé a jiné. Jiné v tom smyslu, jelikož hlavní hrdina je bývalý tajný voják, kterému se ztratila dcera a on sám ji jde hledat do Francie. Takže vlastně se zde vede úplně jiné vyšetřování, než na jaké jsme zvyklí u jiných detektivek či thrillerů.

Rozhodně knihu nedoporučuji lidem, kteří nemají rádi sexuální násilí (opravdu tvrdé a krvavé) na nezletilých dívkách (15-17 let), nemají rádi tvrdé drogy, alkohol, sex, porno (toho tam je více, než dost) a různé BDSM praktiky, nebo dokonce i snuff filmy a podobné témata, jelikož se kniha v jiných kruzích prakticky netočí.

Co bych knize vytkla, tak to je to, že je tam neskutečně mnoho francouzských jmen a já je ani na konci knihy neznala všechny a dost jsem si je pletla nebo nepamatovala.

Hlavní hrdina, co na něj říct, prostě bývalý tajný voják, kterému se posrala mise v Teheránu a stal se z něj alkoholik, který se snaží udělat aspoň jeden jediný dobrý skutek - najít vlastní dceru. Takže nečekejte žádného ťuťu taťku, ale chlapa, který je zapleten do všech možných i nemocných věcí, včetně gangu ve Francii.

Konec knihy jsem čekala opravdu wow. No, nedočkala jsem se. Plno věcí mi tam chybělo a opravdu mě mrzelo, že byl tak krátký. Jinak se mi naopak líbilo, že jsem vraha vůbec neodhadla, neměla jsem tušení do posledních stránek, a to v tomto žánru velmi cením.

Ava365
14.03.2023 3 z 5

Pokus o mix Chandlera s některým severským autorem nefungoval. Těch přirovnání typických právě pro chandlerovské hrdiny tu bylo přespříliš a mnohé působily spíše kontraproduktivně. Rovněž brutalita zde byla příliš okatě použita prvoplánově, takže ve finále po vás sjela jak dešťová kapka po pláštěnce :-)) a nezasáhla do hloubky. Hlavní hrdina se svým alkoholismem, kterým si kompenzuje životní chybu specialisty nasazeného kdesi v arabském světě, působí nepřesvědčivě a člověk má pocit, že už něco podobného mu bylo servírováno v různých podobách snad stokrát. Další kniha, kde se autor snaží brutálními popisy suplovat chybějící kvalitní příběh.

Jiho226
12.02.2023 2 z 5

Na tolik drsných scén a děsivých popisů mučení hodně málo napětí. Nevím proč,ale pro mě nešlo ruku v ruce množství drsných popisů, s patřičným množstvím očekávaného a avizovaného ,,všudypřítomného strachu“. Občas mi vadila i zbytečně vyumělkovaná a často příliš šroubovaná přirovnání - ,,...bělma zářila jako dva měsíce vzdálené a tajemné planety“, ,,mrakodrapy jako špinavé hadry plesknuté na modrou podlahu“,aj.

janinkahh
14.01.2023 5 z 5

Tak musím říct, že David Hidden touto knihou může konkurovat Chrisi Carterovi...
Velmi drsné, ale z druhé strany napínavé....
Pokud ale nemáte rádi příliš brutality, tak si raději knihu do rukou neberte... :-)

evaval
29.12.2022 4 z 5

Napínavé čtení, které vám nedovolí knížku odložit. Chvílemi až šíleně drsné popisy toho, co dokáže chorý mozek provézt druhému člověku. Šílené, až se mi dělalo zle. Dočetla jsem, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne.

lil320
08.12.2022

Napínavé, musela jsem to číst až do konce, napínavé , naturalistické, velice kruté, stránky kurzivou jsem jen prolétla , raději nepřemýšlím zda se podobné zhovadilosti skutečně nedějí. Ale jinak překvapivě dobré.

playada
25.11.2022 5 z 5

Posloucháno celé na jeden zátah. Nešlo jinak. Napínavé jak kšandy. Hlavní hrdina přes všechny neřesti sympatický. Nečtete před spaním. Budete mit noční můry.

Timkim
26.09.2022 4 z 5

Hustej příběh. Napsáno brutálně syrově, místy až nechutně. Vážně nic pro slabší povahy. Člověk se musí zamyslet nad tím, že opravdu se takové castingy dějí a ony nikdy netuší, do čeho jdou a jestli odejdou. Ale ten konec, zase raz dva a je po všem. Zajímalo by mě, jak to s ní dopadlo, jak po tom všem prožitém vlastně žila, nebo přežívala. Za ten konec snižuji hodnocení.

smardice
06.06.2022 4 z 5

Tak tohle byl masakr, žádné poklidné odkrývání stop, ale hned od začátku brutální, sadistický děs.

janina66
07.03.2022 2 z 5

(Audiokniha)
Děsný, hrůzný, nechutný. Jako u většiny knih hlavní hrdina alkoholik. Celkově celá kniha velmi depresivní.

ErčaV.
23.02.2022 5 z 5

Tento díl knihy byl nejlepší ze všech třech. Sice dost nechutný, ale aspoň to byl super thriller. Přečteno během chviličky.

WaN635
22.11.2021 4 z 5

Hrůzné, odporné, zvrácené

Kortez
15.11.2021 3 z 5

Audiokniha. Originální název Porno. Ano, bylo tam také, bylo to drsné a chvílemi jsem myslel že jsem úchyl když chci vědět jak bude příběh pokračovat. Vysloveně napětí chybělo, plynul jen jeden hnus za druhým. Všeho moc škodí...