kercah kercah komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Témata z koncentračních táborů nebyla ta po kterých bych sáhla, ale výzva mě donutila. Byla to také moje poslední kniha výzvy a musím říct, ze mě velice překvapila. Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout,..strhující vyprávění o Haně mě naprosto pohltilo.

22.12.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Je neuvěřitelné, kolik se v člověku dokáže najít tolik síly, aby “přežil.
Hodně tvrdý a dojemný příběh.

01.01.2024 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

(SPOILER) Opět skvělý případ jen ta délka je trošku děsivá. Myslím, že kdyby se některé pasáže zkrátily, bylo by to ku prospěchu. Postav je tam neuvěřitelné množství, až jsem se občas musela zamyslet, která z nich to vlastně je. Do poslední chvíle mi nebylo patrné, jak celý případ dopadne - a o to jde.

Příběh Strika a Robin končí otevřeně, takže je dost možné, že příběh bude mít pokračování.

15.10.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Čekají mě ještě dvě knihy, ale tato byla jednoznačně nejlepší. Dokážu si ji představit i ve filmovém zpracování. Super :)

27.12.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že mě kniha velice mile potěšila a ne jednou jsem se nahlas zasmála. Četla se s takovou lehkostí, že se těším na další pokračování vtipných příhod aristokratické rodiny.

21.09.2019 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Moc jsem nevěděla co od knihy očekávat. Byly tam momenty, kdy jsem si říkala, ze knihu asi ani nedočtu, pak se příběh zase trošku rozjel, ale celkem často jsem se ztrácela a byla myšlenkami jinde než u knihy, což pro mě znamená jediné: kniha si nedokázala upoutat moji plnou pozornost.

20.08.2020 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Možná mé hodnocení ovlivnil styl knížky, který je senzační včetně krásných ilustrací nebo možná i to, že je mi Aňa sympatická možná i to, že jsem v očekávání a o dětech a rodině je zmínek opravdu hodně, nevím... Každopádně se mi knížka líbila, zamýšlí se nad životem a přemítá různé scény a situace, jaké jsou, jaké by měly či neměly být. Myslím, že kniha překvapí svojí lehkostí a upřímností. Určitě si knížku chystám přečtu znovu. :)

04.10.2017 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Je to prostě klasika, kterou mohou číst různé věkové generace.

20.02.2020 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Upřímně v první řadě mě zajímalo, jak se s tímto tématem autorka popere, když její hřeb je v sekci fantasy.
Kniha byla čtivá, příběh hodně zapletený a hned nebylo patrné, jak vše dopadne, což je velké plus ještě u takto obsáhlé knihy.
Mám ale lehce smíšené pocity, ač se mi kniha líbila, někdy mi přišla i zdlouhavá. Nemohu se ani rozhodnout zda si přečíst další díl a dát Cormoranovi další šanci, ale pro sympatii jeho postavy a Robin si jí přečtu. :)

08.10.2017 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jedna z těch lepší knih ze série o strašidelných domech.

04.01.2022 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Skvělé povídky, každý si najde tu svojí, která bude tvořit jeho vzpomínku na knihu :)

29.11.2020 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knihu jsem již kdysi četla a úplně mě dojala. Následně jsem knihu pujcila a už si ke mě cestu zpět nenašla. Zůstala po ni ale stopa v mé mysli a já si ji znovu koupila. Je to kniha, která rozhodně má své místo v mé knihovně.

14.01.2020 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize propracovala a dokládala i shlédnutí filmu. Teď už mi nic nebrání se na něj podívat a moc se těším.

14.10.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Další díl humorného vyprávění o rodu Kostků z Kostky, je opět vtipný a svým deníkovým stylem psaní velmi dobře čitelný. Samozřejmě se však prvnímu dílu nevyrovná. Možná je to tou vysokou laťkou a následným očekáváním, které první díly vždy nastaví a další díly málo kdy překonají. Rozhodně se, ale nudit nebudete :).

02.10.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha je napínavá a četla se sama. Těším se na další pokračování ????.

03.07.2019 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jako všechny Cormoranovi příběhy i tento se četl sám. V knize je vše detailně popsáno a čtenář je tak s lehkostí vztažen do děje.

07.05.2019 5 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Ze začátku se mi špatně orientovala v postavách, přišlo mi, že jich je nějak moc, možná jsem nebyla správně soustředěná, ale postupně se mi vše četlo mnohem snadněji a lehce. Byla to příjemná oddechovka.

13.03.2019 4 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Na knize se mi líbila tématika jasnovidectví a okultismu, ale opět náboženský podtext už působil jednotvárně i když vraždy nebyly špatně popsané.. Od začátku v příběhu začíná okouzlení a láska hlavních hrdinů, což mi přijde spíše pro červenou knihovnu, ale co mě nejvíce asi vadilo byl pořád dokola opakující se ztopořený penis a erekce.
Jinak na oddechovku fajn, dokonce přemýšlím, že autorce dám další šanci. :)

24.01.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvěle napsané, do poslední chvíle z toho není patrné, kdo, jak proč... o to je kniha napínavější. Čte se jedním dechem, fakt super. :)

12.06.2017 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Mám od autorky přečtené všechny knihy, které vydala a mužů říci, že tato kniha se úplně s přehledem muže zařadit na přední příčky její tvorby.
Kniha se velice dobře četla, je svižná, napínavá a nemá tak snadno předvídatelný děj jak tak tomu bývá.

Těším se na další počiny

09.02.2023 5 z 5