Kira283 Kira283 komentáře u knih

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Svižné, vtipné, chytré. Ali se za mě stala královnou chytrých romanťáren :))

07.12.2023 5 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Přiznám se, že jsem se na začátku bála, že se bude jednat o nudnou napodobeninu pohádky a la Popelka. Naštěstí se toto neuskutečnilo a příběh mě nakonec pohltil a knížku jsem zhltla téměř jedním dechem. :)

Co si budem, jedná se o romanťárnu jako blázen, ale je to vtipné, svěží a svižné. Moc mě to bavilo a těším se na další díly. Nejvíc asi na Eloise. :))

16.08.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Takový průměr. Neurazilo, ale ani extra nenadchlo. Před lety jsem viděla film a už vím, proč si ho nepamatuju... :)

20.01.2023 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Klasická Hartlovina - pobaví, dojme, donutí vás v některých chvílích k zamyšlení :) Osobně nejvíce kladně hodnotím schopnost autora zasadit příběh do skutečných reálií. To mě neskutečně baví :))

27.10.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nebylo to špatné, ale ze všech dílů mě zatím nejvíc dostal Hypnotizér a Písečný muž. V některých hodnoceních jsem se ještě před přečtením knihy dočetla, že některé scény jsou dost brutální. Mně spíš přijdou vyhnané do extrémů v souvislosti s osudy některých hrdinů. Ale to už holt k příběhu patří :)

Suma sumárum.. Příběh fajn, ale znovu se k němu vracet asi nepotřebuji, takže za mě lepší průměr :)

11.01.2022 3 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Faktické, poučné, čtivé. Víc k tomu asi nelze dodat. Pro všechny, kteří se chtějí o tomto tématu něco dozvědět.

19.03.2020 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hru o trůny jsem četla v češtině, viděla jsem i seriál. Nedalo mi to a přečetla jsem si knihu i v originále. A opět mě nezklamala. I když příběh znám, vždy se najde něco, co mě překvapí. Navíc si všímám detailů, které mi předtím unikly. Tuhle knihu doporučuji všemi deseti. Každý si v ní najde to své, napětí, humor, intriky, lásku, dobrodružství, nadpřirozeno. Příběh celé série Hry o trůny zůstane jedním z mých nejoblíbenějších příběhů a první díl je jednoduše báječný. Těším se, až si přečtu v originále další díly.

10.07.2019 5 z 5

Jestli jsem si myslela, že nejde popsat první pomoc, tak jsem se šeredně spletla :) Knihu jsem přečetla jedním dechem a 100% se k ní v budoucnu ještě vrátím.

05.04.2024 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Washingtona s Tilly miluju. Takže za mě další velmi vydařený díl :))

22.12.2023 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Za mě povedenější než první díl. Sice jsem knihu četla, když jsem měla zhlédnutou už druhou žadu Bridgertonů na Netflixu, ale osobně mě to nerušilo. Ba naopak se mi knižní verze líbí víc.

Sice se nemohu zbavit dojmu, že určité rysy z prvního dílu se zde opakují, ale na celkovém hodnocení to nemá vliv. Bavilo mě to :)

31.07.2023 4 z 5

Půl žlutého slunce Půl žlutého slunce Chimamanda Ngozi Adichie

Teprve má druhá kniha od autorky a nezdráhám se říci, že již patří mezi mé oblíbené autory.

Kniha na mě velmi zapůsobila. Téma je velmi aktuální a zcela jistě nikdo z nás toto nechce zažít... Mělo by být povinnou četbou na školách.

28.07.2023 5 z 5

A Must pro každého fanouška Harryho Pottera. Jako kdybych se vrátila v čase; do časů mého dospívání, kdy jsem hltala každý nový díl Harryho Pottera a napjatě očekávala nový film. My s těmi herci rostli a dospívali. O to úžasnější bylo se do té doby vrátit. Tom svým mistrným vyprávěním dokázal perfektně vtáhnout do děje. Jeho nadhled a smysl pro humor byl jen pomyslnou třešničkou.

Dávám 4*, protože 5* je pro Jo :))

21.02.2023 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Nebudu se moc rozepisovat. Oddychovka fajn, spíš menší podprůměr, nečekejte žádnou vyšší dívčí a obrňte se trpělivostí s Tessinými pasážemi. Ta holka mi děsně lezla na nervy. Asi tak jako někdy Hardinovi :)) Naopak s Hardinem jsem sympatizovala. A konec? Ten mě potěšil :)

Upřímně jsem ráda, že pokračování už žádné nebude. Asi bych to psychicky nedala... :))

12.05.2022 2 z 5

Od této knihy jsem tedy čekala mnohem více. První polovina knihy mě s menšími výhradami nadchla. Ale primárně jsem se těšila na fiktivní část. Do r. 2030 to ještě jakž takž šlo, ale někdy po roce 2035 jsem musela knihu odložit. Četla se těžkopádně a potřebovala jsem něco odpočinkového. Když jsem se k příběhu znovu vrátila, byla jsem naprosto znechucena a rozhodla se ve čtení nepokračovat.

Chápu, že se jedná pouze o fikci. Ale nemohu se zbavit dojmu autorovy subjektivity. Dle mého je na muslimy nahlíženo jen velmi negativně, celý příběh se točí okolo rozvětvené rodiny, která má dost finančních prostředků a která tvoří feduální společnost. Myšlenka dobrá, ale pro mě naprosto nezajímavá a někdy až přitažená za vlasy. Více bych ocenila pohled obyčejných lidí, kterých je ve světě a i v naší společnosti většina.

Od autora jsem četla Husitskou epopej, takže vím, jak brilantní je to autor a historik, který bravurně dokáže mísit fakta s fikcí. Do roku 2019 této jeho schopnosti odpovídala i Kronika zániku Evropy. Ale dál už je to pro mě jedno velké zklamání. Jak se správně říká, nedá se zavděčit všem. :)

23.03.2022 2 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

(SPOILER) Téma stalkingu se mi hodně líbilo a nejvíce mě na celé knize zaujalo, jak se Ellen snaží pochopit Patrickovu bývalou, omluvit její chování, zároveň si neuvědomuje, jak Saskiino chování ovlivňuje jeho a třešničkou na dortu byl pohled Saskie.

Velmi vydařený psychologický román o tom, že všichni jsme jen lidi, děláme chyby a nic není jen bílé nebo černé.

16.11.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Za mě klasicky vydařená "Moriartovka" :) Liane Moriarty je jedna z mých oblíbených autorek a zatím mě nezklamala. Začátek možná může působit chaoticky, ale mě naopak zaujal nápad s popisem událostí z pohledu cizích lidí.

Na těchto knihách mám ráda, že vás donutí se zamyslet, v některé z postav se můžete i svým způsobem najít a v jednom kuse vám jde hlavou: "Jak bych se asi zachovala v této situaci já?"

01.10.2021 4 z 5

Arabská dcera Arabská dcera Tanya Valko

Arabskou dceru hodnotím mnohem kladněji než Arabskou ženu, 1. díl ze série o ženě, která si vzala Libyjce a odjela s ním do rodné Libye.

Dorota mi od začátku přišla jako naivní a nikdy mi nebyla moc sympatická. Nesedla mi. Za to Marjánka, její dcera, si mě získala a i když osudy celé ženské části rodiny jsou trochu přitažené za vlasy - za svůj život zažijí snad všechna příkoří, co lze, nijak mě to neruší, protože jen díky těmto situacím nám spisovatelka může pořádně přiblížit místní poměry...

Knihu jsem zhltla a těším se na další díl...

12.05.2021 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Pustila jsem se do četby anglického originálu. Angličtina to sice lehká nebyla, ale dalo se to. Nicméně jsem se v příběhu lehce ztrácela a z toho důvodu jsem to i v polovině vzdala. Příběh mě nezaujal, Catherine mi přišla jako rozmazlený děcko, který fňuká, když nedostane, co chce. Heathcliffova postava mě sice zaujala více, ale žádné terno to také nebylo. Čekala jsem trochu větší emocionální smršť mezi Catherine a Heathcliffem, nedočkala jsem se. Dva pyšní lidé, co si nedokážou pořádně přiznat, co cítí a pak je na to pozdě. Za mě tedy, omlouvám se, ale ne...

30.10.2019 1 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Přiznám se, že ke knize jsem byla dosti skeptická. Za prvé, romantické knihy nemám moc ráda. Za druhé, Fifty Shades of Gray jsem nenáviděla, i když jsem všechny díly přečetla. Tak v čem mohla být tahle kniha jiná? Nicméně jsem na ní slyšela jen samou chválu, přišla ta správná nálada, tak jsem vyrazila do knihkupectví a knihu si koupila. Večer jí otevřela a páni, mladá holka na vejšce a na koleji, to mi něco připomíná. Kluk s tetováním, párty, studentský život. Ehm, takový menší návrat do studentských let?

Musím se přiznat, že kniha mě dostala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jasně, je to pořád to stejné dokola, ale mě to bavilo! Konec mě dostal natolik, že jsem musela hned běžet do knihkupectví pro druhý díl. Jasně, nečekejte od toho, že se něčemu přiučíte, zamyslíte, nebo se něco nového dozvíte. Je to odpočinková kniha, u které člověk dokonale vypne.

Příběh mě dostal i tím, že mě donutí to s Tessou a Hardineme prožívat. Vždyť kdo nezažil velké zklamání a pocit, že chce s někým být a nemůže? Donutí mě i nahlas vykřiknout, proč je Tessa tak hloupá a chová se tak a tak!? Ale člověk si musí něčím projít, aby věděl, jak v dané situaci zareagovat.

Takže tomu, kdo váhá, jestli se do této knihy pustit, můžu After: Polibek jen a jen doporučit. Ne všem se bude líbit, ale řekněme si narovinu. Nepřipomíná vám děj něco nebo někoho? :)

09.09.2019 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Jedním slovem... doporučuji! Kniha mě chytla hned od prvních stran. Autor dokonale prolíná přítomnost, minulost, realitu a fantasy. Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem doposud četla.

20.08.2019 5 z 5