Ketfl Online Ketfl komentáře u knih

Matt Matt Lauren Layne

3,5/5*

Příběh Matta byl za mě rozhodně lepší než příběh Iana. Hate to love romantickou linku mám ráda, ale tady mi přišla taková ne příliš uvěřitelná. Jako ta nenávist tam zase až tak nebyla. Příběh se ale hezky četl, kniha je krátká, takže příběh se nikde netáhl. Postavy samy o sobě mi přišly sympatické. Jen to ničím nevyčnívá z davu. Prostě příjemná odpočinkovka, u které za pár dní nebudete ani vědět, že jste ji četly.

20.01.2024 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Hned na úvod musím zmínit, že jsem velkou fanynkou Mariany Zapaty a na každou její knihu se těším jako na Vánoce. Její slow burn romance se zvláštním humorem mě neskutečně baví. Na příběh Zaca jsem byla zvědavá, protože jsem si ho stihla oblíbit v knize Srdcem proti zdi, kde byl spolubydlícím hlavního hrdiny Aidena. Příběh knihy Dvojitý zásah se ale odehrává až několik let po příběhu knihy Srdcem proti zdi, což mě krapet překvapilo.

Bianca se přátelila se Zacem od dětství. Zac byl totiž nejlepším kamarádem jejího bratrance a tato trojice trávila hodně času spolu. Jak ale čas plynul, Bianca se do Zaca totálně zamilovala. Jenže Zacovi se začala rozjíždět slibná kariéra hráče amerického fotbalu, proto se musel odstěhovat a dvojice spolu ztratila kontakt.

Po 10 letech se jejich cesty opět zkříží a je to, jako by snad ani žádný čas neuběhl. Dvojice brzy zase najede do přátelských kolejí, ale je evidentní, že stará láska nerezaví.

Příběh mi přišel hodně zajímavý i tím, jaké kariérní problémy musely hlavní postavy řešit. Zac se začíná pomalu smiřovat s tím, že jeho kariéra se blíží ke konci, naopak Bianca se snaží svou kariéru pořádně nastartovat.

Je fakt, že příběh se místy trochu táhl, ale Mariana píše tak čtivě, že i tato mírně nudnější místa jsem zhltla jako malinu. Vše doplňuje její specifický "hovno" humor, který nemusí sednout každému, ale já ho totálně zbožňuju!

Musím ale říct, že ta slow burn romantika se spíš hodí k těm bručounským a citově nedostupnějším hlavním hrdinům, proto ani Dvojitý zásah bohužel nesesadí z trůnu mého nejoblíbenějšího Kultiho. Hned na druhém místě mám Lukova, ale Dvojitý zásah řadím na třetí místo! Za mě skvělé počtení, Zacovi a Biance jsem moc fandila, aby vyřešili veškeré nedorozumění a aby našli společné štěstí.

Doporučuji!

20.01.2024 5 z 5

Vábení draka Vábení draka Anna Lowe

Zlí měňavci, hodní měňavci?

Hlavní hrdinka Tessa neměla do nedávna ani tušení o světě měňavců. Poté, co ji v zaměstnání napadne zlý drak, je nucena uprchnout na Havaj, kde se setkává s partičkou hodných měňavců, kteří ji mají ochránit. Na krásném ostrově se před Tessou otevře úplně nový svět. Navíc ji jeden z mužů-měňavců neskutečně přitahuje. Jenže Kai je také drak, může mu tedy po předchozích zkušenostech vůbec věřit?

Odolat tomuto drakovi ale není vůbec jednoduché. Svět měňavců totiž funguje na principu spřízněných duší, resp. druhů a družek. Je tedy jasné, že vztah Kaie a Tessy je nevyhnutelný a plný absolutně žhavé chemie. Je však možné, aby člověk strávil život po boku draka? Dvojice postupně odhaluje také různá tajemství, která obestírají původ Tessy.

Celý příběh je poměrně kraťoučký, kniha má jen 270 stran, proto se vše odehrává raketovým tempem. Hned na začátku je čtenář rychle uveden do děje a v podobném duchu se nese celá kniha. Rozhodně musím uznat, že se mi celý příběh neskutečně dobře četl. Nechybí spousta napětí, akce a vášně. Jen neočekávejte, že příběh vklouzne příliš do hloubky. Spíš je to takové oddechové čtení, které klouže po povrchu. Přesto mě příběh naprosto pohltil a já se do této skupinky měňavců neskutečně zamilovala.

Vábení draka je prvním dílem série Bojovníci z Havaje. Druhý díl nám představí dalšího z měňavců, Boona, který je vlkem. Já se tedy na jeho příběh už nyní moc těším.

Tato kniha je opravdu skvělá oddechovka s nadpřirozenými a fantasy prvky.

09.01.2024 4 z 5

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Tohle bylo prostě roztomile krásný.

Ano, ze začátku jsem měla trochu problém s hlavní hrdinkou. Chápu, pro mnohé je těžké si v dospívání zvolit, jakým směrem se bude život dál ubírat. Někdo prostě neví, jak se svým životem naložit a laxní přístup hlavní hrdinky mě trochu iritoval, protože kašlala na všechno. Naštěstí je kniha právě o tom. Najít svoje silné stránky, svoje místo v životě a jít si za svým snem a cílem. Takže jsem si opravdu moc užívala, jakým vývojem prošli jak Bel, tak i Teo. Oba to byli takový slaďouši, že jsem se u čtení kolikrát musela usmívat. Líbilo se mi i zaměření knihy na robotiku, to bylo moc fajn.

Tento příběh stojí určitě za přečtení.

03.01.2024 4 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Předstíraný vztah nebo falešné manželství jsou další z mých oblíbených knižních témat. Ella Maise mě navíc mile překvapila knihou Miluju tě, Jasone Thorne, která se mi opravdu moc líbila, takže bylo jisté, že si knihu Manželství pro jednoho určitě nenechám ujít. A dobře jsem udělala, protože tato kniha mi sedla přímo dokonale.

Hlavní hrdinové se jmenují Rose a Jack, takže jeden by si myslel, že jejich vztah je předem odsouzený k nezdaru, nebo ne?
Rose byla ale absolutně úžasná hlavní hrdinka. Zůstala více méně sama, přesto byla absolutní sluníčko a postupně se jí podařilo rozehřát zmrzlé srdce citově zakrnělého a chladného Jacka. Jejich vztah byl prostě úžasný a celá ta slow burn romantická linka? Ach! Neskutečně jsem si to užívala. Chemie mezi touto dvojicí byla opravdu skvělá.

Líbilo se mi, že kniha neměla nějaký zdlouhavý začátek. Hned v úvodu se spolu hlavní dvojice domluví na falešném sňatku a jejich životy už dál plynou bok po boku. Bylo skvělé sledovat Rose, jak buduje svou kavárnu a Jacka, jak ji ochotně pomáhá, i když vlastně původně vůbec nechtěl.

Kniha ale není jen o dvojici a odkrývání jejich různých tajemství. Nabízí také další zajímavé téma a musím říct, že s tím, co musela Rose řešit, jsem se zatím vůbec nesetkala. Takže to pro mě bylo opravdu nečekané a neotřelé.

Příběh určitě sedne všem, kdo mají rádi slow burn romantickou linku a témata falešných/předstíraných vztahů a postav typu bručoun vs. sluníčko. Tady si těchto témat totiž užijete dosyta! Já jsem tedy byla maximálně spokojená a určitě si nenechám ujít další tvorbu této autorky.

03.01.2024 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Jakmile jsem zjistila, že tato kniha bude vycházet, tak bylo jasné, že si ji určitě nenechám ujít. Já předstírané vztahy miluju. Navíc podle anotace mi to hodně připomnělo Lásku po španělsku a ta se mi fakt moc líbila.

Musím říct, že příběh mě rozhodně nezklamal. S čím jsem měla trochu problém, byla hlavní hrdinka. Na jednu stranu je fajn, že v každé knize není jen nějaká křehká květinka, která potřebuje silného alfa samce, který se k ní chová hrozně, ale pak se do sebe šíleně zamilují. Tady dostanete prostě Rebeccu, totálně soběstačnou workoholičku. Ale mně nějak úplně nesedla. Hudson byl miláček, toho jsem si oblíbila hned. Celkově mě ale na knize štvalo, že některé věci nebyly řádně dovysvětlené. A hlavně ten konec? Nechápu, že Rebecca nechtěla od Hudsona žádné vysvětlení. Přišlo mi to, jak kdyby autorka potřebovala na závěr vytvořit nějaké poslední drama, ale za mě se to teda moc nepovedlo. Kniha byla jinak fajn, ale ten závěr to docela zkazil. Každopádně si myslím, že kniha stojí za přečtení.

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

3,5/5*

Já knihy s mafiánskou tématikou miluju, takže jsem na tuto autorku a tuto knihu byla moc zvědavá. Po přečtení ale musím říct, že tohle mafiány teda nevidělo ani z rychlíku.

Hlavní hrdina Callum má být dědicem irské mafie a Aida je zase z rodiny patřící k italské mafii. Jako upřímně? Spíš mi to přišlo jako banda bohatých pitomečků, kteří si hrají na mafiány. Já si teda fungování mafie představuji úplně jinak. Takhle v knize dostanete jen hrozně drsného Calluma a několik bratrů Aidy, kteří běhají sami! po městě jako pomatená kuřata a hledají záporáky. Nejvíc mafiánská mi na celé knize přišla jen ta konkurenční mafiánská rodina z Polska.

Příběh sám o sobě ale nebyl úplně špatný. Vývoj vztahu od nepřátelství k lásce patří k mým hodně oblíbeným, ale je fajn, když je vývoj k té lásce přesvědčivý. Tady mi to bohužel moc nepřišlo. Nenávist byla skvělá, ale ta láska najednou mi moc uvěřitelná nepřišla. Musím uznat, že jsem se u knihy ale několikrát zasmála a některé pasáže jsem si fakt užívala.

Mnoho čtenářek v komentáři také zmiňuje ty jahody na obálce. Jako jo, význam v knize pochopíte, ale opravdu to teda není žádné terno.

Závěrem tedy musím říct, že kniha se mi poměrně dobře četla, ale zase takové terno, že bych si z toho sedla na zadek, to taky nebylo. Rozhodně si mafiánskou romanci představuji trochu jinak. Dalším dílům ale dám určitě šanci.

30.12.2023 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

U této autorky je to vždycky buď a nebo. Někdy je její kniha poměrně pěkně zpracovaná a někdy fakt vrtím hlavou, kdo to napsal?! Naštěstí tato kniha mi přišla poměrně povedená.
Kniha měla zajímavý prvek v podobě toho, co se stalo hlavní hrdince. Postavy mi přišly sympatické. Ano, téma bylo otřepané a nenabídne nic nového, přesto je to milá a romantická oddechovka na jeden dva večery.
Myslím, že za měsíc už nebudu vůbec vědět, že jsem tohle četla, protože kniha opravdu nenabízí nic překvapivého, ale jinak jsem si to užila. Pěkné.

Vezmi si mé srdce Vezmi si mé srdce Kasie West

3,5/5*

Autorku Kasie West mám poměrně ráda. Sice jsou její knihy pro mladé čtenářky, ale i já si ráda u nějakého takového sladkého nevinného počtení odpočinu. Líbí se mi, že její knihy mají vždy nějaký zajímavý prvek nebo téma. V tomto případě autorka zapracovala témata útulku, marketingu a vlivu sociálních sítí. Hlavně téma sociálních sítí a jejich vlivu na lidi a okolí je dost aktuální, takže proč ne? Příběh sám o sobě mi špatný vůbec nepřišel. Problém jsem trochu pocítila u hlavních postav. Jako takhle, postavy mi rozhodně nepřišly špatné, jen mi prostě přijdou jak přes kopírák z jejích dalších knih.

Co za mě ale bylo velké zklamání, tak samotná zápletka, která mi přišla prostě na hlavu, a pak hlavně její "vyřešení". Já si nemůžu pomoc, mně to přišlo spíš trapný a nedotažený. Takže v závěru musím říct, že jsem ze čtení i krapet zklamaná. Jak má kniha nádhernou obálku, tak bych ji zařadila spíš k těm slabším od autorky. Další knihu si ale určitě ráda přečtu.

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

Opravdu hodně jsem se snažila na celé dílo nahlížet s tím, že se jedná o autorčinu prvotinu. Ale fakt nevím jak jinak to říct, než že tahle kniha byla totální patlanice.

Hlavní hrdinové - kde začít? Přišlo mi, že jak Lucy, tak Asher byly úplně bez charakteru. Chemie mezi nimi mi přišla úplně nulová. Lucy si pomalu většinu knihy protiřečila. Na to, že studovala na prestižní univerzitě, tak byla tupá jak poleno. Úplně bych nad tou její tupostí brečela. Asher byl zase tak dokonalý a dokázal cokoliv, že už jsem čekala, že snad dokáže pohnout i měsícem a hvězdami.

I ostatní postavy byly úplně bez charakteru. Dnes, několik dní po přečtení, fakt v hlavě lovím, co bych třeba mohla říct o tom bodyguardovi, co měl Lucy na starost. Její kamarádka se nakonec projevila nejvíc, a to tím, že to byla jasná nymfomanka. K žádné z postav jsem si neměla šanci vytvořit nějaký vztah.

Příběh sám o sobě by úplně špatný nebyl, ale mně to prostě celé nějak nesedělo. Autorka navíc ještě mezi jednotlivými scénami tak zvláštně přeskakovala, nebo začala nový odstavec popisovat už s nějakou proběhlou scénou a pak se k ní zpětně vracela, že jsem někdy byla úplně zmatená, co to vlastně čtu.

Suma sumárum: další knihy si určitě přečtu, protože věřím, že autorka se s dalšími tituly vypsala. Přeci jen jsem na ní slyšela chválu. Tohle byla ale fakt katastrofa.

30.12.2023 2 z 5

Láska z jiného života Láska z jiného života C. J. Connolly

Tak tohle bylo opravdu skvělé počtení! Bylo úplně neuvěřitelné sledovat, jak se život jedné ženy díky jedné události rozjede po dvou úplně rozlišných cestách. Ať už se jedná o partnera, práci, kamarády, apod. Musím říct, že téma není úplně běžné a fakt mě to bavilo. Sice mi to nepřišlo jako odpočinková četba, ale knihu jsem si opravdu užila. I nějaká ta slzička mi ukápla. Velkým plusem pro mě i bylo, že jsem do poslední chvíle přemýšlela, jak si s celým námětem autorka poradí a jaký bude závěr.

Ale ať už se váš život bude odvíjet jakoukoliv cestou, ta pravá láska si vás stejně najde. Moc pěkné.

30.12.2023 5 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Historické romance do své četby úplně běžně a pravidelně nezařazuji, takže je u mě až s podivem, že jsem se rozhodla sáhnout zrovna po této knize. Nevím proč, ale tato kniha mi padla hned do oka. A jsem opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla, protože se mi opravdu moc líbila.

Jedná se o historickou romanci, kde se autorka inspirovala filmem Sám doma. Hlavní hrdinku Myrtle totiž její rodina zapomene pár dní před Vánoci doma a všichni si vesele odjedou na rodinné panství do Skotska. Myrtle tak zůstává v londýnském domě úplně osamocená. Jediným dalším člověkem v blízkém okolí je ovdovělý vévoda-soused, který si přeje být jen sám a v tichu. Upovídaná Myrtle tedy není zrovna tou, o kterou by nějak zvlášť stál a přál se s ní stýkat.
Musím říct, že vztah mezi Myrtle a Valem byl senzační. Absolutně romance ve stylu broučoun vs. sluníčko. Líbilo se mi, že Val se s Myrtle vůbec nemazal, byl na ní pěkně drsný a ona si z toho vůbec nic nedělala. Naopak se jí podařilo rozmrazit vévodo zmrzlé srdce.

Závěr mi přišel trochu urychlený, proto jednu hvězdičku ubírám, ale jinak jsem si knihu opravdu moc užila. Hlavní postavy mi byly nanejvýš sympatické, podobnost k Sám doma mě moc bavila, protože ten film zbožňuju, do toho Vánoce, koledy, pes Horác a trochu toho dramatu, za mě fakt super.

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Hlava plná lásky je dalším příběhem z vědeckého prostředí. Tentokrát nás ale autorka zavede do tajů neurovědy a inženýrství v NASA. Musím uznat, že téma je to rozhodně zajímavé a v romantických knihách ne úplně běžné. Pokud jste četli knihu Hypotéza lásky a líbila se vám, tak vám mohu zaručit, že si zamilujete i tento příběh.

Taky zbožňujete knihy, kde chlap je bručoun a holka naopak sluníčko?
Já teda ano a tady přesně tohle dostanete. Bee je trochu bláznivka, ale zároveň skvělá holka se smyslem pro humor. Levi se tváří jako by ho nezajímalo nic jiného než jeho práce, a přitom je to absolutní miláček, který by pro lidi, které miluje, udělal cokoliv. Když jsem četla interakce mezi těma dvěma, fakt jsem se musela kolikrát usmívat, protože to bylo opravdu skvělé.

Autorka drží stejný styl příběhu, jako tomu bylo u Hypotézy lásky, přesto mě to vůbec nezklamalo. Naopak mi každý příběh přišel svým způsobem jedinečný. V příběhu se odhalí několik tajemství, ať už se jedná o ty v pracovním prostředí či osobním životě, mezitím je ale skvělé sledovat romantickou linku mezi hlavními hrdiny. I v tomto případě se jedná o slow burn, takže nějaké rošambíčko na prvních stranách neočekávejte. Spíš se jedná o skvělou a humornou romantickou oddechovku. Já si čtení užila od první do poslední strany a nemohu se dočkat další knihy z pera této autorky.

DOPORUČUJI!

19.12.2023 5 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Na příběh dalšího z Caneovic bratrů jsem se těšila, protože první díl mě mile překvapil a neskutečně bavil. A hned prozradím, že vůbec nejsem zklamaná.

Kniha je opět zařazena v žánru romantická komedie a nabízí hned celou řadu vtipných scén. Kolikrát už to byl trochu trapno-humor, ale mně to teda vůbec nevadilo, fakt jsem se smála většinu knihy. Hlavní hrdina JP má navíc úplně prazvláštní zálibu a epilog byl tedy opravdu třešnička na závěr.

Když už jsme u JP, taky jste hádali, jak se ve skutečnosti jmenuje plným jménem? Já teda ano!

„Poslouchej mě, Jonathane Patricku Cane...“
„Takhle se nejmenuju.“
„Je mi fuk, jestli se jmenuješ třeba Jarmil Prdel, ale budeš mě poslouchat.“

JP byl celkově miláček a dle mého názoru hlavní tahoun příběhu. Neskutečně jsem si ho zamilovala. Kelsey příběh naopak trochu kazila. Nebudu lhát, někdy jsem si říkala, že je to pěkná kravka. K JP se kolikrát chovala hrozně a takovou dobu jí trvalo, než se jí rozsvítilo v hlavě. Ach jo! Přitom si myslím, že většina čtenářek by JP brala hned, já tedy určitě.

Stejně jako první díl, i příběh JP a Kelsey nenabídne nic, co byste jinde už nečetli, ale já si čtení opravdu moc užila. Sice mě trochu překvapilo, že to bylo dost slow burn a na nějaké rošambíčko jsme si museli pěkně počkat, ale když už na to došlo, bylo to pěkně žhavé. Za mě super čtení a moc se těším na příběh posledního z bratrů.

Tato série určitě stojí za přečtení.
Hodnotím 4,5 z 5

12.12.2023 5 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Když Wren poprvé přijede k domu Daxe Moodyho, aby mu poskytla objednanou masáž, vůbec netuší, že právě onen tajemný a pohledný muž bude tím, kdo úplně vyhodí její život ze zajetých kolejí. Na poprvé se masáž nepodaří dokončit, stejně tak na podruhé. Zadaří se až na třetí pokus. Mezi jednotlivými návštěvami ale vznikne mezi dvojicí zvláštní spojení. Chemie, kterou nelze ignorovat. Jenže Dax má postranní motiv, proč si Wren stále zve do svého domu i života. A je zatraceně těžké udržet vztah na profesionální úrovni, když jste přitahováni k člověku, kterého nesmíte milovat.

Autorka si připravila pro své čtenáře příběh zabývající se hned několika zajímavými tématy. Celý příběh je jednoduše a příjemně napsaný, nikde se nezadrhává a protkává ho jemný nádech melancholie. Je těžké vyrovnat se se smrtí blízkých osob, je těžké milovat někoho, koho milovat nesmíte. A když člověk potká spřízněnou duši, žádná překážka ani čas není natolik silný, aby takovému citu zabránil. Nebo snad ano?

Musím říct, že téma zakázané lásky mám poměrně ráda. Vývoj vztahu mezi Wren a Daxem byl spíše slow burn, ale mně osobně se moc líbil a přála jsem jim happyend. Kniha celkově nabídla hned několik témat, které mě oslovily, přesto si myslím, že autorka plně nevyužila jejich potenciál. Příběh mi přišel místy plytký. Za mě je to tedy milá odpočinková kniha, u které vám možná i jedna dvě slzičky ukápnou, ale u mě se nebude řadit k příběhům, ke kterým bych se pravidelně vracela. Přesto je to fajn počtení na jeden, dva večery.
Hodnotím 3,5 z 5

05.12.2023

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Tato kniha má naprosto boží obálku, která mě ihned zaujala. S Lucy Score mám navíc přechozí zkušenost s knihou Na vlásku, která se mi celkem líbila, takže jsem se ani pořádně nepodívala na anotaci a bylo mi jasné, že tato kniha mě nesmí minout. A teď si představte to překvapení, když otevřete knihu a tam totální bručoun z maloměsta?! Panebože! Už jsem se někdy zmínila, že miluju, když je v knihách chlap bručoun, holka sluníčko, je to spíše slow burn, ale přesto je mezi hlavní dvojicí super žhavá chemie? Ano, tak tady jsem dostala vše, co mám na knize ráda.

Celý příběh se odehrává na téměř 500 stranách. V první chvíli jsem si říkala, co tam chce autorka pořád psát? Přesto jsem knihu přečetla jedním dechem a čtení si nesmírně užila. Na jednu stranu je v příběhu plno klišé, ale i tak mě autorka dokázala příjemně některými událostmi překvapit.

Hlavní hrdinka Naomi byla možná trochu naivní a Knox si moc nebral servítky a kolikrát se k Naomi choval fakt hrozně, přesto jsem si jejich interakce naprosto užívala. Super třešničkou tomu všemu byla jedenáctiletá neteř Waylay, ale také ostatní obyvatelé malého městečka Knockemout, kteří byli tak zvláštní, až byli dokonalí. Mohu vám zaručit, že se do tohohle městečka i jeho obyvatel zamilujete natolik, že druhý díl si rozhodně nenecháte ujít.

Trochu musím vytknout místy zvláštní překlad. Ne že by v knize byly chyby, ale někdy to na mě působilo tak zvláštně a kostrbatě.

Z příběhu je také jasné, o kterých dvojicích budou další díly. Já se přiznám, že se hodně těším na příběh Luciana a Sloane, o kterých by měl být třetí díl. Ale i na druhý díl jsem velmi zvědavá. Rozhodně si ho nenechám ujít.

Doporučuji a hodnotím 4,5 z 5.

IG: @vnimej_svet_knih

29.11.2023 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

K. A. Tucker jsem si zamilovala kvůli sérii Deset malých nadechnutí, která u nás vyšla už před několika lety. Od té doby žádná další kniha nevyšla a já si začínala myslet, že o této autorce tady už neuslyšíme. Jsem tedy ráda, že jsem se spletla, protože kniha Nespoutaná Aljaška se rozhodně řadí mezi nejlepší knihy, co jsem v roce 2023 četla.

Calla je typická holka z velkoměsta. Když jí zavolá kamarádka jejího otce, aby jí oznámila, že je vážně nemocný, sbalí si Calla několik kufrů a vyrazí do svého rodného městečka na Aljašce. Po cestě ji má vyzvednout Jonah, bush pilot, který pracuje pro Nespoutanou Aljašku, leteckou společnost, kterou vlastní její otec. Ze začátku je vztah mezi Jonahem a Callou na ostří nože. Jonah nemá rád barbíny, jak Callu nazývá, a ona si celkem těžko zvyká na život na Aljašce, který rozhodně není jednoduchý a tím ještě Jonahovu nenávist přiživuje, protože se ukazuje, že je přesně taková, jak si myslel. Jonah ale brzy zjistí, že to tak úplně není pravda a vzájemná chemie mezi nimi se nedá popřít. I přesto je vývoj jejich vztahu spíš slowburn, od postupného spřátelení až po nádhernou lásku. Rozhovory a interakce mezi nimi mě ale neskutečně bavily a já si tyhle dva fakt zamilovala.

Příběh je plný zajímavých kontrastů a vyvolá ve vás celou škálu emocí. Calla se snaží napravit problematický a více méně neexistující vztah se svým otcem a zároveň se musí dívat, jak on bojuje se závažnou nemocí. Asi nemusím říkat, že jsem si v průběhu čtení několikrát pěkně poplakala. Prostředí Aljašky a popis tamního života jen knize dodává na zajímavosti a čtivosti. Kniha se četla opravdu sama a já jí absolutně nemám co vytknout. Teď už nezbývá nic než doufat, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

Velice doporučuji!

15.11.2023 5 z 5

Lovec Lovec L. J. Shen

Na každou knihu od L. J. Shen se těším jak dítě na Vánoce, takže bylo jasné, že Lovce si rozhodně nenechám ujít. A že se opět jedná o skvělé čtení.

Příběh je úžasně napsaný a nabízí hned celou řadu zajímavých témat. Navíc dokonale ukazuje, že nic nemusí být tak, jak se na první pohled zdá. Rozhodně si můžete být jisti, že tato kniha ve vás probudí hned celou škálu emocí.

Hunter je na první pohled typický bad boy z bohaté rodiny, který má místo mozku v hlavně piliny a jeho největší zájem je najít si nějakou svolnou roštěnku na večer.

Sailor je zase odhodlaná a cílevědomá dívka, kterou nezajímá nic jiného, než lukostřelba a případná kvalifikace na Olympiádu. Je tomu ale skutečně tak?

Rozdílnější povahy, aby člověk pohledal, přesto je vývoj jejich vztahu absolutně výbušný – plný hádek, ale také sexuálního napětí. Rozhovory mezi hlavní dvojicí jsou zábavné a dokáží čtenáře rozesmát. Co se mi na knize opravdu moc líbilo, tak vývoj postav. Autorka nenápadně a postupně odkrývá různá tajemství a hází našim hlavním hrdinům pod nohy různé překážky, aby je vyburcovala k tomu najít své lepší já. Celý příběh navíc podtrhuje rádoby detektivní zápletka a vyšetřování na vlastní pěst. Hlavní hrdinové se také musí postavit svým strachům a pokusit se uzdravit své zraněné duše. Příběh má absolutně všechno, co si od dobrého příběhu představuji. A pokud hlavní hrdinové najdou při své cestě i lásku, tak jsem jedině pro.

Jen se přiznám, že jsem moc nepřišla na chuť Hunterově rodině. Chování jeho otce mi přišlo naprosto ohavné a ten závěr jsem mu moc nevěřila. Taky mi vadilo, že ze sebe Hunter zbytečně pořád dělal blbečka, i když to byl inteligentní kluk. To mi příběh mírně kazilo. Přesto jsem si tohle nahlédnutí do nové série Boston Belles dokonale užila a moc se těším na další díly.

Hodnotím 4,5/5

09.11.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

I padouch si zaslouží lásku

James, kterému se říká Hook, má za sebou těžké dětství, které ho zformovalo do velice chladného a nemilosrdného muže, který touží po jediném – po pomstě. Takže když se rozhodne, že Petera Michaelse zničí, je mu celkem jedno, jak toho dosáhne. Když se u něj v baru objeví Wendy, Peterova dcera, rozhodne se James využít ke své pomstě právě ji.

Wendy je mladá a naivní holka, která se pořád snaží zavděčit svému otci. Zároveň se taky stará o mladšího bratra, o kterého otec nejeví absolutně žádný zájem. Je tedy jasné, že když ji začne nadbíhat přitažlivý a o něco starší James, Wendy mu rychle sedne na lep.

Autorka si pro čtenáře připravila zajímavý příběh inspirovaný pohádkami. A právě to mě moc zaujalo. A taky nejspíš způsobilo, že jsem si myslela, že kniha Lapeni je fantasy. Dovedete si tedy asi představit to překvapení při čtení, že jsem žádné fantasy nedostala a místo toho na mě čekala dark romance. Možná i proto mi to ale celkově neskutečně sedlo. Příběh se četl skvěle, autorka má úžasný styl psaní. Mezi Wendy a Jamesem byla opravdu žhavá chemie a postelových hrátek v knize rozhodně nebylo pomálu. Některé zvraty jsem očekávala, jiné pro mě byly překvapující. Celkově musím říct, že jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

Jediné, co opravdu musím vytknout, je hlavní hrdinka Wendy. Ta mi prostě moc nesedla. Jinak se příběh četl téměř sám. I padouši si zaslouží lásku a já jsem ráda, jak cukříkově to v závěru pro Jamese dopadlo. Další díl této série si určitě nenechám ujít.

Hodnotím 4,5 z 5.

07.11.2023 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Řekla bych, že si pořád kladu ty samé otázky, jako jsem si kladla i u prvního dílu. Moc nechápu ten svět, to pojetí bohů, k čemu tam jsou dobří a tak, ale stejně jsem to zhltla jak malinu. Autorce se musí nechat, že i vlastně úplnou blbost plnou docela závažných chyb, které by mě normálně nutily upustit od čtení, dokáže napsat tak čtivě, že jsem si to opravdu užila. Když vezmu vztah ústřední dvojice, Psyché a Erota, tak ten byl fakt žhavý. Tu chemii mezi nimi se autorce povedlo popsat fakt na jedničku. Jen mi vadilo, že snad půlku knihy oba omílali a řešili to samé dokola. Možná to udělalo i to, že začátek příběhu měl fakt rychlý spád a pak se to prostě docela táhlo. Přesto musím říct, že mě to bavilo, což mi přijde fakt neuvěřitelné, když tady píšu tohle hodnocení. Mohla bych tam vytknout totiž milion dalších věcí, přesto jsem si knihu dost užila a další díl si nenechám ujít.

Hodnotím 3,5 z 5.

18.10.2023 4 z 5