Ketfl Ketfl komentáře u knih

Touha Touha Vi Keeland

Musím říct, že tentokrát jsem trochu zklamaná. Po knize Pozvánka, která mě fakt moc bavila a přišla mi neskutečně zajímavá, tak je kniha Touha trochu jako kdybych dostala kýblem studené vody. Námět nebyl úplně špatný, ale celkově mi to přišlo hrozně plytké. Ani jsem neměla moc šanci vžít se do hlavních postav. Ano, autorka čtivě píše a děj hezky plynul, ale maximum z toho bohužel opravdu nevykřesala. Jako odpočinkovka na jeden, dva večery celkem dobrý, ale že byste si knihu i postavy pamatovali ještě za týden, to asi opravdu nehrozí. Ke knize se už vracet nebudu.

Hodnotím 3,5/5

24.07.2023 4 z 5

Píseň sirény Píseň sirény Alexandra Christo

Kniha Píseň sirény rozhodně přiláká čtenáře zajímavou anotací a také krásnou obálkou. Mnoho čtenářek mělo rádo v dětství Malou mořskou vílu, takže tento retelling tímto také získává na zajímavosti. Rozhodně tu ale neočekávejte nějaký sladký pohádkový příběh...

Hlavní hrdinka Lira je totiž pěkně krvežíznivá siréna, která sbírá srdce princů a pak si je zahrabává do písku "u sebe doma". Tím se chce zalíbit také své matce, královně moří, kterou má jednou v jejím postu nahradit. Jenže královna svou dceru nemůže vystát, a proto když se jí naskytne příležitost Liru potrestat za její neposlušnost, tak rozhodně neváhá a svou dceru prokleje do lidské podoby. Odpuštění se Lira dočká pouze v případě, že své matce přinese srdce obávaného zabijáka sirén - prince Eliana. Problém je, že v lidské podobě Lira nemůže použít svou největší zbraň - píseň sirény.

Chvíli mi trvalo, než jsem se vžila do světa, ve kterém se příběh odehrává. Autorka si totiž vymyslela svůj vlastní svět, který byl plný složitých názvů a zvláštností, takže mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala. Musím ale říct, že takový ten temný vibe tomu dodal docela grády, autorka se kolikrát nezdráhala napsat vše dost surově a drsně. Jakmile se příběh přesune na Elianovu loď a naše ústřední postavy se setkají, tak mě příběh opravdu pohltil. Dynamika vztahu mezi Lirou a Elianem, i Elianem a jeho posádkou, mě moc bavila. Celkově povaha Liry mi přišla dost vtipná, zvlášť když to u ní bylo "co na srdci, to na jazyku". Dost mě bavilo i její sebevědomí, kdy si neuvědomovala, že na souši to není taková badass hrdinka jako v oceánu a kolikrát se jí to pěkně vymstilo. I přesto bych si ale představovala trochu větší chemii mezi Lirou a Elianem. Konec mi přišel trochu uspěchaný a celkově jsem u knihy postrádala takový ten wow efekt, přesto si myslím, že jde o opravdu povedenou knihu, kterou byste neměli přejít bez povšimnutí.

24.07.2023 4 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Kniha mě svým námětem a dějem opravdu uchvátila. Text se lehce četl, nebyla zde téměř žádná hluchá místa, pořád se něco dělo, co podněcovalo mou zvědavost a nutilo mě otáčet stránku za stránkou. Hlavní postavou příběhu je Mesilie. Podle anotace by to měla být vzpurná dívka, která na sebe upoutá pozornost prince Kardese. Musím se přiznat, že mi Mesilie zas tak úplně vzpurná nepřišla. Spíš tu a tam provedla drobnou rebélii, jinak byla na můj vkus až moc plačtivá. Pod dotekem Kardese také moc vzpurnosti nepředvedla, naopak ihned roztékala jako máslo, ale já osobně se jí vůbec nedivím. Kardes byl totiž tahounem příběhu a věřím tomu, že nejsem jediná, kdo si jeho postavu absolutně zamiloval.

U autorky je evidentní, že se cítí jako ryba ve vodě při psaní erotických scén. Ty byly totiž skvěle popsány a úžasně se četly.

Velmi zajímavé mi přišlo také prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Vůbec si nedovedu představit, že bych se měla z moderní doby vrátit zpátky do minulosti. Doufám ale, že v příštím díle se dočkáme vysvětlení, proč král takto zásadně změnil styl života?

Kniha nabídla také jeden velký zvrat, který mě velice mile překvapil a díky tomu u mě získala kniha ještě na větší čtivosti. Co bych knize ale vytkla, tak větší množství chyb, a ne úplně stoprocentní stylistiku. Věřím ale, že tyto nedokonalosti se autorce s dalším dílem podaří vychytat.

Závěr knihy absolutně láká na pokráčko a já se tedy ptám, kdy bude další díl? Protože opravdu musím vědět, jak se tohle bude vyvíjet dál. Další díl si tedy určitě nenechám ujít.

Hodnotím 3,5/5

21.07.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Autorka mě mile překvapila, že se příběhu chopila trochu jinak. Kniha je pojatá humorně a dělá si tak trochu legraci z klasických romantických knih. Nora je totiž přesně ta hlavní hrdinka, kterou si normálně chlap nevybere. Ze začátku možná chvíli trvá, než čtenáři Nora přiroste k srdci, ale jakmile se celý děj přesune do malého městečka Sunshine Falls v Severní Karolíně, tak se příběh hezky rozjede. Vtipné úkoly a interakce mezi místními, Norou a Charliem mě moc bavily. U knihy jsem se několikrát pěkně od srdce zasmála. Za mě by neuškodilo ještě více chemie mezi Norou a Charliem, ale i tak jsem celkově s vývojem jejich vztahu spokojená. Konec byl možná mírně natahovaný, ale jako celek knihu hodnotím velmi pozitivně. Čtení jsem si užila a věřím, že si jej užijete i vy.
Pěkné počtení na léto!

17.07.2023 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Abby Jimenez jsem si oblíbila již s první knihou Jenom kamarádi, která se mi moc líbila. Na druhý díl jsem se tedy moc těšila. Kniha Šťastně až navěky se zabývá uzdravením člověka po ztrátě blízké osoby. Na jednu stranu těžké téma je vhodně doplněno o veselé prvky - především v podobě psa Tuckera. I samotní hlavní hrdinové mezi sebou měli - kromě žhavé jiskry - skvělé humorné hlášky, takže jsem se při čtení pěkně pobavila. Jen škoda, že postupem času jich v příběhu ubývalo. S čím jsem měla trochu problém, byla kariéra Jasona. Přišlo mi zvláštní, že i po výhře Grammy ho nikdo nikde nepoznal? Celý svět showbusinessu je tu vykreslen naprosto příšerně, bohužel bych řekla, že dost realisticky. Celkově knihu hodnotím ale hodně pozitivně. Příběh se skvěle četl, hlavní hrdiny i psa Tuckera si každý čtenář musí zamilovat a přát jim happyend. Prostě ideální počteníčko na letní dovču!

Určitě doporučuji a hodnotím 4,5/5

13.07.2023 5 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

No, na to, jak je kniha krátká, tak jsem si myslela, že jí snad nikdy nedočtu. Námět knihy není nijak originální, ale proč ne. Sexuální vztah mezi šéfem a jeho podřízenou mi rozhodně nevadí. Ale děj sám o sobě je hrozně plytký, stejně tak postavy, které vám vůbec nepřirostou k srdci. Ač je to erotický román, tak sex samotný to bohužel neutáhne. Autorka nemá úplně špatný styl psaní, ale tohle je za mě úplně zbytečná kniha :/

12.07.2023 2 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

Ve druhém díle se příběh o pár let posune v čase. Calder i Eden se snaží žít své životy, i když to není vůbec jednoduché. Oba mají navíc v srdci obrovskou bolest. Když se jejich cesty znovu protnou, dvojice nezahálí a snaží se najít odpovědi na otázky, které je dlouhá léta sužují. Postupně odhalují různá tajemství a zjišťují pravdu. Tento příběh nenabízí tolik zvratů, jako díl první, jedná se ale o velice povedené zakončení tohoto velkolepého milostného příběhu.

Mia Sheridan opět dokázala, že je úžasná autorka. Obě její knihy jsem vůbec nemohla odložit a s hlavními hrdiny jsem prožívala každičkou situaci, ve které se ocitli. Rozhodně si ke čtení připravte i nějaký ten kapesník, protože tato duologie vás opět emočně úplně rozloží.

10.07.2023 5 z 5

Calder Calder Mia Sheridan

Tato kniha nabízí nádherný milostný příběh, který se odehrává ve velice nepřejícím prostředí. Mnohé recenze prozrazují, kde se příběh odehrává, já vám to ale neprozradím. Sama jsem totiž do knihy šla bez předchozích informací a právě to, o čem kniha pojednává, mě velice překvapilo. Na jednu stranu příjemně, protože v knihách, které běžně čtu, se tohle často nevyskytuje. Na druhou stranu jsem kolikrát nestačila zírat, protože to byla jednoduše síla a fakt nechápu, že něco takového skutečně existuje.
Jako kontrast k tomuto tématu stojí nádherná, čistá a dechberoucí láska, která se zrodí mezi Calderem a Eden. Tito dva se poprvé setkají už v dětství, ale od začátku je jasné, že mezi nimi nesmí být žádný vztah. On je totiž obyčejný kluk a ona je všechno možné, jen ne obyčejná. Přesto jeden od druhého nemohou odtrhnout zrak a čím jsou starší, tím víc se snaží najít skulinku, jak spolu strávit čas.
Nakonec se Calder a Eden začnou bouřit proto jejich osudu. Milují se a chtějí být spolu, i když je jim předurčen jiný osud. Jisté okolnosti je nakonec donutí změnit co nejdříve své životy a věřte mi, že tato část příběhu vás rozhodně nenechá chladnými. Dokáží ale opustit vše, co v životě znali a udělat obří krok do neznáma?

10.07.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Kancelářská a hate to love romance. Prostředí New Yorku a Španělska... Já se zamilovala! Tato kniha má totiž všechno, co si představuji u pěkné romantické knihy.

Ano, námět a zápletka není ničím originální, přesto vše vyváží naprosto úžasný styl autorčina psaní a dokonale vykreslené charaktery postav, které si zamilujete. Aaron je přesně ten typ hlavního hrdiny, kterého já žeru. Fakt! Další chlap, kterého vítám ve své sbírce knižních mužských miláčků. Catalina je úžasná, soběstačná a paličatá jako mezek. Její smysl pro humor mě několikrát neskutečně rozesmál. Spolu s Aaronem tvořili úžasnou dvojici a ta jejich chemie? Úžasné! Jen jsem si někdy říkala, že nechápu, jak může být Lina tak slepá! Autorka umí skvěle popsat různé situace, pocity a emoce, takže jsem se do příběhu vžila, jako bych byla sama jeho součástí.

Knihu jsem si užila od první do poslední stránky. Jedná se o skvělou oddechovou romantickou knihu. Pokud tedy sháníte nějakou četbu třeba teď na letní dovolenou, tato kniha by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

04.07.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Leisu Rayven jsem si u jejích předchozích dvou knih dost oblíbila, takže jsem se na Doktora Lásku opravdu hodně těšila. A musím říct, že nejsem zklamaná. Líbí se mi, že příběh je vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny. Toby byl dost velký sympaťák, kterého si snad musí zamilovat každá. Kniha byla celkově velice vtipná, několikrát jsem se fakt pěkně zasmála. Takovým ozvláštňujícím prvkem je tu umělá inteligence, u které jsem chvíli přemýšlela, zda je to fakt dobrá sranda, nebo už trochu moc, ale celkově se mi to líbilo. Přesto ale 5 hvězdiček dát nemohu, protože to věčné drama kolem vztahu mezi Tobym a Joannou bylo někdy už strašně prodlužované a otravné. Kolikrát jsem si říkala, zda za to Jo vůbec Tobymu stojí? Neříkám, bylo jasné, že si musela vyřešit svoje problémy, ale panebože, někdy jsem fakt měla chuť s ní zatřást (a s Tobym trochu taky). Nebýt tohohle zbytečného dramatu, tak by na mě kniha zapůsobila asi lépe. Takhle jsem si čtení užila, ale znovu knihu už spíše číst nebudu.

04.07.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Kniha mě rozhodně zaujala svou sportovní tématikou a maloměstským prostředím. Fotbalu je v knize celkem dost, ale přesto tak akorát, aby si příběh oblíbili i ti, kteří sportovní tématice úplně neholdují. Hlavní postavy, Ronan a Nova, měly zajímavé životní příběhy. Navíc mi byli opravdu sympatičtí a měli mezi sebou skvělou výbušnou chemii. Autorka v tomto příběhu rozhodně nešetří vtipnými scénami a hláškami, opravdu několikrát jsem se od srdce zasmála. Přesto musím říct, že jsem celkově od příběhu čekala malinko víc. U romantických knih se dá čekat, že jsou plné klišé, přesto mě mrzelo, že tento příběh nenabídne absolutně nic navíc, než co je jasné hned od začátku. Autorka má navíc tendence všechna vážnější témata obejít nebo změnit ve vtip a detaily nedopracovat. Kniha si rozhodně najde své příznivce, i mně se velice líbila a určitě si nenechám ujít další díl. Přesto wow efekt se u mě nedostavil.

26.06.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Je tu velké finále série Koncovka. Od Věže jsem měla poměrně velká očekávání, protože jsem byla moc zvědavá, jaká tajemství se konečně dočkají odhalení. Místo toho na mě čekalo jedno velké zklamání.

Hned na úvod si dovolím říct, že autorka přišla rozhodně se zajímavým námětem. Mně osobně šachová tématika opravdu zaujala a musím říct, že i první dva díly série mě poměrně dost bavily. Jasně, jedná se o erotickou literaturu, takže člověk nemůže očekávat mistrovské literární dílo, ale rozjezd byl poměrně zajímavý. Bohužel s každým dílem šlo zpracování od desíti k pěti a nezachránil to ani jinak celkem čtivý styl autorčina psaní.

Hlavní problém vidím v samotných hlavních postavách. Avery mi od začátku úplně nesedla a předchozí díly hodně táhl Gabriel, nicméně i v tomto díle jsem si několikrát ťukala na hlavu, jestli jsou obě postavy normální. Jejich rozhovory byly úplně na hlavu, plné neustálého protiřečení. Navíc, na to, že se jedná o erotickou literaturu, tak se nedá říct, že by autorka byla zrovna úplná přebornice v psaní sexuálních scén. Věčné oslovení Malá Panno opravdu žádný rajc neudělá.

Nejhorší je, že tyto směšné debaty a niterné myšlenky musí čtenář protrpět pomalu polovinu knihy. Když už se konečně chystá odhalení velkého tajemství a vy se začnete těšit, jak celý příběh dopadne, autorka vše vyřeší tak směšným způsobem, že se nestačíte ani podivit a je všemu konec. Aby toho nebylo málo, snažila se to občas ozvláštnit řeckou a římskou mytologií. Proč ne, říkáte si? Já s tím taky normálně nemám problém, ale tady to bylo použito úplně zbytečně.

Nejlepší mi přišla hláška Gabriela, že Avery je nejchytřejší žena, kterou kdy poznal. Chudáček malý, fakt mi ho bylo líto, protože podle mého názoru je Avery jedna z nejhloupějších hlavních hrdinek, o kterých jsem v poslední době četla.

Pochvalu si rozhodně zaslouží námět knihy a již zmíněná šachová tematika. Zpracování sice není nejpovedenější a pokud odhlédnu od věcí, které mi na knize vadily, tak se to četlo celkem dobře. Bohužel to knihu nezachrání a za mě je tak Věž poměrně velkým zklamáním.

Hodnotím 2/5

Moc děkuji @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí recenzního výtisku a možnost si knihu přečíst.

23.06.2023 2 z 5

Hříšně hříšný Hříšně hříšný Meghan March

Meghan March mám ráda, ale tato série se teda absolutně nepovedla. Předchozí dva díly byly fakt celkem dost nudné a nepomohly tomu ani charaktery postav, které jsou extrémně otravné. Těšila jsem se, že tento díl přinese alespoň uzavření a odhalení všech tajemství. Toho jsem se tedy dočkala, ale co z toho autorka vytvořila, je pro mě absolutně zarážející. Protože tohle dílo by si mohlo podat ruku s nějakou kovbojkou míchanou s mexickou telenovelou. Ta šílená smršť událostí udělala akorát to, že jsem se u čtení fakt musela smát, protože to bylo prostě absolutně neskutečné. Autorka by si měla vzít ponaučení, že méně je někdy více. Velká škoda, protože tohle se fakt skoro nedalo číst.

21.06.2023 2 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

A máme tu velké finále! Přiznám se, že jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popere. Já jsem celou sérii chválila její nádherný styl psaní, který je neskutečně čtivý. Také námět celé série je za mě opravdu povedený. Tato série má obrovský potenciál, bohužel je tu ale pár drobností, které tomu ubírají takové to wow. Jednou z nich je pro mě samotná hlavní hrdinka. Kiva je prostě absolutně nemastná neslaná. Je to takový ten typ ukňourané hrdinky, kterou musí každý podporovat a utěšovat. I tento díl táhnul Caldon, kterého jsem si neskutečně oblíbila. Stejně tak nečekaná postava Cresta. Tito dva by s přehledem mohli tvořit hlavní postavy, protože jejich charaktery a humor byly prostě skvělé. Nehledě na to, že si myslím, že Kiva měla s Caldonem o dost lepší chemii než s Jarenem, který je na můj vkus až moc velký slaďouš a slušňák. Také je škoda, že autorka celou sérii napsala pro mladší čtenáře. Příběh totiž kolikrát nabízí drsnější téma či prostředí, ale je to prostě napsané až moc jemně. Musím ale říct, že až na hlavní hrdinku jsou všechny ostatní postavy sympatické a dobře propracované.

Tento díl pěkně graduje, nabízí jednu akci za druhou, což donutí čtenáře otáčet stránku za stránkou, jen v závěru jsem čekala něco víc. Přesto si troufám tvrdit, že i tak mě autorka v několika odhaleních překvapila. Celkově lze říct, že se jedná o velice zdařilou sérii, která rozhodně stojí za přečtení.

21.06.2023 4 z 5

Poslední člověk na planetě Zemi Poslední člověk na planetě Zemi Denisa Černá

Poslední člověk na planetě Zemi je zajímavá kniha, která rozhodně zaujme netradičním zpracováním. Ze začátku to byl docela šok. Ten slangový jazyk mě tak zarazil, až jsem si říkala, že knihu asi nezvládnu dočíst. Ale po pár stranách jsem si na to zvykla a v závěru jsem si pochvalovala autorčino nadání a celkově humornou stránku příběhu. Ona totiž dost vyvažuje téma knihy, které je v současnosti dost aktuální a nutí otevřít oči a začít přemýšlet nejen hlavní hrdiny, ale i samotné čtenáře.

Hlavní postavou příběhu je Nico, 18letý mladík z nejvyšší společenské vrstvy v Polis. Nico si žije spokojeným životem, a přesto ho tu a tam popadnou pochybnosti a splín, které ho nutí klást si různé otázky. Přiznám se, že Nico je postava, na kterou si musíte v příběhu trochu zvyknout. Mně ze začátku přišel docela nesympatický, rozmazlený, naivní a ukňouraný. Čím více jsem ho ale poznávala, tím víc mi přirůstal k srdci, a nakonec jsem si tu jeho ztřeštěnou osobnost opravdu zamilovala.

Druhou hlavní postavou je Tabitha, kterou jsem si hned oblíbila pro její houževnatost a názory. Ze začátku jsem si říkala, že nechápu, jak ona a Nico mohou tvořit pár, protože jsou naprostými opaky, ale nakonec právě to z nich činilo dokonalou dvojici, protože se úžasně doplňovali.

Příběh se na první pohled nemusí zdát úplně originální, přesto si myslím, že se ho autorka ujala velice originálním způsobem. Ať už se jedná o různé zajímavé a netradiční prvky či vynálezy, či samotný styl psaní, se kterým jsem se ještě nesetkala. Nakonec musím říct, že jsem si knihu neskutečně užila a stránky se mi jen míhaly pod rukama. To, že má kniha přidanou hodnotu v tom, že donutí člověka se zamyslet, je jen velké plus. Jen ten konec mě celkem překvapil, nečekala jsem zrovna takové uzavření příběhu.

Tato kniha by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Já jsem opravdu moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst a autorce fandím v další tvorbě.

Moc děkuji @humbook #humbookblogeri za poskytnutí knihy k sepsání této recenze.

17.06.2023 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

Tak to je on. Pro mě zatím nejlepší díl série. A velkou roli na tom hraje Luke, nebudeme si nic nalhávat. Tohle je totiž muž, kvůli kterým se čtou knihy. Prostě chlap, který má všechny úžasné klady, a ještě je navíc pekelně sexy. Se Scarlett tvořili naprosto dokonalou dvojici. Jejich vztah byl plný výbušné chemie a vášně.
Celý příběh mě neskutečně bavil, konečně se tu vrací aspoň část toho temna. Spíš je to pořád takové mini temníčko, ale konečně se blížíme aspoň něčemu. Celý příběh se točí kolem vyšetřování a také ochrany svědka, což postaví Luka před zásadní rozhodování. Zvítězí láska nebo to, co je správné?

Příběh také poodkrývá další informace o životě Scarlett, ale také Presley, jejíž příběh jsme si již mohli přečíst v předchozím díle s názvem Princezna. Scarlett si mě získala svou sílou, odhodláním a ochotou obětovat svůj život, jen aby alespoň na chvíli okusila svobodu a získala život, po kterém vždycky toužila.

Kniha také představí příběh další dvojice, Lea a Cassie, a vypadá to, že bude na co se těšit. Já jsem upřímně moc zvědavá.

Princ mě opravdu neskutečně mile překvapil a stává se pro mě zatím nejlepším dílem série.

13.06.2023 5 z 5

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Kniha mě velice mile překvapila. Sice je určena pro mladší čtenáře, ale myslím si, že potěší i čtenáře o něco starší. Autorka má neskutečně hezký a příjemný styl psaní, takže se to celé skvěle čte. Téma je za mě uchopeno zajímavě, i když to má celé melancholický nádech. Hlavní hrdina Ryder je totiž už pět let po smrti a po světě se pohybuje jako potulný duch. I přesto se ale dokáže zamilovat do Maggie. Jediný problém je v tom, že Maggie je na rozdíl od Rydera naživu.
Když je Maggie ohrožena na životě, Ryder nemešká a vstoupí do těla jiného chlapce, aby svou milovanou zachránil. Brzy jsou hlavní postavy (i čtenáři) postaveni před zásadní otázky. Co je ještě v pořádku, a co je sobectví?
Přiznám se, že jsem s hlavním hrdinou opravdu hodně prožívala to neštěstí, když člověk nemůže být s tím, koho miluje. Autorce se opravdu podařilo mě několikrát rozplakat. Jestli končí kniha happyendem, to asi záleží na úhlu pohledu. Každopádně příběh se dle mého názoru autorce opravdu povedl. Pěkné.

10.06.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Pokud toužíte po milé, odpočinkové, humorné, slow-burn romantické četbě, tak by tato kniha mohla být tou pravou pro vás. Hlavní hrdinka Franny je jako barevný motýlek, všude poletuje, hýří barvami a vtipem. Hayes je její pravý opak. Seriózní muž, který tráví čas hodně o samotě, v tichu, je předvídatelný a miluje obleky. Tihle dva prostě nemají vůbec nic společného. A přesto jejich první setkání musí snad každému vykouzlit úsměv na tváři.
I když si oba myslí, že už se nikdy nesetkají, nakonec osud rozhodne jinak. A já musím říct, že interakce mezi Franny a Hayesem mě moc bavily. Jiskra mezi nimi byla skvělá, i když rozvoj jejich vztahu byl pomalý. Od Hayese rozhodně neočekávejte nějakého dominantního alfa samce. Je to prostě rozkošný, sexy chlap, který má někdy problém se vyjádřit.
Celý příběh se odehrává v New Yorku, nabízí zajímavé téma, nádherná přátelství a velkou lásku. Wow efekt se možná nedostaví, ale já musím říct, že jsem si tuto knihu opravdu užila.

07.06.2023 4 z 5

Zmetek Zmetek Elle Kennedy

Elle Kennedy si připravila pro své čtenáře další sérii ze školského prostředí a nebudu vám lhát, po Off-campus a Briar U jsem měla obrovská očekávání. Proto mě trochu zarazilo, že ač anotace pojednává o RJovi a Sloane, tak je celý příběh vyprávěn z pohledu hned několika dalších postav. Díky tomu jsem měla ze začátku celkem problém se do knihy začíst, protože než se děj rozjel, tak mi to přišlo docela nudné. Jenže čím více jsem v příběhu postupovala, tím jsem získávala větší obrázek o životech všech postav a musím říct, že příběh mě nakonec neskutečně bavil.

Ústřední dvojicí tohoto dílu ale zůstávají RJ a Sloane. RJ mi byl dost sympatický. Hacker, počítačový génius, takový ten tichý týpek, co nikoho nepotřebuje, snaží se nevázat a nehledá si kámoše, tak to já můžu. Sloane mi bohužel tak sympatická nebyla. Sice to chudák neměla úplně jednoduché, řešila rodinné trable a také se snažila starat o svou mladší sestru, která přežila nehodu. Celkově to byla taková drsnější holka, co se snažila nedávat najevo svoje city, i když uvnitř byla taky pěkná cíťa.

Autorka v příběhu nastínila velice zajímavé charaktery všech postav. A jak název vypovídá, o žádné svatoušky by jít nemělo. I když musím říct, že jsem z těch kluků takový pocit úplně neměla. Spíš to byli takoví zmetci nezmetci. Sice jsem kolikrát zírala, ale v závěru se stejně chovali jako ti největší miláčci. Uvidíme však, jestli nás autorka něčím nepřekvapí v dalších dílech.

Celkově ale musím říct, že kdyby autorka knihu nenapsala tím stylem, jakým ji napsala tím myslím tedy hlavně to střídání postav tak by tento díl asi takové terno nebyl. Zápletka za mě totiž byla rozhodně slabší. Ale tím, že se do příběhu zakomponovali i ostatní kluci z Akademie Sandover, tak jsem si příběh opravdu zamilovala. Ani nejsem schopná říct, jestli se víc těším na příběh Fenna, Lawsona nebo Silase. Opravdu jsem zvědavá na další díl a moc se těším!

05.06.2023 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Hlavní postavou příběhu je Troy Brennan, kterého v Bostonu každý zná. Jeho zesnulý otec byl velkým mafiánským bossem, ale Troy vykonává spíše funkci Uklízeče. Máte problém? Troy vám ho pomůže za nějaký ten slušný obnos vyřešit. Jediné, co Troy nedokáže vyřešit je fakt, že si musí vzít holku, o kterou vůbec nestojí...

Sparrow Raynesová je obyčejná holka, která žije s problematickým otcem. Její život není ničím zajímavý, tedy alespoň dokud do jejího života nevtrhne Troy, kterého je nucena si vzít. Její život i velké sny tím vezmou za své. Nebo tomu tak není? A proč si ji vlastně Troy rozhodl vzít za ženu?

Tento příběh mě neskutečně bavil. Ano, mělo to nějaké svoje drobné mouchy, ale jinak se Shen opět podařilo vytvořit naprosto dokonalý příběh s absolutně úžasnými (a otřesnými) postavami, takže mě celé dílko natolik pohltilo, že jsem opět měla problém knihu odložit.

Hlavní postavy byly naprosto skvěle vykreslené. Sparrow nebyla rozhodně žádná chudinka. I když byla donucena si vzít mafiána, tak se nebála Troyovi postavit a nenechala si od něj nic líbit. Troy byl prvotřídní zmetek, který o novou ženušku sice nestál, ale nikdo jiný mu na ni nesmí sáhnout. Kolikrát udělal nebo řekl takové věci, až jsem měla chuť mu dát jednu pěstípřímodonosu. Ale v závěru si nebudeme nic nalhávat, děvčata! Která z nás by si tohohle sexy Ira nezamilovala? Já teda rozhodně ano! Tahle dvojice mezi sebou měla skvělou chemii a ty jejich rozhovory a hlášky mě fakt neskutečně bavily.

Příběh měl pár drobností, které jsem moc nepochopila. První byl ten důvod, proč si Troy měl Sparrow vzít. Také mě mrzelo, že hlavního padoucha jsem tipla relativně hodně brzy, ale nejvíc mi na tom vrtalo hlavou, že Troy si o něm nezjistil žádné informace. Přitom měl informace o všem možném a pokud ne, nelenil si je získat, aby měl na všechny nějakou páku. Ještě když evidentně informace o hlavním padouchovi nebyly zrovna utajené.

I tak si ale kniha zaslouží to nejvyšší hodnocení, protože mě doslova pohltila a nemohla jsem ji pomalu dát z ruky. Za mě excelentní příběh a moc se těším na další díly ze série.

30.05.2023 5 z 5