Katy_vKnihách Katy_vKnihách komentáře u knih

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tahle kniha mě osobně moc nesedla, ještě jsem v knize neviděla takto nevyužitý potenciál Paříže. Kdokoliv zasadí děj knihy do Paříže, udělá z ní další hlavní postavu. Tady ale žádné procházky městem nečekejte. Kniha plyne velmi rychle, za dvě hodinky budete mít dočteno. Kapitoly krátké, ale psaná forma mi vůbec nesedla. Psáno ve třetí osobě, nicméně bez přímé řeči? Hrozně mě to rušilo a celkově mi to čtení ztěžovalo. Čekala jsem trochu něco jiného, svoji Paříž jsem tam prostě neměla. Takže pro mě průměrná kniha ke které se nebudu vracet.

13.01.2024 3 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

Pro začátek roku, to byl dobrý výběr! U téhle knihy jde o to, co od ní čekáte. Já od ní čekala popisy Paříže, kam jsem se chtěla na chvilku přenést. A to se mi naprosto splnilo, protože autorka v Paříži žije, takže ji umí dokonale popsat. Příběh mě bavil, nebyl vůbec přeslazený a ještě okořeněný gastronomickými pochoutkami. Tím mě vždycky příběh baví mnohem víc. Druhá půlka je sice slabší, takže za plný počet to není. Ale, já byla naprosto spokojena se svou milovanou Paříži, kam bych se znovu okamžitě rozjela. A možná si zakousla i nějaký ten sýr :)

04.01.2024 4 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Tohle je hrozně útulná kniha. Jinak se ani popsat nedá. Je to taková ta kniha, se kterou se chcete zachumlat pode deku, pít horký čaj a pokud by venku pršelo, bylo by to nejideálnější, jelikož příběh se odehrává na podzim. Mám ráda knihy o knihách, a tahle je jednou z nich. Bylo to velice příjemné čtení, ale na můj vkus tam bylo strašně moc historických vsuvek, při kterých upřímně trpím. Nebýt toho, jdu výš, ale ode mě 3,5*. Pokud historii máte rádi, knihu si vyloženě zamilujete.

13.10.2023 3 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Spisovatel mě zaujal, jak názvem, tak obálkou. Řekla jsem si, že by to mohl být vyvedený příběh ze spisovatelského prostředí a ještě v hlavní roli s chlapem. Bohužel po přečtení knihy jsem doslova rozladěná. Spisovatelská linka se čím dám tím víc vytrácela, až jsem měla pocit, že druhá půlka knihy už o zmíněném spisovateli není vůbec! Nemohla jsem se přenést přes to, jak se příběh vyvinul do něčeho úplně jiného. V druhé půlce se to totiž stočilo naprosto jiným směrem, než začátek knihy. A ne v pozitivním slova smyslu. Jako by se autorka snažila do jedné knihy dostat všechno, co sama nějakým způsobem prožila ve svém životě. Ale, nefunguje to a nezapadá to do sebe.
Pro mě se v téhle knize sešlo skoro všechno, co nemám v knize ráda. Strašně moc českého prostředí (což je můj osobní problém), nemocnice, děti...Chtěla jsem trochu víc nakouknout do tématu spisovatelů, byť okořeněno erotickou linkou, ale to se tady prostě nedělo. Za mě 2,5*.

13.10.2023 2 z 5

Tak jak rychle mluví Lorelai, tak rychle asi psala Lauren tuhle knihu. Je to opravdu bráno trochu z rychlíku. Nejsou tu hluboké citové výjevy. Mluví o sobě (a nejen o sobě), tak trochu s nadsázkou a s humorem. Nedozvíte se toho moc, ale pro mě to bylo dostačující. Nejsem zase tak velká fanynka, takže jsem se nepotřebovala zabývat jejím životem nějak do hloubky. Ale, na druhou stranu i když mluví s nadsázkou říká všechno upřímně, tak jak to v životě chodí, a poukazuje na to, že i herci žijí svůj život tak, jako každý normální smrtelník.

04.10.2023 4 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

(SPOILER) Chtěla jsem knihu o knihách, a ano, je to o knihách. Nicméně nemyslím si, i s ohledem na název, že je to hlavní téma knihy. V popředí jsou spíše problémy dospívajících, ať už problémy s navázání přátelství, první lásky a v neposlední řadě také problém šikany. No nevím, ale když má být kniha o knihách, představuju si ji velice odpočinkovou, kdy se můžu doslova zasnít do knihomolského světa. Tady se tak neděje, protože témata v této knize jsou celkem vážná a složitá. Čtení je rozhodně pro mladší publikum, což uznávám, nejsem ta cílovka. Nicméně i starší člověk si může čas od času přečíst něco z young adult kategorie a být spokojen. Ale, tady se to vzhledem k upřednostněným tématům nestalo. Bohužel.

25.09.2023 3 z 5

Nebezpečná touha Nebezpečná touha Marcy Jell

Dát do jedné knihy dvě samostatné (byť propojené), není úplně nejlepší. Vzhledem k tomu, že kniha má jen 280 stránek. Nedá se potom začíst ani do jedné. Než se totiž děj pořádně rozběhne, už se musíte začíst do dalšího. Musím říct, že druhý příběh se mi líbil o poznání víc, ale v první polovině knihy je víc krimi zápletky, která se ve druhé polovině takřka vytratí. Takže každému příběhu podle mě chybělo něco. Chtělo to trochu víc dotáhnout, trochu víc rozvinout. Proto si myslím, že udělat z toho sérii by bylo úplně nejlepší. Chyběl mi totiž třeba i příběh třetí sestry. Závěr potom musel přijít hrozně brzy a rychle, aby se do knížky vůbec vešel. Nejsem zklamaná, že jsem si to přečetla, ale nejsem ani nadšená. Za mě 3,5 * čtivé to totiž určitě je.

18.09.2023 3 z 5

Přehrada Přehrada Paulina Świst

Nebylo to špatné čtení, ale u této autorky jsem zvyklá na trochu propracovanější krimi příběh. Z její série Prokurátor (kterou jsem zhltla), jsem si myslela, že se dočkám podobného stylu. Ačkoliv je to první díl, je možné že se toho dočkám v další knize. Nicméně, na mě té krimi zápletky v tomto díle bylo opravdu málo. Napětí jsem z toho bohužel necítila. Takže za mě 3,5 *.

08.09.2023 3 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Tohle bylo super čtivé! Ani si nepamatuju, kdy jsem knihu zhltla tak rychle. Určitě tomu pomáhali i kratičké kapitoly, které se čtou mnohem lépe než ty na desítky stran. Velice dobrá myšlenka děje. I když se to na začátku jeví dost obyčejně a jednoduše, samozřejmě to dospěje k úplně něčemu jinému. Já osobně bych na konec dala trochu větší bombu, tak nějak jsem tušila, co přijde a tak úplně mi to nevzalo dech. Nicméně je to krásně vykonstruovaná kriminálka.

04.09.2023 4 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

(SPOILER) Tak už vím, jak má vypadat kniha, která je hodna Pulitzera. A není to žádná paráda, to musím zdůraznit. Ačkoliv anotace doslova láká čtenáře na cestování a zážitky z cest, ničemu takovému se čtenáři nedostane. Less opravdu cestuje, ale spíš ve svých myšlenkách navštěvuje lidi z minulosti a zamýšlí se nad tím, jak mu bylo, když byl mladý. Valná většina děje se totiž odehrává v jeho minulosti, kdy vzpomíná. A opravdu ten děj převažuje nad současností a nad jeho cestami po světě. Tento román je popsaný jako "humorný", celou dobu jsem si říkala, kde ten humor je? Gaye jsem vždycky měla za milé a přívětivé lidi, ale Less ani na okamžik nepůsobí takovým dojmem. Spíš jako starý bručoun, který je věčně nespokojený s tím co má, a co zažil. Velice těžko na této knize hledám kladné stránky, a říkám si kde ty kladné stránky našli ti, kteří rozhodovali o Pulitzerově ceně.

03.09.2023 3 z 5

Láska v Positanu Láska v Positanu Lucy Coleman

Já se moc nepřidám k všeobecné radosti z této knihy, protože na mě kniha opravdu dojem neudělala. Ano, Positano je v ní krásné. Ale, tam to pro mě asi skončilo. Prostředí autorka popsat umí skvěle, ale příběh u mě jaksi pokulhával. Téma starožitnictví mě opravdu neuchvátilo, chvílemi jsem měla pocit, že to celý ten letní příběh trochu ubíjí a odsouvá do pozadí, což by se v letní četbě asi moc stávat nemělo. Z těží jsem dočítala posledních 100 stran. Za mě průměrné, ale pokud chcete krásně vykreslenou Itálii, s chutí do toho.

23.08.2023 3 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Asi tady půjdu proti proudu, ale u mě to na tak vysoké hodnocení není. Rozhodně to není špatně napsaný cestopis. Ale mám takový pocit, že je ta kniha víc o autorce samotné než o samotné cestě. Což je v pořádku, pokud to autorka chtěla udělat tímto stylem, ale já osobně očekávala něco jiného. A přeci jen, těšila jsem se nejvíc na popsání toho Orientu, kterého se mi ve finále dostalo velmi málo. Škoda. Nejvíce oceňuji kapitoly s pejskem. Ty u mě byli jednoznačně top :)

12.08.2023 3 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Není to typická Penelope, kterou známe z její série Objekty touhy. Alespoň mě to tak přišlo. Tu bych totiž jednoznačně označila jako oddechové čtení. V téhle sérii na mě bylo víc intrik než těch oddechových částí. Postavy mi moc nezapadali do prostředí, ve kterém se knížka odehrává. Nicméně, kdo by se netěšil na následující díl v hlavní roli s Cadem, že? Už jen kvůli tomu se vyplatí v sérii pokračovat :)
PS: Ale, i kdyby jen kvůli jedné kapitole, čtení se vám vyplatí, protože u té jedné kapitoly se zaručeně zasmějete!

07.08.2023 3 z 5

Nevím nic, ale řeknu všechno Nevím nic, ale řeknu všechno Pierre Richard

Pět let jsem čekala na tuhle knihu! Pět let na to, až ji nějaká dobrá duše přeloží. Konečně pořádná biografie mého nejoblíbenějšího Francouze. Nebyla jsem zklamaná, víc informací o něm nikde nenajdete.

28.07.2023 5 z 5

Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomáš Vejmola

Tomík opět na cestách, a opět je to zábava! Už jeho prvotina se mi hrozně líbila, potřebovala jsem další díl. I když co se navštívených míst týče, pro mě byli méně atraktivní. Nicméně kniha je napsaná ještě lépe než jeho výprava do Thajska. Od Tomíka si přečtu cokoliv :)

28.07.2023 5 z 5

Čert tě vem Čert tě vem Saša Nový

Nevím úplně, jestli se tohle dá považovat za knihu jako takovou. Spíš jednoduchá povídka, která postrádá jakoukoliv hloubku. Na začátku to bylo velice povrchní, v té druhé půlce se autor snažil o jakési navodění pocitů, jenže na to už nebyl prostor vzhledem k délce. Přijde mi to dost odbyté a patrně vám to dlouho v hlavě ani nezůstane. I tak, snaha byla. Za mě tedy průměrné.

28.05.2024 3 z 5

Táhni z mé hlavy Táhni z mé hlavy Lenka Hnátová

Myslela jsem si, že dám čtyři hvězdy, protože první polovina knihy mě velmi bavila. Chemie mezi klukama byla skvělá, ale v té druhé polovině to dost upadalo. A ty závěrečné dvě bonusové kapitoly? Ty mi bohužel knihu dost zprotivili. Bez toho konce bych šla i výš. A tedy Márty mi zrovna do noty taky nepadl, ta jeho do očí bijící natvrdlost hlavně v první polovině knížky, a na konci se z něj stala vážně až moc zženštilá postava. A tyhle knihy čtu hlavně proto, abych si od ženských odpočinula. Ńakonec tedy za 3,5 *.

27.05.2024 3 z 5

Rozvodové hry Rozvodové hry C. D. Reiss

(SPOILER) První díl byl jasný, Adam se snažil udržet Dianu, po tom co se přiznal, že je skrytý dominant. Zajímavá kniha, dobrý námět, žádné plytké erotické čtení. Ale, co bylo toto? Do teď nevím, co bylo námětem tohoto dílu. Nejdřív to vypadalo tak, že to bude Diana, která nelogicky bude bojovat o Adama. Ale, to se taky nakonec ukázalo, že není úplně přesný námět druhého dílu. Bylo to chaotické! Ani jeden z nich najednou nevěděl, co přesně chce. Nepůsobilo to proto vůbec tak dobře, jako první díl. Nelogické smýšlení obou postav, vážně mě to moc nebavilo, a jsem ráda, že autorka zůstala jen u dvou dílů.

22.05.2024 3 z 5

Získej mě Získej mě Stacey Kennedy

Tahle série začala celkem temně a zajímavě, ale stalo se z ní úplně něco jiného. Erotika se vytrácí přidává se víc romantiky. To není zrovna to, co jsem na začátku od série chtěla. Stává se z toho trochu limonáda, kterých je nespočet. Za mě opět průměrný díl. Jsem ráda, že už je před námi poslední...

20.05.2024 3 z 5

Nebezpečná dovolená Nebezpečná dovolená Carolyn Keene

Slaboučká kniha, rychlý příběh, ale alespoň v knize není prostor na "omáčku" kolem, která knihu jen zbytečně natahuje. Šlo se hned k případu, než se stačíte zamyslet nad hlavním podezřelým jste na konci knihy, ale bylo to tak čtivě napsáno, že mi to nevadilo. Bylo to tak trochu jako koukat na detektivní díl seriálu z 80. let. A osmdesátky u mě prostě vedou na celé čáře, nemůžu jít pod čtyři hvězdy :)

15.05.2024 4 z 5