Katuska88 Katuska88 komentáře u knih

Království slepých Království slepých Louise Penny

Málokomu, kdo miluje detektivky, se podaří této sérii vyhnout.
Kanada, třeskuté mrazy, malebné prostředí zdánlivě poklidné vesnice, krásně vykreslená atmosféra a další příběh již dobře známé Penny, čekající na zhltnutí.
V království slepých je jednooký králem.

01.06.2022 5 z 5

Oko za oko Oko za oko Carol Wyer

Krásně čtivá detektivka, která je první vlaštovkou další série, které jsou u čtenářů nyní tak populární.
Možná by mohla být kniha o pár stran kratší, i když závěr mi naopak připadal poměrně uspěchaný. Nechci uvádět žádné spoilery, proto chci jenom zdůraznit, že je hlavní hrdinka sympatická a na pozadí případu vyplývá další linie příběhu, kterou série bude jistě sledovat. Tato dějová linie zůstává otevřená a na to se moc těším. Ne, nemám těch detektivních sérií ještě dost a po přečtení této knihy jistě ani vy nebudete, pokud patříte mezi milovníky detektivních příběhů jako já.
Hodnotím plným počtem.

11.05.2022 5 z 5

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Možná je to u mne způsobeno tím, že je to můj první Grisham, ale mne se kniha opravdu líbila, i přesto, že se jedná o "druhý díl". Pochopení děje a postav to vůbec nevadilo. Nestandardní způsob vyšetřování mne bavil. Já si naopak ráda naplánuji další setkání s autorem.

02.05.2022 4 z 5

Deváté chapadlo chobotnice Deváté chapadlo chobotnice Dirk Rossmann

Je to velmi poutavá kniha od nečekaného autora, kterým je zakladatel řetězce drogerie Rossmann.
Knihu považuji za velmi povedený počin, poměrně netypický "katastrofální" thriller, který poukazuje na aktuální problém, kterému se moc nevěnuje pozornost, ale který svou závažností skutečně může způsobit změny takového kalibru, které autor velmi přirozeně a chytře čtenáři servíruje.
Nad dějem se čtenář minimálně musí zamyslet, i vzhledem k událostem nedávné minulosti a současnosti, které taky velmi nečekaně a zásadně změnily současnou společnost. Musím hodnotit pěti.

10.04.2022 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Začátek knihy mi připadal takový povrchní a v podstatě se tam nedělo nic tak zásadního. Musela jsem si jen několikrát říct, že lidi opravdu mají prd co na práci, jen se zabývat dokola nějakým drbem a mít z toho senzaci...
Uhodla jsem, kdo byla ta vrazedkyne, což mne potěšilo, ale jinak byl závěr překvapivý a napínavý, není to totiž ta největší pointa celého děje. Celkově za 80%.

22.02.2022 4 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Skvěle řešený koncept děje, kdy je od začátku vrah jasný. Člověk by si myslel, že když znáte od začátku vraha, tak děj nemůže být zajímavý ani napínavý, ale vůbec to není pravda. Autorovi se podařilo napětí vytvořit jiným způsobem.

10.02.2022 4 z 5

Stíny světa Stíny světa Andreas Izquierdo

Dospívání, to je náročné období bezesporu v jakékoliv době, ale co když se stane něco zásadního, co kromě běžných starostí, naplní srdce vaše, i vašich bližních, jinými pocity zoufalství, a zároveň tak silnou chutí žít, jakou jste si před tím ani nedokázali představit?
Pokud nemáte moc rádi historické romány, nenechte s tím odradit.
Je to krásná a čtivá kniha.
Kromě sympatických hrdinů je v knize skvěle znázorněno zajímavé téma 1. světové války, která není v našem podvědomí tak hluboce zakořeněná (oproti 2. světové).

07.02.2022

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

Jedná se o strhující a temný román, jako se u každého správného thrilleru očekává.
Co je nejhorší noční můra každé matky? Jistě se můžeme shodnout na tom, že je to situace, kdy se vaše dítě dostane do nebezpečí. Kdyby se něco takového stalo Vám, budete si jistě zase a znova vyčítat své činy, přemýšlet co jste mohli udělat jinak, dumat nad tím, co jste mohli ovlivnit, omílat dokola myšlenky, co jste mohli změnit nebo neudělat, jak tomu prostě za každou cenu zabránit...
S tímto se potýká hlavní hrdinka. Román doporučuji všem, kdo miluje thrillery a také všem, kdo má děti. Po přečtení tohoto thrilleru budete mít jistě chuť své dítě pořádně obejmout a poděkovat bohu za to, že je v pořádku u vás.

02.12.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Autor opět nezklamal. Uvěřitelně napsané a svižné.

18.11.2021 5 z 5

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Autorka přichází se svým debutem, který vůbec není špatný.
Jedná se o detektivku s obrovským potenciálem. Děj je temný a místy šokující, téma sériových vrahů je velmi oblíbené.
Nový policejní tým je plastický a reálný. Kniha má velký prostor pro pokračování.
Je to kniha, která by mohla potěšit fanoušky Angely Marsons a Roberta Bryndzy. Postavy jsou autorkou krásně vykresleny. Kniha se četla dobře. Doporučuji. Autorku přidávám do oblíbených a těším se na její další počiny.
Moje obsáhlejší recenze zde:

30.10.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Za mne příjemná oddychovka, má to být sice "děsivá" kniha, ale mne se četla příjemně. Asi mi zrovna sedla do noty.

05.10.2021 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Silný... Psycho...
Od tohoto příběhu se moc nedá odprostit...
Dlouho nezapomenu.

01.10.2021 5 z 5

Asi to skončím Asi to skončím Iain Reid

Ve škole jsem se docela bála, tady je asi důvod, proč je kniha označována jako horor, ale jinak? Já vlastně nevím. Tohle jsem nečekala, film jsem neviděla, půjčila jsem si knihu nazdařbůh v knihovně, protoze to tak někdy dělám. Fanda hororů nejsem a asi ani nikdy nebudu. Horory v televizi úplně nesnáším, ale zaujala mne obálka a myslela jsem si, že v knize převážně půjde o dům... To jsem se mýlila. Ale asi nemůžu říct, že bych litovala přečtení, jen si na knihu asi nedokážu udělat názor. A i to se asi dá nazvat originálním poselstvím :D

27.08.2021 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Absolutně nejsem znalec Kinga, ale po přečtení tohoto díla, začínám rozumět jeho popularitě.
Kniha měla kromě napjatého děje a zajímavého zpracování taky několik velmi zajímavých myšlenek.

16.08.2021 5 z 5

Není to moje dcera Není to moje dcera Kate Hewitt

Dojemná kniha, originální příběh a ne tak ohrané téma.
Nádherně napsáno, slza ukápla. Spousta myšlenek k zamyšlení. Musím dát plný počet.

31.07.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Mne se četla lehce, napsaná je poutavě. Některé pasáže jsou trošku šokující a zanechaly dojem.
Nejvíce mne zaujalo, jak autorka dokázala bravurně psát z pohledu muže. Chvílemi jsem zapomínala, že autorkou je žena a spíš se mi to hodilo k mužskému stylu. To musím obdivovat.

12.04.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mne kniha, která se chvílemi neskutečně táhla. Pořád jsem čekala, co se tam vlastně stane nebo o čem to sakra vůbec je, hrdinka, co se utápí v depresích, je poměrně nepříjemná hlavní postava, ale i přes to jsem knihu přelouskala a závěr byl překvapující. 2/3 knihy se docela táhly a moc mne nebavilo dokola číst o nudných dnech hlavní postavy pořád dokola, ale přece jen mne zajímalo, co tím chce básník říct....
Závěrem 3 hvězdy

01.04.2021 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Hodnotím nejvýše, i přesto, že se mi děj zdál poměrně jednoduchý. Četlo se to velmi dobře a svižně.

29.03.2021 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Nádherná knížka.
Ubírám hvězdu za vleklý začátek, ale uznávám, že je to možná jen mé vnímání.
Hezká pohádka. Nevěděla jsem, co přesně mám očekávat, děj se mi ze začátku zdál velmi předvídatelný. Tím, že je však kniha zasazena mimo Ameriku, a to do Indie, tak se stala velmi zajímavou četbou. Jinak obsahuje typické opakující se faktory, které se vyskytují v YA literatuře.

22.01.2021 4 z 5

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Tento díl mne bohužel nějak moc nebavil. Trvalo mi asi 300 stran se začíst. Asi mi kanadské prostředí není blízké.
Tak 50 na 50.
Jinak je to příjemná detektivka, ale asi mi to prostě moc nesedlo.

26.10.2020 3 z 5