kessey kessey komentáře u knih

Magor a jeho doba Magor a jeho doba Marek Švehla

Naprosto dokonalé, nic co bych dokázala napsat by ani z půlky nevystihoval zážitek který na Vás čeká.

04.02.2018 5 z 5

Elénium Elénium David Eddings

Ano, je pravda většina věcí, které jsou knize vyčítány. Postavy jsou rozdělené na dobré a zlé a celkově je to trochu černobílé a oldschoolové fantasy. Ale na druhou stranu to je hrozně příjemný svět
plný milých postav, které Vám přirostou k srdci. Na tuhle sérii nepotřebujete IQ 180, ale je to knížka po které rádi šáhnete po debilnim dnu v práci nebo když zrovna umíráte na rýmičku

21.01.2018 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhý díl je trochu jiný než první, autor se rozhodl sledovat příběhy postav v samostatných liniích, což místy vedlo trochu k rozdrobení celistvosti příběhu. Nicméně mě druhý díl bavil stejně jako první a těším se na trojku.

12.11.2017 4 z 5

Žulový Stalin: Osudy pomníku a jeho autora Žulový Stalin: Osudy pomníku a jeho autora Ruda Cainer

Řekněme si narovinu, že autor není mistr dialogů, zvláště těch milostných, ale jinak je to poměrně slušně napsaný a zajímavý příběh.

14.10.2017 4 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Příběh je to krásný a hlavně díky němu dostala kniha ode mě 4 hvězdy, ale tak trochu neprávem. Je napsána čtivě, má spád, ale místama mě dost iritoval poněkud zbytečný patos autora, kliše a fráze. Život Van Gogha byl sám o sobě stěží uvěřitelný, dojemný a smutný a myslím, že tyhle berličky jsou poněkud zbytečné

07.09.2017 4 z 5

I přesto, že se v podstatě jedná o literaturu faktu, kniha je skvěle napsaná a čte se velmi dobře, jako román. Problémem je, že je opravdu těžko uvěřitelná, šokující a myslím, že pro většinu lidí stěží představitelná. Všichni máme povědomí o tom co se dělo v nacistickém Německu nebo v Sovětském svazu a taky co se odehrává v součásném Rusku, ale Severní Korea zůstává pořád tak nějak mimo. Těžko uvěřit, že v dnešní době, v podstatě kousek od nás, lidé umírají hladem, netuší co je internet, hlavu státu slepě vnímají jako boha a vzájemně se v jeho jménu udávají. Kniha představuje jen střípek do našeho vědění o životě v Severní Korei, ale dostane se vám hluboko pod nehet a hned tak se nedostane ven.

04.08.2017 5 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Původně jsem chtěla dát jen tři hvězdy, ale kvůli konci musím dát čtyři. Díky střídání míst, časových rovin a množství postav je třeba udržovat pozornost a kniha se nečte úplně lehce, ale zároveň je ten příběh krásný, děsivý a místy až nechutný. Co všechno jsem ochotni a schopni udělat pro lásku? Co všechno si dokážeme díky tomuto slůvku omluvit?

04.08.2017 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Popravdě já opravdu nemám ráda příběhy, v nichž jsou hlavními postavami děti a puberťáci, proto jsem se pořád kroutila, jestli číst nebo nečíst. Ale nakonec to v tomhle případě vůbec nevadilo. Jde o dokonalé odpočinkové čtení, dokonale vystavěné, napínavé, plné zvratů, ale vlastně pořád jaksi uvěřitelné.

04.08.2017 4 z 5

Pastýřská koruna Pastýřská koruna Terry Pratchett

Řekněme si na rovinu, ze kdybych měla hodnotit nezaujatě, je to na tři hvězdy.. Ale každý, kdo strávil alespoň část svého života v Ankh-Morporku, nemůže jít pod čtyři :-) Kniha není možná dokonale dotažená do konce, ale je to vzhledem k okolnostem důstojné rozloučení.

25.06.2017 4 z 5

Osudy a běsy Osudy a běsy Lauren Groff

Já nevím proč, ale ta kniha Vás prostě nutí číst ji pořád dál a dál. Zachycuje vztah dvou lidí a dokonale ukazuje, že i když si myslíte, že někoho znáte a máte pocit, že jste jedno tělo a jedna duše, opak může být pravdou.

18.06.2017 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Řekněme si na rovinu, že sice nejde o nějaký literární klenot, ale je to knížka, která vás pohltí a bude vás nutit číst co nejrychleji až do konce. Jistě, najdou se zde i drobné nesrovnalosti, ale vše odpustíte právě pro tu jízdu, kterou vám dá :-)

20.11.2016 4 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

První polovina knihy má sem tam slabší pasáže, hlavně v místech, kde se autor věnuje úvahám v obecné rovině, ale druhá polovina to plně vynahradí. Autor dokázal formulovat myšlenky a úvahy, které má řada lidí někde hluboko v sobě, ale stydí se či bojí na ně jen pomyslet. Brutálně upřímné a pravdivé

07.09.2016 5 z 5

Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Naděžda Tolokonnikova

V knize nejde o nějaké dokumentární zachycení celého příběhu, spíš je to soubor jednotlivých střípků a některých událostí, které jej dotváří. Je to silné, syrové a místy velmi šokující, ale trochu mi vadilo, že někdy z textu čiší až příliš velká snaha pobouřit za každou cenu a to si myslím, že autorka nemá zapotřebí. Proto "jen" čtyři hvězdy

01.09.2016 4 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Je to kniha, která je tak děsivá a neskutečná. Na jednu stranu máte pocit, že už ji dál číst nedokážete, ale na druhou musíte.

15.05.2016 5 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Je to obdivuhodný příběh a farář Toufar byl opravdu famozní osobnost. Ale pokud budu hodnotit knížku jako takovou, tak mi přijde, že autor chtěl za každou cenu ukázat, jaký to byl skvělý člověk, až toho prostě bylo moc. Třičtvrtě knihy představuje chvalozpěv na poctivost, čistotu, dobrotu a obětavost pátera, až je toho prostě moc a získáte pocit, že Mirek Dušín byl jeho zlobivý příbuzný. Za mě by to chtělo pojmout trochu jinak.

30.04.2016 3 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Čtyři hvězdy, ale teda jen s odřenýma ušima. Příběh vážně skvělý a originální a určitě stojí za přečtení, ale místy mě ubíjela neutuchající sebelítost hlavního hrdiny.

09.04.2016 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Já mám pocit, že kniha zůstala někde na pomezí literatury pro děti a příběhy pro dospělé. Děj je většinou naivní a málo propracovaný, ale konec bývá originální a místy i trochu děsivý. Milé čtení, ale vlastně nevím komu určeno, pro mě trochu zklamání. Ale potenciál, trochu napětí a originality i pro dospělé tam je.

06.01.2016 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Potřebovala bych víc hvězdiček, aspoň sedm. Čím víc jsem se blížila k definitivnímu konci celé ságy, tím míň se mi vlastně chtělo číst, což vlastně potvrzuje, že cesta je cíl :-)

01.01.2016 5 z 5

Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995) Tábor smrti Lety: Vyšetřování začíná (1992-1995) Paul Polansky

Autorovi je často vytýkaná nepřesnost, paranoia či ohýbání faktů. Nic to ovšem nemění na tom, že v Letech stále stojí vepřín a i kdyby byla pravdivá jen každá druhá stránka, tak se máme vážně za co stydět. Tohle jsme prostě nezvládli. Knížka je skvěle napsaná, výborně se čte a donutí člověka zamyslet se nejen nad historickou zodpovědností států za své činy, ale třeba i nad vlastními předsudky či zakořeněnými stereotypy.

06.12.2015 4 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Strašně dlouho jsem váhala, jestli mám začít celou sérii číst či nikoliv. Popravdě Pistolník není úplně nejlepší začátek, ale rozhodně nejde o špatnou knížku, proto s chutí do toho a další díly Vám to vrchovatě oplatí!

27.10.2015 3 z 5