Ketfl Ketfl komentáře u knih

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Když byla Olive malá, zamilovala se do Jasona Thorna, nejlepšího kamaráda svého staršího bratra. Jenže víte, jak je to s dětskými láskami. Většinou to prostě není souzeno, nebo snad ano?
Dospělá Olive si myslí, že na Jasona Thorna, který je nyní veleúspěšným hercem, zapomněla. Ona sama si nastartovala kariéru, když se její první román dostal do žebříčku bestsellerů. A právě onen román způsobí to, že se cesty Olive a Jasona znovu protnou. A staré city, dávno hluboko pohřebené, opět vyplují napovrch. Má to však Jason stejně, nebo jen Olive sobecky využívá?

Hned na úvod musím říct, že od knihy jsem neměla žádná očekávání. A možná právě proto mě tak mile překvapila. Ano, rozhodně nečekejte příběh, který jste jinde nečetli. Tohle je příběh plný klišé a ohraných témat, ale musím uznat, že z toho autorka vytřískala maximum.

Hlavní hrdinka Olive je zamilovaná do Jasona od dětství. Ve svých sedmi letech neváhala a hned mu nabídla sňatek. Jason, jako nejlepší kamarád jejího bratra, v ní však viděl jen svou kamarádku a mladší sestřičku, kterou je třeba ochraňovat. Teď, když se jejich cesty po několika letech znovu protnou, je jasné, že Olive Jasona nikdy nepřestala milovat. A on ji chce nadále ochraňovat a hýčkat. A ach! Ta chemie mezi touhle dvojicí mi přišla absolutně dokonalá a výbušná! Autorka se nebála i peprnějších scén, takže se rozhodně máte na co těšit. Jen mi trochu vadilo, že Olive po Jasonovi tak prahla, že občas zapomínala na svůj život a svou sebeúctu. Příběh nabídne i vtipné scény a rozhovory. Třeba taková Lucy, to je kámoška za všechny prachy. Ale kdo by taky takovou kámošku nechtěl? Trochu mě v knize mátl Jason a Jameson, ale oba byli sexy, tak se vlastně nemůžu zlobit. Jak už jsem říkala, kniha nenabídne nic závratného a vývoj příběhu je jasný od začátku, přesto musím říct, že kniha se mi četla příjemně a přišla mi neskutečně milá až roztomilá, takže jsem si čtení opravdu moc užila.

18.10.2023 4 z 5

Čas pro Avu Čas pro Avu Melanie Moreland

Ava Callaghanová pracuje pro firmu ABC jako projektová manažerka. Firma se věnuje stavebnictví a Ava tak často musí v tomto spíše mužském oboru nasadit tvrdou masku, aby dosáhla úspěchu. V nitru je to ale citlivá žena, která potřebuje péči a oporu své rodiny. Pak se její cesta protne s Hunterem, který je jejím pravým opakem. Je to vlk samotář, který nikoho nepotřebuje, nemá žádné vazby ani domov. Když mezi nimi přeskočí jiskra, oběma je jasné, že jejich vztah nemá budoucnost. Domluví se tedy, že to bude jen dočasné. Co by se tak mohlo stát?
Dvojice ale brzy zjistí, že realita je trochu jiná, než jak si plánovali. Dovolí si nakonec prožít lásku a uzdravit svoje zraněná srdce?

Čtvrtý díl série nabídne svým čtenářům milé, odpočinkové čtení s pěknou dávkou žhavé erotiky. Melanie Moreland je typická svým pohodovým a sladkým stylem psaní, ale já osobně někdy přesně po takovém čtení toužím. Kdo by si totiž nepřál u knihy chvíli vypnout a užívat si zajímavý příběh se sympatickými hlavními hrdiny, mezi kterými to navíc úplně neuvěřitelně jiskří? Ano, tento příběh vám nenabídne žádné velké drama, ani vás psychicky a emocionálně nerozcupuje na kousky, ale pokud již máte s touto autorkou zkušenosti, tak se vám příběh Avy a Huntera zaručeně bude líbit. Ava a Hunter řeší vážné osobní problémy, se kterými není úplně jednoduché se vyrovnat. Některé zažité vzorce je navíc těžké přerušit a změnit. Ale jak se říká, láska nakonec překoná všechny potíže.
Takže si udělejte pohodlí a užijte si tuhle krásnou a sladkou pohádku až do konce.

11.10.2023 4 z 5

Úlet na dva týdny Úlet na dva týdny Samantha Towle

Dillon Dawsonová je autorkou romantických příběhů, její vlastní příběh však moc romantický není. Její poslední vztah se rozpadl těsně před svatbou, a tak se Dillon vydává sama na Maledivy, kde měla strávit své líbánky. Teď ji čekají dva týdny klidu bez mužské společnosti. Tedy tak si to aspoň Dillon plánovala...
West Oakley žádné vztahy nepěstuje a romantika je mu úplně cizí. Jako profesionální hráč fotbalu nemá o ženskou pozornost nouzi a přesně tak mu to dokonale vyhovuje. Na Maledivy se vydá, aby unikl nejnovějšímu skandálu a strávil pár týdnu v místě, kde nikdo netuší, kým ve skutečnosti je.
Když se tahle dvojice ale poprvé setká, je jasné, že chemie mezi nimi je silnější než cokoliv jiného. Tak proč to nevyužít a po dobu pobytu si společně neužít? A tak se zrodí plán na úlet na dva týdny. Po skončení pobytu se dvojice rozejde a už se víckrát neuvidí. Jenže co když odejít od sebe bude těžší, než si dvojice zpočátku myslela?

Není nad to si na podzim otevřít knihu, která vám opět navodí léto. Takže šup se svetry do skříně! Tato kniha vám nabídne písčité pláže, průzračnou vodu, barevné koktejly s deštníčky, občas nějakého žraloka a útočného kraba, ale taky totálně žhavé postelové dovádění. Ale pěkně popořadě! Tato kniha se totiž z počátku tváří jako nenápadná šedá myška, ale skrývá v sobě skvělý příběh, který mi neskutečně sedl. Hlavní hrdinka Dillon toho zažila v poslední době až dost. Nevěru, zradu. Přesto je to vtipná kopa a její hlášky mě bavily celou knihu. Její první seznámení s Westem bylo úplně ťuťu ňuňu. Já jsem si tyhle dva tak zamilovala! A ta jejich vzájemná chemie? Tohle moc chcete číst. Autorka má skvělý styl psaní a její erotické scény se čtou jedna radost. Jasně, kniha vám nenabídne nic, co byste už jinde nečetli. Taky zvrat ohledně Westova otce mi přišel poněkud zbytečný a přitažený za vlasy. Ale jinak jsem si užila každou jednotlivou stránku a užívala si skvěle napsaný příběh. No a ten summer vibe je takovou třešničkou. Hned bych se natáhla na pláž s drinčíčkem a tuhle jednohubku si sfoukla znova. Za mě super a doporučuji!

Hodnotím 4,5 z 5

05.10.2023 5 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Máme tu třetí díl série, ve kterém si autorka pro čtenáře připravila přímo grandiózní finále. Jestli jste si v průběhu čtení kladli asi tak milion otázek a těšili se na rozuzlení, tak se rozhodně máte na co těšit. Všechny pravdy a drobnosti, které nás pomalu nenechali spát, totiž konečně vyjdou na světlo. V závěru jsem nadšená, jak skvělý příběh autorka vymyslela. Od začátku příběhu jsem si absolutně zamilovala ústřední dvojici, Callie a Dese. Jejich vzájemná chemie a dynamika jejich vztahu mě neskutečně bavila. Kdo by si nezamiloval to jejich hašteření, vtípky, ale také ty pořádně žhavé interakce? Celkově mi sedlo lidské chování, jednání a mluva Callie a absolutní dokonalost a tajemství Dese. Ten je tajemný jak hrad v Karpatech i po celý tento díl, ale všem musí být jasné, že má vždy schované nějaké to eso v rukávu. Příběh jsem si užila, moc mě to bavilo a těším se na další knihy od této autorky, protože styl jejího psaní je opravdu bravurní. Osobně mi přišlo, že se to se Zlodějem duší vyřešilo trochu moc jednoduše, ale když jinak zhodnotím celý díl, nemám vůbec co dalšího vytknout.
Tleskám a sérii si řadím do oblíbených.
Doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Život je příliš krátký Život je příliš krátký Abby Jimenez

Celou sérii Jenom kamarádi jsem si nesmírně oblíbila, protože autorka Abby Jimenez má absolutně dokonalý styl psaní a její příběhy jsem vždy přečetla jedním dechem. Proto jsem se už nemohla dočkat, jaký příběh přinese třetí díl. A ten mě úplně rozložil. Tahle kniha totiž nabízí dokonalý příběh, který vás donutí smát se a plakat zároveň.

Co rozhodně chválím, tak to, jak si autorka poradila s velmi smutným námětem smrtelné nemoci. Celou knihu totiž vyvažuje také skvělý smysl pro humor. Hlavní hrdinku Vanessu jsem si ihned zamilovala. Žije svůj život na plno a říká, co si myslí. Adrian je zase absolutní miláček od první chvíle, co se v příběhu objeví. Romantická linka je sice spíš slowburn a mně osobně by nevadilo i více erotických scén, přesto nemám celému příběhu téměř co vytknout.

Ano, některé scény byly bizarní, ale dost mě zaujalo, jak se celá rodina vyrovnávala s nemocí, která postihovala ženy ve Vanessině rodové linii. Řekněme, že i pro ostatní to nebylo vůbec jednoduché a každý musel bojovat se svými vlastními démony. Kniha ve mně vyvolala celou škálu emocí a vůbec jsem se nemohla donutit ji odložit. Také donutí čtenáře se zamyslet, protože když vám dochází čas, počítá se každá vteřina.

Tuto knihu a sérii celkově rozhodně doporučuji!
@vnimej_svet_knih

20.09.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Tato fantasy pro mě byla milým překvapením, protože si vůbec nevzpomínám, kdy jsem četla knihu, kde byli ústředním tématem vlci. Co rozhodně chválím, tak námět knihy a systém zvěrokruhů. Znamení zvěrokruhu vždy ovlivní vlky té dané smečky a oni díky tomu disponují různými schopnostmi, dovednostmi apod. To mi přišlo neskutečně zajímavé.

Hlavní hrdinkou příběhu je Ayla, která patří do smečky znamení Raka. Tady ale chudák zažívá krušné chvíle. Její vlastní rodina se k ní chová jako ke kusu hadru a stejně tak zbytek smečky. Když jsem četla, co všechno zažívala, tak mi z toho bylo úplně nevolno. Ještě, že měla na své straně alespoň nejlepší kamarádku Miru a nevlastního bratra Wesleyho.

Velké naděje Ayla vkládá do Konvergence, kde získá schopnost přeměnit se ve vlka a možná také osudového partnera, díky kterému by získala i domov v nové smečce, kde by konečně nemusela být vyděděncem. A tady přijde pořádný zvrat, který byl za mě teda fakt síla!

Díky všem událostem se Ayla setkává s Kadenem, alfou smečky Hadonoše. A řeknu vám, že chemie mezi nimi byla neskutečně žhavá! Hltala jsem každou stránku, když se tam objevovali tihle dva. Až na scénu s říjí, která byla na mě až moc bizarní a švihlá, tak jsem si tohle čtení neskutečně užila. Závěr knihy je samozřejmě otevřený, takže si rovnou připravte další díl.

Jestli nad touto sérií váháte, tak ji určitě zkuste. Za mě to bylo moc pěkné. Ano, má to nějaké svoje nedostatky, ale v celkovém závěru jsem se od knihy nemohla vůbec odrhnout.

Hodnotím 4,5 z 5

13.09.2023 5 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Chloe slaví 30. narozeniny a její kamarádky jí připraví narozeninové překvapení. Jenže to nevyjde tak úplně podle plánu a místo připraveného programu se Chloe setkává s přitažlivým Britem, se kterým nakonec stráví úžasnou noc. Ráno se dvojice rozejde a je jisté, že už se nikdy v životě neuvidí. Tedy tak si to alespoň Chloe myslela, dokud nezjistí, že je těhotná. Rozjíždí se pátrací akce na hledání otce jejího dítěte. O to větší šok ji čeká, když se v práci objeví nový generální ředitel. A není jim nikdo jiný, než právě onen pohledný Brit. Jeho čeká velké překvapení, ale stejně tak Chloe. Její úlet na jednu noc jí totiž zatajil poměrně důležitou informaci, která Chloe způsobí mnoho komplikací.

Kdo již četl nějakou knihu od Whitney G. tak ví, že tato autorka je známá poměrně krátkými kapitolkami. Text je svižný a střídání pohledů obou hlavních postav tomu rozhodně dodává na čtivosti. Autorka se také nebojí humorných, leckdy až bizarních scén. Těch je i v této knize hned několik, a tak mě kniha několikrát opravdu rozesmála. Je fakt, že někdy už je to trochu moc, ale když si chcete u knihy odpočinout, tak dílka Whitney G. jsou poměrně skvělá volba.

Tato kniha nenabídne žádný závratný příběh, který byste jinde nečetli. Pokud ale toužíte po pěkně napsané romantické oddechovce, kde se objeví i nějaká ta pikantnější scéna, tak tohle by mohla být ta pravá kniha pro vás. Která z nás by totiž netoužila po muži, který se o ženu neustále snaží, i když ona ho neustále odmítá? Dle mého názoru má tato kniha hned celou řadu chyb, ale vlastně se mi četla tak lehce, krásně a prostě mi sedla do nálady, že hodnotím 4 z 5.
Tohle je milá romantická jednohubka na jeden, dva večery.

12.09.2023 4 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

IG: @vnimej_svet_knih

Když Francescu chvíli před svatbou opustí snoubenec, rozhodne se, že její svatební šaty rozhodně nepřijdou vniveč. Oblékne si je a vyrazí do exkluzivního tajného klubu na maškarní ples. Tady se setkává s přitažlivým cizincem. Francesca však netuší, že se jedná o Tucka Averyho, hvězdu NFL, který přišel do klubu oslavit s přáteli své narozeniny. Na jednu noc se tedy Francesca a Tuck oddají hříšnému románku. Žádná jména, žádné závazky a masky se nesundávají.
Netrvá dlouho a Francesca zjistí, že oním tajemným cizincem je právě Tuck. A co hůř? On žije ve stejném domě a média mu přihazují jednu aférku za druhou. Jejich světy se naprosto diametrálně odlišují, takže je jasné, že je žádná budoucnost nečeká. Jenže osud dvojici připraví jiné plány v podobě dvou čárek na těhotenském testu.

Ve druhém díle se seznamujeme s Tuckem, který je nejlepším přítelem Ronana z prvního dílu. Autorka pokračuje ve sportovní tématice, ale jen v takové dávce, která potěší i ty, kteří sportovní tématice neholdují. Seznámení ústřední dvojice bylo rozhodně zajímavé. Ihned mezi nimi přeskočila žhavá jiskra a celkově musím říct, že jsem se od začátku do čtení celkem "zažrala". Přesto je pro mě druhý díl v závěru ještě o něco slabší než díl první. Již u předchozího dílu jsem měla trochu problém s autorčiným psaním a v tomto díle se mi jen potvrdilo, že ač Ilsa píše čtivě, mezi moje nejoblíbenější autorky se řadit nebude. Na knize se mi líbilo, že autorka vymyslela zajímavé životní příběhy obou hlavních hrdinů, díky čemuž čtenář mnohá jejich jednání chápe, přesto mi něco z toho přišlo už strašně protahované a úplně na hlavu. Závěrečné drama mě dost zasáhlo, a kdyby se něco takového stalo mně, asi bych to tak rychle jako Francesca nepřešla. Kniha byla čtivá, přesto úplně nadšená nejsem a knihu hodnotím poměrně průměrně.

Hodnotím 3,5/5

31.08.2023 4 z 5

Navždy buď mou vévodkyní Navždy buď mou vévodkyní Amalie Howard

Tohle mě moc bavilo. Historická romance, sice trochu uvolněná a hodně nereálná na dřívější poměry, ale tu chemii mezi hlavními hrdiny a pikantní scénky jsem si fakt neskutečně užila. Bavil mě příběh i postavy - hlavní i vedlejší. Další díly si určitě nenechám ujít. Hodnotím 4,5/5

29.08.2023 5 z 5

Vše, čím pro mě jsi Vše, čím pro mě jsi Nora Welling

Nora Welling mě zaujala už při prvním dílu prostředím španělské Andalusie, takže jsem se moc těšila na další příběh z tohoto prostředí. A musím říct, že jsem si knihu opět užila, ale přesto musím hodnotit malinko hůř než díl předchozí. Co se týče hlavních postav, tak postava Luíse mě velmi zaujala. Jeho příběh byl poměrně dost tragický, přesto plný naděje a snahy postavit se zase na vlastní nohy. S kým jsem měla trochu problém, byla Nuria. Její postava mi příliš nesedla. Zápletka příběhu mi díky ní přišla úplně na hlavu. Každopádně příběh opět skvěle dokreslovalo (kromě prostředí Španělska) také dobré jídlo, prostředí haciendy, koně a další sympatické postavy. Není to pro mě příběh, ke kterému bych se vracela, ale čtení jsem si poměrně užila. Další díl si velmi ráda přečtu.

29.08.2023 3 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Úvod knihy mě mile překvapil a nadchl. Děj mě ihned vtáhl a já se s chutí začetla do příběhu Macka, rozvedeného otce tří dcer, jejichž výchova mu dává pěkně zabrat. Jenže jak začátek začal slibně, tak děj brzy začal sklouzávat do naprosté průměrnosti. Hlavní hrdinka Frannie byla sympaťanda, ale s Mackem to měla fakt těžké. Ten chlap si totiž neustále vytvářel nějaké problémy. Nehledě na to, že mi to jeho vytváření problémů a celkové jednání nepřišlo ani moc chlapské, spíš bylo evidentní, že knihu napsala žena, která na to prostě nahlíží z jiného úhlu. Knize ani moc neprospělo, že autorka veškeré závažnější situace vyřešila bez jediného slova a čtenáře pak zrovna postavila před hotovou věc. Suma sumárum, tohle je kniha, která neurazí, ale ani nenadchne. Příběh je poměrně dost průměrný. Znovu po knize už rozhodně nesáhnu, ale nemohu říct, že by mě čtení vyloženě otrávilo. Další díl si ráda přečtu.

29.08.2023 3 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Tato autorka je již taková sázka na jistotu, když si chcete užít pěkný, milý a odpočinkový příběh. Rozhodně neočekávejte žádné přehnané drama a emoční vypětí, ale příběh plný pohody, který se odehrává v idylickém prostředí Skalistých hor. Na každém příběhu je hezké, že se také potkáváme s postavami z předchozích dílů, takže čtenář vidí, jak se jejich životy vyvíjí dál. Příběh Annie a Colea se mi moc líbil. Obě postavy byly sympatické, se zajímavými životními příběhy. Musím říct, že tento díl mi přišel i poměrně dost žhavý, protože chemie mezi Annie a Colem byla zatím jedna z nejlepších z celé série. Jen je škoda, že to celé trochu shazuje takový ten německý styl psaní a také to, že i když autorka zvolila starší postavy (věk kolem 25 let), tak to stejně píše pro mladší čtenáře. Díky tomu to působí, jako by hlavní hrdinové byli puberťáci a ne dospělí. V knize bylo také pár zvláštností, nad kterými jsem kroutila hlavou, přesto jsem si ale čtení užila. Wow efekt se sice nedostavil, ale i tak mi čtení vykouzlilo úsměv na tváři. Já prostě tohle malé horské městečko a jeho obyvatelé můžu. Hodnotím 4/5 a těším se na případné další díly.

28.08.2023 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tato kniha pro mě byla jednou z nejočekávanějších romantických knih tohoto roku. Celou sérii totiž opravdu zbožňuju, takže jsem se na Christophera neskutečně těšila. O to horší pro mě bylo zklamání, které mě při čtení této knihy čekalo.

Autorka se hned od začátku snažila knihu pojmout vtipnou formou. Ano, párkrát jsem se zasmála, ale čím déle jsem četla, tím větší bizár to byl. Celé mi to přišlo totálně natlačené na sílu a vlastně to pak už ani nebylo vtipné.

Co se týče hlavních postav, hodně dlouho jsem nezažila, že by kniha měla tak extrémně nesympatické postavy. Christo byl za mě absolutní vypatlanec, který myslel pouze na to jedno. Jeho chování bylo úplně postavené na hlavu. Hayden byla rozhodně lepší postava, ale zároveň byla neskutečně mdlá a nezajímavá. Jediné, co mi na ní přišlo zajímavé, bylo její povolání. Ano, měla to být hodná holka, ale taky to za mě byla úplná rohožka. Vůbec nerozumím tomu, proč by se taková ženská zahazovala s chlapem jako je Christo.

Celé dílo na mě navíc působilo strašně zvláštně. Autorka usekávala jednotlivé scény, přeskakovala, kde se dalo a vlastně celé to cestování po světě mě vůbec nebavilo. Rozhodně čtivější mi přišla ta část, kdy se ústřední dvojice vrátila z cest a začala žít běžným životem. Jenže brzy mi přišlo, že se autorka snaží do děje zařadit ty prvky, které se jí osvědčily v předchozích dílech. Drama ve vztahu by mi přišlo přirozené, kdyby se toho autorka chopila možná trochu jinak. Obě postavy se opět zachovaly úplně nenormálně, nehledě na to, jakým stylem se vše vyřešilo. Závěrečná věta už byla fakt jen pomyslnou třešničkou na dortu téhle šílenosti. Za mě neskutečné zklamání. Jak celou sérii miluji, tak tohle byl absolutní propadák. Musím říct, že v celé knize nastalo úplné minimum scén, kdy jsem si říkala, že je to fakt super. Kdyby to napsala jiná autorka, tak tohle dílo nejspíš ani nedočtu. Takhle hodnotím 2,5/5 s úplně odřenýma ušima, a to jen kvůli autorce a předchozím dílům, které jsem si zamilovala. Tohle se fakt nepovedlo.

23.08.2023 3 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Kdo již četl předchozí díly této série tak ví, že se v díle o Ronanovi již Liam s Paige objevili. Dalo by se i říct, že jejich vztah dostal v předchozím díle poměrně dost prostoru, proto mě celkem zarazilo, že se autorka rozhodla věnovat Liamovi samostatný díl. Přesto jsem byla zvědavá, co vymyslí nového A musím říct, že nevymyslela téměř nic. Příběh Liama je totiž z větší části převyprávění toho, co již víme z Ronanova dílu, akorát se na veškeré události díváme z pohledu Liama nebo Paige. Také vztah hlavní dvojice se vyvinul raketovou rychlostí, díky čemuž působil neskutečně neuvěřitelně. Autorka samozřejmě zapojila svůj přeslazený styl a celou řadu členů BAM rodinky, ale bohužel to knihu nezachránilo. Zápletka by nebyla úplně špatná, ale vše se opět vyřešilo lusknutím prstu. Ano, Melanie Moreland má velice příjemný a čtivý styl psaní, ale upřímně si myslím, že tento díl mohla věnovat někomu jinému z dětí než Liamovi. Takhle dostanete díl, který neurazí, ale rozhodně ani nenadchne, protože více méně všechno jste si již mohli přečíst u Ronana. Na dalšího potomka z Callaghanovic klanu, tentokrát na Avu, se ale moc těším a doufám, že autorka zase trochu předvede svůj spisovatelský um.

21.08.2023 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Jeden by až nevěřil, jak nádherný příběh se skrývá za ne příliš lákavou obálkou knihy Rovnice lásky. V první chvíli si člověk není jistý, jestli náhodou nedrží v ruce deník své seniorní babičky, ale nenechte se zmást! Tato kniha je opravdový skvost. Já se do příběhu ihned začetla. Je totiž nesmírně zajímavé sledovat člověka, který svůj život žije s poruchou autistického spektra. Stella potřebuje v životě rutinu, jasně vědět, co se odehrává a společenská komunikace ji někdy přivede do velice trapných situací. Čehož je čtenář v knize několikrát svědkem. S Michaelem jim to ale od začátku klapalo úplně neuvěřitelně. Příběh mě překvapil svou pikantností a velice pěkně popsanými sexuálními scénami. Chemie mezi Stellou a Michaelem byla naprosto úžasná. Celkově musím říct, že mě příběh chytil od první stránky a nepustil mě až do té poslední. Jestli tedy toužíte po knize se čtivým námětem, sympatickými postavami, které mají zajímavé životní příběhy a jejich chemie je totálně hot, tak si tuhle knihu rozhodně nenechte ujít. Za mě velké překvapení a určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

17.08.2023 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) Margot má zdánlivě vše, co by si kdy mohla přát. Je dědičkou hotelového impéria, a navíc si má vzít muže svých snů. Jenže v den svatby se to celé zvrtne a Margot ze svatby uteče. Aby přišla na jiné myšlenky, rozhodnou se její sestry, že se zajdou společně pobavit do nočního klubu. Tady se Margot setkává s Davidem, mladým mužem, který na rozdíl od Margot nemá nic. Neví, jak se se svým životem popasovat, ani jakým směrem se vydat. Ví jen, že zoufale chce zpátky svou bývalou přítelkyni. Stejně tak Margot chce urovnat vztah se svým partnerem, který se stal skoro jejím manželem. Možná si tedy Margot a David mohou vypomoci a získat své bývalé partnery zpátky. Jenže co když postupem času zjistí, že jejich bývalí nejsou těmi, se kterými by chtěli strávit svoje životy?

Tato kniha je svým zvláštním způsobem dokonale nedokonalá, ale nabízí velice zajímavě zpracovaný příběh. Hlavní hrdinka Margot žije v opravdu zvláštní rodině. Líbilo se mi ale, jak se toho autorka chopila humorně a u některých scén jsem se opravdu musela smát. Co musím určitě vypíchnout, tak vztah Margot a Davida. Jejich interakce působily tak neskutečně lidsky a reálně, že jsem jejich rozhovory četla jedním dechem. Celý ten pobyt v Řecku mě neskutečně bavil. Autorka má zvláštní, kolikrát až takový poetický styl psaní, který mě neskutečně bavil číst. Jenže kniha za mě měla i velké nedostatky. Upřímně mě hrozně rozčilovalo, že hlavní dvojice vůbec za svou lásku nebojovala. Také věčné shazování Davida, že je ještě jako dítě a podobně, mě už neskutečně otravovalo. Závěr pojala autorka velice nevšedně a čtenáři se tak určitě mohou těšit na to, jak vlastně celá tahle pohádka skončí. Dokonale nebo nedokonale? No, to si musíte sami přečíst.

Mně osobně kniha dost překvapila. Byly tam velice zajímavé prvky, ale bohužel také nedokonalosti, které mi při čtení celkem dost vadily. Proto hodnotím 3,5/5

14.08.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Audrey Rose a Thomase Cresswella čeká další cesta za případy, tentokrát do daleké Ameriky, kam plují zaoceánskou lodí RMS Etruria. Zprvu poklidná plavba, která nabízí velkolepý doprovodný program v podobě cirkusových vystoupení, se ale brzy změní v noční můru. Na palubě lodi se totiž začnou objevovat těla zavražděných mladých žen. Dokáží Audrey Rose a Thomas vyřešit i tuto záhadu a odhalit vraha? Nebo je čeká příšerných sedm nocí na lodi, ze které není úniku?

Třetí díl autorka rozjela ihned ve velkém stylu. Brzy po úvodu se totiž začnou objevovat první zavražděná těla a naše ústřední dvojice, Audrey Rose a Thomas, se pouští do vyšetřování. Autorka pro tento příběh zvolila velice zajímavé prostředí zaoceánské lodi. Spolu v kombinaci s tématem cirkusu získal celý příběh tajemný a děsivý vibe, což moc chválím, protože to celé působilo nevšedně a originálně. Nenastala chvíle, kdy bych se u příběhu nudila. Všichni cestující byli navíc upozorněni, aby se střežili půlnočních dohod. Co se ale stane, když Audrey Rose jednu uzavře? Navíc s majitelem cirkusu, který ji zároveň svým způsobem fascinuje? Řekněme, že je zajímavé v tomto díle sledovat, jak se dále vyvíjí hlavní postavy a také jejich vztah. Na příběhu jsem si velmi pochvalovala to, že vrah není evidentní po pár kapitolách knihy. Já měla nějaké tipy, kdo by to mohl být, ale autorka dokáže čtenáře pěkně zmást. Závěr knihy přinesl velký zvrat a já se moc těším, jak příběh Audrey Rose a Thomase bude pokračovat.
Velice povedené. Doporučuji.

04.08.2023 5 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Já se na knihy od Kasie West vždycky těším. Jednou za čas mě chuť na takový sladký příběh pro mladší čtenářky úplně přepadne, navíc Kasie má opravdu úžasný styl psaní, takže zábava na jeden dva večery je vždy zaručena. Tento příběh měl celkem zajímavý námět. Hlavní hrdinka totiž vypomáhá svojí mamince - a to prosím - v obchodě s porcelánovými panenkami. To je trochu jako z noční můry, ale proč ne? Hlavní hrdina Xander byl na můj vkus až moc dokonalý, na svůj věk až neuvěřitelný slaďouš. Ale jako celek dobrý. Na moje nejoblíbenější knihy od Kasie (Po tvém boku a P.S. Líbíš se mi) to sice nedosahuje, ale i tak jsem si knihu příjemně užila.

30.07.2023 4 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Leah a Axel se tři roky neviděli. Ona studuje na univerzitě a má před sebou první velkou výstavu obrazů v galerii v Brisbane. Přesto všechno, co se mezi hlavní dvojicí stalo, si ale Axel nemůže nechat takovou velkou událost ujít. A tak se jejich cesty znovu střetnou a společný příběh nabírá druhý dech. Jenže život není předvídatelný a životy obou hlavních hrdinů jsou po třech letech někde jinde. Leah navíc stojí před mnoha důležitými životními rozhodnutími. Na jednu stranu je rozhodnutá, že Axela už ve svém životě nechce, jenže na druhou stranu nemůže smazat to krásné, co spolu prožili. Protože Axel je ten, po kterém vždy toužila. Protože někdy stačí jen nechat život plynout a získáte všechno, co jste kdy chtěli.

Po tom, jak skončil první díl, jsem byla moc zvědavá, jak se celý příběh bude dál vyvíjet. Přiznám se, že jsem si dost oblíbila autorčin styl psaní. Text je jednoduše a příjemně napsaný, kapitolky krátké a střídají se pohledy obou hlavních postav, díky čemuž se příběh četl opravdu skoro sám. První polovinu knihy jsem četla téměř bez dechu a čekala jsem, jak se budou osudy ústřední dvojice vyvíjet. Druhá polovina knihy však na mě působila dost těžkopádně. Leah najednou potřebovala objevit sama sebe a její nerozhodnost i chování vůči Axelovi mě kolikrát pěkně vytočilo. Axel sám měl také určité mouchy, které jsem moc nechápala. Celkově mě trochu mrzí, že tento díl ztratil takový ten summer vibe, který prvnímu dílu propůjčila Austrálie a domek na pláži, tady se přeci jen část příběhu odehrává v Paříži a ač je to krásné město, tak ta Austrálie mě prostě bavila víc. Přesto si myslím, že autorka hezky vykreslila v obou dílech emoce. Příběh jako celek na mě svým způsobem opravdu zapůsobil a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla si ho přečíst. Zkuste sami a uvidíte, za mě velmi pěkné čtení, i když drobné nedostatky se našly.

30.07.2023 4 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Hlavní hrdinka příběhu, Leah, je po smrti rodičů jen přízrakem dívky, kterou bývala. Už není schopná malovat, barvy ani nic jiného jí nečiní radost. Uvízla na temném místě. Když její bratr musí na rok pracovně odcestovat, je Leah nucena přestěhovat se do plážového domku k jeho nejlepšímu příteli Axelovi. Axel žije přítomným okamžikem a užívá si každičkého dne. Proto se rozhodně, že ten rok využije k tomu, aby Leah pomohl dát se zase dohromady. Netuší ale, že tím, že ji donutí zase žít a cítit, v ní opět probudí i staré city. Leah totiž byla do Axela vždy zamilovaná, jenže Axel v ní viděl jen malou sestřičku svého nejlepšího kamaráda. Teď když spolu ale dvojice tráví většinu času, Axelovy city se také rychle mění. Však zakázané ovoce chutná nejlépe.

Příběh mě mile překvapil. Autorka má velice příjemný styl psaní, text je jednoduše napsán a krátké kapitolky tomu dodávají na čtivosti. Od začátku je sice jasné, jakým směrem se příběh bude ubírat, nicméně prostředí Austrálie, pláže, surfování a celkové povahy hlavních postav v kombinaci s uměním a písničkami Beatles tomu dodaly tu správnou atmosféru a šťávu. Celkem dost mě zarazil věkový rozdíl mezi ústřední dvojicí. Věřím, že hlavně pro Axela, který vlastně viděl Leah vyrůstat, to mohlo být i poněkud zvláštní. Což bylo evidentní i z toho, že Axel se jejich vztahu poměrně dost bránil, i když to měl chudáček prostě předem prohrané. Příběh řeší také závažnější téma vyrovnání se se smrtí blízkých osob, ale po emoční stránce je opravdu moc pěkně zpracovaný. Závěr knihy samozřejmě nabídne zvrat, který naláká na přečtení dalšího dílu, který nese název Vše, čím jsme se stali. Za mě moc pěkné čtení.

27.07.2023 4 z 5