kiris kiris komentáře u knih

Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Nebojsy: Ženy, které měly odvahu stát si za svým Pénélope Bagieu

Nádherně zpracované i poučné, jen škoda, že komiks hodně zavání holčičí estetikou. Přítele, který byl z knihy nakonec nadšený, to zpočátku odradilo. A obávám se, že nebude jediný.

14.04.2023 5 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Krásné ilustrace. To je tak jediné, čím mě komiks zaujal. Situace, které komiks rozvíjí, jsou povrchní, banální, nezajímavé. A to jsem se na komiks podle vysokých hodnocení opravdu těšila. Škoda.

31.01.2023 2 z 5

Zápletky spletené z těch nejjemnějších vláken, vše do sebe zapadá, naprosto ukázkový sloh se všemi gradacemi, odbočkami, nepředvídatelnostmi. Nádhera! Děkuji Rowlingové, že si s něčím takovým dala práci.

02.10.2020 5 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Kniha ve stylu rozhovoru je čtivá, zaujala mě kapitola o hladinách mozkových vln (praktický výcuc na str. 111), o kterých si ráda přečtu něco více - celkově je kniha dobrým odrazovým můstkem pro další hledání, avšak titul Umění být zdráv má, myslím, větší potenciál, ale kdoví, třeba je to jen rozjezd a druhý díl půjde do větších hloubek a komplexností.

Rozhodně by však stálo za to odstranit z knihy stovky překlepů, dost mě zklamalo, jak nedůtklivě je zeditovaná.

02.10.2020 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Každé slovo této knihy mě motivovalo a motivuje do dalšího uběhnutého kroku, metru, kilometru. Jako každá knížka naplněná reálnými příběhy, které se mé "levé hemisféře" jeví jako sci-fi.

02.10.2017 5 z 5

Strašidla Strašidla Henrik Ibsen

Husí kůže, kterou jsem v průběhu čtení cítila, rozhodla o čtyřech hvězdách...pátou si pro jistotu nechává na další Ibsenovy hry.

28.10.2016 4 z 5

Bezdomovci Bezdomovci Hilary McKay

Nostalgie je při hodnocení velmi ošemetná. Jako malá jsem knihu četla nadšeně, nekritickým očkem, bez pochyb o skvělosti a opravdovosti příběhu.
Ani nechci vědět, jaké hodnocení bych jí dala, kdybych si ji přečetla nyní. Na druhou stranu, již nejsem cílovou skupinou, nový názor by pozbyl významu.
Přesouvám se proto do minulosti a dávám pět hvězd.

28.11.2015 5 z 5

Nasreddinova dobrodružství Nasreddinova dobrodružství Leonid Vasiljevič Solovjov

První díl jsem nemohla číst ve veřejných dopravních prostředcích, pouze v bezpečí našeho domova – intenzivní návaly smíchu přicházely příliš často a nekontrolovatelně – jednou jsem jej četla v tramvaji a obávala se, že mě nemine nařčení z pomatenosti a budu odvezena přímo do blázince.
Druhým dílem jsem se prokousávala o něco déle, zpočátku působil dojmem, že je z pera jiného autora. V doslovu se mi pochyby vyjasnily, mezi prvním a druhým dílem si dal Solovjov 14 let pauzu, to určitě udělalo své. Avšak na konci všechny dějové linie vykrystalizovaly a já se nestačila udivovat jejich důmyslnosti...

... ó, jak moc jsem se v prostředku knihy mýlila, ó, tak i na mě přišlo, i já jsem podcenila Nasreddina!

18.10.2015 5 z 5

Učebnice vědecké a tradiční astrologie Učebnice vědecké a tradiční astrologie Alain Yaouanc Hadés

Pro mě, astrologického neposkvrněnce, byla kniha trefou do ... skvělého.

20.06.2015 5 z 5

Jako nezkušená mlsná rybka jsem se rybářem Franklem nechala chytit na tohoto útlého červíka... naštěstí se nade mnou rybář smiloval a živou si mě odvezl k sobě domů. Teď se v jeho akvárku nechávám vykrmovat dalšími a dalšími červíky.

03.05.2015 5 z 5

Číňané říkají: ,,Ať ten, jenž tvrdí, že něco nejde, nezdržuje toho, který to dělá." (str. 226)

,,Prášek jsme a v prášek se obrátíme." (str. 234)

15.04.2015 4 z 5

Stalker Stalker Arkadij Strugackij

A teď se rozhodnout, co je lepší – kniha či Tarkovského zfilmovaná verze?!

06.03.2015 5 z 5

Malý pan Friedemann Malý pan Friedemann Thomas Mann

Poměrně nízké hodnocení mi vyráží dech; já jen doufám, že neodradilo příliš potenciálních čtenářů. Mann tak jak ho znám, při čtení jeho slov měknu. Literární skvost!

05.03.2015 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Kdybych ke knize přišla v předškolním věku, věřím, že by se zahradničina stala mým dětským snem :-).

05.03.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné, ilustrace skoro jako z Norštejnových filmů. Ale na pět hvězd mě, konvenčního materialistu odsuzujícího materialismus, kniha nedostala.

04.03.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu i filmové zpracování do všech mých nočních snů, prosím!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kéž bych dnes v kavárně dostala do hlavy ránu macatou koblihou!

04.03.2015 5 z 5

Kdybych Čtyři dohody neuzřela v podání Duška, hodnotila bych knihu hvězdami pěti. Obsahu knihy tleskám a děkuji, její lehce kostrbatou formu by však, aby měl čtenář vskutku literární prožitek, nebylo na škodu trochu vyhladit. Nicméně, nikde není řečeno, že se kniha literárním skvostem snaží být. To je asi jedna z mých domněnek(!), že všechna slova ve vazbě s přebalem je třeba hodnotit z literárně estetického hlediska.

04.03.2015 4 z 5

Umění milovat Umění milovat Erich Fromm

V průběhu čtení jsem se transformovala do spokojené mručící kočky, která je slovy hlazená po hřbetě. Kombinaci osvětlujících názorů a nadání názory formulovat si užívám a oceňuji u veškerých Frommových děl.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Čteno vzápětí po Démon alkohol; kdyby byl Tulák štamprle, stala bych se alkoholikem horším než byl London sám!

01.03.2015 5 z 5