kessey kessey komentáře u knih

Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Luciferův efekt: Jak se z dobrých lidí stávají lidé zlí Philip Zimbardo

Rozhodně nejde o čtení k bazénu, ale jde o skvělou poutavou knížku, která naprosto změní Váš pohled na svět, historické události, lidi kolem Vás i sebe samého. Všichni máme představy co bychom udělali kdyby... Nevěřícně kroutíme hlavou nad slabostí ostaních a jejich pokřivenými charaktery. Věřte mi, že po přečtení této knihy už to nikdy neuděláte. Zimbardo nám ukazuje, že lidé se nedělí na dobré a zlé, ale stačí...to už si sami přečtěte :-)

27.10.2015 5 z 5

Opraski mě nejenom nesmírně baví, ale zároveň mě nutí vytahovat hodně zasunuté znalosti naší historie a někdy si musím danou událost vyhledat, abych daný vtip opravdu docenila. Pro mě skvělé dílo a ten jazyk tomu teprve dodává šmrnc, takže SE S TIM SMIŘte

05.05.2014 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dobře, nejde o žádné hlubokomyslné dílo, ale popravdě jsem se svěle bavila (z MHD mě museli málem vyvést) a odpočinula si. Nápad je to poměrně originální a Olin s Laďou jsou nezapomenutelní, těším se na další díl.

21.04.2014 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Popravdě při prvních stránkách jsem trnula hrůzou, jestli se z knížky nevyklube červená knihovna. Ovšem příběh mě nakonec pohltil a posledních 15 stránek jsem řvala, jako by mi vymřela půl rodiny, což se mi u knížek popravdě zas tak často nestává. Vřele doporučuji všem, čte se jedním dechem, ale na druhou stranu nutí neustále přemýšlet nad hranicí mezi dobrem a zlem a ohrožuje naši představu černobílého světa

12.04.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Já si nemůžu pomoct, mám toho pokřiveného závisláka fakt ráda a mám pro něj slabost. Takže nejsem a ani nechci být nějak zvlášť objektivní. Můžu jen vřele doporučit všem knihomolům a milovníkům detektivek a tajemných příběhů. Bavila jsem se, bála a nemohla se odtrhnout. Samozřejmě, některé výtky uvedené v některých komentářích nejsou úplně mimo, ale stejně se nemůžu dočkat dalších míst, které Harry pozvrací a dalších úchyláků vraždících občany Norska (s takovou jich tam moc nezbude).

06.04.2014 4 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Je to skvělý román, který se ovšem velmi špatně popisuje a škatulkuje. Dílo začíná v 60. letech v době studené války a malá Madeleine se stěhuje i s rodinu na leteckou základnu v Kanadě. Následuje více než 900 stran na nichž můžeme sledovat příběh o vině a trestu, psychologii dítěte, zneužívání a jeho dopadech, dospívání, manželském soužití, o životě v uzavřené komunitě, prostě každý si tu najde něco a všechno tvoří dokonalý celek. Je šokující jak dokáže jedna lež změnit životy tolika lidí. Autorka má obrovský dar vtáhnout čtenáře do děje a vše dokonale vykreslit, vřele doporučuju.

30.03.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Výborná kniha, která popisuje druhou světovou válku značně neotřelým způsobem. I přesto (a možná právě proto), že tam houfně neumírají lidé a nepláčou vdovy jde o knihu skvěle zachycující hrůzu této doby. Kniha se čte jedním dechem, postavy jsou dokonale vykreslené a uvěřitelné. A jako bonus se konečně dozvíte, jak doopravdy vypadá Smrť.

23.03.2014 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Fantastická kniha, místy až děsivá a rozhodně nezapomenutelná. Nikdy nezapomenu na bojotečného prince Jacka, Mami, Pokoj ani Čerta. Je to silný příběh, který mimo jiné upozorňuje na problematiku únosu, znásilňování, omezování osobní svobody a psychického teroru, ale zároveň je to příběh naděje, který ukazuje, že je důležité vydržet a bojovat byť se to zdá nemožné.

11.02.2014 5 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Kniha je temná a drsná, námět neotřelý a čte se jedním dechem. Ovšem úprava textu je katastrofální, při normálním tisku bez pěti vynechaných mezer na každé stránce by se vlezl na poloviční počet stránek.

05.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Popravdě průmerný thriller, kdyby nešlo o Browna, tak zapadne bez povšimnutí mezi hromady dalších. Místy je kniha překombinovaná a navíc už při čtení netajím dech, protože je mi jasné, že Langdon zase přežije, aby nás mohl ohromovat při dalším dobrodružství při němž ho bude doprovázet další super inteligentní, vtipná a zábavná královna krásy. Neobjevuje se tu nic nového, Brown v podstatě vykráda sám sebe.

05.01.2014 2 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Jak říká jedna z postav: "Dobrá kniha je taková, u které nám je líto, že skončila." Knihu jsem hltala od začátku až do konce, ale když jsem se postupně blížila k závěru, přestávalo se mi chtít číst, protože jsem ji stále nechtěla odložit a rozlučit se s postavama. Nejde o klasickou detektuvku, je to dílo originální, má spád a člověka fakt chytne. Navíc ukazuje, že nic neni takové jak se na první pohled zdá a není radno odsuzovat lidi podle prvního dojmu, pověsti či vzhledu.

05.01.2014 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Můžeme donekonečna debatovat o morální stránce věci, ale nic to nemění na tom, že kniha je skvěle napsaná, výborně se čte a je to téměř neuvěřitelný a napínavý příběh...

02.12.2013 5 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Irving opět nezklamal. Je to skvělá kniha o životě, lásce a přátelství, která mimo jiné ukazuje, jak je důležité být tolerantní a vyhýbat se používání nálepek a předsudků. Autor, se vyhnul moralizování a přílišné sentimentalitě, kniha má spád, dialogy jsou trefné a uvěřitelné. Myslím, že by nebylo od věci zařadit ji do povinné četby, řadu puberťáků a také jejich rodičů (především těch homofobních) by rozhodně překvapila a poučila.

10.11.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Duo Kepler jako vždy nezklamal. V Hypnotizerovi mě Joona až tak nenadchnul, ale pomalu si svojí buldočí povahou získavá moje sympatie. Ano, některé prvky zavánějí kalkulací (jak se objevuje v řadě komentářů), ale zároveň se objevuje i řada nových a neotřelých nápadů a dohromady tvoří skvělý mix, který člověku nedá pokoj dokud nezhltne poslední stránku.

29.08.2013 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Mně se kniha vážně líbila, je to nenáročné zábavné čtení, ideální na léto. Rowling má podmanivý vypravěčský styl, dokáže vytvořit postavy od nichž se člověk nemůže odtrhnout. Ale je pravda, že Pottera už zřejmě neřekoná

28.08.2013 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvělá knížka, která ukazuje, že nic není černé ani bílé a myslím, že by si ji měli přečíst především lidé stojící v čele našeho státu. Výborně napsané, čtivé, poučné a nesmírně silné dílo.

26.08.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Hypnotizer se mi popravdě líbil trochu víc, ale i tak je to skvělá detektivka, kterou nelze jen tak odložit.

10.08.2013 3 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Po téhle knize mám pocit, že už nikdy nevyjde slunce. Viděla jsem dokument natočený podle pamětí Sina, takže jsem byla částečně "připravená", ale stejně mě totálně srazila na kolena. Je naprosto nepochopitelné, že v dnešní době existují takové pracovní tábory a svět to absolutně ignoruje a místo toho se dohaduje o kravinách.

04.08.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Popravdě detektiv Joona mě za srdce příliš nechytil, mám radši rozervané alkoholiky, ale děj to plně vynahradil. Rozhodně originální námět, propojení více příběhů, skvěle napsáno a čte se jedním dechem.

04.08.2013 4 z 5