Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Příjemná, vlídná povídečka k zamyšlení.
Tak brilantně čistá a prostá, ale krásná. Po dočtení jsem byla dojata.

23.03.2016 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Navázala jsem na Rhyma kvůli Sběrateli.
Sběratel se mi líbil více, ale i tahle kniha patří mezi lepší.
Když je autor ve svém žánru dobrý, tak se jeho knihy prostě přečíst dají.
Musím přiznat, že ubírám jednu hvězdičku kvůli chybějícímu spádu v některých částech knihy. Trošku jsem ztrácela nit.
Na mne bylo zároveň v knize příliš mnoho detailů a pouček ohledně letadel a letectví. V těchto místech jsem začala přemýšlet, zda to, co autor píše, může být opravdu pravda a byla jsem líná si informace někde vyhledávat. Spíše bych možná uvítala nějaké poznámky k výpočtům, případně nějaké detaily ohledně zdroje čerpání,
ale vzhledem k tomu, že letectví nepatří mezi mé koníčky nedokážu to posoudit.
Asi jsem nad tím jen moc přemýšlela.
Jinak co se týče vraha, tak pěkný zvrat, ale původní myšlenka dávala větší smysl. Za mne.

25.02.2016 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Kniha byla rozhodně napínavá, ale byla nějakým způsobem zvláštní.
Souhlasila bych s tou "filmovou předlohou", jak zmiňovali již někteří ostatní.
Nejsem si jistá, jestli se dočkáme nějakého pokračování. Neumím si představit, o čem by to případné pokračování bylo.
Hlavní postavu bych asi ve svém životě nikdy v reálu potkat nechtěla, ale nabízí se otázka, zda opravdu o někom můžeme ve sto procentech říct, že ho známe...

12.02.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvěle napsané, Lincolna i Sachsovou jsem si hned oblíbila, určitě budu pokračovat a navážu...
Kniha měla spád a byla čtivá. Spokojenost.

02.02.2016 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Hole je prostě Hole,
o tom žádná, k tomu se již nedá v deváté knize nic moc dodat,
ale konkrétně tento díl mne zklamal svým obsahem.
Byla jsem zklamaná jednáním většiny postav.
Otevřený konec mne překvapil, je to poprvé, ale celkem mne to mrzí. Kniha přečtená samotná bez návazností nedává žádný smysl.

18.01.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

I mne tato Holeovka v mnohém připomínala Sněhuláka.
Upřímně jsem doufala, že bude vrahem někdo jiný. Bohužel nebo bohudík mne autor tentokrát opět napálil.
Čtyři hvězdy dávám jen kvůli tomu Supermanovskému komplexu, který mne tentokrát vadil dost. Rovněž za posledních třicet stran, které mne zklamaly. Budiž. Uvidíme, co si na mne autor chystá dál. Obávám se však, že ani tentokrát se Harry "neprobere".

10.01.2016 4 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Knihu jsem četla v prváku na gymplu na doporučení kamarádky, a to už je let, ale já z ní zklamaná nebyla.
Vzpomínám na ni doteď, sice s lehce smíšenými pocity, ale o tom to je.
Byla za mne lehce morbidní, lehce "úchylná", lehce "machostiská", lehce infantilní, ale vesměs zábavná...
Nadsázka je každopádně na místě.
Mám ji v plánu brzo oprášit.

Mimochodem všimli jste si, že Lízinka nemluví?

08.01.2016 4 z 5

Nehoda Nehoda Chris Pavone

Musím říct, že začátek byl pro mne hodně matoucí a velice táhlý.
Ze zásady rozečtenou knihu neodkládám a je jedině dobře, že jsem to i tentokrát vydržela a dočetla jsem se do druhé poloviny.
Prvních sto stran jsem byla z propleteného děje více než zmatená a navíc, co je horší, jsem se nedokázala začíst. Obvykle mi mnoho postav nevadí, ale zde v kombinaci se spoustou zeměpisných údajů a ne zcela jasnou a zřejmou definicí praktik nějakých organizací jsem byla ve velkém pokušení nečíst a nedočíst.
Druhá polovina knihy mne však vtáhla do děje a linie se krásně propletly.
Sice jsem hlavní spojení mezi jednou z hrdinek a anonymem tušila, ale nevadilo.
Ve finále, nevěděla jsem, komu vlastně fandím. Jednou se to dá přečíst a možná se ke knize někdy za delší dobu vrátím, aby se mi ještě spojily nějaké další věci, které vás ze začátku nenapadne spojovat, protože chybí pointa.

09.12.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Kniha byla opět skvělá a nemůžu se dočkat pokračování.
Zřejmě se ale nikdy nedočkám, aby HH přišel k rozumu.
Nevadí. Nemá to chybu...
Ale tentokrát jsem od první třetiny věděla, kdo je Sněhulák...
Myslela jsem si, že to tak prostě být musí. Což mi trošku zkazilo finální překvapení, ale i tak to byla pecka.

02.12.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Já budu chválit, protože já jsem Holemu propadla.
Sice to trvalo dlouho, ale přece jen.
Navíc, v tomto díle mne již konečně přestalo otravovat jeho specifické chování.
Perfektní příběh. Nemůžu jinak, než za pět.
Ale musím říct, že zde je to poprvé, kde jsem tušila viníka.

14.11.2015 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Po dlouhé době se vracím opět na tu dlouhou cestu jménem Agatha Christie.
Autorka je královna, to se musí nechat, ale abych hodnotila přímo tuto "prvotinu s Poirotem", tak musím dát 4 hvězdy.
Připadala jsem si během čtení ještě hůř, než ten chudák Hastings.
Ani za zlaté prase bych se nedokázala dopátrat poznání, jakému se dostalo Poirotovi.
Netušila jsem vraha až do konce...
Ale musím říct, že to udržování čtenáře v takové beznadějné nevědomosti je pro mne spíše lehce obtěžující.
A přes to, že jsem konkrétně tuto knihu už kdysi dávno četla, nemohla jsem si vzpomenout, jak to bylo... Otázkou je, zda za to konkrétně mohu být "vděčná" brilantnosti autorky nebo spíše tomu, že mne zápletka tak moc nezaujala.

21.10.2015 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Autorka mne opět nezklamala! Ta čtivost, napětí a zamyšlení! Musím přiznat, že i slza mi ukápla. Za mne rozhodně paráda. Vidím podobnou kostru jako u Manželova tajemství. Autorka začíná být pro mne rozeznatelná. Ale líbí se mi, čím dál víc.

15.10.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Tak kde začít?
Kromě toho, že už mi to místy celé připadalo trochu vleklé a vážně už jsem nevěděla, kde která konspirační teorie končí a kde druhá začíná...
A kvůli tomu už jsem byla na autora naštvaná... Že mi to tak opět komplikuje...
Je to napínavá kniha až do konce.
Zároveň mne napadá, že je to celé těžká otázka důvěry a zdravého rozumu...
Budu si to muset někdy přečíst znova, protože až nyní bych se na celé události celé trilogie chtěla podívat s odstupem a domyslet a objasnit si to, co nebylo možno nyní.
Nyní mohu říct, že druhý díl je asi nejméně zajímavý a smysluplný.

06.10.2015 5 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

Kniha mne zaujala hlavně kvůli tomu, že se děj odehrává během jedné večeře.
(Ve finále se jedná cca o polovinu knihy, zbytek obeznamuje s událostí z minulosti, jež je zápletkou)
Zajímalo mne, jak autor knihu pojme.
Podle anotací jsem sice očekávala trochu více psychologie, než jsem v knize objevila, ale i tak nemůžu říct, že bych byla zklamaná.
Kniha je velmi čtivá. Špionázní prostředí super vystižené, i když místy na mne bylo v knize příliš mnoho politiky. Politiku nemusím, ale to je můj problém. Konec je sice poměrně předvídatelný, ale i tak jsem z něj hotová. Naprosto mne "zdrtil" a trošku mne nahlodala deprese. :-) I tak knihu doporučuji.

05.10.2015 4 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Jako prostě to myslíte vážně?
Rychlost děje, jakou se kniha svažovala na konci byla neúnosná. Ale nepochopila jsem smysl děje. Dozvím se to v dalším díle? Teď jsem lehce zmatená. Ale každopádně super.

24.09.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Z knihy jsem byla nadšená. Okamžitě mne vtáhla do děje a moc se mi líbí styl psaní.
Jediné, co mi občas hodně vadilo, byla ta angličtina.
Nemám nic proti angličtině, ale její užití, v jakém ho postava využívá, mi připadá značně dětinské!
Jinak absolutně nabitý děj a opravdu mohu doporučit.
Sama si neumím představit, jak bych se asi zachovala, kdybych se ocitla v takové situaci, já bych to asi nedala. Na místě HP bych se teda sakra bála... To musí být paranoia! Jsem zvědavá, co dál.

12.08.2015 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Abych řekla pravdu, celá série mne moc nenadchla, takže jsem četla s tím, že knihu musím, co nejrychleji dočíst, ať můžu číst něco jiného. A do čtení jsem se spíš nutila.
Když už jsem se začetla, tak se to četlo v pohodě a chcete to pak dočíst i proto, abyste už konečně věděli, jak to dopadne.
Nevím, jestli opět mám jen nějakou špatnou verzi ebooku, ale prostě mne tam hrozně otravovaly gramatické chyby a překlepy nebo spíše se písmena tak divně spojovala, že to občas vůbec nedávalo smysl.
Konec mne zklamal, i když to vlastně špatně nedopadlo. Čekala jsem prostě, že to dopadne trošku jinak a finální vyuzlení mne hodně zamrzelo, abych vám řekla pravdu, já bych to na Danielovo místě neudělala.
A opět (možná trochu spoiler) si uvědomuji, jak jsou pro nás a pro celou existenci našeho já a naší osobnosti důležité vzpomínky, ty bych nikdy nezahodila.
Váhám mezi třemi a čtyřmi, ale dám nakonec 4, a to jen kvůli tomu, jak dopadli vyhnanci.

06.08.2015 4 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

A já musím dát kladné hodnocení. Nehledala jsem žádnou Zmizelou.
Jedinou podobu shledávám ve "zbohatlickém" prostředí a v tom, že hlavní hrdinkou je poměrně inteligentní mladá žena.
Četla jsem knihu jako takovou, takže ani nejsem nějak zvlášť zklamaná.
Přečíst se to rozhodně dá.
Zápletka se mi líbila, a navíc hrdinka má skvělé hlášky.
Líbil se mi styl psaní, líbilo se mi ozvláštnění děje vsuvkami z wikipedie, články z novin, nějakými vsuvkami apod.
Nemůžu říct, že bych se nudila. Mne připadala kniha poměrně poutavá.
Za mne celkem zajímavý thriller, akorát mne mrzí ten "cosi jako neurčitý konec".

31.07.2015 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Nuda, jedna velká nuda. Strašně dlouho jsem se knížkou prokousávala, na to jak je kraťounká, no já nevím...
Čekala jsem, co je smyslem celého toho cestování do minulosti a nepřišla jsem na to...
Je to zbytečně roztahané na tolik nepodstatných a nedůležitých věcí. Hrozný stereotyp.
Do toho nějaké nesmyslné úlety jednou tak, pak zas onak, jednou je tam oheň, pak zase výbuchy, jednou vypadají hrdinové pořád stejně, najednou se jim mění vzhled.
V prvním díle se údajně Luce vrací každých 17 let a najednou všechna léta jejího života mají jiné letopočty (neměly by to být násobky 17?) To je jen takový detail, ale stejně...
Celou knihu by se dalo zkrátit na 50 stran a bylo by.
Možná, že se odhalilo pár drobností, ale jinak...?
Naprosto zbytečný díl, si myslím. Pořád na mne kniha působí naivním a amatérským dojmem. Tak snad se sága završí konečně něčím smysluplným a bude pokoj. Tři hvězdičky jen tak tak... Jen za ty sem tam celkem dobře vystižené historické momenty.

23.07.2015 3 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Christine McGuire

Už je to delší dobu, pár let, co jsem to četla, takže si moc nepamatuji detaily.
Ale kniha se četla velmi dobře a byla velmi působivá.
Určitě to stojí za přečtení.
Je neuvěřitelné, co týrání a věznění dokáže udělat s myslí zdravého člověka.

07.07.2015 5 z 5