katkaq katkaq komentáře u knih

Tebe chci milovat Tebe chci milovat Johanna Lindsey

Tahle knížka mi nesedla. Netvrdím, že není čtivě napsaná, jen jsem neocenila tolik zdůrazněné manipulování a ukázky moci. Chvílemi jsem měla chuť bušit hlavou o zeď. Musela jsem se silně přemáhat, abych ji dočetla. Měla potenciál, ale ten zůstal nevyužit.

11.02.2022 2 z 5

Království snů Království snů Judith McNaught

Emoce ve mně kniha opravdu vzbuzovala, a to pozitivní i negativní. Chvílemi jsem zapomínala, v jaké době se příběh odehrává a musela si to připomínat a dusit tu feministku ve mně. Ze začátku mě Jennifer překvapila svojí odvahou, ke konci jsem nechápala kam se ztratil ta dívka z prvních stran knihy, která mi přišla tak sympatická. Na pozadí romantické linky můžeme vidět manipulaci, boj o moc, oddanost rodině a mnoho dalšího, což se ne každému červenému románu povede.

11.02.2022 3 z 5

Klam lásky Klam lásky Amanda Quick (p)

Příjemná oddechovka. Důvěřivá a naivní „badatelka“ Olympia a záhadný Jared tvoří zajímavou dvojici. Kombinace odhalování dávné historie a jejich vzájemného poznávání byla tak správně vyvážené i když by mi nevadilo trochu víc pátrání a děje na úkor romantiky.

Tajemství hradní věže Tajemství hradní věže Kathleen Kirkwood

Moje první kniha od autorky a musím říct, že jsem byla zápletkou mile překvapena – cestování časem ve spojení se Skotskem jsem ještě nečetla. Závěr byl předvídatelný, ale to neubírá na originalitě této dějové linky. Rozhodně má něco, čím vyniká mezi ostatními historickými románky. Škoda, že nám autorka o trochu více nepopsala obě doby, ve kterých se příběh odehrává.

Výzva k hříchu Výzva k hříchu Suzanne Enoch

Další díl a s ním i zase trochu jiní hlavní hrdinové. Sama mám k umění a malbě blízko, a tak jsem s hlavní hrdinkou malířkou hned souzněla a trochu to knihu odlišilo od ostatní červené knihovny. Trochu mě zaráželo, že žena, která má takto srovnané priority se občas chová jako husa a nedokáže se vyjádřit v momentech, kdy bych to od ní očekávala. Zachariáš a jeho postupný přerod v zodpovědného muže se mi líbil, ale poslední část už mi přišla jako zbytečné prodlužování. Autorka má na svém kontě lepší knihy.

Plamen v srdci Plamen v srdci Suzanne Enoch

V zemi naoko historických červených románků je vždy tenká hranice mezi tím, aby byla hlavní hrdinka naivní, nerozvážná nebo vyloženě hloupá, která nebere v potaz své okolí. Můžu říct, že tady jsem se chvílemi bála, abychom neskončili na špatné straně. Dokázala jsem se vcítit do její potřeby svobody a schopnosti se rozhodovat sama za sebe, ale občas mi přišlo, že by stejných výsledků dosáhla i jiným způsobem. Každopádně se mi líbila jiskra, kterou měl hlavní pár a jsem zvědavá na další členy rodiny a jejich příběhy.

Když jdou ryby rybařit Když jdou ryby rybařit Jaroslav Petr

Člověk se dozví spoustu zajímavostí ze světa živočichů, které se přímo vztahují i k našemu chování. Je to napsáno tak, že pochopí i laik jako jsem já. Autor píše, že jednotlivé "články" byly prezentovány v nějakém radioprogramu. Rozhodně je to materiál, který si umím představit formou podcastů a proto ho zkusím ještě dohledat.

17.11.2021 3 z 5

Nemám knihu spojenou s dětstvím a tak ji posuzuji už očima dospělého. Čtení knihy pro mě bylo celkem utrpení a nechápala jsem, proč ji lidé tak oslavují. Teď jsem se rozhodla dát ji druhou šanci v podobě audioknihy a jsem nadšená. Příjemná pohádka a krásně namluvená, skvěle jsem si u toho odpočinula, takže moc doporučuji (dá se najít na youtube).

Výzva Výzva Elle Kennedy

Naivní romantická oddechovka. Asi začnu tomuhle typu knih říkat Kennediovky.

Hra Hra Elle Kennedy

No autorka prostě píše znovu a znovu to samé. Musím se usmát té naivitě příběhů, ale četlo se to samo a já si odpočinula, takže si nemám na co stěžovat.

Risk Risk Elle Kennedy

Kennedy tohle prostě umí, teen příběhy s romantikou. Na Conellyho jsem se těšila už do minulé série, ale trošku mě to zklamalo.

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

West je ozdobou téhle série, i když musím přiznat, že mi přijde jeho kouzlo snad nejslabší právě v téhle knize. Autorka umí psát opravdu čtivě a já nad její knihou strávila odpočinkový večer.

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Za mě nejlepší díl zatím. Obě postavy jsou zajímavé a bavily mě.

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Lepší než minulý díl, hlavně díky Pandoře, která mi mnohem více sedla.

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Od knihy jsem čekala příjemnou četbu s předvídatelným dějem. To jsem dostala, až na to, že mě tento pár opravdu iritoval - což se přeneslo již minulého dílu. Postupně jsem si k nim ale našla cestu i když stále nepatří mezi mé oblíbené páry.

17.11.2021 2 z 5

Odhalená temnota Odhalená temnota Alexandra Ivy

Přečteno za večer. I když se děj často opakuje a série má mnoho chyb, autorce se musí přiznat, že umí psát čtivě.

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

Tahle dvojice mě bavila. Autorka umí psát opravdu čtivě a já se těším na pokračování děje.

Pohlceni temnotou Pohlceni temnotou Alexandra Ivy

Už čtu jen kvůli dějové lince na pozadí, protože všechno ostatní je předvídatelné. I tak je to čtivě napsané a Levet je opravdu pokladem téhle série.

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

Nemůžu se ubránit porovnáním s Mercedes Thompson. Tahle série na Mercedes bohužel nemá i když se snaží. Zajímá mě ten příběh, co je na pozadí celé téhle série a tak pokračuji dál.

Rozbouřená temnota Rozbouřená temnota Alexandra Ivy

Opět podobný příběh jako v minulém díle s tím rozdílem, že mi Jagr a Regan sedli o něco víc jako pár.