Nikdy nevíš

Nikdy nevíš https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142101/bmid_nikdy-nevis-Jn4-142101.jpg 4 214 62

Po úspěchu psychologického thrilleru Stále nezvěstná přichází jeho autorka s dalším mrazivým příběhem. Sára Gallagherová touží celý život po jediném – dozvědět se něco o svých biologických rodičích. Po letech se jí konečně podaří dostat se jim na stopu, to, co zjistí, však nečekala ani v nejhorších snech. Matka jako jediná oběť sériového vraha, která mu dokázala uniknout. A otec? Co když v Sářiných žilách koluje krev zločince? Zločince, který o existenci své dcery, potažmo vnučky, dosud neměl ani tušení? Od toho okamžiku už Sara nepátrá, ale utíká – před minulostí, zvědavostí veřejnosti i senzacechtivými novináři…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Never knowing , 2010

KerliDepp
19.02.2024 3 z 5

Přes půl knihy čtení jenom o tom "sejít se/nesejít se" "hlídka sem a hlídka tam" "telefon sem a telefon támhle"..nudný opakující se děj. Konec je překombinovaný a knížka zbytečně táhlá. Průměrná kniha s trochou napětí.

uzivatel83509
31.07.2023 5 z 5

Velmi napínavý příběh, který se čte jedním dechem. Konec byl velice dobře promyšlený. Knížku jsem si koupila s úmyslem "přečíst a prodat dál" ale neudělám to.. chyběla by mi v knihovně :-) Mám z ní takové rozpolcené pocity, postava Johna byla skvěle sepsaná.. navíc vím moc dobře, co znamená několikadenní migréna.
Určitě doporučuji k přečtení

Pavlína2019
10.07.2023 5 z 5

Rozhodně plný počet.
Napínavé jak hrom, nápadité, neotřelé, bez nudných míst - skoro se nedá přestat číst.

Navíc konec hodně překvapivý, hlavní hrdinka je ale dost nesympatická.

Určitě budu v autorčiných knihách pokračovat, tato byla moje první. Psát opravdu umí.

Rozhodně doporučuji.

veronika9761
01.01.2023 4 z 5

Celou dobu jsem měla dojem, ze jsem tuhle knihu uz cetla (musim vest svuj ctenarsky denik trochu lip). Knizka se i presto dobre cetla, az na drobne zadrhele v prostredni casti. Teda, hlavni hrdinka mi byla solidne nesympaticka. ****

Amitiel76
01.12.2022 4 z 5

Moje třetí kniha od autorky, kterou jsem si velmi oblíbila. Její styl psaní, mě vždy chytil od prvních stránek. Tahle však měla trochu pomalejší rozjezd, a v zásadě se tu nic moc nedělo. Až pak najednou, přijde zlom, a už se řítíte v před jak na horské dráze....
Nikdy nevíš, co se může stát. Nikdy předem nevíš, jak se zachováš. A nikdy, už vůbec nikdy nemůžeš dopředu odhadnout, jak se zachová ten druhý. Zvlášť v případě kdy zjistíš, že tvůj biologický otec je sériový vrah. A že celý tvůj dosavadní život, byla jen jedna velká lež. Jaké možnosti ti zbývají, když se ti takový otec touží vrátit do života, a poznat i tvou malou dceru?
Za ten pomalejší rozjezd jednu hvězdičku ubírám. Jinak to bylo opět napínavé čtení, které patřičně gradovalo.

Zlatinka.Emilly
19.06.2021 5 z 5

Tahle kniha chytne a nepustí, přesto bych k ní měla výhrady. Nejdřív táhlé "sejdeme se" a "nesejdeme se" v závěru knihy bum a všechno se smrskne do pár hodin. Najednou jde všechno. No dobře, jako čtenář na příběh pohlížím trochu jinýma očima než samotná pisatelka. Doporučuji a sama se těším na další díla paní Stevensonové.

BariEli
23.12.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale místy až trochu přepálené. Ale i tak doporučuji, je to zajímavá knížka.

berila
26.08.2020 5 z 5

Výborně zpracovaný zajímavý námět. Jen ten závěr mi trochu nesedl, ale určitě doporučuji k přečtení.

moudivlacek
02.06.2020 5 z 5

Skvělý psychologický román, v kterém není nic tak jednoznačné, jak se to naoko jeví. Každopádně hlavní hrdinka Sára - to je tedy případ. I když na druhou stranu chápu, že adoptivní děti hledají své biologické rodiče, Sára tím rozpoutá "peklo".
A bohužel jsou tu tací, navenek "neviditelní", kteří se rozhodnout toho využít ve svůj prospěch stůj co stůj.
Knihu doporučuji.

Anina91
25.04.2020 4 z 5

Krasna knizka,dobre se cetla. Prekvapujici zaver,ale tentokrat jsem ji necetla se zatajenym dechem,jako Stale nezvestna...

ivana1924
13.04.2020 3 z 5

Tak nějak nevím co napsat. Jako od půlky to začalo odsýpat, ale...... no nějak nevím. Číst se dala, i když u mne nebylo to ....něco...co chytne a nepustí.

Tess.96
21.02.2020 3 z 5

Nemůžu si pomoc, ale autorčina prvotina se mi líbila daleko více. Do tohoto jsem se nemohla vůbec pořádně začíst a celkově mi to přišlo příliš zdlouhavé a natahované. Navíc postava sériového vraha se tam neukazovala natolik, aby pro mě jako čtenáře byla zajímavá. Za mě je to prostě průměr = nic moc.

jan6775
04.02.2020 5 z 5

pěkná kniha napínavá od začátku až do konce.

Aghatte
31.08.2019 2 z 5

Vypadalo to slibně, ale od půlky knihy už jsem jen přeskakovala. A taky jsem se bála :-)
Hlavní hrdinky mi bylo líto, v adoptivní rodině neměla na růžích ustláno (skončila u psychiatra mnohem dříve, než se do toho vložil masový vrah). Opět se musím opakovat, že kolikrát člověk "pochopí" spíše ty magory, a dokáže je i v skrytu duše politovat, než rádoby normální rodiče, které ale páchají na dětech nevratné zranění.
Vytáčel mě Evan, nesnáším kladné a za všech okolností chápavé hrdiny-muže snů, a stále jsem z jeho strany čekala nějakou zradu. Ta přišla v tak překombinovaném závěru, že mi to zkazilo celkový dojem na 3 hvězdy.

Nimunka
12.07.2019 4 z 5

Čtivý příběh. Zajímavé téma. Ale místy, pro mě, přitažené za vlasy.

Awča
10.07.2019 5 z 5

Napínavé od začátku do konce.
Na knize by mělo být varování, že příštích 24h nebudete dělat nic jiného než číst :-)
S hlavní hrdinkou nebylo těžké se ztotožnit, kdo z nás by nebyl zvědavý na své biologické rodiče. Následovala lavina událostí, kterou bylo těžko zastavit, i když se Sára snažila seč mohla.
Velmi čtivý příběh, opět si myslím, že je spíše pro ženy.

Vendula39
03.03.2019 5 z 5

Úžasná knížka,není co vytknout. Jen ta představa, kdybych byla adoptovaná a zjistila bych, že můj otec je sériový vrah. Opravdu nevím co bych v té situaci dělala. Samozřejmě mě nejvíce překvapil konec a do Billa bych to neřekla. Byl v té knížce celou dobu takový kliďas. Do děje jsem se vžila opravdu hodně. Ze začátku jsem si řekla že ta knížka bude stejně nic moc, ale mile mě překvapila. Určitě doporučuji.

pingu1
23.02.2019 5 z 5

Výborný thriller, který se četl sám. Jedna z mých oblíbených autorek opět nezklamala :-)

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Příběh o tom, jak se během chvíle...kdy z prosté a přirozené zvědavosti a touze zjistit, kdo vlastně jste, uděláte jedno chybné rozhodnutí a spustíte tím lavinu nevratných událostí...od samých kořenů změní život nejen váš, ale i životy všech lidí kolem vás a na světlo jsou vytaženy nejen věci, které měly raději zůstat spát, ale i emoce, o kterých by se jinak nikdy nemluvilo, protože byly léta zakryty rouškou rodinné přetvářky, i když nakonec tato katarze naopak mnohým prospěla...moc se mi to líbilo, určitě si od autorky přečtu i něco dalšího ;)

Týnka094
30.09.2018 3 z 5