Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Román je sám o sobě skvělý počin, zajímavý děj, postavy, co se chovají stejně jako naši nejbližší sousedé. Česká detektivka, která může směle konkurovat zahraničním.
Ale bohužel kvůli třetí třetině knihy již nyní nemám moc chuť číst první dva díly...
Aspoň ne v nejbližší době. Má chyba, že jsem nezačala Stvůrou.

25.04.2023 5 z 5

Kniha je upřímnou zpovědí a zapůsobila na mne poměrně děsivě. Překvapilo mne, že se jedná o poměrně aktuální situaci, ne nějakou bohy zapomenutou dobu.

02.04.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Dosud jsem měla zkušenost pouze s autorčinou jedinou knihou, a to z žánru Young adult, proto jsem očekávala spíše naivnější román, ale co jsem místo toho objevila mne docela šokovalo. Tohle byla bomba.

06.03.2023 5 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Pohodová detektivka, kde je výrazný důraz na popisy krajiny, jídla, chuti a atmosféry.
Příjemné oddechové čtení. První setkání s komisařem i autorem.
Nikdy jsem ve Francii nebyla, natož v Bretani, ale co mohu posoudit z této knihy, jedná se jistě o nádhernou část naší planety, lákající k návštěvě.
Případ mne však moc nezaujal. A francouzské průpovídky, kterým ani za mák nerozumím, mne spíše otravovaly.

28.02.2023 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Po dlouhé době, o dvě děti později přečteno podruhé. A jsem opět nadšená. Po zkušenostech s vlastními porody jsem si četbu užila ještě víc než před léty.

06.02.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Další díl ze specifické série, kde v průběhu příběhu sledujete dějovou linku z pohledu vraha a rovněž z pohledu vyšetřovatele.
Kniha se četla moc hezky. Líbila se mi víc, než předchozí díl, ta jatka byla dost morbidní.

26.01.2023 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Byla jsem kdysi nadšená ze Skleněného trůnu, proto nechápu, proč jsem se tak dlouho vyhýbala této sérii, i když o ní už delší dobu vím. Asi jsem měla pocit, že už mne možná čas Young adult četby minul. Nemohla jsem se víc mýlit!!

25.01.2023 5 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Zajímavý námět ohledně opuštění malého dítěte. Kniha čtenáři otevírá na stránkách příběh, který těžko čtenáře nechá bez emocí. Ovšem některá rozhodnutí postav mi nedávala smysl a přišla mi nereálná. Několik postav bych ve svém životě potkat opravdu nechtěla. Ale věřím, že to tak někdo může vnímat. Jen doufám, že se takhle nikdy nebudou cítit moje děti.
Spousta rodinných dramatů v několika rodinách. Jako matka dvou malých dětí ještě celkový dojem z knihy vstřebávám.
Celkově hodnotím 80 %.

11.01.2023 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoult je tak skvělá ne jen kvůli tomu, že každá její kniha se zaobírá jiným zajímavým tématem. Autorku obdivuji stále víc. Nedokážu se rozhodnout, která její kniha se mi líbí nejvíc.

12.12.2022 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Mé první setkání s touto autorkou a určitě ne poslední.
Román se mi velmi líbil. Napjatě jsem čekala na finále, i když se postupně vykrystalizovalo, koho se to zřejmě bude týkat. Kromě očekávaného dramatu v rodinách, jsem ovšem v románu našla i pár myšlenek k zamyšlení. A opět zas a znova je příjemné si připomenout, jak jsem se svou rodinou šťastná.

26.10.2022 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Tohle bylo něco. Andrew Mayne se konečně vytáhnul se svými zkušenostmi ze světa eskamotérů, kouzelníků a iluzionistů. Naturalista se mi líbil, ale tohle je naprostá pecka. Konečně thriller, který se odlišuje.
Neskutečně čtivý kousek se sympatickou hrdinkou.

14.10.2022 5 z 5

Cyklista Cyklista Tim Sullivan (p)

Specifický detektiv a zdánlivě jednoduchý případ. Jedná se o detektivku, kde se vyšetřování vraždy odvíjí poklidným tempem. Detektiv je suverén a jeho postupy jsou netypické. Příjemná změna oproti současnému trendu brutálních vražd a sériových vrahů.

12.10.2022 4 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Skvělý začátek nové série s nestandardním detektivem. Jedná se o typickou detektivku "starého typu", kde děj poklidně ubíhá a vy můžete společně s detektivem domýšlet vraha.
George Cross má Aspergeruv syndrom, takže je lehce zapamatovatelný svým netypickým způsobem.

05.10.2022 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

Za mne výborné rodinné drama.
Kniha se opravdu čte sama.
Konec je netypický, ale líbil by se mi trochu konkrétnější a ucelenější. Mne by se líbila ještě jedna kapitola nebo doslov.
Určitě doporučuji všem čtenářům Liane Moriarty.
Doufám, že budou v ČR vydány i další knihy autorky.

21.09.2022 5 z 5

Milosrdný samaritán Milosrdný samaritán Rolf Börjlind

Těžko se mi pozitivně hodnotí román, kde tak velkou roli hraje koronavirus.
Musím obdivovat autory, že dokázali tuto nepříjemnou část historie pohotově zahrnout do svého zřejmě již plánovaného díla.
Když už nic jiného, tak jim tleskám, že román vydaný v roce 21 skutečně obsahuje reálie, kterým celá naše společnost čelila. Kdyby se to neobjevilo nikde, těžko čtenáři v budoucích letech načichnou k tomu, co jsme poslední roky prožívali. Bylo by to nejspíš vůči nám všem velmi neuctivé.

17.09.2022 3 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Kniha je i přes nelehké téma velmi čtivá.
Svůj dej zaměřuje převážně na počátek války na Ukrajině, počínaje dnem 24.2.22 a popisuje počáteční zmatky, strachy a strasti na cestě z milované země.
Tato kniha je pro mne první vlaštovkou mnoha dalších, které jistě přijdou, a které budeme jistě brzy číst vedle těch o Holocaustu.
S těžkým srdcem nyní dočteno a nezbývá než doufat, že současné hrůzy brzy skončí.

Knihu by si podle mého názoru měl přečíst úplně každý, ať už máme kdokoliv představy a názory o dnešním politickém světě jakékoliv.

23.08.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jedná se o román, který je velmi znepokojující pro rodiče dětí mladšího školního věku.
Autorka závěrem slibuje další pokračování této populární série.

17.08.2022 5 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

Tohle byla kniha jako vyšitá přesně pro mne.
Teorie paralelních světů v praxi, napětí správného thrilleru v kombinaci s odkazy na kvantovou fyziku.
Jedním slovem paráda.

03.08.2022 5 z 5

Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Nejsem specialistka na americkou politiku, ani jsem upřímně netušila, že je Hillary Clinton autorkou nějakých knih, ale znám Louise Penny, a proto mne přemohla zvědavost, i když jsem se na čtení knihy nějak zvlášť netěšila. Bála jsem se příliš mnoha informací z pro mne tak neznámého amerického prostředí. Musím však dát plný počet hvězd. Jedná se o velmi zábavnou knihu, inspirovanou skutečnými událostmi. Louise Penny nezklamala a politická znalost prostředí ze strany Hillary je zřejmá. Celkově se jedná o dobrý literární počin, který nadchne každého milovníka thrillerů.

29.06.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Některé části příběhu byly hodně naivní, ale nic jiného jsem od takovéto knihy ani nečekala.
Kniha je přesně tím, co od ní čekáte, že bude. Při čtení jsem se pobavila.

13.06.2022 4 z 5