Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Ráj na dosah Ráj na dosah Táňa Nálepková

Četla jsem už kdysi, chvilku po vydání. V roce 2009. Čtivě psaná kniha. Spíše určená starším ženám. Ale určitě si tam každá najde něco ze sebe.

01.02.2014 4 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Z téhle knihy jsem trošku rozpačitá. Autorka hodně dává do popředí psychiku hlavní hrdinky. Děj je napínavý, forma velice čtivá. Obecně z ní mám kladný dojem,
ale hodně jsem kolísala mezi kapitolami a na dlouhou dobu nechala ležel ladem. Ani nevím, čím je to přesně způsobeno.
Jednou jsem ji přečetla, ale nevím, jestli se k ní do budoucna někdy vrátím, to si nemyslím. Ale autorka mne docela zaujala, takže si přečtu i další knihy.

20.01.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Mne se tato detektivka celkem líbila. Zaujalo mne hlavně to, že se ta spousta postav nakonec zcvrkla v jeden ucelený kompletní příběh. Myslím si, že je to povedená zápletka. Nemohu si vybavit nic, co by mi na tom vadilo...

20.01.2014 5 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Knihu jsem četla ve druháku v rámci povinné četby, ale musím říct, že mne svým způsobem uchvátila. Minimálně je to jedna z těch mála knih, které si ze školy pamatuji. Osobně ji řadím mezi ty, které za to opravdu stojí. Je to ale poměrně náročné, pokud se rozhodnete ji přelouskat opravdu celou.
Místama jsem hodně pokoušela samu sebe, že ty popisné pasáže na 20-30 stran opravdu přeskočím, beztak jsem je po dvou nebo třech stránkách nevnímala a těšila se, až budou za mnou, ale příběh a děj...ten za to stál. To se mi opravdu zalíbilo.

07.01.2014 5 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Knížka je celkem čtivá. Takže pokud máte rádi "záhady a mýty", tak se to přečíst dá, ale do stropu jsem z ní neskákala.
Že bych se nemohla dočkat, až ji otevřu a opět se do ní začtu, tak to se bohužel také nekonalo.
Nenadchne a neurazí, řekla bych, aspoň podle mne. Ale neodložila jsem a poctivě dočetla.

07.01.2014 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Taková opravdu příjemná oddychovka. Dobře se četla a připadala mi hrozně krátká. Nic náročného v tom opravdu nehledejte, ale bylo to fajn.

04.01.2014 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha mne velmi zaujala. Také jsem nebyla nadšená z filmu, oproti tomu kniha je mnohem zajímavější.

01.12.2013 5 z 5