Ketfl Ketfl komentáře u knih

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Hlavní postavou příběhu je Troy Brennan, kterého v Bostonu každý zná. Jeho zesnulý otec byl velkým mafiánským bossem, ale Troy vykonává spíše funkci Uklízeče. Máte problém? Troy vám ho pomůže za nějaký ten slušný obnos vyřešit. Jediné, co Troy nedokáže vyřešit je fakt, že si musí vzít holku, o kterou vůbec nestojí...

Sparrow Raynesová je obyčejná holka, která žije s problematickým otcem. Její život není ničím zajímavý, tedy alespoň dokud do jejího života nevtrhne Troy, kterého je nucena si vzít. Její život i velké sny tím vezmou za své. Nebo tomu tak není? A proč si ji vlastně Troy rozhodl vzít za ženu?

Tento příběh mě neskutečně bavil. Ano, mělo to nějaké svoje drobné mouchy, ale jinak se Shen opět podařilo vytvořit naprosto dokonalý příběh s absolutně úžasnými (a otřesnými) postavami, takže mě celé dílko natolik pohltilo, že jsem opět měla problém knihu odložit.

Hlavní postavy byly naprosto skvěle vykreslené. Sparrow nebyla rozhodně žádná chudinka. I když byla donucena si vzít mafiána, tak se nebála Troyovi postavit a nenechala si od něj nic líbit. Troy byl prvotřídní zmetek, který o novou ženušku sice nestál, ale nikdo jiný mu na ni nesmí sáhnout. Kolikrát udělal nebo řekl takové věci, až jsem měla chuť mu dát jednu pěstípřímodonosu. Ale v závěru si nebudeme nic nalhávat, děvčata! Která z nás by si tohohle sexy Ira nezamilovala? Já teda rozhodně ano! Tahle dvojice mezi sebou měla skvělou chemii a ty jejich rozhovory a hlášky mě fakt neskutečně bavily.

Příběh měl pár drobností, které jsem moc nepochopila. První byl ten důvod, proč si Troy měl Sparrow vzít. Také mě mrzelo, že hlavního padoucha jsem tipla relativně hodně brzy, ale nejvíc mi na tom vrtalo hlavou, že Troy si o něm nezjistil žádné informace. Přitom měl informace o všem možném a pokud ne, nelenil si je získat, aby měl na všechny nějakou páku. Ještě když evidentně informace o hlavním padouchovi nebyly zrovna utajené.

I tak si ale kniha zaslouží to nejvyšší hodnocení, protože mě doslova pohltila a nemohla jsem ji pomalu dát z ruky. Za mě excelentní příběh a moc se těším na další díly ze série.

30.05.2023 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Hned ze začátku jsem si říkala, že tohle je on, můj nejoblíbenější díl. Skvělý rozjezd, trochu mafiánská tématika, skvělá chemie. Jenže pak to zase sklouzlo do toho přeslazeného módu, který autorka praktikovala i v předchozích dílech. Závěr mě až zarazil, s tím kočičím ocáskem :D ale tak každému co jeho jest. Musím říct, že tato série je fajn romanticko-erotická odpočinkovka, ale že by to bylo takové terno, že bych se ke knihám musela nějak pravidelně vracet, to asi nehrozí. Určitě ale doufám, že nakladatelství vydá i příběh o Ronanovi (případně další, jestli autorka ještě nějaké plánuje). Za mě fajn.

28.05.2023 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Na příběh Kierana a Hazel jsem se těšila a nejsem vůbec zklamaná. Ano, autorka se s tím nepáře, příběh jede a všechny zádrhele se vždy vyřeší ke spokojenosti všech. Není to také žádné terno, ale jako odpočinkovka docela dobrý. Hazel s Kieranem měli mezi sebou skvělou chemii. Jen mě zarazilo, že Hazel se dozví dost velkou novinku, nic si řádně nepotvrdí, ale hned to všem řekne. Ale tak každý tohle řeší asi jinak. Těším se na další díl o Huntovi a Lottie.

28.05.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Hlavní hrdinkou příběhu je Gianna, kterou by mnozí označili jako výstřední osobu. Upnuté oblečení, vysoké podpatky, příliš hlasitý smích a neustálé mluvení, které kolikrát nedává ani žádný smysl. Tak to je celá ona. Jen málokdo ale ví, že to celé je jen maska pro ostatní, za kterou skrývá jeden záchvat paniky za druhým a citlivé nitro.

Naopak Christian je tichý, klidný, pořádný, smrtící. Agent FBI, ve kterém mnozí vidí vzor morálky, ale nikdo neví, že tento muž se pohybuje podsvětím jako chladnokrevný zabiják. Kvůli příšerné minulosti je odměřený, bez citů. Nikdo nemůže zahřát jeho ledové srdce. Tedy, bylo tomu tak, dokud nepotkal Giannu

Danielle Lori se nemůže upřít úžasný styl psaní, takže kniha vás rozhodně strhne. Co už ale pokulhává, je celkové zpracování. Hlavní postavy mezi sebou měly úžasnou chemii a dynamiku, díky níž jsem knihu přečetla jedna dvě. Jestli ale čekáte nějakou velkolepou zápletku, nebo do detailu propracovaný příběh, tak tady moc nepochodíte. Za mě je to velká škoda, protože příběh měl neskutečný potenciál a minulost obou hlavních hrdinů byla víc než zajímavá (a děsivá).

Hlavním tahounem příběhu je Christian, kterého si asi většina čtenářek zamiluje. S Giannou je to o něco horší. Autorka evidentně neumí napsat moc sympatické hlavní hrdinky. Ač jsem měla k Gianně hromadu výhrad, především k jejímu užívání drog, tak přeci jen mi byla celkově sympatičtější než Elena v prvním díle.

Nebýt té úžasné chemie, tak by se dalo říct, že tento díl byl celkem nuda. Ale Christian tomu dodal grády, takže jsem si čtení opravdu užila. Ano, příběh má celkem velké mouchy, ale musím uznat, že mně osobně tedy tento díl pohltil rozhodně víc než ten první. A vzhledem k tomu tedy hodnotím 4,5/5

26.05.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Hlavní hrdinkou příběhu je Kenna Rowanová, která je po pěti letech propuštěna z vězení. Vrací se do městečka, kde došlo k tragédii, za kterou byla odsouzena. Je bez peněz, přátel, rodiny a jen doufá, že se bude moci setkat se svou dcerou, kterou nikdy neviděla. Jediný problém je v tom, že Kenna je všemi nenáviděná a nikdo si nepřeje, aby se vrátila. Natož aby se setkala se svou dcerou.

"Mám dceru, kterou jsem nikdy neobjímala. Její sladkou vůni jsem nikdy nevdechovala. Její krásné jméno jsem nikdy nezavolala. Má dcera má matku, která ve všem selhala."

Jediný, kdo se Kenny zastane, je Ledger Ward, majitel místního baru. I on má samozřejmě ze začátku s Kennou problém a snaží se jí dostat co nejdříve z města. Ale jen do chvíle, než zjistí, že ne vše je tak černobílé, jak se na první pohled může zdát a že Kenna je úžasná žena, kterou stojí za to milovat.

Kniha naprosto dokonale ukazuje, že každý příběh může mít různé úhly pohledu. Já si kolikrát u příběhu mohla oči vyplakat. Je to totiž příběh plný bolesti, ztráty, utrpení a boje o možnost alespoň jednou v životě spatřit svoje dítě. Podržet ho, obejmout ho, pohladit ho. A protože jsem sama matkou, bylo pro mě čtení o tom, jak se jiná matka nemůže setkat se svým dítětem, naprosto zničující. Neskutečně jsem s Kennou soucítila. V Kenně většina lidí viděla zrůdu, a přitom to byla hodná, silná a milující žena, která jen udělala chybu. Naštěstí vždy je naděje, že lepší zítřky přijdou.

Tohle je další kniha od CoHo, která vás totálně chytí za srdce.
Opravdu nezapomenutelný příběh.

22.05.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

S touto autorkou je to jak na houpačce. Někdy je její kniha celkem dobrá, někdy je to celkem dost velká bída. U této knihy jsem byla na vážkách, jak ji vůbec ohodnotit. Tematicky kniha nebyla úplně špatná, dokonce i prvek v podobě zvláštních a netypických slov mi přišel opravdu zajímavý. Ale jinak to celé prostě nějak nesedělo. Mezi ústřední dvojicí byla absolutně nulová chemie, takže ač měly obě hlavní postavy docela zajímavé životní příběhy, tak to působilo celé strašně nemastně neslaně a vůbec mě o tom nebavilo číst. Nehledě na to, že v knize je hromada chyb. To taky knize nepřidalo. Celkově tedy mohu říct, že kniha je spíše slabší průměr. Rozhodně mi nezůstane v hlavě a už vůbec se nechystám si ji do budoucna číst znovu.
Hodnotím 2,5/5

20.05.2023 3 z 5

Prisahaj Prisahaj Meagan Brandy

Tento příběh se tak nějak nenápadně tváří jako vysokoškolská romance. O to víc jsem byla překvapená, co všechno se uvnitř této knihy skrývá. Byla to totiž doslova emocionální jízda. Připravte se na velkolepý příběh o nádherné lásce, nekonečném přátelství, bolesti, ztrátě, ale také naději, že lepší zítřky přeci jen přijdou a člověk nalezne své štěstí.

Úplně ze začátku jsem čekala, že kniha bude řešit klasický milostný trojúhelník. Ano, ten trojúhelník tam je, ale musím říct, že je zpracován ne úplně typickým způsobem a rozhodně donutí čtenáře hodně přemýšlet. Je vidět, že autorka si zakládá na emocích, protože ty z knihy doslova tryskaly. Moc se mi líbilo celkové zpracování a vývoj vztahů mezi hlavními hrdiny.

Hlavní hrdinkou příběhu je Arianna, která mi byla velmi sympatická. Hodná, usměvavá, dobrosrdečná holčina, která si v průběhu příběhu projde velkou zkouškou. Co je skutečná láska a co je jen pouhá představa o ní? Je možné překonat překážky, které se zdají nepřekonatelné?

Když se na scéně objevil Noah, bylo mi jasné, že jsem opět našla mužského hrdinu, kterého chci taky domů. Laskavý, milující muž, který je rodinný typ, a ještě umí skvěle vařit? Ano, prosím! Hned jsem věděla, kdo je můj favorit.

Kniha celkově nabízí krásné vztahy, ať už partnerské, přátelské nebo rodinné. Vše je až moc sluníčkové, čímž se mi příběh jevil místy nereálně a kýčovitě. Přesto je někdy přesně takováto přeslazenost potřeba a tato kniha vám ji v tomto směru nabídne.

Jen prvních sto stran se mi poněkud táhlo, ale naopak druhá polovina knihy mě nenechala knihu odložit. Mohu vám jen poradit, ať si připravíte zásobu kapesníčků a celou tu emocionální jízdu si pořádně užijete.

Tohle je rozhodně kniha, kterou byste si neměli nechat ujít.

18.05.2023 4 z 5

Kancl po italsku Kancl po italsku Anna Nicoletto

Camilla je dokonalá šéfová. Je hodná, mírná, přátelská a svoji práci ve Videoflixu zbožňuje. Jediné, co ji v práci chybělo, je její kamarádka a kolegyně, která se konečně vrací po mateřské dovolené zpět do práce. Jenže v den jejího návratu Camilla zjistí, že je vše jinak a jejím novým kolegou není nikdo jiný než muž, kterého potkala předtím v kavárně.

Edoardo je chladný, nelítostný a jde si tvrdě za svým. Odešel z Londýna, aby byl blíž domovu a zároveň vydobyl prestižní pozici. Je mu jedno, koho po cestě na vrchol potopí. Udělá vše, aby dosáhl svého cíle a dokázal, že je jediným schopným kandidátem. A Camilla pro něj není žádná opravdová konkurence. Tahle mírná a kamarádská žena ho o jeho vysněnou pozici rozhodně nepřipraví. Co na tom, že kromě rivality to mezi nimi začíná i pořádně jiskřit?

Pokud máte rádi rivalitu mezi hlavními hrdiny, kancelářské prostředí a lásku ve stylu enemies-to-lovers, tak tato kniha by mohla být právě pro vás. Edoardo se ke Camille tedy zpočátku choval naprosto otřesně, až mi ji bylo kolikrát opravdu líto. Jenže Camilla se nespokojí s rolí obětního beránka a Edoardovi brzy začne vše oplácet. Chemie mezi nimi mě bavila a jejich hašteření jsem si dost užívala.

Co mi na knize ale moc nesedlo, byl styl psaní. Text byl místy zmatečný, že jsem kolikrát vůbec nechápala, co se tam děje. Netuším, zda se jedná o chybu autorky či překladatele, ale kolikrát jsem si musela text číst i víckrát. Také mi vadily velké časové skoky mezi jednotlivými kapitolami.

Naopak co velmi chválím, tak epilog. Byl napsaný velice vtipnou a milou formou, takže mi vykouzlil úsměv na tváři. Opravdu to byla skvělá tečka na závěr.

Hodnotím 3,5/5

15.05.2023 4 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Hned na úvod musím říct, že autorka se rozhodně nezdráhala napsat tuto knihu pěkně drsně. Už prolog mě tak zarazil, že jsem na chvíli musela knihu odložit, abych rozdýchala, jak hroznou minulost musely hlavní postavy prožít. Ale rozhodně musím uznat, že takto si já představuji knihu o mafii.

Rose Cassidy je citově otupělá. Ví, že slouží jen jako loutka a hračka pro vyšší cíle muže, který ovládá její život. Však na ni má také velkou páku, kterou jí nutí držet pusu a plnit úkoly.

Danny Black je muž, který nedává druhé šance. V dětství si prožil doslova peklo na zemi a muž, který ho vychoval ho naučil tomu, že láska je jen velká slabina. Když však unese Rose, která mu má pomoci dosáhnout jistého cíle, rozhodně nečeká, že by právě díky ní zatoužil změnit svůj život od základů.

Chemie mezi Dannym a Rose byla opravdu úžasná. Někdy mě sice trochu otravovalo, jak se k sobě chovali, ale celkově se mi moc líbil vývoj jejich vztahu.

Téma knihy mě absolutně vtáhlo, příběh autorka vymyslela přímo mistrovsky a celkově jsem si čtení užila. Jediný problém mám akorát se stylem psaní autorky, který mi prostě úplně stoprocentně nesedí a přijde mi takový slabší. Rozhodně si však nenechám ujít další díly.

11.05.2023 4 z 5

Všechno, co jsme ztratili Všechno, co jsme ztratili Jennifer Bright (p)

Musím se přiznat, že tento díl mi přišel rozhodně lépe zpracovaný a uchopený než díl první. Postavy mi více sedly, téma mě více bavilo. Ano, má to - jak já tomu říkám - takové to německé zpracování, kdy se příběh chvílemi táhne, nebo se postavy vyjadřují až moc roboticky, ale celkově tato kniha nabídla svým čtenářům opravdu krásný a dojemný příběh. Myslím, že příběh hodně oživil samotný Yeonjun a jeho domovina. Moc se mi líbilo, že jsem poznala nová místa, zvyky a pokrmy. Navíc hlavní dvojice podnikala zajímavé výlety, takže jsem si to užila s nimi. Jen mi prostě hrozně vrtá hlavou, že Yeonjun je Korejec, a přitom měřil snad 190 cm. Také ten konec bych si představila malinko jinak, ale chápu, proč to takto autorka pojala. Každopádně kniha se mi líbila. V rámci dalších knih to není žádné velké terno, ale v rámci německé literatury hodnotím poměrně dost pozitivně.

09.05.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Knihy Vi Keeland mi v poslední době (na rozdíl od knih Penelope Ward, které mi připadají čím dál tím víc slabší a slabší) vždy vykouzlily úsměv na tváři. A kniha Pozvánka není výjimkou. Dle anotace působí příběh sice poměrně průměrně, přesto nabízí hned celou řadu zajímavých prvků, které knihu pozvedly do úplně jiných výšin. Příběh mě doslova vtáhl a stránky se mi jen míhaly pod rukama. Autorce se podařilo vytvořit také neskutečně sympatické hlavní postavy, jejichž životní příběhy jsem absolutně hltala a jejich vztahu fandila. Jediné mínus vidím v tom, že kniha je zařazena jako erotický román (což je uvedeno i na obálce knihy), ale tento příběh bohužel příliš erotiky nenabízí. Na poměry Vi Keeland je jí tady opravdu až nečekaně málo. Jedná se spíše o sladký, romantický příběh s dávkou dramatu, ale šťastným koncem, jak je u autorky známo. Vi prostě svůj rukopis nezapře. Každopádně příběh jsem si neskutečně užila a opravdu doporučuji k přečtení.

08.05.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

Druhý díl série zavede čtenáře do Jinosvěta, světa víl, kde si Callie pomalu zvyká na nový život po boku svého druha, Desmonda Flynna. Dvojice se v průběhu druhého dílu blíže seznamuje skrze různá tajemství, která si postupně vyjevují. Přiznám se, že vztah Callie a Dese miluju, ale na to, že jsou to druhové, tak Callie musela tajemství z Dese doslova páčit! Autorka však krásně vykreslila postupný vývoj Callie a její uvykání nové roli, jakožto budoucí královny. Příběh také postupně ukazuje, jak to funguje v další vílí říši - Říši flory. Nechybí samozřejmě další vyšetřování, záhady a tajemství, které se postupně odhalují. Ze začátku jsem si říkala, že kniha asi nebude na plný počet hvězdiček, ale čím více jsem v ději postupovala, tak jsem svůj názor měnila. Závěr knihy je pak doslova grandiózní, čtenáře čeká jedna akce za druhou, jejichž vyústění jen naláká na třetí díl, od kterého si já slibuji neskutečně mnoho. Autorka má skvělý styl psaní, kterým vás natolik vtáhne do příběhu, že ho doslova zhltnete. Já jsem s příběhem moc spokojená a těším se na velké finále!

26.04.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Autorku L.J. Shen označuji za královnu příšerných charakterů, ale její knihy opravdu zbožňuji. Na Plavbu zlých snů jsem se tedy mimořádně těšila, nejen kvůli autorce, ale právě i kvůli tématu zaoceánské plavby lodí. Nakonec musím říct, že mě příběh dost překvapil. Nepřišel mi jako úplně takový ten typický od Shen. Charaktery postav tentokrát totiž nejsou tak zvrácené, jako je tomu u jiných knih. Kniha sama o sobě je spíš pojatá komediálně, dalo by se říct až parodicky. Já si ale čtení nesmírně užila. Ano, příběh má celkem dost much, ale i přesto mě neskutečně bavil. Vážně jsem zírala, jak se celé město, a především vlastní rodina, chovala k hlavní hrdince. Nessy měla tendence přijímat roli, kterou jí obyvatelé města přisoudili a vadilo mi, že pořád poukazovala na to, že chce chránit svého syna a být mu dobrým příkladem, a pak se stavěla do role lehké a hloupé holky. Cruz mě svým chováním také někdy rozčiloval, ale i přesto jsem příběh doslova zhltla. Moc mě bavily ty části, kdy byla ústřední dvojice na lodi. U těch jejich vymyšlených historek jsem se opravdu nasmála. Autorka má určitě lepší knihy, ale i tato mi přišla skvělá. Přitažená za vlasy, ale skvělá.

24.04.2023 4 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Hlavní hrdinka Genevieve Westová má za sebou bouřlivé dospívání a vztah s Evanem Hartleym v nich obou probouzel to nejhorší, ale i to nejlepší. Po jedné události se Gen rozhodne svůj život razantně změnit a z Avalon Bay odjede. Po roce se vrací zpět domů na pohřeb své matky a je odhodlaná držet se od svého bývalého co nejdál. Jenže v malém přímořském městečku je těžké se vzájemně vyhýbat, a tak na sebe dvojice samozřejmě brzy narazí. A stará jiskra mezi nimi opět zažehne plamen. Gen je však rozhodnutá, že vztah s Evanem napravit nechce. Během roku odloučení se snažila dospět a něco se svým životem udělat. To naopak Evan si svůj život do kupy zatím vůbec nedal a odjezd Gen mu zlomil srdce, takže místo toho životem tak nějak proplouvá, popíjí, tráví čas s kámoši a občas neovládne svou výbušnou stránku, i když je to v jádru celkem dobrák s velkým (a občas naivním) srdcem. Líbilo se mi, jak se autorka snažila vykreslit snahu obou hlavních hrdinů změnit svoje životy a dospět, ale chování Genevieve mě tedy někdy rozčilovalo. Hlavně co se týče její nerozhodnosti ve vztazích. Naopak Evan zvolil ke svému vývoji trochu jinou cestu a musím říct, že jeho interakce s Rileym se mi moc líbily a bavily mě. Co se mi ale moc nelíbilo, tak celkový vývoj vztahu Genevieve a Evana. Já jsem tam necítila žádnou velkou chemii a hlavní zápletka v jejich vztahu mi přišla úplně zbytečná.
Celkově tedy mohu říct, že ze série Avalon Bay zatím nejsem úplně extra nadšená. Elle Kennedy je úžasná autorka, takže i v tomto případě můžete očekávat skvěle napsaný text, který se moc dobře čte, ale stejně jako u předchozího dílu, ani u tohoto se bohužel nedostavil žádný wow efekt. Kniha sama o sobě není špatná a námět mi přišel celkem zajímavý, ale to zpracování místy trochu pokulhávalo. Nemohu ani říct, že by mi hlavní postavy byly zvlášť sympatické. Úrovně předchozích sérií Avalon Bay zatím nedosahuje. Další díl série si však nenechám ujít.

3,5/5

21.04.2023 4 z 5

Ian Ian Lauren Layne

Na Iana jsem se moc těšila. Za prvé se mi moc líbily předchozí dvě knihy autorky, které u nás již vyšly, za druhé anotace zněla prostě nesmírně slibně. Proto jsem celkem zklamaná, že ač má autorka opravdu příjemný styl psaní, tak kniha je naprosto plochá a průměrná. Řekla bych, že tomuto příběhu chybělo tak nějak vše - jiskra, humor, špičkování, romantika a hlavně hloubka. Veškeré interakce mezi hlavními postavami mi přišly absolutně plytké a vlastně jsme se o nich nedozvěděli nic moc osobního či zajímavého. Naopak se mi ale líbilo, že jednoho ze záporáků čtenář neodhadne hned po chvíli čtení. Text knihy se jinak četl velice příjemně, ale v závěru ve mně kniha nezanechala vůbec žádný dojem. Přijde mi to jako obrovská škoda a moc mě mrzí, že autorka nevyužila potenciál, který tento příběh i postavy nabízely. Další díly této série si ráda přečtu, ale Ian je opravdu naprostý průměr, který sice vyloženě neurazí, ale ani moc nenadchne.

17.04.2023 3 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

V druhém díle série si autorka připravila pro čtenáře doslova pohádkové prostředí. Téma knihy a vztah mezi princeznou a bodyguardem se může jevit otřepaně, ale musím uznat, že se toho autorka chopila skvěle a za mě se jedná v tomto tématu o jednu z nejlépe napsaných knih. Příběh mě chytl od první stránky a nepustil mě do té poslední.
Vývoj vztahu hlavní dvojice trval 4 roky, takže je to taková slow-burn romance v kombinaci s enemies-to-lovers. Ale bože, ta chemie mezi Rhysem a Bridget? Neskutečně jsem si to užívala - ty jejich rozhovory, hádky, ale i postupný vývoj vztahu. Myslím, že nejedna čtenářka si Rhyse totálně zamilovala. Když tenhle mrzoutský a zádumčivý bodyguard někdy projevil svou měkkou stránku, hned jsem měla úsměv na tváři. Až jsem si říkala, že snad taky potřebuju takového bodyguarda.
Bridget mi jako princezna byla neskutečně sympatická a celý ten příběh jsem si díky těmto dvěma postavám opravdu užila. Autorka si sice libuje v trochu vulgárnějším oslovování a trochu ponižujícím jednání u některých sexuálních scén, až jsem občas koukala, ale tady mi to přišlo rozhodně lepší než u předchozího dílu.
Celkově mi přišel příběh neskutečně dobře propracovaný, všechny postavy měly v příběhu svou roli i místo, a dokonce i některé vyústění zápletek pro mě bylo překvapující. Něco jsem úplně nečekala, nebo mě překvapilo, které osoby v tom byly zainteresované, takže jsem moc spokojená, že kniha nebyla úplně předvídatelná.
Za mě skvělé počtení, které jsem si moc užila a rozhodně tedy mohu doporučit!

13.04.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Zapata je jedna z mých nejmilovanějších autorek, takže jsem se na vydání nové knihy neskutečně těšila. Tímto děkuji @humbook, že jsem si knihu mohla přečíst ještě před jejím vydáním. #humbookblogeri

Přiznám se, že téma knihy mi přišlo neskutečně zajímavé a stejně tak zpracování. První část knihy totiž sestává z e-mailů a později zpráv, které si mezi sebou Ruby a Aaron vyměňují. Obě postavy tedy poznáváme tak, jak se i ony poznávají navzájem. Některé zprávy byly milé, jiné vtipné (u vtipu s kanibaly a těstovinami se směju ještě teď), další šly více do osobních problémů. Přesto musím říct, že ač text neskutečně rychle ubíhal, tak některé zprávy mi přišly trochu nudné. Změna přijde v druhé části, která už je psána klasicky, jak jsme u Zapaty zvyklí. Zapata svůj rukopis a styl humoru nezapře. Text se četl skoro sám, i přesto, že svým způsobem se v knize zase tak nic extra zajímavého neodehrálo. Postavy mě někdy svým chováním trochu štvaly, ale i tak jsem knihu přečetla jedním dechem a stránky se mi doslova míhaly pod rukama. Ruby byla na můj vkus až moc ufňukaná a Aaron, kterého se autorka snažila vykreslit jako playboye, byl v závěru cukrouš, který se uměl pěkně červenat. Některé situace mi přišly hrozně málo propracované a nevyužité, ale přesto na mě celý příběh působil moc mile, lidsky a reálně a u jeho čtení jsem se musela několikrát usmívat. Vztahu těch dvou jsem neskutečně fandila a celou tu slow-burn romantiku jsem si opět užila. I přes některé nedostatky ale kniha nabízí také několik velice silných momentů, hlášek a myšlenek, které mi zůstaly v hlavě. Závěr by za mě snesl trochu víc, ale přeci jen příběh Ruby a Aarona svým způsobem pokračuje v knize S láskou, Lukov, takže čtenář má možnost znovu nahlédnout (alespoň okrajově) do jejich životů.

Za mě tohle nebyla nejlepší Zapatovka, ale musím uznat, že se to četlo skvěle. Kulti je prostě ale zatím jen jeden.

Hodnocení 3,5/5

10.04.2023 4 z 5

Hříšně provinilá Hříšně provinilá Meghan March

Asi byla chyba číst tuto knihu hned po knize od Any Huang, protože tím více vynikly chyby, které tato série obsahuje. I u tohoto dílu musím pochválit styl psaní autorky. Kapitolky jsou krátké a celý text se fakt dobře čte. Příběh sám o sobě je ale strašně nudný. Bohužel i chování hlavních hrdinů mě v tomto díle už krapet unavovalo. Whitney je hrozně ufňukaná a pesimistická. Lincoln je na tom o něco lépe, ale je to takovej moula, nemůžu si pomoct. Pár scén pro mě bylo překvapujících, takže aspoň tohle mohu pochválit, ale jinak je to pro mě spíš zklamání. Rozhodně tato série nedosahuje úrovně předchozích sérií. Škoda. Třetí díl si nenechám ujít, ale celkově jsem spíše zklamaná.
2,5/5

07.04.2023 3 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Předchozí díl, Můj klenot, mě příliš nezaujal, takže jsem Pana O pořád odkládala. Nicméně dostala jsem chuť na pěknou romanticko-erotickou odpočinkovou knihu, kterou si užiju a nebudu muset u ní moc přemýšlet, takže na Pana O konečně přišla řada. A musím říct, že mě moc baví, když je kniha napsaná z pohledu hlavního hrdiny. Je to dost osvěžující. Nick byl sympaťák se zajímavou prací. I Harper byla moc sympatická a její práce mě zaujala ještě víc než ta Nickova. Dvojice měla mezi sebou skvělý humor i chemii, takže se kniha opravdu skvěle četla. Jasně, kniha je převážně o sexu a měla nějaké svoje mouchy, ale v závěru jsem od ní dostala to, co jsem očekávala. Zápletka v příběhu byla sice minimální, ale nezpůsobilo mi to žádné velké zklamání. Celkově jsem s příběhem spokojená a těším se na další díl, který je o bratrovi Nicka - o Wyattovi.

04.04.2023 4 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Jedno ze starších děl od mé oblíbené autorky, které stále čekalo na přečtení, se konečně dočkalo. Musím říct, že královna otřesných charakterů nezklamala, a i v tomto příběhu na vás bude čekat postava Alexe, kterého si rozhodně užijete. Já sama chvíli přemýšlela, jestli bych ho nejradši flákla po hlavě, nebo mu dala pusu. Kniha je nesmírně čtivá, jak jsme u L.J. Shen všichni zvyklí. Jak jsem se začetla, stránky mi doslova lítaly pod rukama. Nicméně na rozdíl od jiných děl autorky jsem si z tohoto příběhu úplně na zadek nesedla. Nemohu totiž vyloženě tvrdit, že by mi hlavní (ale i vedlejší) postavy byly úplně extrémně sympatické. I zápletka mi nepřišla tentokrát tak dobrá, jako tomu je u jiných děl. Působilo to na mě trochu vynuceně. Co mě ale bavilo, tak skvělá chemie! Ta se autorce povedla, jako vždy. Ač bych tuto knihu za svou oblíbenou od autorky neoznačila, tak i přesto se skvěle četla a bavila mě a proto hodnotím 4/5.

02.04.2023 4 z 5