Výzva k hříchu

Výzva k hříchu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4783/bmid_the-griffin-family-series-vyzva-k-h-mOK-4783.jpg 4 152 152

The Griffin Family Series série

Sotva by se někomu podařilo nalézt mladíka s větší mírou nezodpovědnosti než je Zachariáš Griffin. Jeho vrtochy a bláznivé nápady pobuřují zejména staršího bratra, a když se Zachariáš znenadání rozhodne vstoupit do armády, rozhodne se mu v tom zabránit a vyšle jej coby garde se starou tetičkou do lázní. Nesourodá dvojice se cestou zastaví u tetiččiny přítelkyně, která žije s manželem a sedmi dcerami na venkovském statku. Zachariáš se pochopitelně těší velkému zájmu vdavekchtivých sester, a pro ukrácení dlouhé chvíle i vlastní klid se jim rozhodne najít ženichy. V jedné z rozdychtěných dívek se ovšem zmýlil. Zkoumavé pohledy nejstarší Karoliny nepramení z lásky, spíše z profesního zaujetí. Nadaná malířka je rozhodnuta zasvětit celý život umění, manželství ji pranic neláká. Naopak nesmírně přitažlivá jí připadá Zachariášova tvář – kdyby jí tak stál modelem, mohla by poslat jeho portrét na prestižní uměleckou školu ve Vídni, kde by tak ráda studovala! Zachariáš svolí, ale pak se stane cosi nečekaného. Karolinina posedlost dokonalými rysy se přetaví v okouzlení celou jeho osobností... Stane se umění výzvou k hříchu? A nerozhodne se svobodomyslná Karolina zdokonalit i v umění lásky?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

An invitation to sin , 2005

Ála1968
04.06.2023 2 z 5

Jsem celkem zklamaná .Myslela jsem, že to bude lepší.Zatím nejslabší že série

miruska1
22.01.2023 4 z 5

Líbilo sa mi to. Bavila jsem se......

rampapa
18.03.2022 5 z 5

Na druhý díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Zachariáše jsem si oblíbila už v prvním dílu a teď jsem si ho zamilovala. Karolína byla úžasná. Příběh se mi moc líbil. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl o téhle rodině.

katkaq
11.02.2022 3 z 5

Další díl a s ním i zase trochu jiní hlavní hrdinové. Sama mám k umění a malbě blízko, a tak jsem s hlavní hrdinkou malířkou hned souzněla a trochu to knihu odlišilo od ostatní červené knihovny. Trochu mě zaráželo, že žena, která má takto srovnané priority se občas chová jako husa a nedokáže se vyjádřit v momentech, kdy bych to od ní očekávala. Zachariáš a jeho postupný přerod v zodpovědného muže se mi líbil, ale poslední část už mi přišla jako zbytečné prodlužování. Autorka má na svém kontě lepší knihy.

johana3160
24.02.2021 3 z 5

Myslim, ze Vyzva de mi libila vic nez Plamen. Mozna lehce k zamysleni postaveni a moznosti muzu a zen ten doby. Ale stale lehke nenarocne cteni, troska erotiky a humoru s dobrym koncem.

DUNIKO
12.01.2021 5 z 5

Mě se to líbilo.Krásné, vtipné, romantické.Zachariáš se hledal až se našel a Karolína jasně věděla co chce a pak přišla na to že chce i Zachariáše.Ja jsem spokojená.

Maruš.D
01.10.2020 2 z 5

Mně osobně se tento díl líbil více než předchozí, ale úplné bum to také nebylo.
Zachariáš byl miláček. Velmi zdvořilý, milý, i když někdy až moc, takže nedokázal říct ne. Přelétavý, ale když dospěl, stálo to za to. Líbilo se mi jeho odhodlání pomoct sestrám najít partnery.
Karolínu jsem si moc neoblíbila. Na to, že měla být s Annou jediná rozumná, mi někdy připadala dost hloupá. Hlavně ke konci, kdy se oháněla jen hnusnými slovy, fackou a vlastně sama nebyla zrovna nejpříjemnější. Docela se divím, že se do ní někdo mohl zamilovat, s tím, jak byla nepřístupná.
Konec byl dost uspěchaný. Z. ze sebe dělal jen hlupáka, tím jak ho K. stále odmítala, ale oceňuji, že se toho nebál a šel si za svým.
Docela fajn oddechovka, ale sérii si pravděpodobně už znovu nepřečtu.

izfnp
24.03.2020 2 z 5

Prvých 150 strán mohla autorka skrátiť na polovicu, pretože kniha vlastne nemá inú zápletku, než sledovať nudnú maliarku a dobráckeho, no ľahkovážneho šľachtica. Prišlo mi, že medzi ústredným párom v prvej polovici nebola žiadna chémia, väčšina sestier mi liezla na nervy (česť Anne) a Karo je Enochovej najmenej zábavná hrdinka - túžba po samostatnosti a umeleckej profesii by sama o sebe bola fajn, ale kvôli tomu ešte holčina nemusela byť tak nesympatická. Za celú dobu som sa pousmiala asi dvakrát, pri čom u ostatných Enochovej kníh sa pravidelne smejem, čož ma na tom celom mrzí najviac.

Bolo to zas niečo iné a neurazilo ma to, ale som rada, že mám tento diel za sebou, jeho čítanie ma nebavilo tak, ako som u autorky zvyknutá. Dúfam, že ďalšie dva diely budú lepšie, i keď ich hodnotenia tomu moc nenapovedajú...

petraj30
10.03.2020 1 z 5

Tento příběh mě velice zklamal. Trochu jsem čekala, že s hodnocením půjdu dolů, ale netušila jsem jak moc.
Zatím všichni z rodu Griffinů nevědí, co chtějí a Karo jsem snad ani nepochopila. Tváří se, že něco chce, ale ve skutečnosti chce něco jiného. Přišla chvíle, kdy jsem si bláhově myslela, že dostala rozum a ejhle, ona zbaběle uteče. Bylo řečeno, že je chytrá, ale už i její hloupé sestry mi někdy přišly chytřejší i když se chovaly jako husy.
Takový rádoby vtipný příběh, ale mě neoslovil. Skoro se bojím pokračování...

Etule
22.08.2018 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení. Po předchozím díle, který mě nijak zvlášť nenadchnul, jsem tady neměla moc velká očekávání.
Tady jsem se ale královsky bavila, zamlouvaly se mi obě hlavní postavy a i rodina Karolíny byla skvělá. Jen ten konec mi připadal nějaký moc uspěchaný.

vcielka
16.07.2018 4 z 5

Zaujimave, ze tu som mala radsej hlavnu hrdinku ako hrdinu. Nemohla by som prehlasit ze Zacharias mi nesadol, to by som klamala ale nebol pre mna az tak zaujimavy. Hrdinka mala zaujimavejsie crty povahy. Ale taktiez by som ju nezaradila medzi moje hviezdy. V knizke mi vadilo ale skor niekolko detailov ako napr ze Sebastian ma 34 rokov, pritom mal 32. Ze Zach stal od Karo pri malovani vonku 50 metrov pricom to vyznelo ako blud, pretoze by asi na neho za prve tak detailne nevidela, aby ho mohla portretovat, za druhe by museli na seba cele ich rozhovory kricat a za tretie by Zachovi stale velmi dlho trvalo kym by k nej dosiel, co sa v knizke zdalo ze tam bol troma krokmi. A taketo veci hlavne ciselne sa tam este mihli. Inak sa knizka dala precitat. Bolo tam viacero vasnivych chvilok

moudivlacek
15.02.2018 4 z 5

Musím přiznat, že víc vtipný mi přišel díl první. Ale zde jsem nalezla jednu moudrost a to od hlavního hrdiny - je dobře, když si člověk chce splnit svůj životní sen a snaží se jej dosáhnout, ale přesto by neměl zapomenout na život sám a lidi kolem něj.
To si myslím, byla hlavní idea tohoto příběhu. Jinak Zacha si určitě oblíbíte hned na počátku knihy, už jen za odvahu vydržet mezi tolika vdavek chtivými dívkami.

Braenn
27.01.2018 4 z 5

Dala bych klidně pět, protože pozvolný styl vyprávění mě baví a kniha se četla velmi pěkně, příběh super a tak dále. I hrdinka mi seděla. Jak by také ne, když to bylo převyprávění Pýchy a předsudku, a to skoro doslova. Ts ts.

karamelka57
01.09.2017 3 z 5

no tak áno, súhlasím s predošlými komentármi... príbeh celkom pekný, len v 2/3 knihy trochu..nezáživný... z prvej časti tejto série som bola nadšená, táto druhá kniha bola slabšia, ale ten záver, tak to áno, to bolo krásne romantické... troška by som preplieskala Karolinu, nech sa spamätá, ale spamätala sa napokon aj bez môjho preplieskania :D :D :D

Ms.Floyd
12.06.2017 2 z 5

První díl série byl fajn, styl psaní Suzanne Enoch se mi vcelku líbí, ale popravdě tento díl mě docela zklamal. Hlavní hrdinka nudná, hrdina taky žádná sláva, rodina hrdinky sice potrhlá, ale moc vtipná mi tedy nepřišla. Čtu třetí díl a ani ten mě zatím moc neoslovuje a domnívám se, že v tomto duchu budou pokračovat i zbylé díly. Za mě zatím spíše slabší série.

kacaaba
15.02.2016 5 z 5

Mě se to líbilo, další dílo této autorky, které mě nezklamalo. Pohodové romantické čtení na večer. Už se těším, až přistřihnout křidýlka Sebastianovi.

Kamiliana
24.10.2015 2 z 5

Pro mě jedno ze slabších děl autorky. Snažila jsem se, ale nenašla nic, co by stálo za vyzdvižení :-) tak snad příště...

Makyt
03.08.2015 5 z 5

Trochu historie, trochu konvence, ale dobrý relax.... a ten konec a milování v barvách, to bylo pěkně smyslné.... ;-)

lanusinka
26.10.2012 3 z 5

O něco horší než předchozí díl série, hlavně jsem měla dojem, že se celou dobu téměř nic neděje...

machrus
16.09.2012 4 z 5

No zdála se mi zatím nejhorší co jsem od Enoch četla,ale ten konec...těch posledních asi 20 stran...prostě to že ona ho opravdu odmítla a dala přednost malování před láskou...se mi líbilo.Hlavně to,že si stejně nakonec uvědomila že ji pouhé malování nenaplní.Krásný finish.